NEDOKLUBKO O.S.

Sdružení rodičů a přátel nedonošených dětí. Vzniklo v červnu 2002 z iniciativy rodičů nedonošených dětí. Navazuje na činnost neformálního klubu vzniklého v roce 1996 při perinatologickém centru Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.

Cílem Nedoklubka je:

1.

Podporovat rodiče předčasně narozených dětí, kteří jsou po narození takového dítěte konfrontováni s faktem, že se jejich novorozené dítě nachází v kritickém stavu a jsou vystaveni velkému stresu. Protože je v takovém případě velmi důležitá vzájemná diskuse mezi jednotlivými rodiči postižených dětí a zvláště cenná je pak možnost konzultovat své problémy s rodiči dětí, které jsou již v současné době doma, zřídilo Nedoklubko telefonickou linku, která umožní čerstvým rodičům dětí hospitalizovaných na neonatologické jednotce intenzivní péče získat emoční a informační podporu od zkušených matek, jejichž děti touto jednotkou rovněž prošly anebo řešit svou situaci s některým z psychologů spolupracujících s Nedoklubkem.

2.

V současné době již také probíhají pravidelná setkání rodičů nedonošených dětí v Praze, Olomouci, Českých Budějovicích a Havlíčkově Brodě, kterých je samozřejmě možné se zúčastnit. Na těchto setkáních se scházejí maminky starších nedonošených dětí s čerstvými maminkami a předávají si své zkušenosti.


3.

Zajistit přístup ke kvalitním informacím, vytvořit prostor pro sdílení problémů a zkušeností a umožnit diskusi mezi rodiči a odborníky tak, aby byla co nejvíce ulehčena situace rodičů hospitalizovaných dětí a dětí propuštěných do domácí péče.


4.

Zprostředkovat kontakty na další organizace specializující se na konkrétní problémy, které se mohou vyskytnout ve spojitosti s nezralostí dítěte.

Informační a pomocná telefonická linka:
608 560 570 (po - pá 12:00 - 16:00) maminka nedonošených dvojčat
722 593 933 (po - pá 16:30 - 20:00) psycholožka

Další informace najdete na:

www.nedoklubko.blogspot.com

a

www.nedoklubko.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

KŘÍDLA A KOŘENY

Síť mateřských center (Síť MC) vyhlašuje celoroční kampaň jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN.

www.kridla-koreny.cz
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359