Asekol_cervene_k_965x100px__04

Pozvánka na víkend s dětmi - DINOPARK, ZOO a BOTANICKÁ ZAHRADA PLZEŇ

Autor: PhDr. Markéta Šauerová PhD., Renata Konopíková

V Plzeňském kraji vás pozveme do Dinoparku. Určitě je dobré si vybrat na výlet slunné počasí, neboť návštěvu Dinoparku můžete příjemně propojit i s procházkou po zoologické a botanické zahradě.

Dino_plzen_normal

 

DINOPARK PLZEŇ 

V horní části ZOO je vytvořen unikátní zábavní DINOPARK, který je určen pro nejširší veřejnost, ale nejvíce zaujme rodiny s dětmi od 5 do 15 let. Zobrazuje modely zvířat z druhohorního období v životních velkostech a v jejich přirozeném prostředí tak, jak obývala naši planetu před mnoha miliony let. Modely jsou jak statické, tak i robotické, pohyblivé. Většina modelů je ozvučena. V celém parku se tak ozývají pradávné zvuky, které jsou slyšet i v některých částech ZOO, a vy máte pocit skutečného návratu do doby pravěku.

Velmi zajímavě je řešeno dětské „dino-hřiště“ plné prolézaček, možností „vykopávek“ z písku a klouzaček. Pro bližší seznámení s dobou dinosaurů je v místě parku  zřízené malé klimatizované 3D kino, kde je možné shlédnout film o vývojových obdobích na Zemi.

DINOPARK je v letním období (duben – říjen) otevřen od 8 do 18 hodin. V zimním období (listopad – březen) má zavřeno.
Další informace i aktuality najdete na: http://www.dinopark.cz/

 

    ZOO A BOTANICKÁ ZAHRADA PLZEŇ

               PLZEŇSKÁ ZOO je druhou nejstarší zahradou u nás. Jako jediná v České republice je zároveň spojená s botanickou zahradou a v centru města má navíc detašovanou expozici AKVA-TERA s kolekcí studenokrevných živočichů. Mezi speciality plzeňské zoo patří chov plazů, bezobratlých živočichů, ptáků a drobných savců. Od roku 1996 navíc získává přírodní působivou tvář - velmi často zde nežije ve výběhu jedno zvíře nebo jediný druh, ale několik druhů najednou. Klasických klecí moc nenajdete, převažují nenápadné bariéry, ostrovy, suché a vodní příkopy, používáno je dřeva, skla a betonu.

        Řada partií zahrady byla poslední dobou zhodnocena a například hektarový lesní výběh medvědů, statek konce 19. století Lüftnerka, volný výběh šimpanzů i opičí ostrovy již snesou srovnání se zahraničními zoo. Nejvzácnější druh historie plzeňské zoologické zahrady dorazil jako prezidentský dar z Indonésie na podzim roku 1997. Jedná se o nejmohutnějšího ještěra světa, varana komodského. V zoo na vás čeká i mnoho dalších málo známých a ohrožených zvířat.

        Určitě si nenechte ujít pavilon Tajemný svět africké noci s obráceným světelným režimem, kde jsou chovány menší druhy šelem, hlodavců a letounů, tropický pavilon s exotickými ptáky, opicemi a plazy, nebo sukulentní skleník tří oblastí (Madagaskar, Afrika, Kanárské ostrovy) doplněný hady, želvami a ještěry. Mezi nedávné chovatelské úspěchy ZOO patří pravidelné odchovy největší suchozemské kontinentální želvy – želvy ostruhaté (přes 390 mláďat), 44 mláďat krokodýla čelnatého, přes 30 tučňáků Humboldtových nebo pravidelné odchovy řady druhů opic.

        V botanické části nepřehlédněte Japonskou zahradu Šówa-en, která je otevřena od roku 2004.

         Zoo myslí také na malé návštěvníky. Kromě odpočinkových ploch, a možnosti krmit kapry, existuje v rámci servisu pravidelné komentované krmení tučňáků, sobotní a nedělní prezentace plazů nebo jízda na velbloudech a oslících. Nechybí možnost zakoupení suvenýrů „U lemura“ v madagaskarském duchu, ale i občerstvení „sibiřský srub“, hospůdka na statku nebo restaurace Kiboko v africkém stylu. Ročně se uskuteční řada zábavných i vzdělávacích akcí pro veřejnost a tradiční jsou velikonoční, podzimní nebo vánoční akce na statku Lüftnerka.

        Úspěšnou novinkou roku 2006 je turistický vláček z centra města a sokolnické ukázky v amfiteátru.

   ZOO a BZ je otevřena 365 dní v roce. Léto 8 – 19, zima  9 – 18 hodin.

Vstupné ZOO:

duben - říjen

listopad - březen

děti 4-15 let, studenti, důchodci, vojsko

   45 Kč

   30 Kč

dospělí

   75 Kč

   50 Kč

doprovod škol a školek

   zdarma

   zdarma

ZTP

35 Kč

25 Kč

ZTP - děti

20 Kč

15 Kč

Děti do 4 let

zdarma

zdarma

 

Vstupné ZOO + DINOPARK

duben - říjen

děti 4-15 let, studenti, důchodci, vojsko

   80 Kč

dospělí

  130 Kč

ZTP

65 Kč

ZTP - děti

40 Kč

Děti do 4 let

zdarma

 

Vstupné DINOPARK

duben - říjen

děti 4-15 let, studenti, důchodci, vojsko

   50 Kč

dospělí

  80 Kč

ZTP

40 Kč

ZTP - děti

25 Kč

Děti do 4 let

zdarma

 

Permanentky:

dospělí

   300 Kč

dítě

   200 Kč

rodinná

   600 Kč

 
Mnoho aktuálních informací naleznete na www.zooplzen.cz 


 ROZHLEDNA "NA SKÁLE"

Druhý den se můžete vypravit východním směrem do míst, kde tolik civilizace nenajdete. Doporučujeme vám procházku lesem k ROZHLEDNĚ NA SKÁLE, nedaleko obce Železný Újezd. Výstup nahoru je náročnější a pro malé děti nebo lidi se závratí tedy není nejvhodnější. Výhled odtud vám ale odšlapané schody vynahradí. Kolem dokola je nádherně zelená příroda, v dálce jsou vidět vodní hladiny, na obzoru se rýsují kopce. Pokud se sem vypravíte v sezóně borůvek, určitě si je užijete, okolí je poseté borůvčím.

 Konstrukce rozhledny je moderní, kovová, s točitým schodištěm. Nahoře je menší plošina, ale není to na škodu, protože davy turistů tudy neproudí. Věříme, že se vám tady bude líbit a oceníte skutečně výjimečný výhled do krajiny.

 

Tip na ubytování a stravování!

I s dětmi vás určitě rádi přivítají v hotelu BEST WESTERN HOTEL PANORAMA ****. Nachází se nedaleko centra města Plzně (3 km), v blízkosti klíčových příjezdových komunikací a přesto v klidném prostředí rezidentní čtvrti, přímo vedle jezírka a parku Košutka. Nabízí komfortní ubytování v 1–2 lůžkových pokojích a také v apartmá, hotel má celkovou kapacitu 50 osob. Všechny pokoje jsou vybaveny TV se satelitním příjmem, koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou, minibarem, internetem (wifi – zdarma), trezorem a dalším vybavením pro váš příjemný pobyt.

Předností hotelu je klidná lokalita v blízkosti centra města, rodinná atmosféra, dostatečné parkovací prostory, které hotel pro své hosty nabízí zdarma. Za poplatek 300,- Kč můžete mít k dispozici dětskou postýlku , 250,- Kč vás bude stát pobyt s pejskem. Cena za dvoulůžkový pokoj se pohybuje od 1990,- Kč, za přistýlku zaplatíte 600,- Kč. Dítě do 5 let spolu se 2 dospělými osobami na dvoulůžkovém pokoji (bez nároku na lůžko) je zdarma.

V hotelu vám zajistí i další možnosti, jak strávit volný čas – např. prohlídku pivovaru a pivovarského muzea, vyhlídkový let ultralehkým letadlem nebo si můžete zahrát squash či golf. Je zde také půjčovna jízdních kol a pro odpočinek můžete využít hotelovou saunu.

Součástí hotelu je také příjemně zařízená, klimatizovaná restaurace s venkovní terasou, kde vás okouzlí neopakovatelný výhled na panorama města Plzně. Ochutnat můžete ze široké nabídky české i mezinárodní kuchyně, součástí jídelníčku jsou i dětská jídla, která Vám na přání kuchař nakrájí. Restaurace má nekuřácký prostor a k dipozici je dětská židlička. Nejen pro děti jsou tu připraveny bezplatně k zapůjčení společenské hry.

 Další informace o hotelu i restauraci najdete na: http://www.panorama-pm.cz/


PhDr. Markéta Šauerová PhD., VŠVTS Palestra, s.r.o.
Renata Konopíková 


 

Zdroj:
www.azrodina.cz

Hotel_panorama_plzen_thumb Tucnaci_humblt_thumb Krokodyl_celnaty_zooplzen_2_thumb Tygr_ussurijský_zoo_plzen_thumb
Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05