Asekol_cervene_k_965x100px__04

NEJVĚTŠÍ ČESKÉ ZÁHADY

Nejvetsi_ceske_zahady_thumb

Autor: Otomar Dvořák

Vydavatel: NAKLADATELSTVÍ XYZ, s.r.o.

Rok vydání: 2007

Počet stran: 256

Formát/vazba: pevná

Cena: 269 Kč

Autor - známý publicista a záhadolog se při svých pátráních setkal s mnoha záhadnými a neuvěřitelnými jevy, z nichž některé se mu s pomocí odborníků podařilo vysvětlit, jiné zůstaly dodnes zahaleny tajemstvím. Do této knihy zařadil deset pozoruhodných případů a s pomocí nejnovějších vědeckých poznatků předkládá hypotézy jejich řešení.

Obsahuje:
1) Strašidelný les
Záhadné zastřelení hlídky ve vojenském prostoru v lese Boru u Českých Budějovic, k němuž došlo v šedesátých letech minulého století, je počátkem cyklu děsivých a nevysvětlitelných jevů.

2) Duchové v zaniklé tvrzi
Podivné přízraky a časový vír (či tanec rusalek?) u rybníka Horního Machovce v Jižních Čechách.

3) Na stopě kovového přízraku
Existuje „prokletí Nuselského mostu“? Po stopách nuselských sebevrahů došel až do bytu jednoho muže, bydlícího přímo pod pražským nuselským mostem, v jehož bytě se objevoval podivný zářící sloup s kovovým leskem. Speciální měřicí přístroje potvrdily tušení esoteriků, že zde dochází k nebezpečné kumulaci energií, která může souviset i s takzvaným „mostním ďáblem“, zmiňovaným ve středověkých legendách a Bruncvíkem u Karlova mostu…

4) Co se skrývá v podzemí Vyšehradu?
Nezávisle na sobě potvrdili dva esoterici existenci zavalených podzemních chodeb a bohatých pokladů církevních předmětů, ukrytých v tajných sklepeních pod Vyšehradem před tím, než památný hrad vydrancovali husité. Pozoruhodné souvislosti s takzvaným „Ďáblovým sloupem“, jehož zbytky se nacházejí v parčíku u hřbitova…

5) Lidice: Návraty démona
Vybrali si nacisté osadu Lidice náhodně, nebo šlo o to, navázat krvavým aktem na dávné pravěké rituály v oblasti nedalekých Makotřas, kde byly nalezeny pozůstatky jedné z nejrozsáhlejších pravěkých svatyň takzvané knovízské kultury, vyznačující se pořádáním lidských obětí. Je zde čtverec, kde dochází zákonitě k tragickým dopravním nehodám?

6) Příchozí z temnot
Nejen legendární Kaspar Houser byl záhadným mužem bez paměti a minulosti. Podobný případ se v době poměrně nedávné odehrál v Kladně. Nejzapeklitější případ z tajných archivů komunistické STB! Agent, kterého se nikdy nepodařilo usvědčit? Šílený genius? Návštěvník z jiného času a prostoru? To vše mohl být Karel Novák z Kladna - muž, kterému nikdy neprokázali nějaký zločin a přesto prožil řadu let v žaláři, člověk, který zapomněl svou minulost a všechny šokoval fenomenálními znalostmi, o nichž netušil, jak k nim přišel, sám zmatený znepokojivými útržky nepochopitelných vzpomínek, které mohli být i vizemi z budoucnosti…

7) Fantom opuštěných lomů
Co se skrývá za trampskou legendou o tajemném, vraždícím přízraku ze štol a lomů Českého krasu? Je to skutečně duch německého vojáka Hanse Hagena? Znepokojivé jevy v podzemí, fotografie mlžného objektu, ztrouchnivělé zbytky dávného lůžka… Romantický horor má i svůj odraz v realitě.

8) Případ hvízdajícího hada
Tvor z lidových pověstí dostává během autorova pátrání zcela reálné rysy. Zdá se, že v naší přírodě se dodnes vyskytuje zcela neznámé zvíře! Na jedné straně je jeho existence odmítána přírodovědci, na druhé straně nová a nová svědectví, založená na anketě (jejíž mimořádný ohlas samotného autora velice překvapil), dosvědčují, že had, projevující se hlasitým hvízdáním a spouštějící se (či skákající ) z korun stromů, skutečně existuje. Nakonec i odborník potvrzuje, že v přírodě existují jevy, o nichž jsme neměli tušení. Hvízdajícího hada se podařilo usvědčit, přistihnout „při činu“ a pojmenovat!

9) Krabat aneb čarodějův učeň
Autor se vydal po stopách „strašidelných mlýnů“, které jsou nezbytnou rekvizitou mnoha našich pohádek a pověstí. Duchovním průvodcem se mu stal německý autor (a český rodák) Preussler , jehož novela Krabat, zpracovávající starou lužickosrbskou pověst, skrývá pod vrstvou legendárního symbolického příběhu množství překvapivě podrobných informací o skutečném působení takzvaných „černých škol“, zaměřených na výuku magie, a také o překvapivém vlivu tajných „mlynářských bratrstev“ ve středověku a na počátku novověku.

10) Po čem pátrají planoucí koule?
Desítky svědectví potvrzují podivné chování některých přírodních elektrických výbojů, zejména takzvaných „kulových blesků“. Televizní štáb se mimo jiné pokusil o počítačovou rekonstrukci tří „střílejících rudých koulí“ nad rybníkem v Nejdku u Lodhéřova a navštívil odborné pracoviště Akademie věd, kde byl svědkem vytvoření miniaturního umělého kulového blesku…

Knihu lze koupit v běžné knižní distribuci: http://www.xyz-knihy.cz/

Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05