Kaloba_baner_965x100

MYKÓZA (KVASINKOVÁ INFEKCE) - JAK SE JÍ ZBAVIT

Autor: kolektiv autorů

Vaginální mykóza provázená svěděním a nepříjemným výtokem je problém, který zná snad skoro každá žena a mnoha z nich se opakovaně vrací. Co může proti opakovaným mykózám pomoct?

Kvasinkovou infekci lze popsat jako nerovnováhu mezi mikroorganismy, které žijí v našem těle.

Onemocnění se může projevovat různými způsoby - od vaginálních problémů, přes povrchové kožní projevy až po narušení střevní mikroflóry. S tím souvisí i oslabení imunitního systému.

Vyšší výskyt kvasinkového onemocnění se objevuje např. při cukrovce, ale také bývá dáván do souvislosti s užíváním antibiotik nebo perorální antikoncepce.

Ideální výživou pro kvasinky jsou jednoduché cukry a proto nejlepší cestou k jejich redukci je dieta, která výrazně omezuje jejich příjem. Upřednostňujte přirozené potraviny bez přílišné úpravy a chemických doplňků. Je důležité vyřadit všechny zdroje cukrů (nezapomeňte že cukry jsou např. i v kečupech, salátových zálivkách, nakládané zelenině atd.)

Vynechat je vhodné také droždí, kynuté pečivo a houby (zdroje kvasinek) a po určitou dobu omezte i obiloviny. Dopřát si z nich můžete hlavně jáhly, pohanku a celozrnnou rýži. Určitě byste se měli vyhnout pokrmům z bílé mouky.

A co tedy vlastně jíst?

Zejména bílý jogurt, rybí anebo drůbeží maso, luštěniny a zeleninu. Vhodnými doplňky jsou probiotika a vitamín H (biotin). Osvědčený je i extrakt z grepových semínek, kyselina kaprylová a česnek (nebo česnekové přípravky).

Dieta by měla váš stav zlepšit už po několika týdnech.

Při opakovaných závažnějších mykózách je vhodná podpora terapie Wobenzymem.

Další možnosti při gynekologických problémech - homeopatie

Velmi účinná je homeopatie v léčení gynekologických výtoků, které jsou velmi obtěžující často se vracejí a zvláště v těhotenství se léčí obtížně. Lék je ale nutné vybrat přesně po důkladném vyšetření pacientky.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék Thuya v ředění 9 CH 1x denně 5 granulí minimálně 1 měsíc, pro změnu reaktivity imunitního systému.

Při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék Helonias 9 CH 2-3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis. Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék Candida albicans 9 CH 1x denně 5 granulí. Tento lék podporuje tvorbu protilátek a je rovněž na lékařský předpis. Dále by měl léky vybírat zkušený homeopat, zvláště je li problém komplikovanější, rozhodně se poraďte s lékařem homeopatem. Léků na kvasinkové výtoky je samozřejmě daleko více.

Obecně se proti kvasinkám doporučují koupele v odvaru Kontryhelu a Majoránu(nebo výplachy tímto odvarem) a dobré je rovněž zavádět několik týdnů do pochvy čistý bílý jogurt - Holandia v množství 1 kávová lžička např. na tamponu.

Pokud tato léčba nestačí je účinné nakapat na tampon Albisan, rostlinný olej, který obsahuje tea tree a působí dezinfekčně. Olej je dostupný v bylinářství. Další možností je použít „Krém rodinného štěstí", připravený podle čínské receptury.

Jedná li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9 CH 2 -3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.

Výtok který je žlutobílý a doprovází nebo následuje po kataru horních dýchacích cest, zpravidla dobře reaguje na Pulsatillu 9CH 2xdenně 5 granulí.

Při pálivém výtoku můžete vyzkoušet lék Arsenicum iodatum 9 CH 3x denně 5 granulí.

Zdroj:

Mgr. Margit Slimáková - čerpáno z textu: http://www.margit.cz/pomoc/kvasinkova-infekce/, MUDr. Kateřina Formánková (Další možnosti při gynekologických problémech - homeopatie)

Na AZ RODINA.cz zveřejněno 19.12.2012, aktualizace 11.10.2013

Banner250minimal
Banner_effective_6_2014_250x250_azrodina

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

11499205
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359