10 KROKŮ K RADOSTNÉMU A VĚDOMÉMU PORODU

Autor: Anna Kohoutová

Porod je velmi důležitým mezníkem v životě každé ženy. Těhotenství je dlouhá transformační cesta na jejíž konci se rodí dítě, matka, celá rodina. Kéž by matky zažily radost z porodu a každé dítě bylo vítáno na tento svět láskyplně, s úctou a respektem.

13334419_1057288214336687_1375862100_o_normal

Zdravé těhotenství je vnitřní práce sama se sebou a svým dítětem. Pokuste se zbourat mýty, kterými jsou těhotenství a porod opředeny a nalezněte v sobě vrozenou schopnost porodit své dítě radostně a vědomě.

  1. Jezte zdravě, dostatečně pijte, věnujte se zdravému pohybu, využijte léčivých vlastností bylin, které vám předají sílu Matky Země. 
  2. Vyberte si pečlivě svého průvodce těhotenstvím a porodem, který vás podpoří a dodá vám víru v to, že dokážete porodit vědomě a bez zásahů.
  3. Žijte život beze stresu, věnujte se samy sobě, choďte na procházky do přírody, mějte dostatek spánku a pohybu. Skvělou pohybovou aktivitou k přípravě k porodu je plavání, gravidjóga a nácvik relaxačních technik.
  4. Hledejte v sobě vnitřní sílu a víru v moudrost svého těla a dítěte, ponechte si zodpovědnost samy za sebe a své dítě. Zbourejte mýty, kterými jsou těhotenství a porod opředeny. Jeden z největších mýtů je, že žena nedokáže bez zásahů a cizí pomoci přivést na svět své dítě.
  5. Vytvořte si už nyní láskyplné pouto a důvěru se svým dítětem pomocí prenatální komunikace. Vaše dítě je velmi moudrá a čistá bytost, která ví jak a kdy se narodit.
  6. Připravte se emočně k porodu. Odemkněte své uzavřené strachy, obavy či konflikty. Dítě, které v sobě nosíte ovlivňuje vaše vnímání a způsob vašeho myšlení. Strach je největší nepřítel porodu. Strach ženu sváže a činí porod bolestivějším. Strach vám nedovolí porodit radostně.
  7. Připravte se rozumově k porodu, neponechávejte nic náhodě a informujte se o svých skutečných možnostech, jaké v těhotenství a u porodu máte. Pokud nevíte, jaké možnosti máte, pak nemáte žádné. 
  8. Přemýšlejte nad podporou u svého porodu, která vám dodá klid a pocit bezpečí.
  9. Vyberte si místo svého porodu. U porodu by měly být zajištěny ženě důležité podmínky, aby se žena u porodu cítila bezpečně. Péče o rodící ženy by měla být laskavá, empatická, přátelská a důvěryhodná.
  10. Připravte se na chvíli zrození. Poslední týdny se žena připravuje instinktivně k porodu a dítě na opuštění dělohy a odpojení se od placenty. U ženy se dostaví hnízdící instinkt, děloha se pomocí poslíčků připravuje k porodu a dítě se chystá na průchod matčinou pánví. Vše je předem naprogramováno a řízeno přírodními zákonitostmi. Největším hříchem je, do tohoto instinktivního procesu zasahovat.

10 kroků k radostnému poroduPokud se chcete dozvědět mnohem podrobněji o tom, jak se co nejlépe připravit k porodu pak si můžete zdarma stáhnout eBook 10 kroků a afirmací k porodu. http://annakohutova.cz/ebook-zdarma/

EBook Cesta za radostným porodem je komplexní průvodce ženám na jejich cestě za mateřstvím. http://annakohutova.cz/objednavka-e-booku/


Anna Kohutová, porodní asistentka, průvodkyně ženám na jejich cestě za radostným a vědomým porodem.

Zdroj:

AZ RODINA.cz - informační portál (nejen) pro rodiče, 29.6.2016

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Dracek_250x250_2022_2

POMOC TĚHOTNÝM ŽENÁM A ŽENÁM KRÁTCE PO PORODU Z UKRAJINY (V BRNĚ)

Jste těhotná? Nebo jste nedávno porodila? Ви вагітнa? Чи недавно народили?

JAK PROŽÍT ŠESTINEDĚLÍ V POHODĚ

Období počátků mateřství bývá obecně společností vnímáno jako jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Někdy se ovšem dostatečně nezdůrazňuje, že se vždy jedná o náročný životní úsek. I když porod proběhl dobře, maminky se mohou zpočátku cítit zaskočeny tolika změnami a nároky novorozeného miminka. To na začátku potřebuje fyzický kontakt s matkou prakticky dvacet čtyři hodiny denně, aby se dobře rozeběhlo kojení, dítě bylo spokojené a mohlo se ideálně vyvíjet. Období šestinedělí je zároveň také velmi důležité pro samotnou matku. Potřebuje hodně odpočívat a nabírat síly na další měsíce a roky mateřství.

NE KAŽDÁ ŽENA CHCE PORODIT DOMA, ALE VĚTŠINA ŽEN POTŘEBUJE SVOJI PORODNÍ ASISTENTKU!

České zdravotnictví se rádo chlubí svými úspěchy v oblasti porodnictví a neonatologie, zejména jednou z nejnižších úmrtností novorozenců. O čem se ale mluví podstatně méně, je (ne)svoboda matek v porodnicích, množství rutinních, ale často zbytečných invazivních lékařských zákroků a separace dítěte, či nemožnost rodit v porodním domě či doma se zajištěnou péčí, za což leží odpovědnost výhradně na státu. Země, které nabízejí daleko pestřejší systém péče během porodu, přitom mají statistické výsledky srovnatelné, některé dokonce i lepší, například severské státy.

JAK CVIČIT V TĚHOTENSTVÍ? DOBRÁ JE GRAVIDJÓGA

Těhotenství není nemoc a rození dětí je pro ženu přirozeným údělem. Nejlepší pohybová aktivita v těhotenství je GRAVIDJÓGA.

KDYŽ UŽ TO PO PORODU NENÍ TAM DOLE JAKO DŘÍV

Depilace intimních partií je dnes samozřejmostí. Zřejmě i proto ženy začaly řešit, jak vypadají na intimních místech. Nejmodernější metoda rejuvenace ženského vnějšího genitálu přístrojem ProtégeIntima a laserové ošetření g-set přináší bezbolestné řešení – vyhladí pokožku, srovná asymetrie, stáhne povolenou pochvu po porodu a poradí si i s inkontinencí.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ?

Pro potvrzení těhotenství už dnes stačí zajít do lékárny a koupit si kvalitní těhotenský test. Tušíte od kdy se těhotenské testy využívají a jak fungují? Věděli jste, že už si můžete koupit i krevní těhotenský test, který umožňuje rychlou a přesnou diagnostiku v klidu domova?

DOPŘEJTE SVÝM DĚTEM KOSMICKÝ KOMFORT

Která z nás by si nepřála, aby se naše miminko cítilo jako v bavlnce? A to bez ohledu na to, jaké panuje počasí, zda chodíme pěšky nebo jezdíme převážně autem, zda trávíme většinu času ve městě nebo v přírodě. A určitě by se nejedné z nás ulevilo, kdybychom mohly tuto starost úplně pustit z hlavy a mít jistotu, že je dětem prostě krásně, a jen si užívat společné chvíle.

DĚTI A CHEMIE K SOBĚ NEPATŘÍ!

Zodpovědným rodičům nejspíš není třeba vysvětlovat, jaké riziko představuje pro jejich děti chemie, běžně používaná v domácnosti. Možná ale spousta z nás netuší, že se škodlivými látkami mohou děti přijít do styku také nošením některého oblečení a užíváním hygienických potřeb či kosmetiky. Je potřeba si uvědomit, že i malé množství může při dlouhodobém působení nadělat velké škody na zdraví celé vaší rodiny. Pro ty, kteří nechtějí nic riskovat, jsme dali dohromady několik tipů, jak se obejít bez chemie.

Jako maminčino pohlazení Bupi Baby mycí pěna – dotek přírody pro vaše děťátko

Pokud jste si právě přinesli z porodnice domů malinkatý vrnící uzlíček, je vám naprosto jasné, že pro své miminko potřebujete jen to nejlepší, nejněžnější a nejzdravější. A nejen pro novorozence je určená jemná a maximálně šetrná Bupi BABY mycí pěna s vysokým obsahem přírodních složek, ocení ji také všichni alergici a lidé s citlivou pokožkou.

KLIDNÉ MATEŘSTVÍ? UŽÍVEJTE SI HO I VY!

Trápíte se tím, že vaše miminko nespí a je neklidné? Hledáte odpověď na otázku, zda je skutečně v bezpečí a zda pro něj děláte to nejlepší? Těšila jste se na mateřskou dovolenou, ale trápí vás jen stres a obavy?

NOSTE SVÉ DĚTI POHODLNĚ

Rádi bychom vám představili babynosítka značky Tula. Nosítko je praktickým pomocníkem maminek a tatínků. Oceníte jej jak při běžných domácích činnostech jako je uklízení, vaření – kdy se děti „pletou pod nohy“ a nebo chtějí nosit či vidět, co právě maminka vaří.

CHCI SVŮJ POROD!

Online formulář, kterým oslovíte odpovědné úřady a politiky. Cílem iniciativy Chci svůj porod je umožnit především ženám, maminkám, budoucím maminkám a nejen jim oslovit odpovědné úřady a politiky, sdělit jim svůj názor, své potřeby a zkušenosti a požadovat od nich, aby se současnou neuspokojivou situací v péči o těhotné a rodičky a systematickým porušováním jejich práv a práv jejich dětí důkladně zabývaly. Cílem této iniciativy není propagovat porody doma, ale prosazovat právo ženy zvolit si svobodně místo porodu i poskytovanou zdravotní péči.

POMOC PŘI PLOCHÝCH ČI VPÁČENÝCH BRADAVKÁCH - AVENT NIPLETTE

Niplette je revoluční vynález...je jednoduchý, bezbolestný a může být použit ženou v každém věku

O AVENTU

AVENT je jediný speciálně navržený program pro krmení, aby pro vás a vaše dítě byl co nejjednodušší...

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359