Kaloba_baner_965x100

HOMEOPATIE A BATOLE

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

I v batolecím věku má homeopatie své místo.

Vzhledem k tomu, že malé děti velmi často trpí úrazy, je vhodné, aby doma byl vždy po ruce lék Arnica montana 9CH jako lék první pomoci. Je dobré ho podávat při všech modřinách, naraženinách, drobných oděrkách, také při úderech do hlavy nebo po odběrech krve. Je užitečný pochopitelně i při větších úrazech jako jsou zlomeniny, vykloubení apod. Arnica výrazně zrychluje hojení a snižuje bolest téměř na úrovni klasického léku proti bolesti. Lék podáváme 3-4x denně 5 granulí. V případě velké bolesti, např. poúrazové, užívejte lék i co 10 minut naředěný ve vodě (5 granulí rozpustíme do 2dcl vody a popíjíme).

Také se vyplatí mít doma lék Apis 30 CH – na otoky všemožného původu, od alergií až po bodnutí hmyzem, vosou a úrazy, popáleniny (vždy zlepšené chladným obkladem). Opět podáváme 3-4x denně.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Při popáleninách II. stupně = puchýř, zabírá velmi dobře lék Cantharis 9CH co 1 hodinu 1 dávka (tj. 5 granulí). Pokud je okolí popáleniny rudé, přidáme lék Belladonna, také každou hodinu 1 dávku. Cantharis je rovněž výborný lék na puchýře z bot (dávkování stejné) a na infekce močových cest s častým, pálivým a bolestivým močením (podáváme po každém močení 1 dávku).

Belladonna je také výborný lék vysokých teplot (39 - 40 st.), kdy jsou červené tváře a lesklé oči. Dáváme každou hodinu 1 dávku, při horečce v ředění 15 CH (v tomto ředění je to i lék prevence křečí při horečce).

Jestliže horečka nastane po prochlazení, nebo velkém leknutí a dítě si stěžuje na zimnici, podejte lék Aconitum 9 CH co 1 hodinu 1 dávku.

Pokud má dítě často škytavku, můžeme použít lék Cuprum metallicum 9 CH co 15 minut 1 dávku až do ústupu obtíží.

V batolecím věku mívají děti také neštovice. Při tomto onemocnění podáváme Rhus toxicodendron 9CH 3x denně 1 dávku. Když už se netvoří nové puchýřky ale stroupky, přidáme Antimonium tartaricum 9CH 2x denně a podáváme i několik týdnů až do vymizení tmavých skvrn po odloupnutí stroupků. Rhus toxicodendron vysadíme ihned po zaschnutí všech puchýřků.

Jestliže je vaše dítě přímo návnada pro komáry, podávejte lék Ledum palustre 9CH 3x denně po dobu akutního ohrožení, nebo poštípání, ranky se velmi rychle hojí a nesvědí.

U pleti citlivé na slunce můžete zkusit lék Hypericum perforatum 15 CH 1x denně. Je to lék prevence alergie na slunce. Pokud už alergie začala, přidáme ještě lék Muriaticum acidum 9CH 4x denně 1 dávku (je to lék na typický výsev drobných, červených a velmi svědivých vyrážek po působení slunce v oblasti hrudníku, stehen, paží).

Hypericum je rovněž vynikající lék, pokud si dítě přivře prstíky do dveří, nebo si postaví něco těžkého na paleček u nohy. Výborně spolu s Arnikou zahojí poškozené nehtové lůžko a působí velmi výrazně proti bolesti.

Pokud vaše batole špatně jí, podávejte lék Lycopodium 5CH ráno po probuzení a v 17 hodin odpoledne. Funguje na chuť k jídlu lépe než jakýkoliv klasický lék.

Jestliže dítě trpí častým krvácením z nosu, podávejte kombinaci léků Arnika 9 CH a Ferrum phosphoricum 9CH 1x denně 1 dávku od každého alespoň 3 týdny.

Ferrum phosphoricum je rovněž lék, který se dá použít s velkým efektem u dětí trpících anemií – chudokrevností (výrazně zlepšuje vstřebávání železa) a podáváme jej 1-2x denně, 1-3 měsíce, podle závažnosti nálezu.

Pokud je vaše dítě alergik a klasické léky nemají dostatečný účinek, můžete přidat lék Poumon histamine 15 CH 2-3x denně 1 dávku, nebo vyzkoušejte homeopatickou specialitu na alergieRhinalergy - a podávejte co 1 hodinu 1 tbl.

Jestliže už v tomto věku má dítě problémy se zvětšenou nosní mandlí, nebo má zvětšené krční mandle a uzliny, vyzkoušejte lék Baryta carbonica 9CH 2x denně 1 dávku, nebo homeopatický komplex Lymfomyosot3x denně 5 kapek do lžíce vody. Podávejte vždy se 14-ti denní přestávkou 3 dávky po sobě.

V homeopatii naleznete pomoc při řadě dalších nemocněních od poruch spánku, přes zažívací obtíže, problémy s chováním, opakované infekce až po třísku, která se nedá vytáhnout, či bradavice nebo ekzém. Závažnější obtíže je nutné ale řešit už se zkušeným lékařem homeopatem, nejlépe pediatrem.

MUDr. Kateřina Formánková

Zdroj:

časopis MAMITA, www.mamita.cz

 


Související články:

 

Homeopatická léčba 

Homeopatie v období těhotenství a po porodu 

Homeopatická léčba dětských nemocí

Novorozenci a homeopatické léčení

 

 

 

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359