JAK MŮŽE POMOCI HOMEOPATIE V NOVOROZENECKÉM A KOJENECKÉM OBDOBÍ ŽIVOTA

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Cesta každého dítěte na svět, je poměrně složitá záležitost a naše děti přitom a potom mohou mít různé potíže. Který lék pomůže po dlouhém porodu koncem pánevím, kleštěmi nebo císařském řezu? Co pomáhá zvládnout novorozeneckou žloutenku, očkování proti tuberkulóze, plynatost a bolesti bříška nebo moučnivku? Jak postupovat při špatném spánku, prořezávání zoubků, anemii či různých typech očkování?

Homeopatie_novorozenci_kojenci_normal

Pokud porod trvá moc dlouho a dítě má po porodu oteklou hlavičku a známky prokrvácení spojivek a kůže, je vhodné podávat dítěti lék Arnika montana  v ředění 9 CH, 3x denně jednu dávku. Dávka pro novorozence a kojence se připraví tak, že se rozpustí 5 kuliček léku v 1 dcl převařené kojenecké vody, a pak se podává jedna kávová lžička 3x denně. Roztok připravíme každý den čerstvý. Kuličky by se neměly rozpouštět v úplně vařící vodě a roztok by se měl míchat nekovovou lžičkou.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Pokud se dítě rodí koncem pánevním, mělo by Arniku dostat vždy, jelikož tento typ porodu je pro dítě vždy náročnější. Jestliže je nutné použít při porodu dítěte kleště, což už se v dnešní době vyskytuje zcela výjimečně, nebo vakuumextraktor, je vhodné přidat k léku Arnika ještě i lék Natrum sulfuricum 15 CH, 2x denně 1 dávku až do vymizení obtíží (tedy modřiny, otoky apod.). Pokud se dítě narodí císařským řezem a matka byla v celkové narkóze, podáváme lék Nux vomica 9 CH, 3x denně jednu dávku. Tento lék pomůže dítěti lépe metabolizovat narkózu.

Pokud má dítě novorozeneckou žloutenku podáváme lék Lycopodium 9CH 2x denně a lék China rubra 9CH také 2xdenně. Oba léky výrazně usnadní metabolizaci bilirubinu (žlučového barviva). Každé dítě, kromě dětí nedonošených, je v porodnici očkováno vakcínou proti tuberkulóze. Aby imunitní systém dítěte dokázal dobře zvládnout toto očkování podáváme lék Silicea 9CH 1x denně jednu dávku 6 týdnů až 3 měsíce po očkování. Délka podávání je závislá na vzhledu jizvy po očkování na kůži. Pokud se jizva hojí pomalu podáváme lék 3 měsíce. I u nedonošených dětí má homeopatie své místo. Může pomoci s trávením, přibýváním na váze, vyvíjením nezralých plic, imunitnímu systému atd. V těchto případech, je ale nutné volit lék přísně individuálně, podle potřeb každého dítěte a konsultovat jeho stav s homeopatem.

U kojenců bývá častým problémem velká plynatost a bolesti bříška. V tomto případě podáváme lék China 9 CH 3x denně 1 dávku a lék Colocynthis 9 CH při bolestech bříška každých 10 -15 minut jednu dávku až do vymizení obtíží. Maminky se nemusí bát, homeopatický lék se nedá předávkovat tak, jako lék klasický. Tato kombinace léků většinou zabírá velmi dobře, pokud ale nedochází ke zlepšení, je nutné kontaktovat homeopata a změnit léčbu.

Pokud má dítě v pusince kvasinkovou infekci pomáhá kromě lokální léčby Borax 9CH 3x denně 1 dávku. Jestli že  kojenec špatně spí a je vzteklý a protivný, když mu rostou zuby, pomůže velmi dobře lék Chamomilla 9 nebo 15 CH, při větších obtížích můžeme podávat i každou hodinu jednu dávku. Dítě se poměrně rychle zklidní a klesne i případná zvýšená teplota.

Pokud má dítě v kojeneckém věku problémy s nedostatkem červených krvinek podáváme lék Ferrum phosphoricum 9 CH 2x denně dávku, celou dobu léčení anemie, tedy i několik měsíců, samozřejmě při současném podávání preparátů železa. Homeopatikum velmi výrazně zlepšuje vstřebávání a ukládání železa v organismu.

Po 3 měsíci věku jsou děti očkovány celou řadou dalších očkovacích látek. Pro lepší snášení očkování a podporu imunity je dobré vždy podávat lék Thuya 15 CH 1x denně jednu dávku, ode dne očkování 10 dní. Při očkování proti žloutence přidáváme ještě lék Phosphorus 9CH 1 x denně jednu dávku také 10 dní.

Pomocí homeopatie můžeme také ovlivnit celou řadu dalších obtíží našich miminek, bez chemických léků, ale to už většinou spadá do péče erudovaného homopatického lékaře, nejlépe pediatra.

Zdroj:

Časopis MAMITA, 20/2007, http://www.mamita.cz/


Související odkazy: 

 

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Dracek_250x250_2022_2

POMOC TĚHOTNÝM ŽENÁM A ŽENÁM KRÁTCE PO PORODU Z UKRAJINY (V BRNĚ)

Jste těhotná? Nebo jste nedávno porodila? Ви вагітнa? Чи недавно народили?

JAK PROŽÍT ŠESTINEDĚLÍ V POHODĚ

Období počátků mateřství bývá obecně společností vnímáno jako jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Někdy se ovšem dostatečně nezdůrazňuje, že se vždy jedná o náročný životní úsek. I když porod proběhl dobře, maminky se mohou zpočátku cítit zaskočeny tolika změnami a nároky novorozeného miminka. To na začátku potřebuje fyzický kontakt s matkou prakticky dvacet čtyři hodiny denně, aby se dobře rozeběhlo kojení, dítě bylo spokojené a mohlo se ideálně vyvíjet. Období šestinedělí je zároveň také velmi důležité pro samotnou matku. Potřebuje hodně odpočívat a nabírat síly na další měsíce a roky mateřství.

NE KAŽDÁ ŽENA CHCE PORODIT DOMA, ALE VĚTŠINA ŽEN POTŘEBUJE SVOJI PORODNÍ ASISTENTKU!

České zdravotnictví se rádo chlubí svými úspěchy v oblasti porodnictví a neonatologie, zejména jednou z nejnižších úmrtností novorozenců. O čem se ale mluví podstatně méně, je (ne)svoboda matek v porodnicích, množství rutinních, ale často zbytečných invazivních lékařských zákroků a separace dítěte, či nemožnost rodit v porodním domě či doma se zajištěnou péčí, za což leží odpovědnost výhradně na státu. Země, které nabízejí daleko pestřejší systém péče během porodu, přitom mají statistické výsledky srovnatelné, některé dokonce i lepší, například severské státy.

JAK CVIČIT V TĚHOTENSTVÍ? DOBRÁ JE GRAVIDJÓGA

Těhotenství není nemoc a rození dětí je pro ženu přirozeným údělem. Nejlepší pohybová aktivita v těhotenství je GRAVIDJÓGA.

KDYŽ UŽ TO PO PORODU NENÍ TAM DOLE JAKO DŘÍV

Depilace intimních partií je dnes samozřejmostí. Zřejmě i proto ženy začaly řešit, jak vypadají na intimních místech. Nejmodernější metoda rejuvenace ženského vnějšího genitálu přístrojem ProtégeIntima a laserové ošetření g-set přináší bezbolestné řešení – vyhladí pokožku, srovná asymetrie, stáhne povolenou pochvu po porodu a poradí si i s inkontinencí.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ?

Pro potvrzení těhotenství už dnes stačí zajít do lékárny a koupit si kvalitní těhotenský test. Tušíte od kdy se těhotenské testy využívají a jak fungují? Věděli jste, že už si můžete koupit i krevní těhotenský test, který umožňuje rychlou a přesnou diagnostiku v klidu domova?

DOPŘEJTE SVÝM DĚTEM KOSMICKÝ KOMFORT

Která z nás by si nepřála, aby se naše miminko cítilo jako v bavlnce? A to bez ohledu na to, jaké panuje počasí, zda chodíme pěšky nebo jezdíme převážně autem, zda trávíme většinu času ve městě nebo v přírodě. A určitě by se nejedné z nás ulevilo, kdybychom mohly tuto starost úplně pustit z hlavy a mít jistotu, že je dětem prostě krásně, a jen si užívat společné chvíle.

DĚTI A CHEMIE K SOBĚ NEPATŘÍ!

Zodpovědným rodičům nejspíš není třeba vysvětlovat, jaké riziko představuje pro jejich děti chemie, běžně používaná v domácnosti. Možná ale spousta z nás netuší, že se škodlivými látkami mohou děti přijít do styku také nošením některého oblečení a užíváním hygienických potřeb či kosmetiky. Je potřeba si uvědomit, že i malé množství může při dlouhodobém působení nadělat velké škody na zdraví celé vaší rodiny. Pro ty, kteří nechtějí nic riskovat, jsme dali dohromady několik tipů, jak se obejít bez chemie.

Jako maminčino pohlazení Bupi Baby mycí pěna – dotek přírody pro vaše děťátko

Pokud jste si právě přinesli z porodnice domů malinkatý vrnící uzlíček, je vám naprosto jasné, že pro své miminko potřebujete jen to nejlepší, nejněžnější a nejzdravější. A nejen pro novorozence je určená jemná a maximálně šetrná Bupi BABY mycí pěna s vysokým obsahem přírodních složek, ocení ji také všichni alergici a lidé s citlivou pokožkou.

KLIDNÉ MATEŘSTVÍ? UŽÍVEJTE SI HO I VY!

Trápíte se tím, že vaše miminko nespí a je neklidné? Hledáte odpověď na otázku, zda je skutečně v bezpečí a zda pro něj děláte to nejlepší? Těšila jste se na mateřskou dovolenou, ale trápí vás jen stres a obavy?

NOSTE SVÉ DĚTI POHODLNĚ

Rádi bychom vám představili babynosítka značky Tula. Nosítko je praktickým pomocníkem maminek a tatínků. Oceníte jej jak při běžných domácích činnostech jako je uklízení, vaření – kdy se děti „pletou pod nohy“ a nebo chtějí nosit či vidět, co právě maminka vaří.

CHCI SVŮJ POROD!

Online formulář, kterým oslovíte odpovědné úřady a politiky. Cílem iniciativy Chci svůj porod je umožnit především ženám, maminkám, budoucím maminkám a nejen jim oslovit odpovědné úřady a politiky, sdělit jim svůj názor, své potřeby a zkušenosti a požadovat od nich, aby se současnou neuspokojivou situací v péči o těhotné a rodičky a systematickým porušováním jejich práv a práv jejich dětí důkladně zabývaly. Cílem této iniciativy není propagovat porody doma, ale prosazovat právo ženy zvolit si svobodně místo porodu i poskytovanou zdravotní péči.

POMOC PŘI PLOCHÝCH ČI VPÁČENÝCH BRADAVKÁCH - AVENT NIPLETTE

Niplette je revoluční vynález...je jednoduchý, bezbolestný a může být použit ženou v každém věku

O AVENTU

AVENT je jediný speciálně navržený program pro krmení, aby pro vás a vaše dítě byl co nejjednodušší...

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359