Dobrovolnické centrum, o.s.

Občanské sdružení Dobrovolnické centrum, o.s. vytváří a poskytuje profesionální zázemí dobrovolníkům a propaguje dobrovolnictví jako přirozenou součást života. Našemu poslání, programům a projektům se věnujeme od roku 2000. V současné době je u nás registrováno 819 dobrovolníků. Většina se dlouhodobě věnuje potřebným a to jak rodinám, dětem a mládeži, tak pacientům upoutaným na lůžko v nemocnicích nebo seniorům bez rodiny v seniorských domovech.

Logo_m_normal

Deset let se individuálně věnujeme znevýhodněným dětem a mládeži v programu Pět P (Péče, Prevence, Pomoc, Přátelství a Podpora) a na základě těchto zkušeností jsme sestavili vlastní skupinový program s názvem KOMPAS, ve kterém se dvojice dobrovolníků věnuje šesti dětem a společně tráví 1 odpoledne v týdnu činností, kterou si zvolí. DC skupinám poskytuje maximální podporu ve formě klubovny, zajišťování jízdenek a vstupenek pro výlety, řešení problémů všech zúčastněných a posilování sebevědomí prostřednictvím toho, co funguje. Program KOMPAS již využilo v Ústí nad Labem více jak 120 dětí a zájem o něj je v Drážďanech, Praze, Plzni a kontaktují nás další organizace.

Novinkou je příprava specializovaného kurzu pro rodiny s názvem Silní rodiče – Silné děti®. Jde o finský model rodičovských skupin, který byl úspěšně otevřen v Německu a Švýcarsku a Česká republika je další zemí, kde bude působit. V dubnu proběhne první kurz pro vedoucí rodičovských skupin v Ústeckém kraji a pak již budou vznikat první rodičovské skupiny.

Bližší informace poskytne Lenka Černá, e-mail: lenka@dcul.cz nebo telefonicky: 606 512 905. Informace o našich aktivitách a programech naleznete na www.dcul.cz a širší spektrum informací o dobrovolnictví v ČR objevíte na www.dobrovolnik.cz nebo www.hest.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

KŘÍDLA A KOŘENY

Síť mateřských center (Síť MC) vyhlašuje celoroční kampaň jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN.

www.kridla-koreny.cz
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359