CENAP

www.cenap.cz

Příprava na porod a rodičovství, poradenství, plavání pro těhotné v bazénu se slanou vodou, interaktivní kurz masáží kojenců

 


Kurz Předporodní přípravy s praktickým nácvikem k porodu

Komplexní příprava na porod z hlediska matky, dítěte i otce.

Zahrnuje teoretickou část (6 lekcí), praktický nácvik (2 lekce) a 3 návštěvy porodních sálů.

Hlavní probíraná témata teoretické části:

Aktivní přístup k porodu, Prevence a řešení potíží v těhotenství, Co by rodiče měli vědět o průběhu porodu, Možnosti porodu, Tišení bolesti přirozeným způsobem a pomocí léčiv, Úlevové a porodní polohy, Otec u porodu, Příprava domácnosti na příchod dítěte, Šestinedělí, Plodnost po porodu, Novorozenec v průběhu porodu a po narození, Jak rozumět potřebám dítěte, Užitečné rady pro péči o dítě, Výhody nošení dětí v šátku a ukázky úvazů, Co je dobré vědět o kojení a výživě kojence - praktické rady.

Při každém setkání je možnost zodpovězení otázek, které vás trápí.

Účastníci dostávají při každém diskuzním setkání materiály k danému tématu.

Termíny:

Pondělí 9:30 – 11:30 hod. nebo středa 16:00 – 18:00 hod.

Úvodní setkání šestidílného teoretického cyklu je připraveno speciálně pro ženy, na ostatních jsou vítáni i tatínci.

Optimální je zahájení kurzu okolo 15. týdne těhotenství.

Na setkání si prosím přineste přezůvky.

Setkání probíhají v přednáškových sálech CENAP, Vodní 13

Praktický nácvik k porodu:

Nácvik techniky dýchání v průběhu porodu, Uvolňovací polohy pro první dobu porodní, Pomůcky pro přirozené tlumení bolesti a jejich využití, Praktický nácvik dýchání, poloh a tlačení pro druhou dobu porodní, Možnosti pomoci manžela u porodu.

Termíny:

Pro páry středa 18:30 – 20:00 hod.,

pro maminky bez doprovodu ve čtvrtek 9:00 – 10:30 hod.

Optimálně po 32. týdnu těhotenství.

Potřebujete přezůvky a pohodlné oblečení, i tatínci.

Cvičí se v tělocvičně CENAP, Vodní 13.

Společné návštěvy všech tří brněnských porodnic

Termíny:

Středa odpoledne dle možností jednotlivých porodnic.

Určeno pro absolventy nejméně prvních tří setkání z teoretické části cyklu.

Objednání na celý kurz před první lekcí teoretické části telefonicky – 543 331 470, 543 254 891 nebo e-mailem.

Stanovený příspěvek se platí v hotovosti nejpozději před první lekcí nebo převodem z účtu, variabilní symbol 190907. Při registraci je nutné se prokázat potvrzením o provedené platbě.


Plavání pro těhotné

Centrum naděje a pomoci nabízí kurz plavání pro těhotné. Cvičení ve vodě přináší řadu výhod. Díky fyzikálním vlastnostem vody je zdánlivě nenáročné, a tak mohou  zvládnout vyšší fyzickou zátěž a kvalitnější procvičení i těhotné ženy. Podporuje cirkulaci krevního oběhu, ale přitom nezatěžuje kardiovaskulární systém.

K plavání a cvičení využíváme bazén se slanou vodou. Mořská sůl se v tomto případě používá místo chemické dezinfekce. Působí příznivě na pokožku a jiné orgány obdobně jako voda mořská. Hodina je rozdělena na cvičení ve vodě a plavání.

K přihlášení na plavání je nutné potvrzení lékaře – gynekologa o tom, že těhotná žena může plavání absolvovat. Stačí vyjádření v těhotenské průkazce.

Výše poplatku: 500 Kč za 4 lekce.

objednávky: tel.: 543 331 470, CENAP, Vodní 13, 602 00 Brno


Interaktivní kurz masáží kojenců

Masáž pomáhá utvářet mezi rodiči a dítětem vřelý, laskavý vztah a zároveň je účinnou pomocí k řešení mnoha psychosomatických potíží. Lekce probíhají v malém počtu účastníků, jsou zaměřeny prakticky. Základní lekce jsou dvě, dále podle potřeby.

Potřebujete jednorázovou podložku pod miminko, plenku a olejíček, pro sebe přezůvky nebo teplé ponožky.

Termíny:

Úterý 10:00 – 12:00 hod.

Kurzy probíhají v přednáškových sálech CENAP, Vodní 13

Objednání na první lekci kurzu telefonicky – 543 331 470, 543 254 891 nebo e-mailem.

Stanovený příspěvek se platí v hotovosti nejpozději před první lekcí nebo převodem z účtu, variabilní symbol  390907. Při registraci je nutné se prokázat potvrzení o provedené platbě.


www.cenap.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Dracek_250x250_2022_2

POMOC TĚHOTNÝM ŽENÁM A ŽENÁM KRÁTCE PO PORODU Z UKRAJINY (V BRNĚ)

Jste těhotná? Nebo jste nedávno porodila? Ви вагітнa? Чи недавно народили?

JAK PROŽÍT ŠESTINEDĚLÍ V POHODĚ

Období počátků mateřství bývá obecně společností vnímáno jako jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Někdy se ovšem dostatečně nezdůrazňuje, že se vždy jedná o náročný životní úsek. I když porod proběhl dobře, maminky se mohou zpočátku cítit zaskočeny tolika změnami a nároky novorozeného miminka. To na začátku potřebuje fyzický kontakt s matkou prakticky dvacet čtyři hodiny denně, aby se dobře rozeběhlo kojení, dítě bylo spokojené a mohlo se ideálně vyvíjet. Období šestinedělí je zároveň také velmi důležité pro samotnou matku. Potřebuje hodně odpočívat a nabírat síly na další měsíce a roky mateřství.

NE KAŽDÁ ŽENA CHCE PORODIT DOMA, ALE VĚTŠINA ŽEN POTŘEBUJE SVOJI PORODNÍ ASISTENTKU!

České zdravotnictví se rádo chlubí svými úspěchy v oblasti porodnictví a neonatologie, zejména jednou z nejnižších úmrtností novorozenců. O čem se ale mluví podstatně méně, je (ne)svoboda matek v porodnicích, množství rutinních, ale často zbytečných invazivních lékařských zákroků a separace dítěte, či nemožnost rodit v porodním domě či doma se zajištěnou péčí, za což leží odpovědnost výhradně na státu. Země, které nabízejí daleko pestřejší systém péče během porodu, přitom mají statistické výsledky srovnatelné, některé dokonce i lepší, například severské státy.

JAK CVIČIT V TĚHOTENSTVÍ? DOBRÁ JE GRAVIDJÓGA

Těhotenství není nemoc a rození dětí je pro ženu přirozeným údělem. Nejlepší pohybová aktivita v těhotenství je GRAVIDJÓGA.

KDYŽ UŽ TO PO PORODU NENÍ TAM DOLE JAKO DŘÍV

Depilace intimních partií je dnes samozřejmostí. Zřejmě i proto ženy začaly řešit, jak vypadají na intimních místech. Nejmodernější metoda rejuvenace ženského vnějšího genitálu přístrojem ProtégeIntima a laserové ošetření g-set přináší bezbolestné řešení – vyhladí pokožku, srovná asymetrie, stáhne povolenou pochvu po porodu a poradí si i s inkontinencí.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ?

Pro potvrzení těhotenství už dnes stačí zajít do lékárny a koupit si kvalitní těhotenský test. Tušíte od kdy se těhotenské testy využívají a jak fungují? Věděli jste, že už si můžete koupit i krevní těhotenský test, který umožňuje rychlou a přesnou diagnostiku v klidu domova?

DOPŘEJTE SVÝM DĚTEM KOSMICKÝ KOMFORT

Která z nás by si nepřála, aby se naše miminko cítilo jako v bavlnce? A to bez ohledu na to, jaké panuje počasí, zda chodíme pěšky nebo jezdíme převážně autem, zda trávíme většinu času ve městě nebo v přírodě. A určitě by se nejedné z nás ulevilo, kdybychom mohly tuto starost úplně pustit z hlavy a mít jistotu, že je dětem prostě krásně, a jen si užívat společné chvíle.

DĚTI A CHEMIE K SOBĚ NEPATŘÍ!

Zodpovědným rodičům nejspíš není třeba vysvětlovat, jaké riziko představuje pro jejich děti chemie, běžně používaná v domácnosti. Možná ale spousta z nás netuší, že se škodlivými látkami mohou děti přijít do styku také nošením některého oblečení a užíváním hygienických potřeb či kosmetiky. Je potřeba si uvědomit, že i malé množství může při dlouhodobém působení nadělat velké škody na zdraví celé vaší rodiny. Pro ty, kteří nechtějí nic riskovat, jsme dali dohromady několik tipů, jak se obejít bez chemie.

Jako maminčino pohlazení Bupi Baby mycí pěna – dotek přírody pro vaše děťátko

Pokud jste si právě přinesli z porodnice domů malinkatý vrnící uzlíček, je vám naprosto jasné, že pro své miminko potřebujete jen to nejlepší, nejněžnější a nejzdravější. A nejen pro novorozence je určená jemná a maximálně šetrná Bupi BABY mycí pěna s vysokým obsahem přírodních složek, ocení ji také všichni alergici a lidé s citlivou pokožkou.

KLIDNÉ MATEŘSTVÍ? UŽÍVEJTE SI HO I VY!

Trápíte se tím, že vaše miminko nespí a je neklidné? Hledáte odpověď na otázku, zda je skutečně v bezpečí a zda pro něj děláte to nejlepší? Těšila jste se na mateřskou dovolenou, ale trápí vás jen stres a obavy?

NOSTE SVÉ DĚTI POHODLNĚ

Rádi bychom vám představili babynosítka značky Tula. Nosítko je praktickým pomocníkem maminek a tatínků. Oceníte jej jak při běžných domácích činnostech jako je uklízení, vaření – kdy se děti „pletou pod nohy“ a nebo chtějí nosit či vidět, co právě maminka vaří.

CHCI SVŮJ POROD!

Online formulář, kterým oslovíte odpovědné úřady a politiky. Cílem iniciativy Chci svůj porod je umožnit především ženám, maminkám, budoucím maminkám a nejen jim oslovit odpovědné úřady a politiky, sdělit jim svůj názor, své potřeby a zkušenosti a požadovat od nich, aby se současnou neuspokojivou situací v péči o těhotné a rodičky a systematickým porušováním jejich práv a práv jejich dětí důkladně zabývaly. Cílem této iniciativy není propagovat porody doma, ale prosazovat právo ženy zvolit si svobodně místo porodu i poskytovanou zdravotní péči.

POMOC PŘI PLOCHÝCH ČI VPÁČENÝCH BRADAVKÁCH - AVENT NIPLETTE

Niplette je revoluční vynález...je jednoduchý, bezbolestný a může být použit ženou v každém věku

O AVENTU

AVENT je jediný speciálně navržený program pro krmení, aby pro vás a vaše dítě byl co nejjednodušší...

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359