Kaloba_baner_965x100

HOMEOPATIE V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Vzhledem k tomu, že homeopatie je léčba naprosto netoxická a zároveň velmi účinná, je vhodná i při obtížích žen v těhotenství, při porodu i po něm.

Která homeopatika můžete v tomto období nejčastěji využít?

Pokud z nějakých důvodů užíváte v těhotenství nějaké léky, je vhodné brát zároveň homeopatický lék Nux vomica v ředění 9CH, který pomáhá eliminaci škodlivin z organismu. Užívejte vždy 5 granulí po každé dávce klasického léku .

Při klasické nevolnosti v těhotenství vyzkoušejte lék Cocculine, který je určen k léčbě nevolností při cestování, ale zároveň pokrývá většinu příznaků těhotenských nevolností. Lék dávkujeme podle potřeby, například 3 x denně 1 tbl. rozpustíme v ústech jako bonbon nebo při výrazných obtížích můžeme podávat 1 tbl. i co půl hodiny.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Pokud musíte absolvovat vyšetření plodové vody (amniocentézu), znamená to vždy stres pro matku i dítě. Proto dáváme lék Aconitum 15CH 1 - 3 x denně dva až tři dny před zákrokem a podávání ukončíme až po obdržení výsledku vyšetření. Tento lék výrazně ovlivňuje pocity strachu, které má při vyšetření každá matka.

Navíc v den vyšetření podáváme lék Arnica 9CH 3 x denně. Tento lék je určen k prevenci a hojení všech traumat (i mikrotraumat). Například i při pádu těhotné ženy, při velké fyzické zátěži nebo při krvácení v těhotenství. Lék je vhodné podávat i při porodu (také velká fyzická zátěž) - tlumí únavu, rozlámanost i bolesti v kříži. Lék podáváme při každé kontrakci a po porodu ještě 10 - 14 dnů 3 x denně 1 dávku (5 granulí).

V den odběru plodové vody podáme ještě i lék Silicea 9CH 1 - 3 x denně. Tento lék se doporučuje při strachu z bodnutí, injekcí a podobně. Pomáhá tak zvládnout vyšetření nejen matce ale i dítěti.

Od 8. měsíce těhotenství se doporučuje podávat lék Actaea racemosa 9CH 1 x denně večer před spaním. Lék ovlivňuje strach z porodu a předčasné stahy. Při výraznějších obtížích je doporučováno užívat lék vícekrát denně. Jakmile začnou porodní stahy, podáváme lék při každé kontrakci - pomáhá hladkému průběhu porodu.

Po přirozeném porodu podáváme léky: Arnica montana 9CH 3 x denně 5 granulí po dobu 10 dnů, dále lék Staphysagria 9CH 2 x denně 5 granulí (podává se po nastřižení hráze a pro obnovu močení po porodu) a také lék China 9CH 1 dávku při každém kojení (podává se při větších ztrátách tekutin a únavě). Chinu je vhodné podávat dlouhodobě, třeba i po celou dobu kojení, 3 x denně 5 granulí.

Jestliže během porodu a po porodu došlo k většímu krvácení, podáváme lék Phosphorus 9CH 4 x denně 5 granulí.

Po porodu císařským řezem podáváme lék Nux vomica 9CH 4 x denně 5 granulí po dobu 1 - 3 dní (lék je určen k metabolizaci léků a narkózy, ovlivňuje funkci jater, umožňuje rychlý návrat k normě). Společně s lékem Nux vomica můžeme podávat i léky uvedené v odstavci přirozeného porodu, vždy podle subjektivních obtíží (Arnica, China, Phosphorus).

V případě, že matka nemá dostatek mléka (a to kdykoli během kojení), podáváme lék Ricinus communis 5CH 5 granulí při každém kojení. Tento lék většinou velmi dobře kojení nastartuje. Pokud bychom lék použili v ředění 30CH, umožní to naopak zástavu laktace při odstavování kojence.

Velmi dobrým lékem pro všechny matky je lék Cocculus indicus 9CH, který pomáhá při nedostatku spánku, kterým trpí snad každá maminka malého dítěte. Lék dáváme 3 - 5 x denně 5 granulí.

Homeopatie je účinná i při léčbě zánětů mléčné žlázy. Osvědčenou kombinací jsou léky: Belladonna 9CH 5 granulí 4 x denně (při teplotě i každou hodinu) a lék Bryonia 9CH v případě bolestí prsu při pohybu - každou hodinu 5 granulí. Při zlepšování stavu postupně prodlužujeme intervaly mezi dávkami léků, až léky postupně vysadíme (během 2 - 3 dnů). Pokud možno léky nasadíme ihned při prvních projevech zánětu, pokud se stav během několika hodin výrazně nezlepší, podáváme pochopitelně i antibiotika.

Častým problémem u žen po porodu i během těhotenství bývají hemeroidy. Velmi účinná je v tomto případě homeopatická mast Avenoc, kterou aplikujeme v okolí konečníku a do konečníku několikrát denně až do vymizení obtíží.

Pokud z nějakého důvodu musíte užívat klasické léky v období kojení, je vhodné podávat k Nux vomica 9CH 5 granulí po každé dávce klasického léku (pomáhá eliminaci léku z organismu a snižuje množství chemických metabolitů v mateřském mléce).

MUDr. Kateřina Formánková

Zdroj:

časopis MAMITA, www.mamita.cz

Na AZRODINA.cz aktualizováno 20.9.2017


Související články:

Homeopatická léčba 

Homeopatická léčba dětských nemocí

Homeopatie a batole

Novorozenci a homeopatické léčení

 

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359