Kaloba_baner_965x100

HOMEOPATICKÁ LÉČBA SPÁNKOVÝCH PORUCH U NOVOROZENCŮ, KOJENCŮ I MAMINEK

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Který lék může pomoci mamince při častém nočním vstávání? Co zvolit u dítěte rozrušeného návštěvou, vnímavého ke změnám  prostředí nebo hodně fixovaného na matku? Jak na velké žíznivce nebo noční jedlíky?

Homeopatie_nespavost_normal

Po porodu velmi často dochází k tomu, že žena, která musí v noci opakovaně vstávat k dítěti a je často nevyspaná, je pochopitelně velmi unavená, podrážděná a když si už pak může i odpočinout, špatně usíná. Tyto problémy se týkají téměř všech mamínek novorozenců a kojenců. Situaci pomůže velmi dobře zvládnout lék Cocculus indicus v ředění 9 CH. Je vhodné ho brát opakovaně během dne, (v dávce pět granulí) když se objeví únava a nebo před spaním, pokud nemůže matka usnout. Tento lék pochopitelně nenahradí nedospané hodiny, ale matky se po něm necítí tak vyčerpané, obluzené, nervozní a péči o dítě zvládají snadněji.

U dětí, můžeme také ovlivnit nejrůznější problémy se spánkem nebo usínáním. Musíme ale přesně vědět, jak se dítě v tuto dobu chová, co vyžaduje. Čím se uklidní, jaký má režim.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Dítě které usíná na rukou a budí se při ukládání do postýlky, potřebuje lék Borax v ředění 9CH 5 granulí večer před spaním. Tomuto dítěti vadí změna polohy z vertikální do horizontální, také se často budí i za 2-3 minuty po usnutí, vadí jim hluk (například mixér, vysavač, bouřka) a když jsou větší, mají většinou problémy s chůzí ze schodů a bojí se výšek.

Jiný lék, potřebuje dítě, které špatně spí, když je rozrušené velkým množstvím zážitků a lidí, například po návštěvě. Je neklidné, velmi zvědavé, vyruší ho každá maličkost. V této situaci pomůže lék Coffea cruda v ředění 9 CH 5 granulí před spaním ( pomůže i při potížích s usínáním přes den).

Jestliže je dítě velmi vnímavé ke změnám prostředí, a citlivé na chlad, potřebuje lék Arsenicum album v ředění 9 CH. Jsou to děti, které se budí často kolem 1 hodiny ráno, přes den vyžadují svůj režim a své rituály, větší dítě si potrpí na své hračky, které nechce půjčovat. Pokud takovému dítěti neumožníme, aby chodilo spát v pravidelnou dobu, bude velmi neklidné, nespokojené a ukřičené.

Jsou i další typy dětí, které nespí z jiného důvodu. Například dítě, kterému pomůže Sulfur 9CH, nesnáší horko, neustále se odkopává, když je více oblečené je neklidné, protivné, potí se a křičí. Rodiče si často myslí, že dítě musí mít tzv. nohy v teple, to platí pro dítě zimomřivé, ale dítě horkokrevné zpravidla vyžaduje holé šlapky. Pokud ho rodiče navlékají a na noc kvůli odkopávání zakoupí spací pytel, neumožní dítěti odvádět teplo přes nožky. Takové dítě špatně usíná a spí, je neklidné, protože nemá volné a nahé nožičky a po přehřívání začne být často nemocné. Větší děti tohoto typu si vyzouvají doma papučky a ponožky a nejraději běhají bosy po kachličkách.
Každé dítě je jiné a tak si nemůžeme myslet, že to co je dobré pro dítě typu Arsenikum album, bude stejně i dobré pro dítě typu Sulfur. Musíme se dobře naučit, co dítě vyžaduje a jak to dává najevo. Dobrým pomocníkem kromě homeopatie může být i velmi hezky napsaná kniha „Co říkají děti, než se naučí mluvit" ( autoři P.C.Holinger a K.Donerová).

Jiný problém má dítě, které je velmi žíznivé, pije hodně přes den, ale tekutiny vyžaduje i v noci. Toto dítě, je schopno v noci vypít až 3 lahve čaje. Pomůže lék Silicea 9CH večer před spaním a v noci rozpuštěný v čaji. Děti typu Silicea bývají také často nemocné, trpí na záněty slzného kanálku a někdy i záněty středního ucha. Lék posiluje i imunitní systém a podporuje tvorbu protilátek.

Jestliže vaše dítě má v noci hlad a potřebuje jíst, pomůže mu lék Lycopodium. V novorozeneckém období mají tyto děti většinou problémy s přibýváním na váze, při pití se rychle unaví a jí často v menším množství. Také trpí hodně na větry. V pozdější věku jsou velmi vybíravé v jídle a jí zásadně jen jídla, která mají oblíbená. Kvůli jídlu se dokážou v noci budit třeba i do 3 let věku.

Pokud je dítě hodně fixované na matku a nemůže bez ní usnout, potřebuje lék Pulsatilla 15 CH. Jedná se o dítě velmi mazlivé, které se vždy zlepší, když ho matka nosí, hladí, nebo na něj mluví. Lék je vhodný i u větších dětí, které mají problém jít spát třeba k babičce, nebo nastoupit do školky. Pokud nemůžou být s maminkou, zpravidla poplákávají a také bývají častěji nemocné.

Zdroj:

Časopis MAMITA, březen 2008, www.mamita.cz


Související odkazy:

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359