11724124

CHCETE ZHUBNOUT A VYPADAT MLADĚ? NEZAPOMEŇTE NA KOLAGEN!

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý. Je významnou součástí cesty k dlouhému mládí. Přesto v rámci zdravého stravování nebo snahy o zhubnutí často největší zdroje kolagenu vyřadíme z jídelníčku, a pak jsme nepříjemně překvapeni projevy jeho nedostatku. Chybějící kolagen může působit problémy i vegetariánům, zvláštní pozornost by mu měly věnovat těhotné vegetariánky a veganky. Pokud si kolagenu dopřejeme dostatek, zůstane naše pokožka vypnutá i po ztrátě kil a navíc bude lépe připravena také na zimu. Prospějeme navíc i dalším částem svého těla.

Kolagenha-tr-stín_normal

Opět se ukázalo, že to, co naši předkové činili, dobře činili. Řeč je o kůžích, chrupavkách nebo prorostlém mase. Možná ani netušili, že jejich konzumací svému tělu pravidelně doplňují bílkovinu zvanou kolagen, ale intuitivně poznali, že "chrupavky musí být dobré na chrupavky a kůže na kůži". Je to tak, svou zdravou stravou nebo dokonce vegetariánstvím se nechtě připravujeme o velice důležitou bílkovinu.

Kolagen totiž naše tělo umí vyrobit pouze v omezené míře a s vyšším věkem jeho produkce klesá na minimum. A přesto je pro nás životně důležitý, vždyť tvoří 25 - 30 % hmotnosti všech našich bílkovin, 10 % naší celkové hmotnosti a až 70 % kůže! Kolagen je součástí kostí, chrupavek, šlach, cévních stěn, najdeme ho v oční rohovce, v zubech a samozřejmě v kůži. Díky dostatku kolagenu máme krásně pružnou a jemnou pokožku bez vrásek, zdravé pevné a lesklé vlasy a pevné nehty. Nemluvě o zdravých kloubech a vazech.

Co se stane, máme-li kolagenu nedostatek? Laicky řečeno: stárneme a scházíme. Tělo samo nám dá signál, že je něco v nepořádku: zhorší se kvalita naší pokožky, objevujeme vrásky, začnou nám vypadávat vlasy, nehty se lámou, zuby drolí a pociťujeme nepříjemné loupání v zádech a v kloubech.

A co teď? Začít ve velkém pojídat bůček, tlačenku a aspiky, když jsme to celý život nedělali, by asi nemuselo skončit dobře. Baštit intenzivně gumové medvídky vyrobené z kolagenu je sice cesta, ale rozhodně ne pro každého. Správný postup je začít tělu kolagen dodávat formou tablet, ale pozor, musí se jednat o tablety hydrolyzované, tedy rozpustné. To je jediná forma, kterou umí naše tělo efektivně využít.

Nicméně ani trvalým přísunem kolagenu v tabletách nemáme vyhráno. Aby naše tělo mohlo začít s dodaným kolagenem hospodařit, potřebuje k tomu dostatek vitamínu C. Je proto vhodné zařazovat do jídelníčku spolu s kolagenovými tabletami také dostatečné množství čerstvé zeleniny a ovoce. Ale to je samozřejmě spíš plus.

I při hubnutí myslete na kolagen!

Věřili byste, že i hubnutí se dokáže nepěkně projevit na stavu vaší pokožky? Žijete zdravě, hýbete se a kila jdou krásně dolů, ale místo toho, abyste byli nadmíru spokojeni se svými výsledky, začíná vás děsit povislá kůže a strhané rysy v obličeji. Bohužel i takové mohou být projevy hubnutí.

Člověk, který se snaží zhubnout, totiž automaticky vyřadí ze svého jídelníčku tučné maso, kůže, ovary a podobné nedietní potraviny. Jenže právě ty, jak již bylo uvedeno výše, obsahují tolik důležitý kolagen. 

Hydrolyzované tablety Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová, které na náš trh dodává česká společnost RosenPharma, obsahují vysoce účinnou formu čistého kolagenu, který umí naše tělo beze zbytku využít. Je opravdu obdivuhodné, o kolik se zlepší stav a elasticita naší pokožky už po dvou měsících pravidelného užívání tablet Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová, zvaná molekula mládí, nejenže hydratuje naši pokožku, redukuje tvorbu vrásek, zvlhčuje oči a umožňuje jasnější vidění, ale je také naprosto nepostradatelná při hojení ran, odřenin a popálenin, podporuje růst a hustotu vlasů i jejich regeneraci (například po barvení). A k tomu všemu je ještě nápomocná při novotvorbě kolagenu, společně s nímž pozitivně ovlivňuje také klouby a pohybový aparát.

Každý, kdo se rozhodne zhubnout, může své pokožce pomoci pružně reagovat na budoucí ztrátu kil. Včasným zahájením kolagenové kůry pokožka získá elasticitu a během hubnutí tak nehrozí, že bychom se styděli svléknout do plavek, protože jsme sice hubení, ale kůže na nás doslova visí.

S přípravkem Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová dodáte svému hubnutí patřičný šmrnc a s každým shozeným kilem budete skutečně vypadat lépe.

Nejíte maso? Pozor, připravujete své tělo o nezbytný kolagen!

Zvolili jste zdravý životní styl, což je chvályhodné. Ovšem jen za předpokladu, že slovo zdraví vnímáte skutečně komplexně. Lidské tělo je neuvěřitelně komplikovaný celek, ve kterém všechno souvisí se vším. Příroda nás stvořila jako všežravce a zařídila, aby každou ze složek potravy tělo dokázalo nějakým způsobem využít. Pokud se tedy lidé pokoušejí přírodu přelstít pouze jednostranným složením své potravy, je třeba, aby měli na paměti, že tělo začne to své dříve či později vyžadovat.

Zvlášť velký problém může nastat ve chvíli, kdy žena vegetariánka nebo dokonce veganka otěhotní. V takovém případě je doslova ohrožen zdravý vývoj plodu a kondice matky obecně. V těhotenství je tělo matky zásobárnou důležitých stavebních látek pro vznik nového jedince a to zcela prioritně. Laicky řečeno jde vše pro tělo potřebné nejprve k miminku, a teprve ze zbytku vyžívá maminka. Nedovolte proto, aby v tak důležité fázi vašeho života, jakou je těhotenství, strádalo vaše tělo právě nedostatkem kolagenu. Těhotenství je nádherný stav, při kterém máte kypět zdravím a těšit se na zdravé miminko, nikoli svému tělu způsobovat do budoucna nepříjemné následky.

I v tomto případě pro Vás může být řešením preparát Kolagen FORTE. Nemusíte se přitom obávat, že byste své tělo zatěžovala chemií. Výrobce Kolagenu FORTE, společnost RosenPharma a.s. plně respektuje snahu člověka žít zdravě a co nejvíce v souladu s přírodou. Z tohoto důvodu jsou všechny její preparáty založené čistě na přírodní bázi a zajišťují lidskému organizmu neinvazivní pomoc tam, kde je to třeba.

Kolagen FORTE

Připravte svou pleť na zimu

O tom, že dobře vyživovaná pleť dokáže být vůči nepříznivým vlivům zimního počasí odolnější, není pochyb. Ideální je vsadit na přirozené pomocníky: látky tělu vlastní.

Je zřejmé, že zdravá mladá pleť si s výkyvy počasí dokáže poradit mnohem lépe než pleť unavená, povadlá a oslabená. Ani s přibývajícím věkem ale není třeba házet flintu do žita. Díky dostatku kolagenu lze pleti, ale i vlasům, nehtům nebo kloubům a šlachám navrátit perfektní kondici.

Přechody z tepla do zimy a zase naopak pleti ani trochu nesvědčí. Stává se citlivější, podrážděnou, napjatou, můžeme na ní pozorovat červené skvrnky a nebo dokonce šupinky. Spoléháme proto v takovém období na mastnější a hutnější krémy. Ale ani ty nejsou všemocné, zvláště pokud naše tělo trpí nedostatkem kolagenu.

Je to vlastně jako s nachlazením. Pokud jsme v dobré kondici, pobýváme často na čerstvém vzduchu, díváme se na svět pozitivně a dbáme na dostatečný příjem vitaminů, jsme mnohem odolnější k infekcím a virům. Stejně tak dokáže pleť povzbuzená kolagenem odrážet snadněji útoky zimního počasí. To ostatně platí také o vlasech a nehtech, ani těm extrémní střídání teplot neprospívá.

Pokud tedy nejsme pojídači tučného masa, kůží nebo tlačenek, pomohou nám opět tablety s hydrolyzovaným, tedy ve vodě rozpustným kolagenem, jehož přirozenou novotvorbu podpoříme dostatečným příjmem vitaminu C.

Zvýšený příjem kolagenu v těle je patrný už pár týdnů od zahájení kúry. Pleť se vypne, je pružná a získá zářivější vzhled, vlasy zesílí, jsou lesklejší a pevné, nehty se netřepí ani nelámou a do kondice se dostanou dokonce i naše klouby a šlachy.

Začneme-li zásobovat náš organizmus kolagenem už na podzim, máme jistotu, že na zimu budeme perfektně připravení. Není třeba trápit se před zrcadlem, vždyť i zimu může mít naše pleť ráda.

Výraznějších výsledků docílíme, vsadíme-li na výše uvedenou kombinaci kolagenu a kyseliny hyaluronové, která účinně zvyšuje hydratační schopnost kůže a již zmiňovanou novotvorbu kolagenu.

Nebojte se ukázat světu, že ještě zdaleka nepatříte do starého železa. Užívejte si pevnou pleť, krásné lesklé vlasy a zdravé nehty co nejdéle to jen jde. Kolagen vám s tím spolehlivě pomůže.

PR, www.rosenpharma.cz, 11.8.2014


Související odkazy:

ZAJÍMAVÁ MOŽNOST V PÉČI O TĚLO - DOPŘEJTE SI KOLAGEN

Dracek_250x250_2022_2
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Intenzivní omlazení pleti s COLLAGEN+

Stres, mimika nebo nervozita se často projeví i na stavu pokožky, kde způsobuje vznik vrásek, kterých se lze jenom těžce zbavit. První pomoc při náznacích stárnutí pleti může poskytnout speciálně vyvinutá řada COLLAGEN+ od značky Dermacol.

Co skutečně zabírá na redukci vrásek?

Proces stárnutí se dotýká nás všech. Co můžete sami ovlivnit a s čím při tvorbě vrásek jednoduše nehnete? A existuje vůbec něco, co vám pomůže zpomalit neúprosný čas?

JAK RYCHLE ZÍSKAT DLOUHÉ HUSTÉ VLASY

Kvalitní a husté dlouhé vlasy si přeje mít snad každá žena. Bohužel ne každé z nás dlouhé vlasy narostou nebo jich nemáme tolik, kolik bychom si představovaly. Co tedy dělat, když vám příroda nenadělila zrovna bujné kadeře? Nebo když jste se unáhlila, nechala si vlasy zkrátit a teď nemáte trpělivost čekat dlouhé měsíce či roky, až vám zase narostou do potřebné délky? Máme pro vás velmi jednoduché řešení.

Jaké rehabilitační přístroje vám pomohou být zase fit?

Máme pro vás několik zajímavých tipů na moderní rehabilitační procedury a přístroje. Samozřejmě, že rozhodnutí o tom, jaká rehabilitace je pro vás ideální, spadá do kompetence vašeho ošetřujícího lékaře. Následující řádky vám pomohou získat přehled o možnostech moderní rehabilitační péče.

Jak dostat vlasy zase do kondice?

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy nejlépe zregenerovat? Dbejte na správnou životosprávu a kvalitní vlasovou péči. Proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu můžete vyzkoušet i speciální vlasové tonikum švýcarské značky Revalid.

JAK SE ZBAVIT POPRASKANÝCH PAT?

Nošení zimních bot a popraskané paty k sobě tak trochu patří a u mnohých to je letitý a nepříjemný evergreen. Kůže na patách má tendenci se hromadit, rohovatět a v důsledku zvýšené mechanické zátěže, kterou na ně dnes a denně vyvíjíme nakonec i bolestivě praskat. Jak podobným nepříjemnostem předejít?

NOVINKA - Omládněte se Zázračným vyplňovačem vrásek

Jak by se vám líbilo, kdybyste mohla své vrásky skrýt a vyplnit? Chtěla byste vypadat o pár let mladší? Dodat zase pleti elasticitu a energii mládí? Myslíte si, že to bez invazivní medicíny není možné? Ještě než se pustíte do svého prvního botoxu nebo jiného zákroku, zkuste nejprve kosmetickou novinku na našem trhu.

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY

Za pigmentové skvrny, vyskytující se na naší pokožce, může celá řada vlivů. UV záření bude tím prvním, co nás nejspíš ihned napadne, ale sluníčko rozhodně není jediným faktorem, který způsobuje vznik pigmentových skvrn. Svoji nepopiratelnou roli hraje také genetika, hormonální výkyvy, například v průběhu těhotenství, menopauzy, nebo užívání hormonů a hormonální antikoncepce.

Dejte pleti napít! Máte po létě suchou, mdlou, popraskanou pokožku bez života?

Letošní letní intenzivní teploty dosáhly na několika místech rekordních hodnot, které se nesmazatelně zapsaly do naší paměti i do historie. Co udělat pro to, abychom si letošní léto nepamatovali jako to, které nám způsobilo kožní problémy, prohloubilo vrásky, a přineslo pigmentové skvrny...Jak se toho vyvarovat?

EKZÉMY A LUPÉNKA NA KRÁSE NEPŘIDAJÍ

Někdo má to štěstí, že se mu ekzém v životě vyhne, jiného trápí celé dětství a jsou i tací, kteří s ním bojují i v dospělosti. Kromě toho, že projevy ekzému i lupénky nevypadají hezky, provází je také urputné svědění, zarudlá kůže, škrábání, modřiny a mokvající či naopak suché olupující se kousky kůže.

Pomerančová válka začíná - účinné anticelulitidní trio. Novinka na trhu: kosmetika s obsahem minerálů z Mrtvého moře Minus 417.

Nejen blížící se plavková sezona, ale také rozverný čas minisukní může už nyní dělat vrásky na čele nejedné ženě. A důvod? Na vině jsou nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku. Jedním slovem: celulitida! Vyděsí se nejspíš nejedna z nás při bedlivějším pohledu do zrcadla a začne jednat. Přečte řadu tipů, článků a rad, jak s ní zatočit. Pro ty, které preferují kosmetiku na přírodním základě, a s výtažky z Mrtvého moře přinášíme několik žhavých novinek! Než začnete kupovat spousty kelímků, zkuste přípravky, které se osvědčily u řady uživatelek - kosmetiku značky Minus 417.

CHCETE ZHUBNOUT A VYPADAT MLADĚ? NEZAPOMEŇTE NA KOLAGEN!

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý. Je významnou součástí cesty k dlouhému mládí. Přesto v rámci zdravého stravování nebo snahy o zhubnutí často největší zdroje kolagenu vyřadíme z jídelníčku, a pak jsme nepříjemně překvapeni projevy jeho nedostatku. Chybějící kolagen může působit problémy i vegetariánům, zvláštní pozornost by mu měly věnovat těhotné vegetariánky a veganky. Pokud si kolagenu dopřejeme dostatek, zůstane naše pokožka vypnutá i po ztrátě kil a navíc bude lépe připravena také na zimu. Prospějeme navíc i dalším částem svého těla.

Za odkazem Aztéků

NOVINKA: Tekuté mýdlo zn. Voux Aloe Vera Aloe Vera je pro vysoký obsah blahodárných látek velmi oblíbenou sukulentní rostlinou s širokým využitím. Její pozitivní vliv na pokožku byl znám již ve starém Egyptě, kde ji ženy s oblibou využívaly ke zkrášlení pleti. Indiáni ze severní Ameriky s její pomocí léčili popáleniny a ošetřovali si s ní puchýře, znali ji v Persii a neobešli se bez ní ani šamani dávných Aztéků.

ZAJÍMAVÁ MOŽNOST V PÉČI O TĚLO - DOPŘEJTE SI KOLAGEN!

Na trhu se objevil velmi zajímavý pomocník v péči o tělo, se kterým se můžete setkat pod názvem kolagenárium, kolárium nebo u firmy Ergoline "Beauty Angel". Aplikace kolagenové kúry je velmi podobně příjemná a relaxační jako návštěva solária, účinky jsou ale zcela jiné.

INTIMNÍ PROBLÉMY ŠETRNĚ ŘEŠÍ PŘÍPRAVKY AROMEDICA

Vaginální výtoky, mykóza, zápach z úst - to je jen krátký výčet problémů, od kterých vám mohou pomoci přípravky značky Aromedica. Ať už jste batole nebo kmet, potřebujete doplnit energii, zregenerovat, posílit imunitu, zlepšit koncentraci , zabojovat s celulitidou a vyčerpáním nebo pomoci v oblasti intimní hygieny, kvalitní česká přírodní farmaceutická kosmetika je tu pro vás.

JAK DOPŘÁT SVÝM ZUBŮM TO NEJLEPŠÍ?

Chcete zdravé a krásné zuby a už vás nebaví bloudit po obchodech a ztrácet čas hledáním kvalitních produktů pro ústní hygienu? E-shop nazuby.cz se na oblast ústní hygieny specializuje a nabízí veškerý sortiment z této oblasti na jednom místě.

Ocean Rainwear představuje kolekci dětských bund z nového materiálu Tech Shell

Dánská společnost Ocean Rainwear, výrobce kvalitního nepromokavého oblečení přichází v červnu na český trh s kolekcí dětských bund z materiálu Tech Shell. Tento materiál nové generace představuje vylepšenou verzi již známého softshellu. Je nejen velmi pružný a super lehký, díky čemuž se velmi dobře vytvaruje podle dětské postavy, ale také prodyšný (5000 mvp) a větru a vodě odolný s vodním sloupcem 8000 mm. Nové bundy jsou k dispozici ve velikostech 1- 12 let ve čtyřech barevných provedeních – červená, tmavě modrá, fialová a hnědá. V České republice jsou výrobky značky Ocean Rainwear mimo jiné k dispozici v e-shopu výhradního dovozce na www.nepromokneme.cz.