KLUB DVOJČAT A VÍCERČAT

Klub dvojčat a vícečat vznikl v Praze roku 1995 jako občanské sdružení maminek dvojčat, které cítily potřebu sdělovat si své zkušenosti, řešit problémy společně.

Maminky s dvojčaty hledají ve společných setkáních útočiště před okolím, které jejich specifickým problémům, které jsou zcela odlišné od problémů spojených s narozením jednoho dítěte. Kromě pravidelných schůzek, které formou svépomocné skupiny podporují a pomáhají rodičům vícečat s náročnou životní situací, organizujeme společné besedy s odborníky (i s dospělými dvojčaty), přednášky pro budoucí rodiče, jednodenní výlety a víkendové akce, srazy dvojčat, týdenní rodinné dovolené, tábory, a další volnočasové aktivity.

Pro ty maminky, které ve svém okolí Klub dvojčat nemají, ale i pro ty, které se nechtějí nebo nemohou z různých důvodů (postižení jednoho z dvojčat, trojčata, maminka již chodí do zaměstnání...) společných akcí zúčastňovat, vychází dvakrát do roka Zpravodaj Klubu dvojčat a vícečat. Máme připraveny různé tématické brožury o vývoji a výchově dvojčat a další materiály, které na požádání maminkám rozesíláme. Klub provozuje webové www.dvojcata.cz. V jejich rámci funguje kromě jiného i diskusní forum a individuální internetová poradna.

V roce 2002 se nám podařilo vydat v nakladatelství Portál, v rámci edice Rádce, první knihu o vývoji a výchově nazvanou „Dvojčata. Jejich vývoj a výchova“.

V lednu 2007 jsme otevřeli Centrum pomoci rodinám s dětmi z vícečetných porodů v Matoušově ul.č.18, Praha 5, kde každý všední den v dopoledních hodinách naleznou maminky s dvojčaty (a budoucí maminky) informace, poradenství, odborné materiály vydané nejen Klubem dvojčat a vícečat, prostě – pomocnou ruku.

www.dvojcata.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

KŘÍDLA A KOŘENY

Síť mateřských center (Síť MC) vyhlašuje celoroční kampaň jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN.

www.kridla-koreny.cz
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359