HOROSKOP JAKO POMŮCKA PŘI VÝCHOVĚ DĚTÍ

Autor: Blanka Vojáčková

Víte jak při výchově dítěte využít informace, vyplývající z jeho slunečního znamení? Potýkáte se s agresivitou Berana, citlivostí Raka či Ryby, vztekáním Lva nebo nepředvídatelností Vodnáře?

Horoskop_pri_vychove_normal

Narození děťátka je radost, zázrak.... První chvíle jeho života znamenají pro rodiče velkou dávku štěstí, lásky, něhy, ale i starostí a odpovědnosti. Je samozřejmostí, že se rodiče snaží pro své dítě udělat maximum, aby bylo zdravé, spokojené, a aby co nejlépe prospívalo.
Jenže každé dítě je originál, vnímá svět svým jedinečným způsobem a neopakovatelná je i jeho povaha, potřeby a možnosti. Od narození je potřeba tyto věci pomalu odhalovat jako skryté tajemství a přitom čekat mnohá překvapení.
Profesionálně zpracovaný horoskop podle okamžiku a místa narození nabízí možnost, jak nahlédnout do duše vašeho děťátka a lépe porozumět tomu, co je pro něj přirozené, co bude potřeba více rozvíjet, k čemu může mít talent, jak ho budete nejlépe motivovat k učení, co ho bude nejvíce zajímat, jaké sporty a aktivity pro něj budou vhodné a co vaše dítě od vás nejvíce potřebuje.
Nevíte, proč vaše miminko pláče, když mu z vašeho pohledu nic nechybí? Pokud má Lunu nebo Merkur v Blížencích, nejspíš pro to, že se nudí, potřebuje, abyste na něj mluvili, chce nosit po místnosti a ukazovat nové věci. A chcete vědět, co si o vás myslí dítě s Lunou ve Štíru? Nebo jaký sport je vhodný pro dítě s Marsem v Kozorohu?
Horoskop zobrazuje potenciál, který má dítě k dispozici a který mu můžete už od narození pomáhat rozvíjet. Nabídne vám mnoho praktických a užitečných námětů ušitých přímo na míru. Upozorní i na možné problémy, kterým je možné včas účinně předcházet.
Rozumní rodiče vědí, že pro dítě je lepší, když mu pomohou rozvinout to, co je pro ně přirozené, než když ho budou vést k tomu, jaké by mělo být podle jejich nejlepších představ.
Horoskop je přehledně zpracovaný materiál, který vám může být rádcem a průvodcem po celé dětství a dospívání vašeho syna nebo dcery. Vkládám do něj svůj osobní pohled a mnohaleté zkušenosti z poradenské astrologické praxe i osobní zkušenost s výchovou svých tří dětí.

Jedním z hlavních rysů dětské osobnosti je postavení Slunce (Sluneční znamení), které určuje způsob, jakým se bude dítě přirozeně vyvíjet.
S určením správného slunečního znamení ale může být problém, pokud se někdo narodil ve dnech, které jsou obvykle uváděné jako začátek nebo konec jednotlivých znamení. Níže jsou uvedená data, pro která je možné určit správné znamení s jistotou.

Beran (narození 22.3.-18.4.)*
Býk (narození 22.4.-19.5.)*
Blíženci (narození 23.5.-20.6.)*
Rak (narození 23.6.-21.7.)*
Lev (narození 24.7.-21.8.)*
Panna (narození 25.8.-21.9.)*
Váhy (narození 25.9.-22.10.)*
Štír (narození 25.10. -21.11.)*
Střelec (narození 24.11.-20.12.)*
Kozoroh (narození 23.12.-19.1.)*
Vodnář (narození 22.1.-17.2.)*
Ryby (narození 20.2.-19.3.)*

* pokud se dítě narodilo ve dnech, které u žádného znamení uvedeny nejsou, mohou vzniknout pochybnosti, do kterého znamení patří. Každý rok totiž přechází Slunce z jednoho znamení do druhého v trochu jinou dobu. O správné určení svého slunečního znamení můžete zdarma požádat astroložku Blanku Vojáčkovou e-mailem na adrese astro@aksos.cz (uveďte prosím jméno, celé datum narození včetně roku, čas a místo narození dítěte, do předmětu zprávy napište: Znamení).


Dítě se Sluncem v Beranu může mít netrpělivou povahu, někdy se už záhy projevují náznaky agresivity. Malé batole touží všechno prozkoumat a může se vztekat, když ho v tom někdo omezuje. Později je třeba takové dítě více hlídat, protože se bez zábran vrhá do různých dobrodružství. Hrozí zejména úrazy hlavy. Toto dítě raději s něčím začíná než dokončuje, proto je snadné při nežádoucí činnosti odvést jeho pozornost jinam. K učení je podpoříte tím, že budete podněcovat jeho zvědavost. Fyzická aktivita je pro takové dítě velmi důležitá, jinak může být divoké a svou energii bude uvolňovat nežádoucím způsobem.

Dítě se Sluncem v Býku: Toto dítě bývá obvykle klidné, většinou není příliš aktivní. Na změny byste je měli připravovat postupně a opatrně, prudkým změnám se může bránit. Může být choulostivé na onemocnění krku, v chladném počasí by mělo mít šálu. Může mít příjemný hlas, čistě zpívá. Vytrvalost a odolnost může přerůst v tvrdohlavost. Pohodlí je pro toto dítě velmi důležité, někdy se jeho touha po klidu může jevit jako lenost. Pokud má dítě sklon k tloustnutí, je třeba ho povzbuzovat k pohybu. Ve škole může být pomalejší, ale vytrvalé, úkol dokončí. Kladně reaguje na dotyky, potřebuje chovat, mazlit se.

Dítě se Sluncem v Blížencích může být oslnivé, bystré, čilé a živé. Intenzivně se zajímá o své okolí, je činorodé a brzy se unaví. Stále mluví, stále klade otázky a chce znát odpověď. Ve škole se zajímá o všechno nové, ale špatně udržuje pozornost déle na jednu činnost. Je třeba vést je k tomu, aby věci dokončilo. Rádo čte a nejlépe se učí pomocí slovní komunikace. Dobrou metodou je škola hrou a humorné prostředí. Nejhorší je nuda - nerado se učí věci nazpaměť.
Ke kázni je možné je přimět vysvětlením. Logické důvody přijme.

Dítě se Sluncem v Raku je už od narození velmi citlivé na své okolí. Na špatnou náladu nebo smutek matky může reagovat pláčem. Toto dítě miluje domov, do školky nebo do školy vstupuje zprvu neochotně. Mělo by mít s sebou aspoň oblíbenou hračku. Ve školce bude rádo, když si zvykne a bude zde cítit známé "rodinné" prostředí.
Pokud je nejisté, kňourá a dožaduje se pozornosti. Potřebuje zejména emocionální jistotu. Jakmile by pociťovalo nedostatek lásky, uzavře se do ulity, ze které ho bude velmi obtížné vylákat.

Dítě se Sluncem ve Lvu je optimistické a rádo přitahuje pozornost. Není dobré ho hlasitě obdivovat a nepřiměřeně chválit, protože by to pak považovalo za své výsadní právo. Je ale velmi důležité věnovat mu pozornost, jinak se bude vztekat.
Je přirozeně laskavé, velkorysé a tvůrčí, proto může přitahovat přátele. Vyžaduje přepychové věci, aby mohlo udělat dojem. Je dobré nejprve ho pochválit, teprve pak něco vytknout. Budete-li je povzbuzovat, bude se chovat skvěle, aby se mohlo vyhřívat na vaší chvále.

Dítě se Sluncem v Panně nejlépe reaguje na spořádané prostředí a vyhovuje mu pravidelný řád. Je rádo čisté, upravené. Rádo pomáhá, má smysl pro podrobnosti, úkoly dělá obvykle pečlivě. Má velkou duševní sílu, schopnost soustředit se a dobrou paměť. Problémem může být vlastní sebekritičnost a kritika rodičů vše ještě zhoršuje. Snaha zavděčit se je pak na úkor spontánnosti. Takovému dítěti pomůže ujišťování, že nemusí být dokonalé.

Dítě se Sluncem ve Vahách potřebuje být stále ve vztahu s někým dalším. Ke každé činnosti potřebuje společníka. Jeho cílem může být spravedlivě usmířit protivníky. Nemá rádo hádky, křik, konflikty. Ale miluje diskuse. Snaží se nastolit harmonii, kdykoli je to možné. Je přirozeně spravedlivé, inteligentní, někdy nerozhodné. Vyhýbá se konfliktům. Rodiče by měli podporovat estetické cítění a umělecké schopnosti, měli by dítěti pomoci smířit se s tím, že nic není ideální.

Dítě se Sluncem ve Štíru může mít už od dětství upřený pohled, kterým se vás snaží přesvědčit. Často pozná, co si myslíte. Je velmi citlivé a snadno zranitelné. Ve škole může mít potíže, pokud se cítí odlišné. V době dospívání byste mu měli nabídnout možnosti vybití jeho negativní energie. Věnujte úsilí snaze dostat dítě z jeho uzavřenosti. Jeho hloubání a přemýšlení by nemělo přerůst v depresi. Jeho osobnost musíte respektovat, jednat s ním čestně a otevřeně.

Dítě se Sluncem ve Střelci: bývá plné energie a nadšení. Fyzická aktivita mu prospívá, obvykle brzy chodí. Potřebuje hodně volnosti a pobyt na čerstvém vzduchu.
Ve škole bývá oblíbené a snadno nachází přátele. Potřebuje dostatek času na studium, ale také na zábavu a hry. Bývá upřímné a má smysl pro poctivost. Může mít talent na cizí jazyky. Úkolem rodičů je vštípit dítěti, že nemůže mít všechno a hned, že u všeho je dobré dodržovat rozumnou míru a že některá omezení jsou nutná v zájmu bezpečnosti.

Dítě se Sluncem v Kozorohu bývá ctižádostivé, pracovité, spolehlivé a vytrvalé. Snaží se vyrovnat dospělým, chce si zasloužit úctu a respekt. Jeho zájem se může ubírat ke starším dětem, může vypadat přemoudřele, rádo radí dospělým a organizuje jim jejich čas. Ve škole je snaživé, může zastávat různé funkce. Problémem může být pesimismus. Pomožte tomuto dítěti vidět také radostné stránky života. Neklaďte na ně vysoké nároky a vyjadřujte mu bezpodmínečnou lásku.

Dítě se Sluncem ve Vodnáři v sobě má určitou nepředvídatelnost. Pokud se dítěti znelíbí pravidelný režim, je dobré jej změnit. Můžete i experimentovat. Toto dítě má rádo nové věci. Brzy projeví svou svobodnou povahu, takže se rodiče mohou cítit odstrčeni. Má objektivní a logický přístup k životu, škola by mu neměla dělat potíže. Brzy bude samostatné, nebude chtít doprovázet všude za ručičku. Autoritativní výchova by se mohla obrátit proti rodičům. Budete-li dítě považovat za rebelanta, snadno se odcizí. Apelujte na jeho logiku a rozumnost.

Dítě se Sluncem v Rybách: je citlivé, potřebuje mimořádnou lásku již od narození. Matka pro ně představuje ostrov bezpečí v děsivém světě ještě dlouho po porodu. Tento pocit bezpečí se snažte dítěti zachovat co nejdéle. Neposílejte je brzy do předškolních zařízení, dokud na to nebude zralé. Nesmějte se mu pro jeho dětinskost. Má-li dítě pocit bezpečí, je milé, radostné a vždy ochotné pomoci. Tyto děti jsou nejvíce ohrožené případnou nečinností a bezcílností, snadno podlehnou negativním vlivům.

Blanka Vojáčková, astro@aksos.cz

20.1.2010


TIP! Písemně zpracovaný horoskop dítěte včetně osobní konzultace nebo zásilku s horoskopem a s nahrávkou výkladu na CD si můžete objednat na adrese www.astro.aksos.cz nebo na telefonu 723 051 039 za 900,- (poštou 1050,-) Kč


Zdroj:

AZ RODINA.cz -.informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

Azrodina_portal_250x250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Historický úspěch pro Českou republiku, český seriál #martyisdead získal cenu Emmy známou jako televizní Oscar

Mezinárodní akademie televizních umění a věd dnes vyhlásila v New Yorku internetový seriál #martyisdead jako vítěze mezinárodní ceny Emmy. Stalo se tak v průběhu slavnostního ceremoniálu 48. ročníku International Emmy Awards, který se letos poprvé konal online. Seriál o aktuálním tématu kyberšikany se stal historicky prvním českým seriálem, který získal tuto prestižní cenu. Emmy v kategorii krátkých seriálů převzali během online přenosu producenti Milan Kuchynka a Vratislav Šlajer. Spoluproducentem je i Jakub Koštál, režisérem Pavel Soukup.

KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! - UKÁZKY ZPĚTNÉ VAZBY

Reakce žáků, studentů, pedagogů i rodičů na preventivní program Radky Bangy.

VYŠEL PŘEPRACOVANÝ MANUÁL PRO SPOKOJENÉ RODIČE, DĚTI I UČITELE – KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Původní kniha Respektovat a být respektován vyšla v r. 2005 a od té doby se jí prodalo téměř 100 000 kusů. Za těch 15 let od vydání vyšla nová literatura, realizovaly se stovky kurzů se stejnojmenným názvem. A tak se autoři rozhodli knihu přepracovat. Z původní čtveřice autorů se toho ujaly J. Nováčková a D. Nevolová. Na více než 350 stranách autorky rozkrývají, jak vychovávat děti k sebeúctě a zodpovědnosti. Pomáhají porozumět potřebám dítěte a upozorňují na velká rizika metod, kterými jsou děti vedeny k poslušnosti i na neblahé důsledky takového jednání. My dospělí samozřejmě většinou vše děláme v dobré víře, že pro děti činíme jen to nejlepší, jenže opak bývá pravdou...

Za staré mobily pomoc do dětských domovů

Sběrová kampaň společnosti ASEKOL s názvem Věnuj mobil pravidelně pomáhá dobročinným organizacím. Za sběr vysloužilých mobilních telefonů daruje ASEKOL nové mobilní zařízení vybrané organizaci a navíc se postará o správnou ekologickou likvidaci starých zařízení. Letos se do této sběrové kampaně zapojili i zaměstnanci společnosti Avast, kteří během jednoho roku sesbírali 173 starých nefunkčních mobilů a odevzdali je k odborné recyklaci. Za tento počin ASEKOL věnoval 2 nové přístroje, které byly předány organizaci Dejme dětem šanci.

DĚTI SE VE ŠKOLKÁCH SKVĚLE BAVÍ

Současné školky umí děti patřičně zaujmout. Stačí několik málo okamžiků a dítě si nové prostředí školky velice oblíbí. Školky totiž nabízí nejen seznámení se stejně starými dětmi, ale naučí je mnohé činnosti zábavnou formou, takže si ani nevšimnou, že se učí něco, co se jim bude v budoucím životě dost hodit.

UKAŽTE DĚTEM PESTROBAREVNÝ SVĚT

Víte, kolik odstínů zelené se objevuje ve světě kolem nás? Proč si muži pořád pletou růžovou a fialovou? Už v dětství je důležité naučit se barvy správně rozeznat a pojmenovat.

KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ!

HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové. RADOSLAV "GIPSY" BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Jak kondolovat na pohřbu a psát kondolenci

Ztráta člověka je bolestivou událostí jak pro nejbližší rodinu a přátele zesnulého, tak pro jeho širší okolí. Pokud jste se dozvěděli o úmrtí prostřednictvím smutečního oznámení, parte nebo od pozůstalých, je vhodné vyjádřit soustrast jeho nejbližším. Způsob kondolování se odvíjí od toho, zda se pohřbu účastníte osobně, nebo chcete kondolenci předat poštou.

SKVĚLÝ RYCHLÝ MOUČNÍK PRO NEČEKANOU NÁVŠTĚVU VÁS NAUČÍ MARKÉTA PAVLEJE V GOURMET ACADEMY

Taky máte svých pár oblíbených moučníků, které jedete pořád dokola a chtěli byste zase překvapit něčím novým? Hledáte něco osvědčeného, co nedá moc práce, ale výsledek bude tak úžasný, že se po něm okamžitě zapráší? Přesně takový moučník jsem se naučila na Kurzu jarního pečení s Markétou Pavleje (v rámci Gourmet Academy). Galleta má navíc tu výhodu, že je velmi variabilní, takže při jednom pečení, uspokojíte i rozdílné chutě členů rodiny a hostů.

LEU BRAIN STIMULATOR - DIDAKTICKÁ HRA OD 4 DO 104 LET!

Zábavná a poutavá hra s pedagogicky vysokou hodnotou pro lidi všech věkových kategorií ( s výjimkou malých dětí do 3 let). U dětí stejně jako u dospělých je mozek stimulován různými způsoby a tímto je podporován ve svém vývoji. Díky velkému množství čím dále tím náročnějších úkolů a ještě mnohem vyššímu počtu variací her zůstane hra vždy výzvou, která znovu a znovu upoutá děti a dokonce i lidi ve vysokém věku.

NEWSLETTER bEDUin - TÝDENNÍ PRŮVODCE SVĚTEM VZDĚLÁVÁNÍ

Přináší inspirativní informace pedagogům, rodičům i všem ostatním, kteří se o vzdělávání zajímají. V aktuálním vydání se můžete např. podívat jaká jídla dostávají děti ve školních jídelnách v různých zemích světa nebo se dozvědět víc o novele zákona o ochraně veřejného zdraví, která nutí rodiče k očkování. Setkáváte se ve škole s nesnášenlivostí? Podívejte se na praktický manuál pro učitele Chci to řešit! Pokud se přihlásíte k odběru, můžete pravidelně dostávat informace k zajímavým tématům i v dalších týdnech.

HLEDÁTE DOBRÉ KURZY ANGLIČTINY, KTERÉ BAVÍ DĚTI I DOSPĚLÉ? ZKUSTE MORTIMER ENGLISH CLUB!

Výuka jazyků, konkrétně angličtiny může vypadat různě, a většinou tomu odpovídají i výsledky. Pokud nechcete pořád dokola začínat v nezáživných kurzech nebo odradit děti hned z počátku nudnou výukou, zkuste MORTIMER ENGLISH CLUB. Díky těmto kurzům se naučíte anglicky zábavně a všemi smysly. V nabídce jsou kurzy angličtiny pro děti, dospělé i seniory. Kurzy mohou být inspirací i pro všechny, kteří hledají zajímavou možnost pracovního uplatnění nebo podnikání.

PROČ ZAČÍT S EKOLOGICKOU VÝCHOVOU U DĚTÍ

Děti, které vidí rodiče, jak třídí odpad, to dělají samy. Naučí se to, protože rodiče odpad třídí. V rodinách, kde se odpad automaticky třídí, se takto nenápadně pěstuje "pečovatelský" vztah k přírodě. Ve školách pomáhají vzdělávací projekty společnosti ASEKOL.

Asekol_cervene_k_468x60px__05