Kaloba_baner_965x100

LÉKÁRNIČKA NA CESTY

Autor: R.Konopíková

Dovolená a prázdniny jsou obdobím plným radosti, mají ale také svá úskalí. Hodně cestujeme a trávíme víc času v přírodě, kde na nás číhá hmyz, velká dávka slunečních paprsků nebo nás může potrápit nějaké to škrábnutí či dokonce úraz. Díky změnám klimatu, teplotním výkyvům nebo alergii také často bojujeme s rýmou či bolestí v krku.

Nenechte se zaskočit a vybavte se na dovolenou cestovní lékárničkou. Bude se vám hodit jak v rámci prevence, tak jako první pomoc při nejčastějších zdravotních problémech. Víte, co by v cestovní lékárničce nemělo chybět?

Cestovni_lekarnicka_normal

Málokdo už dnes vyráží na dovolenou pěšky, a tak první úskalí musíme často překonat hned na začátku cesty - v dopravním prostředku.

Pokud víte, že se vám v dopravním prostředku dělá špatně, je lepší si vždy sednout tam, kde je nejstabilnější, kde to nejméně "hází". Tzn. v autě a autobuse dopředu, na lodi doprostřed, v letadle nad křídla. Také se určitě nesnažte sebe ani dítě zabavit knížkou - četba nebo prohlížení obrázků kinetózu ještě více zhoršuje.

V rámci prevence můžete určitě dobře využít Kinedryl, který účinně tlumí příznaky kinetózy. Kinedryl je možné užívat bez lékařského doporučení a je vhodný i pro děti od 2 let. Omezení zde platí pro těhotné a kojící maminky, které ho užívat nesmějí! S první dávkou je vhodné začít cca hodinu před cestou a prášek je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Z přírodních prostředků zkuste zázvor nebo přípravek AvioplantAvioplant je doplněk stravy, který Vám pomůže zmírnit nevolnost způsobenou cestováním. Ať už pojedete autem, poletíte letadlem nebo poplujete lodí sušený zázvor obsažený v Avioplant Vám pomůže uklidnit podrážděný žaludek a přispěje k Vaší bezproblémové dovolené. Je vhodný i pro děti od 6 let.

 

 

Trpíte-li při delším cestování pocity těžkých nohou a otoky, může se vám hodit

  Travel AESCIN nebo AESCIN Akut. Jedná se o šumivé tablety, které pomáhají proti otokům nejen na cestách. Využijete je i na poúrazové otoky nebo při léčbě varixů a hemoroidů.

Řidiči zase ocení The Brainer - tzv. MYSLÍCÍ PRÁŠEK. Jedná se o aktivátor pozornosti a soustředění, který vás povzbudí a zlepší pozornost při řízení. Určitě je ale důležité také pít vodu, při větší únavě si odpočinout a nikdy nesedat za volant nevyspalí.

Sluníčko a horko

I tady je samozřejmě nejdůležitější prevence. Tzn. mít po ruce kvalitní ochranný opalovací přípravek na kůži i na rty, včas se mazat a nevystavovat se slunečním paprskům příliš dlouho nebo přes poledne.

Po opalování nebo pokud už se dokonce spálíte, zkuste Magneziový krém s olivovým olejem - Polysan. Tato kombinace hořčíku s olivovým olejem zklidňuje a promašťuje suchou pokožku. Je příjemně chladivá a hodí se i na chronické ekzémy. Pokud trpíte na opary, můžete krém využít i pro jejich lepší zhojení.

V počátečním stadiu oparu se více hodí Polysan - magneziový gel, který chladí a vysušuje. Jedná se tak o jemnou alternativu tekutého pudru, která vám pomůže také u zapařenin, akutních ekzémů nebo bodnutí hmyzem.

Proti hmyzu je určitě také vhodné působit preventivně. Mějte po ruce repelent, ať už zakoupený v drogerii či lékárně nebo doma vyrobený repelent bez chemie. Velmi praktickou možností je nepochybně B-Komplex Repelent v tabletové formě, který je na trhu i ve speciální variantě pro děti. Osvědčuje se proti komárům a zároveň vám zajistí přísun vitamínu B.

Pokud už dojde k pobodání nebo pokousání hmyzem, příp. požahání medúzou nebo kopřivami bude se vám hodit gel na štípance - např. Moskyto gel.

Pohmoždění a poranění

O modřiny a drobná zranění bohužel v době prázdnin a dovolených nebývá nouze. Je tedy dobré být připraven a mít s sebou např. starý dobrý octan. Ten je aktuálně na trhu k dispozici nejen v klasických sáčcích, ale také v praktické gelové formě, kterou můžete využít kdekoliv na cestách při pohmožděninách, výronech, mechanicky způsobených otocích i již výše uvedeném poštípání hmyzem.

Samozřejmě určitě přibalte také náplasti, obvazy a dezinfekci (nejlépe Betadine, který neštípe).

Pro hojení ran, odřenin i menších popálenin se hodí HA gel - sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové

Zažívací potíže

S dovolenou a cestováním často souvisí také ztížené hygienické podmínky a mnohdy větší množství jídla a pití, na které navíc nemusíme být zvyklí.

Proto přidejte do lékárničky něco proti průjmu (např. živočišné uhlí). Na pálení žáhy a proti překyselení žaludku vám pomůže třeba Gasterin.

Ostatní časté zdravotní problémy

Při rýmě, kašli, škrábání v krku i jako prevence se hodí Panthenol pastilky.

Máte-li v rodině alergika, určitě nezapomeňte léky na alergii a také kapky nebo spray do nosu na alergickou rýmu.

V žádné lékárničce by samozřejmě neměl chybět ani teploměr, léky na snížení horečky a také proti bolesti. Přidejte i pinzetu a nůžky.

Dobře vybavená lékárnička přispěje k pohodě a klidu na vašich cestách.

Přejeme vám co nejpříjemněji strávené volné dny.

 

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

1.7.2014

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359