Asekol_cervene_k_965x100px__04

KRKONOŠSKÉ VÝLETY NA KOLE I CYKLOBUSEM

Autor: D.Palátková

Na jaře, v létě a na podzim Krkonošemi a v Podkrkonoší projíždí autobus vybavený pro přepravu jízdních kol. Síť linek propojujících hory ze západu na východ a z jihu na sever.
Přípoji z Vrchlabí se dopravíte do Harrachova, Pece pod Sněžkou, do Špindlerova Mlýna a na hraniční přechod s Polskem na Špindlerovu boudu. Přímým spojením z Trutnova na Pomezní Boudy. Osvědčila se linka ve směru Hradec Králové, Hořice, Kuks, Dvůr Králové, Vrchlabí a zpět. Doporučujeme vám několik výletů, kdy využijete krkonošský cyklobus, ale i lanovku.

P1_normal

Foto: D. Palátková


Cyklovýlet - lanovkou v Rokytnici nad Jizerou i v létě

V Horních Domkách v Rokytnici nad Jizerou, v místech, kde se léta muselo do kopce pěšky, nyní vyjedete od parkoviště Rokytka až k chatě Lovčenka lanovkou a tak se přiblížíte k hlavním turistickým a cykloturistickým trasám, přibližně 400 m od rozcestí Ručičky. Provozní doba lanovky je denně od 8.30 do 17 hodin.

Cyklobusem dojedete do Harrachova.

Vydáte se po silnici do polských Jakuszyc. Po cca 300 metrech za čerpací stanicí odbočíte vlevo na cyklotrasu ER-2. Po ní dojedete do Sklářské Poreby. Zde můžete navštívit muzeum Mineralogiczne, vodopád Kamienczyka (27 m vysoký), vodopád Szklarki a další zajímavosti, která Vám doporučí v tamním informačním centru. Dále pokračujete po cyklotrase ER-2 přes Jagnitków do Przesieky. Nedaleko Jagnitkówa (cca 4 km) doporučujeme navštívit hrad Chojnik. Na parkovišti cca 2 km nad Przesiekou odbočíte z cyklotrasy ER-2 doprava. Připravte se na prudké stoupání po asfaltovém povrchu ke Špindlerově boudě. Odtud se můžete svést na kole z kopce do Špindlerova Mlýna a Vrchlabí, nebo nasednout na cyklobus.

Povrch cest je z 50% štěrkový a 50% asfaltový.

Tipy na dva výlety

1.Cyklobusem ze Špindlerova Mlýna přes Vrchlabí dojedete do Harrachova. Vydáte se po silnici do polských Jakuszyc. Po cca 300 metrech za čerpací stanicí odbočíte vlevo na cyklotrasu ER-2. Po ní dojedete do Sklářské Poreby. Zde můžete navštívit muzeum Mineralogiczne, vodopád Kamienczyka (27 m vysoký), vodopád Szklarki a další zajímavosti, která Vám doporučí v tamním informačním centru. Dále pokračujete po cyklotrase ER-2 přes Jagnitków do Przesieky. Nedaleko Jagnitkówa (cca 4 km) doporučujeme navštívit hrad Chojnik. Na parkovišti cca 2 km nad Przesiekou odbočíte z cyklotrasy ER-2 doprava. Připravte se na prudké stoupání po asfaltovém povrchu ke Špindlerově boudě. Odtud se můžete svést na kole z kopce do Špindlerova Mlýna a Vrchlabí, nebo nasednout na cyklobus.

2. Cyklobusem pojedete ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu. Odtud je sjezd ze Špindlerovy boudy do polské Przeseiky a po ER2 do Szklarské Poreby. Z Jakuszyc vede sjezd do Harrachova. Zpět do Vrchlabí je možné dojez opět cyklobusem. Kdo chce, může po vlastní ose na kole. Čekají vás nezapomenutelné zážitky z jarní krkonošské krajiny, nádherné výhledy na Krkonoše z polské strany a hlavně plně sportovně prožitý volný čas.

Foto: D. Palátková

Cyklovýlet - Jilemnice - Rezek - Bratrouchov - Vysoké nad Jizerou - Peřimov - Jilemnice

Z Jilemnice se přesunete do Hrabačova na cyklobus, který vás vyveze do osady Rezek. Z Rezku se vydáte po silnici směr Rokytnice nad Jizerou. U rozcestí Vrata odbočíte vlevo na cyklotrasu č. 8, po které sjedete do Bratrouchova.

Po zelené turistické sjedete do Buřan a dále do Jablonce nad Jizerou. V Jablonci se napojíte na cyklotrasu č. 4174 a přes osadu Tříč vystoupáte do Vysokého nad Jizerou. Z Vysokého nad Jizerou se vydáte směr Semily, až dojedeme do vesničky Škodějov. Cestou pojedere kolem rozhledny „U borovice", kterou můžeme navštívit. Svým návštěvníkům nabízí krásné výhledy na Krkonoše, na Český Ráj, Ještěd, České středohoří ale i na okolí Mladé Boleslavi.

Ze Škodějova sjedete do Loukova. Zde se dáte vlevo a po silnici dojedete do Peřimova. V Peřimově odbočíte vpravo přes most a po místní silnici dojedete do obce Mříčná. Tato silnice je značená jako cyklotrasa č. 4173. Projedete celou obcí Mříčná, odbočíte vlevo na cyklotrasu č. 4171, po které se vrátíte zpět do Jilemnice.

Trasa výletu měří 46 km a vede převážně po zpevněných a asfaltových cestách. Větší opatrnosti je třeba dbát při sjezdu do Buřan a při sjezdu ze Škodějova do Loukova. Místy se budete pohybovat po silnicích s běžným silničním provozem, proto je třeba dodržovat pravidla silničního provozu, i když jsou tyto úseky značeny jako oficiální cyklostezky. Jinak je tato trasa bezproblémově sjízdná i na trekovém kole.

Bližší informace na www.krkonose.eu

 

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

1.10.2014

Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ své letošní putování uzavře na Bezdězu s Chinaski, Mig 21, Mirai, Rybičkami 48 či Divokým Billem

Na hradní zastávce dále vystoupí Tomáš Klus, Anna K., Trautenberk, Pokáč a další kapely a interpret

Putovní hudební festival Hrady CZ rozezní Bouzov s Chinaski, Mirai, Tomášem Klusem, Rybičkami 48 či Divokým Billem

Na hradní zastávce dále vystoupí Mig 21, Anna K., Trautenberk, Pokáč a další kapely a interpreti

Putovní hudební festival Hrady CZ se představí na Hradci nad Moravicí s Chinaski, Rybičkami 48, Mirai či Tomášem Klusem

Na hradní zastávce dále vystoupí Divokej Bill, Mig 21, Anna K., Trautenberk a další kapely a interpreti

Hudebně-švestkový festival Trnkobraní opět rozezní Vizovice s kapelami Chinaski, Tři sestry, Rybičky 48 a dalšími interprety

V pátek a sobotu 19. a 20.8. zde dále vystoupí Mirai, No Name, Harlej, Tomáš Klus a další

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Kunětická hora s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Visacím zámkem

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Tomášem Klusem

Na hradní tour dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski

dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21, Pokáč, Anna K. a další interpreti a kapely

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

8 výletů v průběhu května až června, nevšední krásy české krajiny a průvodce Lukáš Langmajer, který se pro toulky přírodou narodil. Existuje snad lepší způsob, jak by mohl BUSHMAN, tradiční značka volnočasového oblečení, oslavit své jubileum?

RÁDIO UKRAJINA

Český rozhlas spustil internetový stream rozhlasového vysílání Ukrajinského Rádia. Naleznete jej na audioportálu a v mobilní aplikaci mujRozhlas.cz. Dále je vysílání dostupné na digitálním rádiu DAB+ a v televizním vysílání DVB-T2. Český rozhlas také vydává podcast s názvem Novinky pro Ukrajince v Česku a další audio obsah.

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Lekce_tance_a_baletu_banner_ukrajina_380
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05