Asekol_cervene_k_965x100px__04

VZHŮRU DO DOLŮ

Autor: Tomáš Jobek, VŠTVS Palestra

HORNICKÉ MUZEUM PŘÍBRAM, založené v roce 1886, je největším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke zhlédnutí 60 stálých expozic situovaných v historicky památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách, a dále v pobočkách muzea - Památníku Vojna u Příbrami, Skanzenu Vysoký Chlumec, Muzeu Špýchar Prostřední Lhota a Muzeu zlata Nový Knín.

Vlacek-sevcin_normal

Foto převzato z: http://www.muzeum-pribram.cz/


Návštěva hornického muzea se hodí zejména v sychravých dnech, ale nejen v nich. Je vhodná pro tatínky s chlapečky, ale také pro něžnější část rodiny. Muzeum nám nabízí plno zajímavých expozic např. mnoho štol, které se rozléhají pod celým městem a i pod přilehlými obcemi. Toto hornické muzeum se nachází ve středočeském městě Příbrami, která leží přibližně 60 km od našeho hlavního města Prahy, směrem na Strakonice. Možností, jak se dostat do Příbrami je několik. První možnost je pro ty, co by do Příbrami cestovali z Prahy, vlastním automobilem po "strakonické" silnici nebo středočeskou integrovanou dopravou, autobusem ze zastávky Na Knížecí do zastávky Drkolnovská, ve všední den linkou číslo 97 a o víkendu linkou číslo 99 více na http://www.cuptourbus.cz/. Další možnost jak navštívit Příbram je železniční dopravou.

Důležitá informace je cena vstupného, které není vůbec velká s ohledem na to, jak zajímavé věci muzeum nabízí.

Ceny:
prohlídkové trasy A + B společně - dospělí 60,-- Kč, děti, senioři a studenti 30,-- Kč, rodinné (2 dospělí + 2 až 4 děti) 140,-- Kč
prohlídkové trasy A, B jednotlivě - dospělí 40,-- Kč, děti, senioři a studenti 20,-- Kč, rodinné (2 dospělí + 2 až 4 děti) 100,-- Kč
prohlídková trasa C jednotlivě - dospělí 20,-- Kč, děti, senioři a studenti 10,-- Kč
sleva pro držitele platných karet ISIC, ITIC, ISTC, EURO<26 a EUROBEDS 20,-- Kč
členové Konfederace politických vězňů ČR 1,-- Kč
zdarma pro držitele průkazek ICOM a AMG

Muzeum nabízí také zajímavé atrakce:

Jízda hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem
Obnovená historická dráha, vybudovaná po roce 1884 pro dopravu stříbrné a olověné rudy - ojedinělá technická zajímavost a atrakce pro děti i dospělé

Jízda po trase délky 230 metrů
Jízdy se konají v 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 15:30, v případě zvýšeného zájmu lze vypravit i mimořádné jízdy dle dohody; v období listopad - březen vláček jezdí pouze za příznivého počasí

Maximální počet osob 24

Vodní kolo a skluzavka v podzemí dolu Drkolnov

Unikátní technická památka světového významu, vodní kolo o průměru 12,4 m.

Atrakce pro děti (od 6-ti let) i dospělé - jízda úpadnicí dlouhou 51 m do podzemí (jako po skluzavce)

Exkurze na důl Drkolnov začínají v 10, 12 a 14 hodin od vstupního objektu Hornického muzea Příbram - Ševčinského dolu (budova č. 1); v období listopad - březen pouze na objednávku.

Důl Drkolnov je vzdálen cca 1,5 km - nutný přesun vlastním vozidlem či pěšky, za doprovodu průvodce

Doporučena pevná obuv a vhodný oděv (teplota v podzemí 8° C )

Otevírací doba muzea:
duben - říjen, úterý - neděle a svátky, 9 - 17 hodin, poslední prohlídka v 16 hodin
listopad - březen, úterý - pátek, 9 - 16 hodin, poslední prohlídka v 15 hodin
začátky prohlídek v 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, *16 hodin (*duben - říjen)
jindy po předchozí dohodě (pro hromadné skupiny)
bezbariérový přístup v části expozic
parkování zdarma

Další důležité informace o hornickém muzeu v Příbrami naleznete na: http://www.muzeum-pribram.cz/.

Tomáš Jobek, VŠTVS PALESTRA, s.r.o., www.palestra.cz


Související odkazy:

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

13.11.2009

http://www.muzeum-pribram.cz/

 

Foto-drkolnov-skluz_thumb
Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Kunětická hora s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Visacím zámkem

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Tomášem Klusem

Na hradní tour dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski

dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21, Pokáč, Anna K. a další interpreti a kapely

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

8 výletů v průběhu května až června, nevšední krásy české krajiny a průvodce Lukáš Langmajer, který se pro toulky přírodou narodil. Existuje snad lepší způsob, jak by mohl BUSHMAN, tradiční značka volnočasového oblečení, oslavit své jubileum?

RÁDIO UKRAJINA

Český rozhlas spustil internetový stream rozhlasového vysílání Ukrajinského Rádia. Naleznete jej na audioportálu a v mobilní aplikaci mujRozhlas.cz. Dále je vysílání dostupné na digitálním rádiu DAB+ a v televizním vysílání DVB-T2. Český rozhlas také vydává podcast s názvem Novinky pro Ukrajince v Česku a další audio obsah.

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Lekce_tance_a_baletu_banner_ukrajina_380
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05