Asekol_cervene_k_965x100px__04

RODINNÉ CENTRUM SMEČNO

www.rcsmecno.cz

Hledáte místo, kde strávit víkend nebo volný týden s dětmi blízko Prahy? Ve Smečně se o vás i vaše děti postarají a určitě se nebudete nudit!

Img_2356_normal

Rodinné centrum Smečno nabízí celoroční 5-denní pobyty od pondělí do pátku maminkám s dětmi již od kojeneckého věku. V moderně zařízené budově se zahradou, stranou malého městečka Smečna, vzdáleného jen 30 km od Prahy, máte kromě odpočinku i příležitost k získání nových poznatků o rodině, výchově dětí, inspiraci k společnému trávení volného času a obnovení sil prostřednictvím péče masérky a kosmetičky. Nebo si můžete zajet zaplavat do Aqua parku ve Slaném, povozit se na koníčcích, či chodit na krátké procházky do lesíků v okolí. Pro sportovně a cestovatelsky založené jsou k dispozici cyklostezky, památky Středních Čech ( obora a zámek Lány, hrad Křivoklát, hora Říp, Okoř, České středohoří, CHKO Džbánsko,menhiry, důlní skanzen v Kladně, místa spojená s Přemyslovci apod... ).

V bezbariérové budově s 10 pokoji s 3-4 lůžky a postýlkou, s vlastním sociálním zařízením, najdete osobní výtah, klubovou místnost, dětskou hernu, výtvarnou dílnu, venkovní terasy, zahradu s průlezkami, trampolínou, pískovištěm a venkovním grilem. Máme vlastní domácí kuchyni s tradičně dobrým jídlem. Stravu mixujeme i pro děti, podle potřeb připravujeme i vegetariánskou stravu.

Od ostatních rodinných penzionů se odlišujeme především stálou nabídkou denních aktivit jak pro dospělé, tak pro maminky s dětmi. Umíme Vám nabídnout to nejlepší, co se dá reálně s malými dětmi za víkend nebo týden stihnout. Program je rámcový a konečnou podobu si dotváříte na místě podle svých potřeb a přání, věku dětí, zdatnosti a představ, zda chcete prožít týden aktivně či více relaxačně.
Pro řadu maminek je mimořádným přínosem i samotný odpočinek v bezpečné a pro děti zařízené zahradě nebo dětské herničce.

Vzor jak vypadá jeden typický oblíbený týden pro maminky na rodičovské dovolené:

Den v týdnu  Dopoledne Odpoledne
Pondělí Příjezd, ubytování, oběd Seznámení s programovou nabídkou, volný program maminek s dětmi v dětské herně, na zahradě
Úterý Výtvarná dílna pro maminky s dětmi, vede arteterapeutka  Masáže, návštěva Aqua parku Slaný /Kladno/
Středa Povídání o dětech, o výchově, o vztazích v rodině s poradenstvím....vede rodinný poradce Péče a poradenství kosmetičky, vizážistky, procházka s dětmi k lesnímu divadlu ve Smečně
Čtvrtek Cvičení maminek s dětmi Výlet do Lán nebo na Křivoklát, večer grilování nebo ohýnek s dětmi
Pátek Procházka do lesa,projížďky na koníčcích, oběd, odjezd

Kontakt: Rodinné centrum Smečno, U Zámku 5, 273 05 Smečno

Objednávky pobytů: tel: 777 558 006, e-mail: objednavky@dumrodin.cz

PR, 18.3.2016

www.rcsmecno.cz

Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05