965x100

Programy VZP pro rok 2011

Všeobecná zdravotní pojišťovna od 1. března opět nabízí svým klientům programy „Zdravý život" a „Zdravá rodina". Do samostatného programu vyčlenila v letošním roce příspěvek na bezlepkovou dietu. Pojištěnci ve věku do 19 let včetně, s diagnózou celiakie, tak mohou získat až 3 600 Kč na nákup bezlepkových potravin.


Program Zdravý život je určen pro klienty VZP od 15 let, kteří jsou současně členy Klubu pevného zdraví (KPZ). Spočívá ve sbírání bodů za absolvování pravidelných preventivních prohlídek a onkologického screeningu, za dárcovství krve nebo kostní dřeně, ale třeba i za pravidelné sportování. Nasbírané body, které si klient zaznamenává na kartě kreditního programu Zdravý život, je pak možné vyměnit za finanční příspěvek na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění a na pohybové nebo rehabilitační aktivity.

Jeden získaný bod se rovná padesáti haléřům. Příspěvek se vyplácí jednou za rok po získání minimálně 500 bodů (250 Kč), maximálně může jít o 1 500 Kč (tedy 3 000 bodů). Získané body se v případě jejich nevyčerpání převádí do dalšího roku. Finanční příspěvek je účastníkovi programu poskytován jako souhrnný příspěvek na jakékoli absolvované očkování (nehrazené z veřejného zdravotního pojištění a s výjimkou těch, která budou zařazena do tzv. voucherového systému) a na pohybové nebo rehabilitační aktivity (nehrazené z veřejného zdravotního pojištění).

V rámci programu Zdravá rodina poskytuje VZP finanční příspěvek dětem ve věku do 14 let (včetně), pojištěným u VZP. Příspěvek je pro rok 2011 stanoven v maximální výši 500 Kč (podle předložených platebních dokladů). Čerpat ho lze buď na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (kromě očkování zařazených do tzv. voucherového systému VZP, v němž bude letos s největší pravděpodobností opět zařazeno očkování proti rakovině děložního hrdla a proti rotavirům), nebo na fixní ortodontické aparátky. Na tento příspěvek má dítě nárok jedenkrát ročně, a to jednorázově, bez možnosti postupného čerpání. Zákonný zástupce i dítě musejí být k datu podání žádosti pojištěni u VZP.

Program Bezlepková dieta je určen pro pojištěnce VZP ve věku do 19 let včetně, s diagnózou celiakie (doklad o diagnóze je třeba předložit). Finanční příspěvek je určen na nákup potravin bez lepku a činí maximálně 3 600 korun za rok (podle předložených platebních dokladů). Je poskytován vždy za uplynulé čtvrtletí, a to podle předložených dokladů o nákupu potravin s označením bezlepková potravina nebo potravina bez lepku, maximálně ve výši 900 Kč.

Žádost o příspěvek za první čtvrtletí je třeba podat v dubnu (od 1. 4. do 30. 4. 2011) a příspěvek bude poskytnut pouze na doklady vystavené od 1. 1. do 31. 3. 2011. Další žádosti budou přijímány v červenci a v říjnu letošního roku a v lednu 2012. Předložené doklady o nákupu se mohou vždy v příslušném čtvrtletí sčítat, nevyzvednutá částka za příslušné čtvrtletí propadá. Pojištěnec, který chce příspěvek čerpat, i jeho zákonný zástupce (v případě nezletilosti) musejí být k datu podání žádosti pojištěni u VZP.

Na každý program financovaný z fondu prevence byl stanoven finanční limit a VZP si vyhrazuje právo ukončit poskytování příspěvků po jeho vyčerpání. Více informací o výhodách a finančních příspěvcích poskytovaných klientům VZP najdete na www.vzp.cz/vyhody.

Jiří Rod
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí VZP ČR

TZ, 8.3.2011, www.vzp.cz

 

Baner_250x250
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů

Je na čase podpořit imunitu proti chřipce a nachlazení

Problémy s imunitou nás trápí především v průběhu zimy a bezprostředně po ní, kdy je naše tělo výrazně oslabené. Platí to zejména po tak dlouhé a proměnlivé zimě, jaká byla právě letos. Cítíme se unaveni a hrozí nám chřipky a onemocnění dýchacích cest.

Mořský koník poveze děti k moři i v roce 2012

Již devatenáctý ročník unikátního projektu s názvem Mořský koník připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna pro děti, které se léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí či alergickými nebo dermatologickými onemocněními.

ČASTÉ ZÁNĚTY DÝCHACÍCH CEST U DĚTÍ

V současné době u nás přibývá často nemocných dětí. Nejčastější příčinou dětské nemocnosti jsou přitom opakované záněty dýchacích cest - angíny, záněty nosohltanu, hrtanu, průdušek, vedlejších nosních dutin či středního ucha. Možná i Vaši rodinu trápí podobné problémy. Chceme Vás proto seznámit s možnostmi, jež nabízí lék Wobenzym.

Jeden příběh z mnoha aneb Vaše pomoc může mít konkrétní tvář

I když jim zpráva, že jejich děťátko není zdravé, změnila život, rozhodli se nenechat se paralyzovat touto situací a dělají vše pro to, aby zajistili Vojtíkovi co možná nejkvalitnější život. Už více než čtyři roky věnují veškeré nasazení podpoře synkova psychomotorického vývoje. Navzdory negativním prognózám několikrát denně cvičí, zajistili ty největší odborníky z oblasti klasické i alternativní medicíny, využívají nejmodernějších terapeutických a speciálně-pedagogických trendů k stimulaci toho nejdražšího, co mají. Odměnou za jejich víru a trpělivost jsou nejen menší a větší úspěchy, které sice nemohou být měřitelné tabulkami vývoje, ale především jejich pílí a láskou, ale hlavně Vojtíškův úsměv, jiskřičky v jeho očích a nefalšovaná radost při společných chvílích s těmi, kteří ho mají rádi takového, jaký je.

VZP upozorňuje: Na zubní prohlídku musíte dítě odvést sami, škola už to nedělá

Preventivní zubní prohlídku musí s dítětem absolvovat rodič. Ke zrušení povinných zubních prohlídek dětí organizovaných školou došlo v rámci změn ve zdravotnictví již v roce 1992, v souvislosti s tím, že rodiče získali právo vybírat si pro své dítě lékaře, tedy i zubního.

TRÁPÍ VÁS ČASTO VAGINÁLNÍ MYKÓZY ?

Svědění, výtok, pálení, bolest při pohlavním styku, bolest při močení … To všechno jsou nepříjemné průvodní znaky tohoto onemocnění. Mnoha ženám se i přes léčbu antimykotickými prostředky mykózy neustále vracejí. Víte, že existuje pomoc?

MRTVICE - UMĚLI BYSTE ZACHRÁNIT ŽIVOT?

Mrtvice, iktus, mozková příhoda, mozkový infarkt nebo cévní mozková příhoda – to všechno jsou názvy jednoho onemocnění, které může postihnout kohokoliv a úplně nečekaně. Cévní mozková příhoda je po srdečním infarktu druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Pokud není ihned rozpoznaná a léčená, může způsobit trvalé ochrnutí částí těla nebo dokonce smrt.

Banner-250x250-darek