11724124

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY

Za pigmentové skvrny, vyskytující se na naší pokožce, může celá řada vlivů. UV záření bude tím prvním, co nás nejspíš ihned napadne, ale sluníčko rozhodně není jediným faktorem, který způsobuje vznik pigmentových skvrn. Svoji nepopiratelnou roli hraje také genetika, hormonální výkyvy, například v průběhu těhotenství, menopauzy, nebo užívání hormonů a hormonální antikoncepce.

Bělicí_maska_pro_krásnou_pleť_minus_417__50_ml_990_kč_normal

Pigmentovými skvrnami bývá nejvíce postižena pokožka, která není krytá proti slunečnímu záření. Obvykle se jedná o pleť obličeje, dekolt, hřbety rukou, nárty nohou a podobně. Na vyjmenovaných místech navíc dochází po čtyřicítce i k častému výskytu takzvaných stařeckých skvrn.

Co jsou to pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny mají různou velikost, tvar a intenzitu zabarvení, které způsobují buňky, zvané melanocyty.

Jak na pigmentové skvrny

„Nejjednodušší je prevence" říká dermatoložka MUDr. Květa Gazdíková spolupracující se společností Nuspring a kosmetikou MINUS 417. „Svým klientům proto doporučuji pravidelnou preventivní ochranu během celého roku v podobě denního používání přípravků obsahujícího ochranný UV faktor. Doporučuji kupovat běžný denní pleťový krém, nebo tělové mléko se SPF 15 a více, které ochrání všechny nekryté části těla. A pokud už se nějaká skvrna přeci jen objeví, je vhodné ji začít okamžitě řešit. Čím dříve začnete, tím lepší výsledek můžete očekávat."

Slova MUDr. Gazdíkové potvrzuje i Ivana Čatajská, specialistka na přírodní kosmetiku ze společnosti Nuspring, která ze své dlouholeté praxe ví, že pigmentové skvrny obvykle nejsou krátkodobou záležitostí. Jakmile se objeví, přetrvávají řadu měsíců nebo i let. Některé skvrnky sice po čase samy odezní a vytratí se, ale nemá smysl na to spoléhat. Naopak. Čím dříve začneme tento problém řešit, tím snáze se ho zbavíme, protože pigment tak obvykle bývá i světlejší, méně hluboko usazený v pokožce a tudíž i snáze odstranitelný.

„Především světlejší pigmentové skvrny lze velmi dobře odstranit pomocí různých kosmetických přípravků k tomu určených. Tmavší a starší skvrny je potřeba raději nechat vyšetřit odborníkem a zároveň s ním konzultovat i způsob, jak se jich nejlépe zbavit." Říká Ivana Čatajská.

Pozor na znaménkaKrém proti pigmentovým skvrnám

Pozor! Nikdy nesmíte zaměňovat pigmentové skvrny za znaménka! Varuje MUDr. Gazdíková a zároveň radí, aby pacientky pečlivě sledovaly souvislost mezi užíváním hormonů a vznikem pigmentových skvrn. V případě, že něco takového zpozorují, je vhodné se poradit s lékařem a co nejdříve změnit hormonální přípravek. Rozhodně je lepší včas navštívit odborníka, máte zároveň i jistotu, že nezanedbáte případné odhalení melanomu.

Pravidelná péče

„Všem, kdo se rozhodnou řešit problematiku pigmentových skvrn za pomocí kosmetických přípravků, doporučuji začít nejprve koncentrovanějším přípravkem, jako je například bělící maska na pigmentové skvrny. Díky ní totiž ihned poznáte rozdíl. Rozhodně však nečekejte zázrak v podobě okamžitého vymizení letitých tmavých fleků. Kosmetika je na rozdíl od laseru nebo jiných invazivnějších metod k vaší pokožce šetrnější, připravte se tedy na to, že ji pro očekávaný výsledek budete muset používat dlouhodobě a opakovaně. Velmi dobře se v praxi osvědčily přípravky s obsahem kyseliny z kojic v kombinaci s výtažky minerálů z Mrtvého moře", říká Ivana Čatajská a dodává, že pro lepší výsledek je vždy ideální používat ucelenou kosmetickou řadu v podobě speciálního mýdla, bělícího krému, masky, případně séra a dalších přípravků.

Praxe ukázala

Praxe ukazuje, že zákaznice používající přípravky MINUS 417 dlouhodobě se i při letošním horkém a nadmíru slunečném počasí potýkaly s výrazně menším počtem pigmentových skvrn od sluníčka. Kyselina z kojic obsažená v přípravcích této kosmetiky - tedy v Bělícím čistícím mýdle MINUS 417, Bělícím a zpevňujícím krému na ruce MINUS 417 a v Bělící masce pro krásnou pleť MINUS 417 společně s hydratačním krémem s UV faktorem se postaraly o to, že nové pigmentové skvrny se uživatelkám buď vůbec neobjevily, nebo jen ve velmi omezeném množství i pigmentu.

www.nuspring.cz

PR, 1.10.2015

Dracek_250x250_2022_2
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Intenzivní omlazení pleti s COLLAGEN+

Stres, mimika nebo nervozita se často projeví i na stavu pokožky, kde způsobuje vznik vrásek, kterých se lze jenom těžce zbavit. První pomoc při náznacích stárnutí pleti může poskytnout speciálně vyvinutá řada COLLAGEN+ od značky Dermacol.

Co skutečně zabírá na redukci vrásek?

Proces stárnutí se dotýká nás všech. Co můžete sami ovlivnit a s čím při tvorbě vrásek jednoduše nehnete? A existuje vůbec něco, co vám pomůže zpomalit neúprosný čas?

JAK RYCHLE ZÍSKAT DLOUHÉ HUSTÉ VLASY

Kvalitní a husté dlouhé vlasy si přeje mít snad každá žena. Bohužel ne každé z nás dlouhé vlasy narostou nebo jich nemáme tolik, kolik bychom si představovaly. Co tedy dělat, když vám příroda nenadělila zrovna bujné kadeře? Nebo když jste se unáhlila, nechala si vlasy zkrátit a teď nemáte trpělivost čekat dlouhé měsíce či roky, až vám zase narostou do potřebné délky? Máme pro vás velmi jednoduché řešení.

Jaké rehabilitační přístroje vám pomohou být zase fit?

Máme pro vás několik zajímavých tipů na moderní rehabilitační procedury a přístroje. Samozřejmě, že rozhodnutí o tom, jaká rehabilitace je pro vás ideální, spadá do kompetence vašeho ošetřujícího lékaře. Následující řádky vám pomohou získat přehled o možnostech moderní rehabilitační péče.

Jak dostat vlasy zase do kondice?

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy nejlépe zregenerovat? Dbejte na správnou životosprávu a kvalitní vlasovou péči. Proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu můžete vyzkoušet i speciální vlasové tonikum švýcarské značky Revalid.

JAK SE ZBAVIT POPRASKANÝCH PAT?

Nošení zimních bot a popraskané paty k sobě tak trochu patří a u mnohých to je letitý a nepříjemný evergreen. Kůže na patách má tendenci se hromadit, rohovatět a v důsledku zvýšené mechanické zátěže, kterou na ně dnes a denně vyvíjíme nakonec i bolestivě praskat. Jak podobným nepříjemnostem předejít?

NOVINKA - Omládněte se Zázračným vyplňovačem vrásek

Jak by se vám líbilo, kdybyste mohla své vrásky skrýt a vyplnit? Chtěla byste vypadat o pár let mladší? Dodat zase pleti elasticitu a energii mládí? Myslíte si, že to bez invazivní medicíny není možné? Ještě než se pustíte do svého prvního botoxu nebo jiného zákroku, zkuste nejprve kosmetickou novinku na našem trhu.

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY

Za pigmentové skvrny, vyskytující se na naší pokožce, může celá řada vlivů. UV záření bude tím prvním, co nás nejspíš ihned napadne, ale sluníčko rozhodně není jediným faktorem, který způsobuje vznik pigmentových skvrn. Svoji nepopiratelnou roli hraje také genetika, hormonální výkyvy, například v průběhu těhotenství, menopauzy, nebo užívání hormonů a hormonální antikoncepce.

Dejte pleti napít! Máte po létě suchou, mdlou, popraskanou pokožku bez života?

Letošní letní intenzivní teploty dosáhly na několika místech rekordních hodnot, které se nesmazatelně zapsaly do naší paměti i do historie. Co udělat pro to, abychom si letošní léto nepamatovali jako to, které nám způsobilo kožní problémy, prohloubilo vrásky, a přineslo pigmentové skvrny...Jak se toho vyvarovat?

EKZÉMY A LUPÉNKA NA KRÁSE NEPŘIDAJÍ

Někdo má to štěstí, že se mu ekzém v životě vyhne, jiného trápí celé dětství a jsou i tací, kteří s ním bojují i v dospělosti. Kromě toho, že projevy ekzému i lupénky nevypadají hezky, provází je také urputné svědění, zarudlá kůže, škrábání, modřiny a mokvající či naopak suché olupující se kousky kůže.

Pomerančová válka začíná - účinné anticelulitidní trio. Novinka na trhu: kosmetika s obsahem minerálů z Mrtvého moře Minus 417.

Nejen blížící se plavková sezona, ale také rozverný čas minisukní může už nyní dělat vrásky na čele nejedné ženě. A důvod? Na vině jsou nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku. Jedním slovem: celulitida! Vyděsí se nejspíš nejedna z nás při bedlivějším pohledu do zrcadla a začne jednat. Přečte řadu tipů, článků a rad, jak s ní zatočit. Pro ty, které preferují kosmetiku na přírodním základě, a s výtažky z Mrtvého moře přinášíme několik žhavých novinek! Než začnete kupovat spousty kelímků, zkuste přípravky, které se osvědčily u řady uživatelek - kosmetiku značky Minus 417.

CHCETE ZHUBNOUT A VYPADAT MLADĚ? NEZAPOMEŇTE NA KOLAGEN!

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý. Je významnou součástí cesty k dlouhému mládí. Přesto v rámci zdravého stravování nebo snahy o zhubnutí často největší zdroje kolagenu vyřadíme z jídelníčku, a pak jsme nepříjemně překvapeni projevy jeho nedostatku. Chybějící kolagen může působit problémy i vegetariánům, zvláštní pozornost by mu měly věnovat těhotné vegetariánky a veganky. Pokud si kolagenu dopřejeme dostatek, zůstane naše pokožka vypnutá i po ztrátě kil a navíc bude lépe připravena také na zimu. Prospějeme navíc i dalším částem svého těla.

Za odkazem Aztéků

NOVINKA: Tekuté mýdlo zn. Voux Aloe Vera Aloe Vera je pro vysoký obsah blahodárných látek velmi oblíbenou sukulentní rostlinou s širokým využitím. Její pozitivní vliv na pokožku byl znám již ve starém Egyptě, kde ji ženy s oblibou využívaly ke zkrášlení pleti. Indiáni ze severní Ameriky s její pomocí léčili popáleniny a ošetřovali si s ní puchýře, znali ji v Persii a neobešli se bez ní ani šamani dávných Aztéků.

ZAJÍMAVÁ MOŽNOST V PÉČI O TĚLO - DOPŘEJTE SI KOLAGEN!

Na trhu se objevil velmi zajímavý pomocník v péči o tělo, se kterým se můžete setkat pod názvem kolagenárium, kolárium nebo u firmy Ergoline "Beauty Angel". Aplikace kolagenové kúry je velmi podobně příjemná a relaxační jako návštěva solária, účinky jsou ale zcela jiné.

INTIMNÍ PROBLÉMY ŠETRNĚ ŘEŠÍ PŘÍPRAVKY AROMEDICA

Vaginální výtoky, mykóza, zápach z úst - to je jen krátký výčet problémů, od kterých vám mohou pomoci přípravky značky Aromedica. Ať už jste batole nebo kmet, potřebujete doplnit energii, zregenerovat, posílit imunitu, zlepšit koncentraci , zabojovat s celulitidou a vyčerpáním nebo pomoci v oblasti intimní hygieny, kvalitní česká přírodní farmaceutická kosmetika je tu pro vás.

JAK DOPŘÁT SVÝM ZUBŮM TO NEJLEPŠÍ?

Chcete zdravé a krásné zuby a už vás nebaví bloudit po obchodech a ztrácet čas hledáním kvalitních produktů pro ústní hygienu? E-shop nazuby.cz se na oblast ústní hygieny specializuje a nabízí veškerý sortiment z této oblasti na jednom místě.

Ocean Rainwear představuje kolekci dětských bund z nového materiálu Tech Shell

Dánská společnost Ocean Rainwear, výrobce kvalitního nepromokavého oblečení přichází v červnu na český trh s kolekcí dětských bund z materiálu Tech Shell. Tento materiál nové generace představuje vylepšenou verzi již známého softshellu. Je nejen velmi pružný a super lehký, díky čemuž se velmi dobře vytvaruje podle dětské postavy, ale také prodyšný (5000 mvp) a větru a vodě odolný s vodním sloupcem 8000 mm. Nové bundy jsou k dispozici ve velikostech 1- 12 let ve čtyřech barevných provedeních – červená, tmavě modrá, fialová a hnědá. V České republice jsou výrobky značky Ocean Rainwear mimo jiné k dispozici v e-shopu výhradního dovozce na www.nepromokneme.cz.