Animace-eon

NAJÍT CESTU K SOBĚ

Autor: Eva Kučerová

V úvodu festivalu Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství proběhne v pondělí 18.května 2015 od 17:00 v pražském Kině Perštýn v rámci Světového týdne respektu k porodu pražská premiéra dokumentárního filmu Karolíny Peroutkové - BÝT (SAMA SEBOU) a diskuze s tvůrkyněmi filmu. Hudbu k filmu vytvořila Štěpánka Čížková & LAŠ.
Vstup je zdarma.

Karolina_peroutkova_normal

Ve filmu vystupují: Karolína Peroutková, Lenka Papadakisová a Michaela Meera.

Jak můžeme projít osobní transformací, uplatnit své talenty a najít sami sebe? Co znamená být sami sebou? Stát na vlasních nohách a být si vzájemně k užitku? Na tyto otázky si odpovídaly tři ženy ve společně vytvořeném filmu. Nový pohled na mateřství, podnikání a cestu sebepoznání. Film je věnován všem bytostem na cestě k sobě.

 

Karolína Peroutková - Studentka Dokumentárního filmu na FAMU Ve filmu ukazuje osobní téma přirozeného porodu i zamyšlení se nad svým sebeuplatněním. Jejím záměrem je točit filmy jako prostor pro setkání na jedné lince: tvůrce, hlavní postavy, diváka; každý má své bohatství, které může rozdělit mezi ostatní. Jedině vzájemné sdílení, posílení a společný růst má smysl.


Lenka Papadakisová - autorka a průvodkyně projektu Moudré podnikání žen. Pro sebevědomí ženy je velmi cenné mít možnost prožít přirozený porod, a výchova dětí a organizování domácnosti je velmi dobrá průprava pro podnikání či manažerskou roli. Edukátorka, mentorka, podnikatelka a také cestovatelka, hledačka moudrosti, facilitátorka kruhů otevřené komunikace. Je iniciátorkou projektů Moudré podnikaní žen a Učíme se příběhy. Jejím záměrem je přinést moudrost do businessu reprezentovanou principy užitečnosti, rovnováhy, jednoduchosti, lidskosti.

www.moudrepodnikanizen.cz

www.ucimesepribehy.cz

www.expertis.cz


Michaela Meera - autorka projektů Pizzetky, rituály Menarché a In&Out Body Ukazuje a nabízí, jak zářit skrze vědomý oděv, pohyb, meditaci. Jak může dívka rozkvést v ženu přijetím svého těla a tím se také vědomě připravit na roli matky, partnerky i tvůrkyně. Autorka projektů Pizzetky, IN& OUT BODY a rituály Menarché. 22 let na cestě k celistvosti. Od roku 2011 k ní přichází nové pohybové meditační techniky, postupy, rituály a vynálezy pro sebeuvědomění přirozenosti spirituality jedince ve společnosti.

www.pizzetky.cz

www.inoutbody.cz

www.pontelavita.cz

Zdroj:

AZ RODINA.cz, informační portál (nejen) pro rodiče, www.azrodina.cz

5.5.2015

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Banner_flexikurz