Asekol_cervene_k_965x100px__04

DŮVODY POTRATU, NEPRAVIDELNÉ KRVÁCENÍ PO POTRATU

Autor: odpověď - kolektiv autorů

DOTAZ Z PORADNY - Máme 2letého syna. Druhé dítě jsme sice opět počali rychle (již 2. měsíc snah), ale v 7. týdnu spontánně odešel menstruací a dříve na UZ ani neměl srdeční akci. Na revizi jsem nemusela. 28. den po potratu (menstruaci) jsem dostala již pravidelnou menstruaci, která trvala jen 2 dny silného krvácení, pak jen velmi malé špinění, následně 6. den opět krvácení. Je normální takto přerušovaná menstruace? Neměla bych si nechat vyšetřit hormonální profil, jestli nemám nějaký hormonální problém, který způsobuje přerušenou menstruaci nebo zda nemám ještě zvýšenou hormonu prolaktinu (jsme 4. měsíc po ukončení)? Jak by se poznalo, jestli mi správně fungují hormony žlutého tělíska a zda nebyly tyto hormony příčinou potratu?


Z PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI ŽENY V PODOBNÉ SITUACI:

Takové nepravidelné krvácení se u mě někdy projevuje i po normálním porodu (a vzhledem k momentálně očekávanému šestému miminku, i když mám za sebou kromě toho ještě i dvě nevydařená těhotenství, nepovažuji své tělo za hormonálně nevyvážené). Takže samo o sobě bych to nepovažovala za signál toho, že je něco v nepořádku. Problém bych viděla až tehdy, pokud se menstruace neupraví za delší dobu po porodu (či potratu).
Dobrou možností, jak zjistit, jak tělo po stránce menstruačního cyklu funguje, je použití symptotermální metody - kdy se cyklus sleduje měřením ranních tzv. bazálních teplot a dalšími příznaky - kvalita a množství hlenu a změny na čípku. Žena se sleduje sama, hodnoty zaznamenává a pak se zpětně vyhodnocují. Dá se z toho vyčíst hodně, mimo jiné i vhodná doba k početí :-). Celou metodiku lze získat prostřednictvím učebnic nebo kurzu LIGY PÁR PÁRU, pomohou i s vyhodnocováním cyklů - více na www.lpp.cz

Z POHLEDU PORODNÍ ASISTENTKY:

Nepravidelné krvácení je po potratu možné, znepokojovala bych se pouze tehdy, pokud by bylo silné a vyčerpávalo vás nebo ohrožovalo.
Důvod potratu takto nelze určit. Souvislost s nedostatečností žlutého tělíska může být a nemusí. Příčin může být mnoho.
Pokud máte potřebu se nechat vyšetřovat, tak to udělejte. Otázka je, zda Vám vyšetřování přinese odpovědi.
K samovolným potratům v prvním trimestru dochází. Zhruba deset procent žen někdy spontánně potratilo. Běžně se po ojedinělém potratu příčina nezkoumá.


Z POHLEDU LÉKAŘKY:

Doporučila bych Vám klidovou vyčkávací taktiku. Žluté tělísko není orgán, ale hormonálně aktivní jizva na vaječníku po uvolněném folikulu. Je aktivní tedy pouze po prodělané ovulaci. Nepravidelnost cyklu po neúspěšné koncepci je poměrně častá. Tělo se rozhoduje, jestli se cítí eventuelně na další otěhotnění a tato připravenost může kolísat v závislosti na stresu a vyčerpání nebo úzkosti. Doporučuji Vám klid. Pokud hormonální profil přispěje ke snížení tenze a stresu, tak se domluvte se svým gynekologem a nechte si ho udělat.

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

10.2.2012

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
38_ska_bambini_litera_web_banner_250x250px_nahled

POTŘEBUJE VAŠE DÍTĚ NEBO (SKORO) DOSPĚLÁK (10 - 26 LET) TROCHU NAKOPNOUT?

Samozřejmě to myslíme v dobrém :-) Nemá moc kamarády? Navazuje hůř vztahy? Těžko vychází s okolím? Je pořád na mobilu nebo pc? Škola je problém? Nechce se mu do práce? Něčím se trápí, něco se mu nedaří, nezvládá? V něčem lítá? Přemýšlíte co s ním, jak mu pomoct? Darujte mu vstupenku na KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! ON-LINE (s RADKEM BANGOU). Mimořádná možnost již tuto sobotu od 16.00 hod.

Dětské hodinky s GPS zajistí neustálý rodičovský dohled

Chcete mít přehled o svých dětech, ale současně je nechcete ztrapňovat před kamarády častými telefonáty nebo SMS zprávami? Jste jako na trní, když přijdou domů až o hodinu později, než bylo původně domluveno – a vymlouvají se, že se vybila baterie mobilu nebo že zvonění nebylo slyšet dost hlasitě? Přesně pro vás je tu efektivní řešení, které bude děti bavit a nabídne i pestrou paletu doplňkových funkcí. O co tedy přesně jde?

JUDr. ROMANA LUŽNÁ - ADVOKÁTKA

Poskytuje právní poradenství zejména v oblasti NEMOVITOSTÍ (převody bytů, domů, pozemků, zřizování věcných břemen, zástavních práv, řešení podílového spoluvlastnictví atd.) a RODINNÉHO PRÁVA (rozvodové řízení, úprava péče o nezletilé děti, úprava vyživovací povinnosti, vymáhání dlužného výživného, spory o určení otcovství).

CHYTRÝ TELEFON PRO CHYTRÉ DĚTI. JAK VYBRAT MOBIL PRO DÍTĚ NEJEN ZA VYSVĚDČENÍ?

Dnes bychom asi těžko našli dítě, které nechce mobil. Pokud tedy hledáte praktický a užitečný dárek, který udělá dítěti i radost, nový telefon je určitě dobrá volba. Jaký mobil ale vybrat? Inspirujte se tipy na telefony pro děti každého věku. Všechny uvedené modely jsou aktuálně dostupné v síti prodejen Mobil Pohotovost. Můžete tu nejen koupit nový mobil, ale i prodat starý, takže docílíte unikátní ceny.

Kde dělají zájemci o půjčky chybu? To vám vysvětlí Petr z portálu Bezvamoney.cz

Mnoho finančních problémů si dlužníci způsobí sami tím, že si půjčují bez rozmyslu. Další komplikací je nízká finanční gramotnost a nedostatečné využívání informačních článků specializujících se na oblast půjček. Nejenom tyto informace, ale i další důležité souvislosti vám prozradí Petr z Bezvamoney.cz.

Předsevzetí pro nový rok? Pojďme jíst zdravě, pojďme jíst BIO!

„Nepřejídat se, a když už si zahřešit, tak něčím opravdu kvalitním.“ Poznáváte se v tomto novoročním předsevzetí? Začněte nový rok zdravě a dejte si záležet na tom, co vy i vaše rodina jíte.

Jak zvládnout náročnou péči o seniora?

Přesvědčení, že senioři, kteří se o sebe nejsou schopni naplno sami postarat, patří do ústavů, je už naštěstí na ústupu. Příbuzní se snaží stále více, aby staří lidé mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí. Toto rozhodnutí s sebou však nese spoustu překážek.

SPÁNEK TEENAGERŮ

Spánkem stráví každý z nás asi 24 let, což odpovídá zhruba třetině našeho života. Kvalitní a dostatečný spánek tvoří nezbytnou podmínku zdraví, a to jak fyzického, tak duševního. Ovlivňuje funkci mozku i hladinu hormonů, které se podílí na chuti k jídlu a soustředění, snižuje pravděpodobnost depresí i sebevražedných sklonů. Dospělý člověk potřebuje v průměru osm hodin, u dětí a teenagerů však regenerace trvá delší dobu.

Padání vlasů a vlivy, které ho mohou způsobit

Po každém umytí vlasů vám jich vypadnou cca tři stovky. Zdá se vám to mnoho? Není potřeba se zneklidňovat – zdravý člověk má na hlavě kolem sto tisíc vlasů! Co ale dělat, pokud zjistíte, že vám vlasy ubývají rychlejším tempem než by měly?

STAN PRO DOVOLENOU S DÍTĚTEM? COLEMAN® Blackout Bedroom®

Jezdíte běžně na dovolenou pod stan a nejste si jisti, jestli to zvládnete i s dítětem? Rozhodli jste se nově zažít trochu dobrodružství, vyrazit s nejmladším členem rodiny někam do kempu a hledáte vhodný model stanu? Otestovali jsme ho za vás. Stany COLEMAN® Blackout Bedroom® na rodiny s dětmi myslí.

VÍTE, CO MŮŽETE UDĚLAT PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETU?

Děti používají digitální technologie a internet čím dál častěji už od útlého věku. V České republice v současnosti téměř každé dítě od určitého věku používá zařízení, které je připojeno k internetu. Rodiče se tak musí vypořádat s novými situacemi, které spadají do takzvaného „digitálního rodičovství“. Rodiče by měli zvážit, jaká pozitiva a negativa s sebou přináší digitální zařízení v rukou dětí, především pak kolik času s nimi mají trávit, jak je kontrolovat a jak zajistit jejich internetovou bezpečnost.

JAKÁ JE ZDRAVÁ ŽIDLE PRO ŠKOLÁKA?

Dotaz: V současnosti zařizujeme dětský pokojík. Starší dceři bude sedm let, a tak bychom jí rádi pořídili vhodné sezení, kde si bude psát úkoly, malovat si a věnovat se dalším činnostem. Můžete nám poradit, kde bychom sehnali pracovní židli, která jí zajistí zdravé sezení a zároveň s ní nějaký ten rok poroste? Ludmila Márová, Jihlava

JAK UPÉCT MAKRONKY?

Upéct tohle výborné cukroví vůbec není lehké, a tak jsem se rozhodla absolvovat další kurz v rámci Gourmet Academy MAKRONKY S EDITOU. Kurzy s Editou Paulusovou se mi líbí čím dál víc, Edita je neskutečná profesionálka a zároveň se vůbec nestydí přiznat, že někdy něco zkrátka nevyjde i jí. Makronky jsou totiž zapeklitým dezertem i pro zkušené cukrářky. Konečný výsledek může ovlivnit takřka cokoli – typ mandlové mouky, vajíčka, vlhkost vzduchu, místo kde makronky schnou, atd. Nám se ale povedly!

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359