Asekol_cervene_k_965x100px__04

TĚHOTNÁ A ZDRAVÍ ŠKODLIVÁ PRÁCE

Autor: odpověď - JUDr. Marcela Smutná, Wolters Kluwer ČR, a. s.

DOTAZ Z PORADNY - Jsem těhotná 2. měsíc a pokud práce v mém zaměstnání škodí mému zdraví, tak i zdraví mého dítěte, tudíž ji nemohu vykonávat, musí mi zaměstnavatel nabídnout jinou, pro mě vyhovující, práci? Pokud mi takovou práci nenabídne, musím odejít na neschopenku, i když nemám rizikové těhotenství? Nebo by mě měl nechat zaměstnavatel doma za plnou mzdu? Mám rovněž nárok na volno po nezbytně nutnou dobu, kdy navštěvuji těhotenskou poradnu nebo lékaře?


Související předpisy:
§ 38, 40, 41, 199 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění p. p.
nařízení vlády č. 590/2006 Sb., okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci
§ 42 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění p. p.

Odpověď:
Jednou ze základních povinností zaměstnavatele uvedenou v § 38 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce (dále jen "ZP") je přidělovat zaměstnanci práci podle pracovní smlouvy. Obsah pracovního poměru je podle § 40 ZP možné změnit jen tehdy, dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na jeho změně. Konat práce jiného druhu nebo v jiném místě, než byly sjednány v pracovní smlouvě, je zaměstnanec povinen jen v případech výslovně uvedených v ZP. Změny druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě se týká § 41, v němž je upraveno převedení zaměstnance na jinou práci. V odstavci 1 jsou stanoveny případy, kdy je zaměstnavatel povinen převést zaměstnance na jinou práci, mezi nimi i důvod, týkající se vašeho případu. Podle písmene c) je zaměstnavatel povinen převést zaměstnankyni na jinou práci, koná-li těhotná zaměstnankyně (nebo zaměstnankyně, která kojí nebo zaměstnankyně - matka do konce devátého měsíce po porodu) práci, kterou nesmějí být tyto zaměstnankyně zaměstnávány nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství a mateřství.

Z dotazu není zřejmé, zda vykonáváte práci, která je těhotným ženám zakázána nebo se jedná o druhý případ - totiž že se jedná o práci, která ohrožuje vaše těhotenství. Domnívám se, že se zřejmě jedná o druhý případ. Skutečnost, že práce, kterou konáte podle pracovní smlouvy, ohrožuje vaše těhotenství, musíte zaměstnavateli prokázat předložením lékařského posudku ošetřujícího lékaře. Na základě posudku je zaměstnavatel povinen převést vás na jinou práci, pokud možno v rámci pracovní smlouvy. Jestliže to není možné, je povinen vás převést i na jinou práci, než byla sjednána v pracovní smlouvě, a to i bez vašeho souhlasu. Tato práce musí být vhodná především vzhledem ke zdravotnímu stavu, schopnostem a pokud možno i kvalifikaci. Pokud byste odmítla přejít na jinou vhodnou práci, mohlo by to být podle konkrétních okolností považováno i za porušení pracovní kázně. V případě převedení na jinou méně placenou práci by vám za podmínek stanovených v § 42 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění náležel vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. Posouzení podmínek pro rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti v případě, kdy by pro vás zaměstnavatel neměl jinou vhodnou práci, na kterou by vás mohl převést, závisí na ošetřujícím lékaři.

Návštěva lékaře patří při splnění zákonných podmínek mezi důležité osobní překážky v práci na straně zaměstnance, jejichž okruh je na základě zmocnění obsaženého v § 199 ZP stanoven nařízením vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci. V příloze k vládnímu nařízení je v bodě 1 uvedeno i vyšetření a ošetření, při němž náleží pracovní volno s náhradou mzdy.Tato úprava se vztahuje jak na vyšetření či ošetření u lékaře, tak i na vyšetření, kterému se podrobíte v rámci prenatální péče u příslušného lékaře (zdravotnického zařízení). Podotýkám, že se musí jednat pouze o prenatální péči zabezpečenou zdravotnickým zařízením (nebo v rámci něho příslušným lékařem). Podmínkou poskytnutí pracovního volna s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, je, že vyšetření nebo ošetření bylo provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil a která je nejbližší k bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopna potřebnou zdravotní péči poskytnout (tzv. nejbližší zdravotnické zařízení), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. Pokud by bylo vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu, náhrada mzdy však náleží nejvýše v rozsahu, odpovídajícím vyšetření nebo ošetření v nejbližším zdravotnickém zařízení.

JUDr. Marcela Smutná, Wolters Kluwer ČR, a. s., www.otazkyodpovedi.cz
27. 1. 2010


Související odpovědi:

 

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Aperio_linka_pro_mamy_a_taty

POTŘEBUJE VAŠE DÍTĚ NEBO (SKORO) DOSPĚLÁK (10 - 26 LET) TROCHU NAKOPNOUT?

Samozřejmě to myslíme v dobrém :-) Nemá moc kamarády? Navazuje hůř vztahy? Těžko vychází s okolím? Je pořád na mobilu nebo pc? Škola je problém? Nechce se mu do práce? Něčím se trápí, něco se mu nedaří, nezvládá? V něčem lítá? Přemýšlíte co s ním, jak mu pomoct? Darujte mu vstupenku na KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! ON-LINE (s RADKEM BANGOU). Mimořádná možnost již tuto sobotu od 16.00 hod.

Dětské hodinky s GPS zajistí neustálý rodičovský dohled

Chcete mít přehled o svých dětech, ale současně je nechcete ztrapňovat před kamarády častými telefonáty nebo SMS zprávami? Jste jako na trní, když přijdou domů až o hodinu později, než bylo původně domluveno – a vymlouvají se, že se vybila baterie mobilu nebo že zvonění nebylo slyšet dost hlasitě? Přesně pro vás je tu efektivní řešení, které bude děti bavit a nabídne i pestrou paletu doplňkových funkcí. O co tedy přesně jde?

JUDr. ROMANA LUŽNÁ - ADVOKÁTKA

Poskytuje právní poradenství zejména v oblasti NEMOVITOSTÍ (převody bytů, domů, pozemků, zřizování věcných břemen, zástavních práv, řešení podílového spoluvlastnictví atd.) a RODINNÉHO PRÁVA (rozvodové řízení, úprava péče o nezletilé děti, úprava vyživovací povinnosti, vymáhání dlužného výživného, spory o určení otcovství).

CHYTRÝ TELEFON PRO CHYTRÉ DĚTI. JAK VYBRAT MOBIL PRO DÍTĚ NEJEN ZA VYSVĚDČENÍ?

Dnes bychom asi těžko našli dítě, které nechce mobil. Pokud tedy hledáte praktický a užitečný dárek, který udělá dítěti i radost, nový telefon je určitě dobrá volba. Jaký mobil ale vybrat? Inspirujte se tipy na telefony pro děti každého věku. Všechny uvedené modely jsou aktuálně dostupné v síti prodejen Mobil Pohotovost. Můžete tu nejen koupit nový mobil, ale i prodat starý, takže docílíte unikátní ceny.

Kde dělají zájemci o půjčky chybu? To vám vysvětlí Petr z portálu Bezvamoney.cz

Mnoho finančních problémů si dlužníci způsobí sami tím, že si půjčují bez rozmyslu. Další komplikací je nízká finanční gramotnost a nedostatečné využívání informačních článků specializujících se na oblast půjček. Nejenom tyto informace, ale i další důležité souvislosti vám prozradí Petr z Bezvamoney.cz.

Předsevzetí pro nový rok? Pojďme jíst zdravě, pojďme jíst BIO!

„Nepřejídat se, a když už si zahřešit, tak něčím opravdu kvalitním.“ Poznáváte se v tomto novoročním předsevzetí? Začněte nový rok zdravě a dejte si záležet na tom, co vy i vaše rodina jíte.

Jak zvládnout náročnou péči o seniora?

Přesvědčení, že senioři, kteří se o sebe nejsou schopni naplno sami postarat, patří do ústavů, je už naštěstí na ústupu. Příbuzní se snaží stále více, aby staří lidé mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí. Toto rozhodnutí s sebou však nese spoustu překážek.

SPÁNEK TEENAGERŮ

Spánkem stráví každý z nás asi 24 let, což odpovídá zhruba třetině našeho života. Kvalitní a dostatečný spánek tvoří nezbytnou podmínku zdraví, a to jak fyzického, tak duševního. Ovlivňuje funkci mozku i hladinu hormonů, které se podílí na chuti k jídlu a soustředění, snižuje pravděpodobnost depresí i sebevražedných sklonů. Dospělý člověk potřebuje v průměru osm hodin, u dětí a teenagerů však regenerace trvá delší dobu.

Padání vlasů a vlivy, které ho mohou způsobit

Po každém umytí vlasů vám jich vypadnou cca tři stovky. Zdá se vám to mnoho? Není potřeba se zneklidňovat – zdravý člověk má na hlavě kolem sto tisíc vlasů! Co ale dělat, pokud zjistíte, že vám vlasy ubývají rychlejším tempem než by měly?

STAN PRO DOVOLENOU S DÍTĚTEM? COLEMAN® Blackout Bedroom®

Jezdíte běžně na dovolenou pod stan a nejste si jisti, jestli to zvládnete i s dítětem? Rozhodli jste se nově zažít trochu dobrodružství, vyrazit s nejmladším členem rodiny někam do kempu a hledáte vhodný model stanu? Otestovali jsme ho za vás. Stany COLEMAN® Blackout Bedroom® na rodiny s dětmi myslí.

VÍTE, CO MŮŽETE UDĚLAT PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETU?

Děti používají digitální technologie a internet čím dál častěji už od útlého věku. V České republice v současnosti téměř každé dítě od určitého věku používá zařízení, které je připojeno k internetu. Rodiče se tak musí vypořádat s novými situacemi, které spadají do takzvaného „digitálního rodičovství“. Rodiče by měli zvážit, jaká pozitiva a negativa s sebou přináší digitální zařízení v rukou dětí, především pak kolik času s nimi mají trávit, jak je kontrolovat a jak zajistit jejich internetovou bezpečnost.

JAKÁ JE ZDRAVÁ ŽIDLE PRO ŠKOLÁKA?

Dotaz: V současnosti zařizujeme dětský pokojík. Starší dceři bude sedm let, a tak bychom jí rádi pořídili vhodné sezení, kde si bude psát úkoly, malovat si a věnovat se dalším činnostem. Můžete nám poradit, kde bychom sehnali pracovní židli, která jí zajistí zdravé sezení a zároveň s ní nějaký ten rok poroste? Ludmila Márová, Jihlava

JAK UPÉCT MAKRONKY?

Upéct tohle výborné cukroví vůbec není lehké, a tak jsem se rozhodla absolvovat další kurz v rámci Gourmet Academy MAKRONKY S EDITOU. Kurzy s Editou Paulusovou se mi líbí čím dál víc, Edita je neskutečná profesionálka a zároveň se vůbec nestydí přiznat, že někdy něco zkrátka nevyjde i jí. Makronky jsou totiž zapeklitým dezertem i pro zkušené cukrářky. Konečný výsledek může ovlivnit takřka cokoli – typ mandlové mouky, vajíčka, vlhkost vzduchu, místo kde makronky schnou, atd. Nám se ale povedly!

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359