Asekol_cervene_k_965x100px__04

PO STOPÁCH KOCOURA MIKEŠE

Autor: Martina Rudolfová

V září 2014 se bude konat 11 ročník tradičního turistického pochodu „Po stopách kocoura Mikeše" pořádaný městem Mnichovice.

022-dsc_9567_-_kopie400_normal

Start i cíl pochodu je v informačním centru na náměstí v Mnichovicích. Pochod nabízí turistům čtyři různě dlouhé trasy, po kterých se vydáte do dalších míst Ladova kraje.

Mikešova 9km. - Mnichovice, Hrusice, Mnichovice
Bobešova 18km. - Mnichovice, Hrusice, Ondřejov, Třemblaty, Mnichovice
Pašíkova 25km. - Mnichovice, Hrusice, Zlenice, Poddubí, Ondřejov, Třemblaty, Mnichovice
Hastrmanova 32km. - Mnichovice, Hrusice, Zlenice, Čtyřkoly, Lštění, Dubsko, Hvězdonice, Ondřejov, Třemblaty, Mnichovice

Mikešova trasa (9km) je vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Po registraci v informačním centru dostane každý účastník mapu s popisem trasy a arch papíru na sbírání razítek na kontrolních místech pochodu. Na trase čekají na děti postavičky z Ladových knih - kocour Mikeš, kozel Bobeš, čuník Pašík a Mařenka Kudláčková, od které dostanete na cestu domácí buchtu.

Pokud zvolíte delší trasu, můžete se setkat ve Zlenicích s hastrmanem.

Mikešova trasa začíná v Mnichovicích a po mírném stoupání vás u nádraží čeká první zastavení s pohádkovými postavičkami kozlíkem Bobešem a čuníkem Pašíkem a malým občerstvením (kontrolní razítko). Cesta pokračuje na vrch Božkov mezi domky, kudy vyjdeme na volné prostranství mezi louky. Míjíme přírodní zajímavost Božkovské jezírko.

Pokračujeme po silničce do údolí Mnichovky, kde stával Hubačovský mlýn a dále až na náves do Hrusic. V Hrusicích na děti čekají Mikeš, Pašík a Bobeš, od kterých dostanou malou sladkost a další kontrolní razítko. V Hrusicích nejprve mineme starou kovárnu, parčík s bustou Josefa Lady, kostel sv. Václava se zachovalým románským portálem a hospodu U Sejků.

Cesta dále pokračuje k šibeničnímu vrchu směrem na Mnichovice polní cestou vzhůru k lesu na vrch Vlčí halíř. Mezi Hrusicemi a Mnichovicemi v lese pod Vlčím halířem překročíme „pohádkovou hranici" kde obdržíte pohádkové razítko, dále stoupáme na vrchol, odkud nás čeká klesání s pěknými výhledy a pak prudce dolů až do údolí Myšlínského potoka. Projdeme chatovou osadou Jidaška, pak lesem a přes potok směrem k Mnichovicím.

Na Šibeničním vrchu si všichni pocestní mohou pochutnat na pravé pečené bramboře v ohni a dostanou další razítko. Do cíle zbývá malý kousek.

Na náměstí v Mnichovicích je další razítková kontrola a občerstvení - teplá uzenina a limonáda. V cíli dostane každý účastník pochodu pamětní list.

V rámci pochodu je volný vstup do Památníku J. Lady v Hrusicích, v Ondřejově můžete během dne zdarma navštívit hvězdárnu a muzeum.

Martina Rudolfová,  VŠTVS Palestra s.r.o., www.palestra.cz

Další informace můžete najít např. na:

http://hrusice.pragmatic.cz/vylet_mikes.html


Související odkazy:

 

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz, 16.1.2014

Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05