Kaloba_baner_965x100

HOMEOPATIE A STRACH V DĚTSKÉM VĚKU

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Homeopatie je léčebná metoda, která dokáže velmi dobře ovlivnit nejrůznější formy strachů. Je to výborné zvláště u dětí, kde klasické léky nemůžeme použít pro jejich toxicitu a navíc je v dětském věku někdy po použití tlumících léků pozorován opačný efekt a projevy strachu se ještě zhorší.

Homeopatie_a_strach_normal

Strach už může mít maminka před porodem i při něm. Zde používáme lék Actea racemosa 15CH 1 dávku (tj. 5 granulí) každý večer před spaním, po dobu jednoho měsíce před porodem. Pokud má žena až panický strach ze smrti při porodu, pak je na místě lék Aconitum v ředění 30 CH, 1 dávku několikrát denně. Strach z bolesti vyřeší obvykle velmi dobře lék Arnika 15 CH. Po porodu může mít maminka obavy z toho, že není dost dobrou matkou, trápí se a pláče. Obvykle pomůže lék Pulsatilla 30CH, 2x denně 1 dávka.

Dítě, které prodělalo komplikovaný porod, si také do budoucnosti může nést různé strachy. Bývají to děti, které mají často noční můry, křičí ze spaní a rodiče je nedokáží probudit a uklidnit. Tyto stavy řeší zpravidla velmi dobře lék Stramonium 15 CH, jedna dávka (5 granulí) večer před spaním – a v případě nočního probuzení ještě další dávku.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

U dětí často vidíme také strach z bolesti: strach z jehly (odběry krve, očkování apod.) – podáváme lék Silicea 15 CH opakovaně před obávanou událostí, strach ze zubaře – podáváme lék Gelsemium 15 CH opakovaně. Pokud dítě neadekvátně reaguje na bolest (drobný pád vyvolá velkou reakci) podáváme lék Arnika 15 CH opakovaně několik dávek.

Přecitlivělost na bolest při růstu zubů spojená se vztekáním je typická pro lék Chamomilla 15 CH, lék podáváme několikrát denně.

Strach z výšek a uzavřených prostor vyřeší lék Argentum nitricum 15 CH – opakovaně několik dávek (5 granulí). Je to rovněž výborný lék na trému, při které člověk pociťuje veliký neklid, musí se hýbat, potí se mu ruce a má rád sladkosti. Lék se používá u dětí, které mají nadměrnou spotřebu cukru a chodí ho doma krást z cukřenky. Kromě toho jsou to děti velmi netrpělivé a když je před nimi nějaká neobvyklá událost nemohou dospat, na výletě se ptají každých 5 minut, kdy že už tam budou. Je vhodný  pro děti i dospělé, kteří dělají více věcí najednou, u ničeho pořádně nevydrží a nic nedokončí. Lék můžeme podávat několikrát během dne, nebo i v noci, pokud se dítě probudí a má strach, že zaspí.

Má vaše dítě hrůzu z pádu, z chůze po schodech, z vyhazování nad hlavu a z kolotoče? Použijte lék Borax 15 CH, který takový strach bravurně zvládne. Je to lék i pro děti, které se nadměrně bojí hluku (vysavač, vrtačka, mixér) a také bouřky (hrom). Opět  podávejte dávku 5 granulí 2 x denně, v případě potřeby častěji. Lék pomůže i při strachu z cestování letadlem. Strach z hmyzu má ve svém obraze lék Pulsatilla 15 CH 2 x denně 1 dávku. (Pokud už jste jej vyzkoušeli a lék neměl kýžený efekt, můžete zkusit lék Abel moschus, který je ale jen na lékařský předpis).

Další škálu strachů vidíme u dětí při nástupu do mateřské školy. Je to pro dítě velká změna, která může být traumatizující, zvláště v případě, že dítě nastoupí do školky zároveň s narozením sourozence. Dítě může mít pocit, že není pro rodiče dost dobré, když si pořídili domů někoho jiného a ho strčili do školky. V takové situaci se bude každé dítě chovat po svém. Jsou typy dětí, které celý den srdceryvně pláčou a ve školce se drží matky za nohu. V neděli už začnou smlouvat, že v pondělí do školky nepůjdou a pokud rodiče nepovolí, začnou být velmi často nemocné, stonají, chřadnou a vydírají slzami. Jsou to často děti s opakovanými infekty horních cest dýchacích a se záněty středního ucha. V této situaci většinou velmi dobře zabírá lék Pulsatilla v ředění 15 nebo 30 CH 2 x denně 1 dávku.

Dítěti, které je rozený rozumbrada a sourozenci provádí různé naschvály tak, aby to rodiče neviděli, je dobré dát lék Lycopodium 15 CH, 2 x denně 1 dávka. Lék má rovněž skvělý účinek při nechutenství a špatném prospívání dítěte.Toto dítě nesní tučné maso, nedojídá a na talíři vždy něco nechá. V této indikaci jej ale budeme používat v ředění 5 CH ráno po probuzení a v 17 hodin odpoledne 1 dávku. Dodržení doby užívání je pro dítě a působení léku důležité, protože v tuto dobu mají největší efekt.

Dalším typem žárlivého dítěte je človíček, který maximálně žárlí na jakoukoli pozornost, kterou rodiče věnují někomu jinému - nejen sourozenci, může to být například i pes. Dělají žárlivé scény, jsou velmi upovídané, nesnesou žádné těsnější oblečení. Těmto dětem je určen lék Lachesis 15 CH - většinou stačí podávat 2x denně 1 dávku.

Posledním lékem pro žárlivé dítě je lék Mercurius solubilis – je lékem pro děti, které reagují na nedostatek pozornosti násilím, perou se, používají vulgární slovník i v útlém věku, ubližují sourozencům a dětem ve školce, nikdy nepřiznají svou chybu. Lék podáváme v ředění 15 CH 2 - 3 x denně 1 dávku.

Existuje také lék pro případ, když se dítě velmi snadno urazí, nebaví se s celou rodinou, může také často trpět na ječná zrna a noční děsy. Tímto lékem je Staphysagria v ředění 15 CH 2 x denně. Všechny uvedené léky jsou v lékárnách dostupné bez předpisu a pokud jste v některé z charakteristik poznali své dítě, vyzkoušejte homeopatickou léčbu - budete příjemně překvapeni.

Zdroj:

Časopis MAMITA, 2007, www.mamita.cz


Související odkazy:

 

 

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359