12838562__1_

DOMAŽLICKÁ PORODNICE, A.S.

www.donem.cz

Zjistila jste, že čekáte miminko?
Chcete se připravit na porod co nejlépe a dozvědět se více o těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o miminko, zacvičit si?
Poté neváhejte a navštivte KURZ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY A TĚHOTENSKÉHO CVIČENÍ v Domažlické porodnici.

Img_0074_normal

Foto: porodní sál


Kurz se skládá z 8 lekcí a každá trvá 2 hodiny. Zúčastnit se může i partner.
Budeme si povídat o životním stylu a vyšetření v těhotenství, o problémech v těhotenství, o porodu. Jistě Vás bude zajímat co s sebou do porodnice, jakou si nachystat výbavičku pro miminko a jaká je role otce u porodu. Řekneme si jaké existují možnosti tlumení bolesti a úlevové polohy u porodu. Dále se budeme zabývat průběhem šestinedělí, kojením a péčí o novorozence. A hlavně budeme každou lekci cvičit a budeme si povídat o tom, co Vás jako budoucí maminku zajímá ...

Cena kurzu: 500,- Kč, individuální kurz: 250,- Kč
S sebou: Pohodlné oblečení, těhotenskou průkazku, doporučení gynekologa a dotazy
Místo konání: Domažlická nemocnice a.s., 4. patro, výtah B oddělení porodnice
Objednávat se můžete od 8. týdne těhotenství, začínáme ve 14. týdnu. Pokud jste těhotná více jak 20 týdnů je možnost individuálního kurzu. Více na tel. čísle 728 276 154 porodní asistentka Bc. Nikol Kalajová.

Informativní setkání

Porodnické oddělení pořádá každý měsíc jednorázové informativní setkání těhotných žen a jejich doprovodu s primářem tohoto oddělení a porodní asistentkou.
Cílem tohoto setkání je seznámit přítomné s naším oddělením, s průběhem porodu. Cenné budou jistě informace o tom, jakou doporučujeme výbavičku pro maminky i miminko do porodnice, informace o kojení a péči o dítě. Seznámíme Vás i s potřebnou základní kojeneckou výbavičkou.
Protože úspěšný a bezproblémový porod je vždycky záležitostí spolupráce Vás, Vašeho partnera, lékaře a porodní asistentky, máme možnost na tomto setkání v rámci diskuze si společně vyjasnit Vaše názory a přání o budoucím porodu. Našim zájmem je detailně Vás informovat o naší práci.
Abychom usnadnili Váš příchod do porodnice, lze na tomto setkání  obdržet dotazník týkající se informací potřebných u příjmu rodičky do porodnice. Termíny o informativním setkání budou vždy zveřejněny v regionálním tisku nebo na webových stránkách: www.donem.cz.
Tato setkání jsou bezplatná.

Porodní sály

Porodnické oddělení se nachází ve čtvrtém patře Domažlické nemocnice, a.s.
Dle pravidel péče o těhotné, přibližně měsíc před termínem porodu, bývá budoucí rodička odeslána obvodním gynekologem do porodnice, pro kterou se rozhodla. Na oddělení je ženě poskytována závěrečná fáze předporodní péče - porodnické vyšetření, kontrola stavu plodu ( CTG = srdeční ozvy plodu, dopplerometrie = měření průtoku krve pupečníkem), kontrola připravenosti porodních cest.
Rodičkám jsou na našem porodnickém oddělení k dispozici dva samostatné porodní sály s vlastním WC a sprchou. Porodní sály máme vybaveny moderními polohovatelnými porodními lůžky, porodní stoličkou, relaxační vanou, porodnickými míči, žíněnkami, aromalampou. Prostředí porodního sálu si můžete zpříjemnit hudbou dle vlastního výběru. Součástí každého porodního sálu, jakož i přijímací místnosti, je kardiotokografický přístroj, který umožňuje nepřetržité sledování stavu plodu.
Nedílnou součástí porodního traktu je operační sál, který nám umožňuje v případě náhlých komplikací, jak ze strany plodu , tak i rodičky , ukončit porod chirurgickou cestou.
Prohlídku porodních sálů, šestinedělí na našem oddělení umožňujeme budoucím rodičkám každý čtvrtek od 13,00h.

Přítomnost doprovodu

Přítomnost otce u porodu, popřípadě jiné osoby ( řídíme se dle přání rodičky), je samozřejmostí. Uvědomujeme si, že přítomnost blízké osoby u porodu je významnou psychickou podporou rodičky a má velký vliv na průběh porodu. Celková částka za přítomnost blízké osoby u porodu včetně oblečení k jednorázovému použití činí 500,-Kč.

Tlumení bolesti při porodu

Velmi žádané bezbolestné vedení porodu v epidurální analgezii poskytujeme ve spolupráci s lékaři ARO 24 hodin denně.
Tato služba je zpoplatněna.
Při porodech používáme moderní relaxační pomůcky, úlevové polohy, relaxační vanu, sprchu, nabízíme možnost poslechu hudby, aromaterapie, masáží.
K porodu si lze přinést vlastní porodní plán. Pokud to bude možné, budeme se Vám snažit ve Vašich přáních vyhovět.

Novorozenci

Po porodu se způsob navázání kontaktu mezi matkou a dítětem řídí aktuálním stavem dítěte a přáním matky. Dítě přikládáme k prsu matky co nejdříve. Odběr pupečníkové krve je na požádání rodičky samozřejmostí. Prosíme pouze o domluvu o odběru pupečníkové krve ještě v průběhu těhotenství.
Novorozenecká stanice je velmi dobře přístrojově vybavena. K dispozici jsou nové inkubátory, moderní postýlky, vyhřívané lůžko včetně fototerapie. (viz foto vlevo dole)
O novorozence s nutností zvýšené péče a sledování se starají novorozenecké sestry společně s pediatry. Péče o fyziologické novorozence probíhá v režimu roaming -in se snahou o plné kojení.
Porodnice dodržuje 7 bodů k úspěšnému kojení. Většina novorozenců je po propuštění z porodnice plně kojena.

Lůžková část

Maminky po porodu jsou hospitalizovány na oddělení šestinedělí ve dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením.
Každý pokoj je vybaven televizí, telefonem, přebalovacím stolem, váhou pro novorozence. Rodičkám jsou k dispozici dva nadstandardní pokoje (viz foto vpravo dole). Jedná se o pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí, varnou konvicí, lednicí, telefonem, přebalovacím stolem, váhou pro novorozence a nádherným výhledem na krajinu Českého lesa. Cena nadstandardního pokoje je stanovena na 400,-Kč za noc. Rodičkám nabízíme nadstandardní pokoj, kde může trávit pobyt v porodnici i blízký doprovod. Poplatek za tento pobyt blízké osoby je stanoven na 600,-Kč za noc. V této ceně je zahrnuta 3x denně strava pro doprovod.

Kontakty

Primář ženského oddělení : MUDr. Hamadej Ladislav, email.: ladislav.hamadej@donem.cz
Oddělení šestinedělí : 379 710 347
Porodní sál : 379 710 235
e-mail: johankova@centrum.cz

Návštěvy na porodnici jsou povoleny neomezeně v denní dobu. Porodní asistentky mohou dle nastalé závažné situace návštěvy eventuelně regulovat. Vzhledem k hygienickým předpisům je nutné, aby všechny návštěvy používaly návleky.
Na porodnici neplatí zákaz umísťování řezaných květin.

Další informace na:

www.donem.cz

Img_0079_thumb Img_0087_thumb
12990150
11112922

JAK PROŽÍT ŠESTINEDĚLÍ V POHODĚ

Období počátků mateřství bývá obecně společností vnímáno jako jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Někdy se ovšem dostatečně nezdůrazňuje, že se vždy jedná o náročný životní úsek. I když porod proběhl dobře, maminky se mohou zpočátku cítit zaskočeny tolika změnami a nároky novorozeného miminka. To na začátku potřebuje fyzický kontakt s matkou prakticky dvacet čtyři hodiny denně, aby se dobře rozeběhlo kojení, dítě bylo spokojené a mohlo se ideálně vyvíjet. Období šestinedělí je zároveň také velmi důležité pro samotnou matku. Potřebuje hodně odpočívat a nabírat síly na další měsíce a roky mateřství.

Darujte tu nejjemnější dětskou kosmetiku HiPP

Přemýšlíte o pěkném, ale i praktickém dárku pro novopečenou maminku, miminko nebo kamarádku s citlivou pletí? Kosmetika HiPP patří mezi to nejkvalitnější, čím můžete dětskou i dospěláckou pokožku potěšit.

NE KAŽDÁ ŽENA CHCE PORODIT DOMA, ALE VĚTŠINA ŽEN POTŘEBUJE SVOJI PORODNÍ ASISTENTKU!

České zdravotnictví se rádo chlubí svými úspěchy v oblasti porodnictví a neonatologie, zejména jednou z nejnižších úmrtností novorozenců. O čem se ale mluví podstatně méně, je (ne)svoboda matek v porodnicích, množství rutinních, ale často zbytečných invazivních lékařských zákroků a separace dítěte, či nemožnost rodit v porodním domě či doma se zajištěnou péčí, za což leží odpovědnost výhradně na státu. Země, které nabízejí daleko pestřejší systém péče během porodu, přitom mají statistické výsledky srovnatelné, některé dokonce i lepší, například severské státy.

JAK CVIČIT V TĚHOTENSTVÍ? DOBRÁ JE GRAVIDJÓGA

Těhotenství není nemoc a rození dětí je pro ženu přirozeným údělem. Nejlepší pohybová aktivita v těhotenství je GRAVIDJÓGA.

KDYŽ UŽ TO PO PORODU NENÍ TAM DOLE JAKO DŘÍV

Depilace intimních partií je dnes samozřejmostí. Zřejmě i proto ženy začaly řešit, jak vypadají na intimních místech. Nejmodernější metoda rejuvenace ženského vnějšího genitálu přístrojem ProtégeIntima a laserové ošetření g-set přináší bezbolestné řešení – vyhladí pokožku, srovná asymetrie, stáhne povolenou pochvu po porodu a poradí si i s inkontinencí.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ?

Pro potvrzení těhotenství už dnes stačí zajít do lékárny a koupit si kvalitní těhotenský test. Tušíte od kdy se těhotenské testy využívají a jak fungují? Věděli jste, že už si můžete koupit i krevní těhotenský test, který umožňuje rychlou a přesnou diagnostiku v klidu domova?

DOPŘEJTE SVÝM DĚTEM KOSMICKÝ KOMFORT

Která z nás by si nepřála, aby se naše miminko cítilo jako v bavlnce? A to bez ohledu na to, jaké panuje počasí, zda chodíme pěšky nebo jezdíme převážně autem, zda trávíme většinu času ve městě nebo v přírodě. A určitě by se nejedné z nás ulevilo, kdybychom mohly tuto starost úplně pustit z hlavy a mít jistotu, že je dětem prostě krásně, a jen si užívat společné chvíle.

LÁTKOVÉ PLENY - JAK VYBRAT TY PRAVÉ V RŮZNÝCH SITUACÍCH?

Rozhodli jste se svému dítěti dopřát látkové pleny? Pravděpodobně při jejich výběru přijde na pořad dne některá z těchto praktických otázek. Možná budete přemýšlet, co za plenky zvolit do šátku, nebo jak látkovat, když nemáte moc místa na sušení. Někoho zajímá, jak při látkování co nejvíce ušetřit náklady a jiný chce ušetřit vlastní práci. Určité pleny sedí drobným dětem a jiné malým „pucínkům“. Ideální typ pleny pro vás se liší v různých situacích. Na 6 typických otázek při používání látkových plen odpovídaly látkovací poradkyně a zkušené maminky z týmu Brány k dětem – největšího českého ochodu s ekologickými potřebami pro děti i celou rodinu.

DĚTI A CHEMIE K SOBĚ NEPATŘÍ!

Zodpovědným rodičům nejspíš není třeba vysvětlovat, jaké riziko představuje pro jejich děti chemie, běžně používaná v domácnosti. Možná ale spousta z nás netuší, že se škodlivými látkami mohou děti přijít do styku také nošením některého oblečení a užíváním hygienických potřeb či kosmetiky. Je potřeba si uvědomit, že i malé množství může při dlouhodobém působení nadělat velké škody na zdraví celé vaší rodiny. Pro ty, kteří nechtějí nic riskovat, jsme dali dohromady několik tipů, jak se obejít bez chemie.

Jako maminčino pohlazení Bupi Baby mycí pěna – dotek přírody pro vaše děťátko

Pokud jste si právě přinesli z porodnice domů malinkatý vrnící uzlíček, je vám naprosto jasné, že pro své miminko potřebujete jen to nejlepší, nejněžnější a nejzdravější. A nejen pro novorozence je určená jemná a maximálně šetrná Bupi BABY mycí pěna s vysokým obsahem přírodních složek, ocení ji také všichni alergici a lidé s citlivou pokožkou.

KLIDNÉ MATEŘSTVÍ? UŽÍVEJTE SI HO I VY!

Trápíte se tím, že vaše miminko nespí a je neklidné? Hledáte odpověď na otázku, zda je skutečně v bezpečí a zda pro něj děláte to nejlepší? Těšila jste se na mateřskou dovolenou, ale trápí vás jen stres a obavy?

NOSTE SVÉ DĚTI POHODLNĚ

Rádi bychom vám představili babynosítka značky Tula. Nosítko je praktickým pomocníkem maminek a tatínků. Oceníte jej jak při běžných domácích činnostech jako je uklízení, vaření – kdy se děti „pletou pod nohy“ a nebo chtějí nosit či vidět, co právě maminka vaří.

KRÁSNÝ DĚTSKÝ NÁBYTEK Z MASIVU

Čekáte miminko, jste čerství rodiče nebo už máte odrostlejší dítě a přemýšlíte jaký nábytek vybrat do dětského pokoje? Kvalitní dětský dřevěný nábytek najdete v nabídce firmy Domestav s.r.o. Jedná se o českou společnost, která se specializuje na masiv a zdravé spaní. Kromě kvality nepodceňuje firma ani design, takže vaše dítě bude z nového pokojíčku určitě nadšené. Přesvědčte se sami.

CHCI SVŮJ POROD!

Online formulář, kterým oslovíte odpovědné úřady a politiky. Cílem iniciativy Chci svůj porod je umožnit především ženám, maminkám, budoucím maminkám a nejen jim oslovit odpovědné úřady a politiky, sdělit jim svůj názor, své potřeby a zkušenosti a požadovat od nich, aby se současnou neuspokojivou situací v péči o těhotné a rodičky a systematickým porušováním jejich práv a práv jejich dětí důkladně zabývaly. Cílem této iniciativy není propagovat porody doma, ale prosazovat právo ženy zvolit si svobodně místo porodu i poskytovanou zdravotní péči.

POMOC PŘI PLOCHÝCH ČI VPÁČENÝCH BRADAVKÁCH - AVENT NIPLETTE

Niplette je revoluční vynález...je jednoduchý, bezbolestný a může být použit ženou v každém věku

O AVENTU

AVENT je jediný speciálně navržený program pro krmení, aby pro vás a vaše dítě byl co nejjednodušší...

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359