Kaloba_baner_965x100

ČERNÝ KAŠEL - OSOBNÍ ZKUŠENOST

Autor: Katka J.

V létě 2008 jsme prodělali pravý černý kašel, postihl mne (očkovanou) a naše tři neočkované děti. Manžel byl též v dětství očkovaný, ale neonemocněl, jen asi týden byl velmi unavený. Obě babičky, které jediné „porušily" karanténu, aby mi trochu pomohly, onemocněly (neměly tak silný průběh, jako já s tříletou Klárou). Celkově mám dojem, že záleží na momentálním stavu každého člověka, jeho imunitě a kondici, částečně i na očkování (ale ne bezvýhradně), jestli se nemoc rozvine či nikoli. Ale nemusí to tak být.

Nemoc se mi zdála horší, než jsem si dokázala představit. Téměř tříletá Klára zvracela a dávila se zhruba každé 2 hodiny v noci, někdy po půl hodinách, přes den to bylo lepší. Nemoc provázela veliká vyčerpanost a symptomy virózy (bolesti zad, zubů, čelistí, bolesti v krku, bolesti uzlin u uší, bolesti uší, unavenost a zarudlost očí, veliké zahlenění kolem hrtanu, bolesti hlasivek a chrapot či hluboký drsný hlas, krvácení z nosu), další symptom je úzkost, strach (všechny se nám postupně vystřídaly). Nejhorší byl ale kašel, který dusil (pocit, že se člověk nestihne nadechnout), stále dráždil (jako lechtání peříčkem - suchá varianta - tu měla Klára; nebo pocit knedlíku či kamene v krku - hlenová varianta - zelenožlutý hlen v oblasti hrtanu - to jsem měla já), takže nejde přestat kašlat. Záchvaty kašle provázely bolesti v brániční oblasti (děti si stěžují na bolesti bříška) kvůli permanentní námaze z kašlání a nedostatek spánku (já jsem třeba 12 dní prakticky nespala - v kombinaci s kašláním Kláry, která spala ve stejné místnosti - kašel mi nedovoloval usnout ani přes den). U některých dětí se může objevit až modrání z nedostatku kyslíku a kratší zástava dýchání a s ní spojená krátká ztráta vědomí, která podle lékařů není nebezpečná (ze zkušeností 2 maminek - švagrová a naše homeopatka - jedna měla dítě dvouleté a druhá jedenáctileté). Přes den bývají děti jakoby zdravé, nejhorší je průběh nemoci v noci. Moje starší děti - Alenka 6 a Jirka 8 - měly jen mírný průběh, kdybychom já a tříletá Klára neměly klasický průběh, myslím, že bych těžko poznala, že ti starší prodělali černý kašel (k tomu nutno dodat, že oba měli své konstituční homeopatické léky a dostali několik dávek homeopatické nosody Pertussinum podle doporučení naší rodinné lékařky homeopatky).

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

 

Přesto, když se mě někdo ptal, jestli bych nyní černý kašel raději neočkovala, tak říkám, že ne. Vakcína má příliš riskantní vedlejší účinky na nervovou soustavu. I když má Klára výpadky vědomí po pádu nebo z nějakého jiného úleku (tzv. afektivně respirační záchvaty, vyšetření mozku epilepsii neprokázalo), v nemoci výpadky vědomí neměla. Ale například v době očkování obrnou v březnu až květnu 2008 (zaplatila jsem injekční inaktivovanou vakcínu - neobsahuje živé viry, protože jsme spadly mezi poslední várku obrny „na lžičku", jež si musela inaktivovanou vakcínu hradit), se výpadky vědomí začaly objevovat každý týden až dva, někdy i dvakrát za týden, což před očkováním nebylo (před očkováním měla frekvenci asi po měsíci). Naše dětská lékařka už další očkování nedoporučila (a to ani atenuovanou (oslabenou) placenou vakcínou zarděnek, spalniček a příušnic PRIORIX, která se jí, na rozdíl od hrazené trojkombinace, zdá šetrnější)

Vyplatí se trochu se na ten černý kašel připravit. Tušila jsem, že jakási možnost černý kašel chytit tu je - případy černého kašle v ČR jsou, i u očkovaných dětí. Ve spolupráci s naší rodinnou lékařkou homeopatkou jsem měla doma některé homeopatické léky, které přicházejí do úvahy v souvislosti s touto nemocí, takže když jsme onemocněli, ty nejdůležitější léky jsem měla v domácí lékárničce po ruce (Drosera 9CH, Kalium carbonicum 9CH, Ipeca 9CH, Corralium rubrum 9CH, Cuprum metalicum 9CH; i další léky jsou možné, záleží na konkrétních symptomech, je třeba konzultovat s dobrým homeopatem - ty co tu uvádím, jsou ty hlavní a nejdůležitější, homeopat může podle potřeby poskytnout i homeopatickou nosodu Pertussinum, vyrobenou přímo z toxinu bakterie černého kašle, také jsme ji použili). Asi existují i jiné cesty, jak organismu pomoci - my jsme vyzkoušeli homeopatii.

Co se vyplatí vědět je, že antibiotika mohou pomoci v případě, že je dítě velmi malé (0-2 roky) - mohou totiž snížit ty nejsilnější symptomy do snesitelnějších úrovní. Pro takto malé děti může být černý kašel skutečně velmi vážnou nemocí. U dětí starších 3 let poté, co se objeví noční záchvatovitý kašel, podle zkušeného lékaře z Kanady a naší homeopatky, již nemá cenu antibiotika nasazovat, protože už nepomohou, jen rozhodí imunitní systém a podle všeho jsou příčinou sice kratší doby infekčnosti, ale výrazně delší (až půl roku trvající) rekonvalescence - stále se opakující kašel, který už není nakažlivý, ale dosti obtěžuje a pacient se necítí stále zdráv.

Pomocí homeopatik lze snižovat ty nejobtížnější symptomy na únosnější úroveň a dodávat organismu potřebnou energii (ta po nasazení homeopatik výrazně stoupla, tzn. snížila se citelně ona veliká vyčerpanost). Homeopatická léčba ale symptomy nemoci neodstraní, tzn. neočekávejte od homeopatik, že v krátké době symptomy nemoci vymizí - symptomy zůstanou. Černý kašel léčený homeopaticky nám trval ve své nejobtížnější fázi zhruba 14 dní, tzn. od počátku těch nejhorších nočních záchvatů po počátek jejich odeznívání.

Doba infekčnosti začíná, jak začne pacient kašlat. Karanténní opatření trvá od první těžké prokašlané noci 3 týdny, kdy je pacient silně infekční, 4. týden infekčnost klesá. Po 4 týdnech je pacient již neinfekční, i když může ještě kašlat. Běžně se doporučuje třítýdenní karanténa. Já jsem zvolila čtyřtýdenní.

Také je třeba vědět, že po odeznění nemoci může kašel přetrvávat v "pertusinové podobě" (dávivě či dusivě záchvatovité denní i noční kašlání), ale není to již černý kašel (ten má člověk v životě jen jednou, velmi vzácně dvakrát). Tento pertusinový dávivý způsob kašle časem vymizí.

Tato nemoc vyžaduje velikou trpělivost a dobrou víru v uzdravení od pacienta i jeho opatrovatelů. Podle čínské medicíny je to kašel 100 dní a nemoc osvícení. To je to pozitivní, co je možné si připomínat - že to trápení opravdu skončí a že přinese posílení v mentální oblasti (nejen) a doživotní imunitu na černý kašel.

Drobná statistika: v naší rodině, z celkového počtu 22 lidí (12 dospělých a 10 dětí - 12,11,10,9,8,7,6,5,4 a 3 roky a jedno kojeňátko 6 měsíců), kteří přišli do kontaktu s přenašečkou (11-letá dívka z rodiny), onemocnělo 10 lidí, z toho 4 nebyli očkovaní (děti 8,6,5 a 3), 4 byli očkovaní (11-letá dívka a 3 dospělí 35-45 let) a 2 pravděpodobně prodělali nemoc v dětství a nebyli očkovaní - byli starší, ve vyšším věku s poklesem celkové vitality klesá i imunita (60-73 let, neměli ale tak vážný průběh). Všichni neočkovaní onemocněli. Ta 11-letá dívka byla mezi námi den a půl, pak odjela do Francie, kašlala, ale lékaři jí na různých místech a opakovaně tvrdili, že její kašel není nakažlivý a že jsou to průdušky; v dětství byla na černý kašel očkována, její černý kašel neměl klasický průběh a skutečně se dal diagnostikovat snad opravdu jedině z krevních testů. Já s dětmi jsme s ní byli jen asi jeden večer (opravdu se vyplatí chodit s miminky k lékaři v době tzv. poradny, kdy se miminka nedostanou do kontaktu se staršími dětmi, jež mohou nevědomky tuto nemoc přenášet). Dospělým praktičtí lékaři opakovaně diagnostikovali průdušky a odmítali připustit, že by to mohl být černý kašel. Černý kašel se dá exaktně prokázat pouze z krevních testů - jejich vyhodnocení trvá myslím 7-14 dní.

Další tip na zmírnění obtíží a zkrácení délky onemocnění černým kašlem najdete v komentáři pod textem na: http://www.rozalio.cz/

Zdroj:

ROZALIO, http://www.rozalio.cz/, na AZ RODINA.cz zveřejněno 26.3.2009


Související odkazy:

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

11499205
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359