HOMEOPATIE A PROBLÉMY NA SLUNÍČKU - SLUNEČNÍ KOPŘIVKA A SLUNEČNÍ A TEPELNÝ ÚPAL
Autor: MUDr. Eliška Bartlová
Obtíže tohoto rázu můžeme pozorovat vždy, když je člověk vystaven nadměrnému horku ( úpal) , zejména pokud jeho mechanismus regulace tepelné rovnováhy nereaguje okamžitě.
Sluneční kopřivka je pak nepříjemná, svědivá vyrážka po pobytu na sluníčku, která vzniká na základě alergické reakce. Někdy bývá vázána na pobyt u moře, ale může vzniknout i v našich klimatických podmínkách i po pobytu na prvním jarním sluníčku.
Obecně lze doporučit jako prevenci všech problémů spojených se slunečním zářením ( patří sem i opary na rtu ) homeopatický lék Natrum muriaticum 9 CH – 1x denně 5 granulí před termínem očekávaných problémů, nebo (jedná-li se o delší období) doporučuji Natrum muriaticum 15 CH 1 x týdně 10 granulí.
( pozn.: homeopatické léky se užívají mimo jídlo, bez doteku se vloží příslušný počet granulí do úst, které se pak nechají v ústech rozplynout)
CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATIIWWW.BUDTEZDRAVI.CZ
|
Dalším, velmi důležitým lékem pro letní období, je lék Apis mellifica 15 CH – je lékem první volby jak u slunečního úpalu, tak i u sluneční kopřivky. Lék je účinný tam, kde je růžově červená, horká kůže, otok s pocity píchavého svědění u kopřivky. U slunečního úpalu jsou to bolesti hlavy s prudkým nástupem. Lék bude účinný tam, kde výrazná úleva přichází po aplikaci studeného obkladu (kůže, hlava) nebo po přechodu do chladnějšího prostředí. Apis mellifica se osvědčuje užít častěji – 5 granulí po 15 minutách a v souvislosti s ústupem potíží lék vysazovat.
Belladonna 9 CH je účinný prostředek na stav, kdy se člověk po vystavení horku nebo slunečnímu záření silně potí, (může mít i horečku) a kůže má šarlatovou barvu.
Pokud jsou přítomny pulsující bolesti hlavy s pocitem horka , i tady lze uvažovat o léku Belladonna , 2-3x 5 granulí po půl hodině. Po této době se stav většinou stabilizuje.
Pokud je kůže po pobytu na slunci spálená a objevují se puchýřky s čirou tekutinou, pomůže vám lék Cantharis 5 CH, 3x denně 5 granulí do zlepšení.
Jedná-li se o skutečnou alergii na sluneční záření, doporučuji do léčby zařadit lék Histaminum 15 CH , a to v rizikovém období 1x denně 5 granulí.
Homeopatické léky jsou vhodné jak pro dospělé, tak i pro děti, a to i velmi malé.
Nezapomeňte, že sluneční záření je užitečné jen tehdy, užívá-li se s mírou. Zvlášť malé děti chraňte před záměrným opalováním a myslete na dostatečný přísun tekutin.
Hezké léto vám přeje MUDr. Eliška Bartlová
Zdroj:
Bulletin Lékárny Na Kobližné, http://lekarny.zdravcentra.cz/nakoblizne/
Související článek: Homeopatická léčba