Asekol_cervene_k_965x100px__04

Prázdninový tip: 5 důvodů proč navštívit Dominikánskou republiku

Plánujete dovolenou s rodinou, nebo romantický výlet ve dvou? Inspirujte se v následujícím článku a vydejte se do Dominikánské republiky. Ostrov bílých písečných pláží a prvotřídních resortů skýtá také horské oblasti, exotické národní parky a koloniální památky UNESCO.

Samana_normal

Dominikánská republika zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je druhou největší zemí Karibiku, přičemž severní pobřeží omývá Atlantik, jižní Karibské moře a ve vnitrozemí najdeme až tři kilometry vysoké hory. Let z Evropy do Dominikánské republiky trvá přibližně 10 hodin a cestovat je možné jak s cestovní kanceláří, tak na vlastní pěst. Co se ubytovacích možností týká, na výběr je ze všech cenových kategorií - od all-inclusive resortů mezinárodních řetězců přes luxusní boutique hotely, apartmány až po hostely a kempy.

Dominikánská republika - Cap Cana Club Caleton

Země věčného léta

Dominikánskou republiku je možné díky příjemnému klimatu navštívit kdykoliv během roku. Průměrná teplota vzduchu se celoročně pohybuje okolo 28 °C a vody okolo 26 °C. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty dosahují až 35 °C. Pokud preferujete chladnější klima, můžete vyrazit do horské oblasti Jarabacoa - Constanza, přezdívané Dominikánské Švýcarsko, kde teploty v zimních měsících klesají až k nule.

Vyhlášené pláže

V zemi najdeme přes 400 kilometrů pláží. Ty nejznámější leží na východním pobřeží v letovisku Punta Cana - Bávaro (např. pláž Cabeza de Toro, Macao) a právě zde najdeme i luxusní all-inclusive resorty.

Juan Dolio

Méně nároční klienti si oblíbili přímořská letoviska Boca Chica a Juan Dolio na jižním pobřeží, která leží jen 30 km od metropole a lákají mnoha bary a restauracemi, kde připravují výtečné pokrmy z ryb a mořských plodů. Boca Chicu lemuje korálový útes, díky kterému na pláž nedorážejí vlny. Hladina je proto velice klidná, mělká jen jeden a půl metru a teplota vody se pohybuje okolo 30 stupňů. Mezi milovníky šnorchlování a potápění je proslulé také letovisko La Romana - Bayahibe, u jehož břehů najdeme korálové útesy a vraky potopených lodí. Romantické zátoky a panenské pláže skýtá poloostrov Samaná a ideální podmínky pro vodní sporty nabízí oblast Puerto Plata - Cabarete na severním pobřeží.

Bohatství přírody

Dominikánská republika se může pochlubit několika desítkami národních parků a chráněných oblastí. Přírodní bohatství se koncentruje na severovýchodě země na poloostrově Samaná.

Monte Plata

Tropické pralesy, vodopády, jeskyně a opuštěné pláže dělají z tohoto místa skutečný karibský ráj. Mezi nejhezčí pláže patří Rincón, Bonita, Portillo a Las Terrenas. V Samanské zátoce je možné pozorovat velryby hrbaté, které sem od prosince do března připlouvají na námluvy a porodit mláďata. V zálivu najdeme také rajský ostrov Cayo Levantado. Dobrodruzi a milovníci romantiky se mohou vydat do vnitrozemí k vodopádu El Limón. Cestou je nutné přebrodit několik řek, a tak je vodopád nejsnáze přístupný na koni. Národní park Los Haitises tvoří kopcovité pahorky mogotes pokryté exotickou vegetací a jeskyně s dochovanými indiánskými malbami. V parku je možné vidět např. kapustňáky, mořské želvy, netopýry a přes sto ptačích druhů.

Horské pásmo Cordillera Central ve vnitrozemí ostrova ukrývá mnoho národních parků, panenský vodopád Aguas Blancas a třítisícovou horu Pico Duarte (hora i kaskáda jsou nejvyšší v regionu Karibiku).

Dunas de Bani

Spousta nádherných a dosud neobjevených míst leží v Barahoně a Pedernales na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky. Tato oblast nabízí několik jedinečných ekosystémů, jako jsou pouštní duny v Baní, solné doly Las Salinas, nebo Lago Enriquillo - největší jezero a současně nejnižší místo Karibiku, které je domovem plameňáků, leguánů a krokodýlů amerických. Na nejzápadnějším cípu ostrova se nachází osamělá Orlí zátoka (Bahía de las Águilas), jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku, kde nenajdeme žádné restaurace ani hotely.

Návrat do koloniálních časů

Za kulturou a památkami z koloniálních dob můžete vyrazit do Santo Dominga, které je od roku 1990 zapsané na seznam UNESCO.

Santo Domingo

Santo Domingo založil v roce 1496 Bartoloměj Kolumbus, bratr slavného Kryštofa - objevitele ostrova Hispaniola. Město se vzápětí stalo reprezentačním sídlem španělského královského dvora. Byla zde postavena první katedrála, univerzita a nemocnice v Novém světě. Dominikánské zvyky nejlépe poznáte při kulturních, hudebních a gastronomických festivalech a oslavách. V srpnu můžete v Santo Domingu navštívit věhlasný Merengue festival, na který se sjíždějí lidé ze všech koutů země i ze zahraničí.

Sportovní vyžití

Severní pobřeží nabízí ideální zázemí pro nejrůznější sportovní aktivity. Mezi nejznámější pláže patří Playa Dorada, Punta Rucia, Sosúa, Cayo Arena a Cayo Cabrita. V jejich okolí mohou všichni milovníci potápění objevovat vraky ztroskotaných lodí. Popularitu si v posledních letech získávají ziplines - lanové dráhy zavěšené v korunách stromů a kiteboarding, jehož „metropolí" se stala pláž Cabarete, kde se každý rok v červenci a únoru konají mezinárodní šampionáty Cabarete Race Week a Master of the Ocean.

Costa Dorada Puerto Plata

Damajagua

 

 

Severní pobřeží lemují hory, které jsou rájem pro milovníky přírody, pěší turistiky, paraglidingu, cyklistiky a projížděk na koních. Mezi oblíbené aktivity patří také rafting, sjezd na kánoi nebo slaňování. Nezapomenutelným zážitkem je pak výlet do rezervace Damajagua. Najdeme zde celkem dvacet sedm vodopádů, kde si užijete vzrušující skoky do vody a plavání v osvěžujících lagunách. Zkušení průvodci vám vysvětlí, jak jednotlivé kaskády využít jako tobogány.

 

Více informací najdete na stránkách: www.GoDominicanRepublic.cz

 

 

PR, 9.6.2016

Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05