11724124

EKZÉMY A LUPÉNKA NA KRÁSE NEPŘIDAJÍ

Někdo má to štěstí, že se mu ekzém v životě vyhne, jiného trápí celé dětství a jsou i tací, kteří s ním bojují i v dospělosti. Kromě toho, že projevy ekzému i lupénky nevypadají hezky, provází je také urputné svědění, zarudlá kůže, škrábání, modřiny a mokvající či naopak suché olupující se kousky kůže.

Zklidňující_pleťový_krém_minus_417_150_ml_790_kč_normal

Atopický ekzém

„Atopický ekzém není projev alergie, jak se často traduje, jedná se o vrozenou genetickou poruchu pokožky. Kůže je suchá, předrážděná a intenzivně svědí." Vysvětluje dermatoložka MUDr. Květa Gazdíková a dodává, že se vlastně jedná o abnormální reakci imunitního systému, nikoliv přímo o alergii.
Vyléčit atopický ekzém je nesmírně těžké až nemožné, dnešní medicína ho dokáže výrazně zmírnit a potlačit jeho projevy, proto se stále zkoumají nové a nové metody, jak lidem s atopickým ekzémem pomoci. Trápí totiž každé šesté malé dítě u nás. Objevuje se zpravidla záhy po narození, nejčastěji na tváři, bradě, pak se rozšíří na krk, hlavu, tělo a na končetiny. Projeví se zarudlou, suchou, hrubou pokožkou, která dítě velmi svědí, to se škrábe a tím ekzém zhoršuje.

Čistá pokožka je základ

Obvykle se doporučuje celková změna životního stylu - od odstranění potenciálních dráždivých látek z dosahu postiženého dítěte či dospělého jedince, až po nové hygienické, stravovací, nebo životní návyky. „Jednoduše je potřeba minimalizovat takzvané provokační faktory, které zhoršují projevy ekzému." Uvádí MUDr. Gazdíková.
Základním krokem je pak péče o čistotu pokožky, která by zároveň dále nepoškozovala již tak narušenou kůži. Jenže časté koupání, používání mýdel, šamponů atopickou pokožku zbytečně dále vysušuje a dráždí. Též je nutné omezit styk pokožky s pracími a mycími saponátovými prostředky. "Ke zklidnění výše uvedených projevů doporučuji speciální mýdla s obsahem látek z Mrtvého moře jako je například Bahenní mýdlo nebo Mýdlo bohaté na minerály MINUS 417. Po očištění pokožky je vhodné ošetřit narušenou pleť speciálním Zklidňujícím pleťovým krémem MINUS 417, který uklidní nepříjemné svědění, zčervenání, chrání pokožku před infekcemi, promastí ji a vyživí." Uvádí MUDr. Gazdíková.

Mýdlo bohaté na minerály Mínus 417

Kristýna a její atopický ekzém

„Od dětství trpím atopickým ekzémem. U dermatoložky jsem byla snad stokrát a pokaždé to skončilo stejně - kortikoidy. V poslední době mi už ale ani ty nepomohly. Kosmetika MINUS 417 mne velmi mile překvapila. Nejen, že působila hned, ale téměř ze dne na den mne přestala svědit pokožka a hlavně se začala hojit. Používám tuto kosmetiku přes dva měsíce a zatím mám od ekzémů pokoj. Určitě bych ji všem doporučila! Zvláště atopikům. Výsledky jsou zaručené." Raduje se Kristýna z Roztok u Prahy.

Neléčitelná lupénka

Urputné kožní onemocnění, které se nedá zatím úplně vyléčit. Přesně to je lupénka. Postihuje děti i dospělé a to hlavní, co se pro zmírnění projevů dá udělat je změna životního stylu, nasazení světloléčby a vydat se na léčebný pobyt na březích Mrtvého moře. To nemocným pomáhá už stovky let, o léčivých účincích minerálů z Mrtvého moře se napsaly už tisíce stran, problém však je v tom, že kúra začíná po čase odeznívat. Takže nemocnému nezbývá, než se znovu vydat na léčebný pobyt nebo může začít alespoň používat kosmetiku s výtažky z Mrtvého moře, které maximálně zmírní projevy této nemoci.
Bahno z Mrtvého moře má regenerační účinky, zbavuje pleť toxinů, pročišťuje ji do hloubky, uklidňuje nepříjemné svědění, chrání pokožku před infekcí a navíc i vizuálně zlepšuje stav pokožky. K očistě lupénkou postižené pokožky by měli nemocní používat vhodné přípravky s obsahem minerálů a bahna z Mrtvého moře tak, aby svoji pleť udrželi co nejdéle kvalitně vyživenou a v dobré kondici. K tomu účelu mohou použít například Bahenní mýdlo MINUS 417, které pokožku hydratuje, zklidní a ošetří. Na postižené části těla je pak vhodné aplikovat Zklidňující pleťový krém MINUS 417, ten ji chrání před infekcemi, svěděním, zčervenáním a navíc i odstraňuje známky suché kůže. Přípravek poskytuje velikou úlevu při extra suché pokožce, ale využijete jej i při kousnutí hmyzem nebo popálení od sluníčka. Jeho složení doplňuje řada vitaminů (A,B,E,F,H), dále zelený čaj, aloe vera, rakytník nebo kaštan koňský.


Více na www.nuspring.cz

Dracek_250x250_2022_2
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Intenzivní omlazení pleti s COLLAGEN+

Stres, mimika nebo nervozita se často projeví i na stavu pokožky, kde způsobuje vznik vrásek, kterých se lze jenom těžce zbavit. První pomoc při náznacích stárnutí pleti může poskytnout speciálně vyvinutá řada COLLAGEN+ od značky Dermacol.

Co skutečně zabírá na redukci vrásek?

Proces stárnutí se dotýká nás všech. Co můžete sami ovlivnit a s čím při tvorbě vrásek jednoduše nehnete? A existuje vůbec něco, co vám pomůže zpomalit neúprosný čas?

JAK RYCHLE ZÍSKAT DLOUHÉ HUSTÉ VLASY

Kvalitní a husté dlouhé vlasy si přeje mít snad každá žena. Bohužel ne každé z nás dlouhé vlasy narostou nebo jich nemáme tolik, kolik bychom si představovaly. Co tedy dělat, když vám příroda nenadělila zrovna bujné kadeře? Nebo když jste se unáhlila, nechala si vlasy zkrátit a teď nemáte trpělivost čekat dlouhé měsíce či roky, až vám zase narostou do potřebné délky? Máme pro vás velmi jednoduché řešení.

Jaké rehabilitační přístroje vám pomohou být zase fit?

Máme pro vás několik zajímavých tipů na moderní rehabilitační procedury a přístroje. Samozřejmě, že rozhodnutí o tom, jaká rehabilitace je pro vás ideální, spadá do kompetence vašeho ošetřujícího lékaře. Následující řádky vám pomohou získat přehled o možnostech moderní rehabilitační péče.

Jak dostat vlasy zase do kondice?

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy nejlépe zregenerovat? Dbejte na správnou životosprávu a kvalitní vlasovou péči. Proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu můžete vyzkoušet i speciální vlasové tonikum švýcarské značky Revalid.

JAK SE ZBAVIT POPRASKANÝCH PAT?

Nošení zimních bot a popraskané paty k sobě tak trochu patří a u mnohých to je letitý a nepříjemný evergreen. Kůže na patách má tendenci se hromadit, rohovatět a v důsledku zvýšené mechanické zátěže, kterou na ně dnes a denně vyvíjíme nakonec i bolestivě praskat. Jak podobným nepříjemnostem předejít?

NOVINKA - Omládněte se Zázračným vyplňovačem vrásek

Jak by se vám líbilo, kdybyste mohla své vrásky skrýt a vyplnit? Chtěla byste vypadat o pár let mladší? Dodat zase pleti elasticitu a energii mládí? Myslíte si, že to bez invazivní medicíny není možné? Ještě než se pustíte do svého prvního botoxu nebo jiného zákroku, zkuste nejprve kosmetickou novinku na našem trhu.

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY

Za pigmentové skvrny, vyskytující se na naší pokožce, může celá řada vlivů. UV záření bude tím prvním, co nás nejspíš ihned napadne, ale sluníčko rozhodně není jediným faktorem, který způsobuje vznik pigmentových skvrn. Svoji nepopiratelnou roli hraje také genetika, hormonální výkyvy, například v průběhu těhotenství, menopauzy, nebo užívání hormonů a hormonální antikoncepce.

Dejte pleti napít! Máte po létě suchou, mdlou, popraskanou pokožku bez života?

Letošní letní intenzivní teploty dosáhly na několika místech rekordních hodnot, které se nesmazatelně zapsaly do naší paměti i do historie. Co udělat pro to, abychom si letošní léto nepamatovali jako to, které nám způsobilo kožní problémy, prohloubilo vrásky, a přineslo pigmentové skvrny...Jak se toho vyvarovat?

EKZÉMY A LUPÉNKA NA KRÁSE NEPŘIDAJÍ

Někdo má to štěstí, že se mu ekzém v životě vyhne, jiného trápí celé dětství a jsou i tací, kteří s ním bojují i v dospělosti. Kromě toho, že projevy ekzému i lupénky nevypadají hezky, provází je také urputné svědění, zarudlá kůže, škrábání, modřiny a mokvající či naopak suché olupující se kousky kůže.

Pomerančová válka začíná - účinné anticelulitidní trio. Novinka na trhu: kosmetika s obsahem minerálů z Mrtvého moře Minus 417.

Nejen blížící se plavková sezona, ale také rozverný čas minisukní může už nyní dělat vrásky na čele nejedné ženě. A důvod? Na vině jsou nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku. Jedním slovem: celulitida! Vyděsí se nejspíš nejedna z nás při bedlivějším pohledu do zrcadla a začne jednat. Přečte řadu tipů, článků a rad, jak s ní zatočit. Pro ty, které preferují kosmetiku na přírodním základě, a s výtažky z Mrtvého moře přinášíme několik žhavých novinek! Než začnete kupovat spousty kelímků, zkuste přípravky, které se osvědčily u řady uživatelek - kosmetiku značky Minus 417.

CHCETE ZHUBNOUT A VYPADAT MLADĚ? NEZAPOMEŇTE NA KOLAGEN!

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý. Je významnou součástí cesty k dlouhému mládí. Přesto v rámci zdravého stravování nebo snahy o zhubnutí často největší zdroje kolagenu vyřadíme z jídelníčku, a pak jsme nepříjemně překvapeni projevy jeho nedostatku. Chybějící kolagen může působit problémy i vegetariánům, zvláštní pozornost by mu měly věnovat těhotné vegetariánky a veganky. Pokud si kolagenu dopřejeme dostatek, zůstane naše pokožka vypnutá i po ztrátě kil a navíc bude lépe připravena také na zimu. Prospějeme navíc i dalším částem svého těla.

Za odkazem Aztéků

NOVINKA: Tekuté mýdlo zn. Voux Aloe Vera Aloe Vera je pro vysoký obsah blahodárných látek velmi oblíbenou sukulentní rostlinou s širokým využitím. Její pozitivní vliv na pokožku byl znám již ve starém Egyptě, kde ji ženy s oblibou využívaly ke zkrášlení pleti. Indiáni ze severní Ameriky s její pomocí léčili popáleniny a ošetřovali si s ní puchýře, znali ji v Persii a neobešli se bez ní ani šamani dávných Aztéků.

ZAJÍMAVÁ MOŽNOST V PÉČI O TĚLO - DOPŘEJTE SI KOLAGEN!

Na trhu se objevil velmi zajímavý pomocník v péči o tělo, se kterým se můžete setkat pod názvem kolagenárium, kolárium nebo u firmy Ergoline "Beauty Angel". Aplikace kolagenové kúry je velmi podobně příjemná a relaxační jako návštěva solária, účinky jsou ale zcela jiné.

INTIMNÍ PROBLÉMY ŠETRNĚ ŘEŠÍ PŘÍPRAVKY AROMEDICA

Vaginální výtoky, mykóza, zápach z úst - to je jen krátký výčet problémů, od kterých vám mohou pomoci přípravky značky Aromedica. Ať už jste batole nebo kmet, potřebujete doplnit energii, zregenerovat, posílit imunitu, zlepšit koncentraci , zabojovat s celulitidou a vyčerpáním nebo pomoci v oblasti intimní hygieny, kvalitní česká přírodní farmaceutická kosmetika je tu pro vás.

JAK DOPŘÁT SVÝM ZUBŮM TO NEJLEPŠÍ?

Chcete zdravé a krásné zuby a už vás nebaví bloudit po obchodech a ztrácet čas hledáním kvalitních produktů pro ústní hygienu? E-shop nazuby.cz se na oblast ústní hygieny specializuje a nabízí veškerý sortiment z této oblasti na jednom místě.

Ocean Rainwear představuje kolekci dětských bund z nového materiálu Tech Shell

Dánská společnost Ocean Rainwear, výrobce kvalitního nepromokavého oblečení přichází v červnu na český trh s kolekcí dětských bund z materiálu Tech Shell. Tento materiál nové generace představuje vylepšenou verzi již známého softshellu. Je nejen velmi pružný a super lehký, díky čemuž se velmi dobře vytvaruje podle dětské postavy, ale také prodyšný (5000 mvp) a větru a vodě odolný s vodním sloupcem 8000 mm. Nové bundy jsou k dispozici ve velikostech 1- 12 let ve čtyřech barevných provedeních – červená, tmavě modrá, fialová a hnědá. V České republice jsou výrobky značky Ocean Rainwear mimo jiné k dispozici v e-shopu výhradního dovozce na www.nepromokneme.cz.