Asekol_cervene_k_965x100px__04

DLOUHÉ KOJENÍ, ŠPATNÉ USÍNÁNÍ A DENNÍ SPÁNEK 3 MĚSÍČNÍHO MIMINKA

Autor: odpověď - MUDr. Judita Hofhanzlová

DOTAZ Z PORADNY - Mám 3 měsíčního syna, 6 300g,67cm, plně ho kojím, chlapeček prospívá (podle mě i dětské lékařky), pořád se směje. Problém je ale v tom, že přes den vůbec nespí, což mNě přijde divné u tak malého miminka. Kojím přes den po 2-3 hodinách, kojím dlouho, minimálně 20 min. Někdy nechce jít od prsa a nemůžu ho odtrhnout a pak kojím i hodinu, což je síla...
Ve finále při kojení usne, přenesu ho do postýlky spícího a on spí, ale většinou jen 5-15min. Pak se vzbudí s pláčem. Takhle to je celý den.
Je pravda, že ho pořádně trápily prdíky, ale teď je to podstatně lepší.
Večer ho vykoupu, nakojím, opět usíná u prsa a jde do postýlky, kde spí od 22 hod. do 4hod. do rána, pak se vzbudí na kojení a spí další 3 hodiny.
Není schopný sám večer usnout v postýlce (což by podle mě měl). Když ho tam dám, buď pláče nebo nespí a dělá neplechu.
Chtěla bych vědět, jestli už ho mám v tomto věku učit spát v určitou dobu, aby si zvykl.
Přes den v postýlce není, mám ho buď v košíku nebo v sedačce. Prostě sám neusne jen u prsa!!!
Nevím co s tím, jinak je hodný, ale vyžaduje hodně pozornosti, v postýlce se nudí, i když tam má různé hračky.
Od příštího měsíce asi budeme dávat kaši, podle mé dětské lékařky, mlíčko už mu asi nestačí, všechno stráví, kaká jen 1x za 5 - 6 dní.
Prosím poraďte.

Spatne_usinani_miminka_normal


Ilustrační foto: Matýsek, archiv Hany Žalmanové


Kojit dítě ve 3 měsících 20 minut je naprosto normální doba kojení, v tuto dobu může být kojení i delší, ¾ hodiny je pořád normální doba kojení. Rovněž usínání při kojení svému děťátku dopřejte, pokud samo nepřejde na samostatné usínání, na nějaké odnaučování bych pomýšlela až u ročního dítěte. Dítě podle uvedených údajů velmi dobře prospívá, proto naprosto nechápu, proč by mělo dostávat ve 4 měsíci kaši, jen kvůli tomu, že má stolici 1x týdně. Toto je u kojených dětí docela běžná záležitost a pokud dítě nemá zažívací potíže většina pediatrů tomu nevěnuje pozornost. I intervaly mezi kojením ve dne i v noci neodpovídají tomu, že by dítě mělo málo mléka.
Zato denní spánek opravdu není standardní. Jsou však děti, kterým stačí několikrát denně spát jen velmi krátce. Poruchy spánku u kojenců řeším podáním individuálně podaného konstitučního homeopatického léku přímo dítěti. Někdy mohou tímto způsobem reagovat děti po těžkém porodu, po oddělení od maminky po porodu, prostě mají obavy, že maminka odejde a neustále vyžadují kontakt s ní. Tuto situaci též řeším homeopatickým lékem. Proto doporučuji ohledně denního spánku, aby maminka vyhledala dobrého homeopata, který jejímu dítěti může pomoct. Někdy pomůže, když maminka (alespoň na čas) nosí dítě v šátku.

MUDr. Judita Hofhanzlová, 12.10.2009, www.calendula.cz


Související odkazy:

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Aperio_linka_pro_mamy_a_taty

POTŘEBUJE VAŠE DÍTĚ NEBO (SKORO) DOSPĚLÁK (10 - 26 LET) TROCHU NAKOPNOUT?

Samozřejmě to myslíme v dobrém :-) Nemá moc kamarády? Navazuje hůř vztahy? Těžko vychází s okolím? Je pořád na mobilu nebo pc? Škola je problém? Nechce se mu do práce? Něčím se trápí, něco se mu nedaří, nezvládá? V něčem lítá? Přemýšlíte co s ním, jak mu pomoct? Darujte mu vstupenku na KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! ON-LINE (s RADKEM BANGOU). Mimořádná možnost již tuto sobotu od 16.00 hod.

Dětské hodinky s GPS zajistí neustálý rodičovský dohled

Chcete mít přehled o svých dětech, ale současně je nechcete ztrapňovat před kamarády častými telefonáty nebo SMS zprávami? Jste jako na trní, když přijdou domů až o hodinu později, než bylo původně domluveno – a vymlouvají se, že se vybila baterie mobilu nebo že zvonění nebylo slyšet dost hlasitě? Přesně pro vás je tu efektivní řešení, které bude děti bavit a nabídne i pestrou paletu doplňkových funkcí. O co tedy přesně jde?

JUDr. ROMANA LUŽNÁ - ADVOKÁTKA

Poskytuje právní poradenství zejména v oblasti NEMOVITOSTÍ (převody bytů, domů, pozemků, zřizování věcných břemen, zástavních práv, řešení podílového spoluvlastnictví atd.) a RODINNÉHO PRÁVA (rozvodové řízení, úprava péče o nezletilé děti, úprava vyživovací povinnosti, vymáhání dlužného výživného, spory o určení otcovství).

CHYTRÝ TELEFON PRO CHYTRÉ DĚTI. JAK VYBRAT MOBIL PRO DÍTĚ NEJEN ZA VYSVĚDČENÍ?

Dnes bychom asi těžko našli dítě, které nechce mobil. Pokud tedy hledáte praktický a užitečný dárek, který udělá dítěti i radost, nový telefon je určitě dobrá volba. Jaký mobil ale vybrat? Inspirujte se tipy na telefony pro děti každého věku. Všechny uvedené modely jsou aktuálně dostupné v síti prodejen Mobil Pohotovost. Můžete tu nejen koupit nový mobil, ale i prodat starý, takže docílíte unikátní ceny.

Kde dělají zájemci o půjčky chybu? To vám vysvětlí Petr z portálu Bezvamoney.cz

Mnoho finančních problémů si dlužníci způsobí sami tím, že si půjčují bez rozmyslu. Další komplikací je nízká finanční gramotnost a nedostatečné využívání informačních článků specializujících se na oblast půjček. Nejenom tyto informace, ale i další důležité souvislosti vám prozradí Petr z Bezvamoney.cz.

Předsevzetí pro nový rok? Pojďme jíst zdravě, pojďme jíst BIO!

„Nepřejídat se, a když už si zahřešit, tak něčím opravdu kvalitním.“ Poznáváte se v tomto novoročním předsevzetí? Začněte nový rok zdravě a dejte si záležet na tom, co vy i vaše rodina jíte.

Jak zvládnout náročnou péči o seniora?

Přesvědčení, že senioři, kteří se o sebe nejsou schopni naplno sami postarat, patří do ústavů, je už naštěstí na ústupu. Příbuzní se snaží stále více, aby staří lidé mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí. Toto rozhodnutí s sebou však nese spoustu překážek.

SPÁNEK TEENAGERŮ

Spánkem stráví každý z nás asi 24 let, což odpovídá zhruba třetině našeho života. Kvalitní a dostatečný spánek tvoří nezbytnou podmínku zdraví, a to jak fyzického, tak duševního. Ovlivňuje funkci mozku i hladinu hormonů, které se podílí na chuti k jídlu a soustředění, snižuje pravděpodobnost depresí i sebevražedných sklonů. Dospělý člověk potřebuje v průměru osm hodin, u dětí a teenagerů však regenerace trvá delší dobu.

Padání vlasů a vlivy, které ho mohou způsobit

Po každém umytí vlasů vám jich vypadnou cca tři stovky. Zdá se vám to mnoho? Není potřeba se zneklidňovat – zdravý člověk má na hlavě kolem sto tisíc vlasů! Co ale dělat, pokud zjistíte, že vám vlasy ubývají rychlejším tempem než by měly?

STAN PRO DOVOLENOU S DÍTĚTEM? COLEMAN® Blackout Bedroom®

Jezdíte běžně na dovolenou pod stan a nejste si jisti, jestli to zvládnete i s dítětem? Rozhodli jste se nově zažít trochu dobrodružství, vyrazit s nejmladším členem rodiny někam do kempu a hledáte vhodný model stanu? Otestovali jsme ho za vás. Stany COLEMAN® Blackout Bedroom® na rodiny s dětmi myslí.

VÍTE, CO MŮŽETE UDĚLAT PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETU?

Děti používají digitální technologie a internet čím dál častěji už od útlého věku. V České republice v současnosti téměř každé dítě od určitého věku používá zařízení, které je připojeno k internetu. Rodiče se tak musí vypořádat s novými situacemi, které spadají do takzvaného „digitálního rodičovství“. Rodiče by měli zvážit, jaká pozitiva a negativa s sebou přináší digitální zařízení v rukou dětí, především pak kolik času s nimi mají trávit, jak je kontrolovat a jak zajistit jejich internetovou bezpečnost.

JAKÁ JE ZDRAVÁ ŽIDLE PRO ŠKOLÁKA?

Dotaz: V současnosti zařizujeme dětský pokojík. Starší dceři bude sedm let, a tak bychom jí rádi pořídili vhodné sezení, kde si bude psát úkoly, malovat si a věnovat se dalším činnostem. Můžete nám poradit, kde bychom sehnali pracovní židli, která jí zajistí zdravé sezení a zároveň s ní nějaký ten rok poroste? Ludmila Márová, Jihlava

JAK UPÉCT MAKRONKY?

Upéct tohle výborné cukroví vůbec není lehké, a tak jsem se rozhodla absolvovat další kurz v rámci Gourmet Academy MAKRONKY S EDITOU. Kurzy s Editou Paulusovou se mi líbí čím dál víc, Edita je neskutečná profesionálka a zároveň se vůbec nestydí přiznat, že někdy něco zkrátka nevyjde i jí. Makronky jsou totiž zapeklitým dezertem i pro zkušené cukrářky. Konečný výsledek může ovlivnit takřka cokoli – typ mandlové mouky, vajíčka, vlhkost vzduchu, místo kde makronky schnou, atd. Nám se ale povedly!

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359