Asekol_cervene_k_965x100px__04

V LABYRINTU ZAŽIJETE S DĚTMI SPOUSTU LEGRACE

Autor: Markéta Šauerová

Dnešní tip je ideální pro rodiny, v nichž má každý v oblibě něco jiného. Zveme vás na místo, kde si může skutečně každý přijít na své. A kam Vás tedy lákáme? Pojďte se s námi vypravit do zámku a přilehlého parku s labyrintáriem v Loučni (okres Nymburk).

Labyrint_zamek_loucen_normal

Zámek Loučeň byl postaven na počátku 18. století na místě středověké tvrze. Patřil rodu Thurn - Taxis. Zámečtí páni Thurn – Taxis získali svůj majetek především z provozování poštovních služeb, na něž později  získali i monopol pro celou Itálii, střední a západní Evropu. Expozice jsou zaměřeny nejen na bližší seznámení s historií rodu Thurn - Taxis, ale právě i na přiblížení poštovní přepravy, v níž vynikali. Pro zájemce o podrobnější seznámení s rodem je připravena speciální Komorní expozice.

Pro ty, kteří k obdivování zámeckých interiérů příliš netíhnou, nechybí další zajímavé nabídky. Patří mezi ně především Labyrintárium. Jde o výjimečný soubor deseti labyrintů a bludišť, jejichž autorem je Adrian Fischer (vytvořil více než 500 labyrintů po celém světě). Najdete tu bludiště tvořená z buxusu, tisu, dlážděné bludiště, palisádové, pískové, kamenné, provazové a také labyrint se světly. Zajímavé je i prstové bludiště. Děti vybijí přebytek energie, zažijí spoustu legrace, v bludištích se můžete i schovávat (např. v tisovém). Pro tvořivé rodiče je zde prostor pro realizaci soutěže nebo různých venkovních her.

Když vás hra v labyrintech omrzí, můžete se vypravit na příjemnou procházku do přilehlého anglického parku z počátku 19. století. Objevíte tu kašny, jezírka, sochy, altány, v parku jsou vzácné dřeviny a staleté stromy. Pohybovat se můžete po vyznačených okruzích nebo pro místní dendrologické stezce. Park je ideálním místem k odpočinku, malému posezení v přírodě, pikniku. Za pěkného počasí doporučuji připravit si s sebou něco dobrého na zub a hru, kterou si pak můžeme všichni společně v přírodním areálu zahrát.

Pokud jste příznivci organizovaných aktivit,  je tato pozvánka i pro vás. Na zámku pořádají pravidelné akce, jejichž přesný rozpis naleznete na internetových stránkách. Jsou vždy připraveny zajímavé aktivity pro děti a jejich doprovod.  V červenci je možné se např. vypravit na Hledání pokladu princezny Almerie, na podzim se chystá Zámecký jarmark či Svatomartinské posvícení.

Zámek má navíc tu výhodu, že je umístěný v lokalitě plné dalších zajímavostí, takže je možné výlet naplánovat i na celý víkend.

PhDr. Markéta Šauerová PhD., VŠVTS Palestra, s.r.o.

Další informace na: www.zamekloucen.cz 

Zdroj:
AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, 23.5.2008, www.azrodina.cz

Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_predobjednavka_250x250

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05