Asekol_cervene_k_965x100px__04

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

Každý z nás využívá nějaký dopravní prostředek. Pokud máte vztah k přírodě a není vám lhostejné znečišťování životního prostředí, určitě vás potěší možnost dozvědět se trochu víc o alternativních dopravních prostředcích. Třeba se rozhodnete začít některý z nich využívat třeba k denním cestám do práce.


Elektromobil

Mezi pozitiva aut na elektřinu patří nízká hlučnost a nulové škodlivé emise. Řidiči se ale obávají vysoké pořizovací ceny elektromobilu a krátkého dojezdu na jedno nabití baterie. Elektromobily jsou stále dražší, než běžná auta. Jejich dojezd se ale zvyšuje a není daleko doba, kdy auta na elektřinu budou moci svými užitnými vlastnostmi i cenou benzínovým vozům konkurovat.

Kladete si otázku, jestli se právě vám elektromobil vyplatí? V uvedeném odkazu najdete orientační srovnání nákladů auta na benzin, plyn a elektřinu a také porovnání elektromobilů různých značek. V dalším článku naleznete možná překvapivou informaci, kolik stojí nejlevnější elektromobil.


Auto na plyn (CNG)

Princip fungování auta na zemní plyn je podobný jako ve vozidlech poháněných benzínem a naftou. Ovšem provoz auta na plyn vychází většinou levněji a takový vůz navíc vypouští do vzduchu méně škodlivin.

Kolem aut na plyn kolují různé mýty. Některé řidiče odrazuje řídká síť plnicích stanic a údajná bezpečnostní rizika. Ve skutečnosti můžete CNG doplňovat i doma a parkovat lze většinou i v podzemních garážích. Plnicích stanic také neustále přibývá a zdaleka už jich není takový nedostatek, jako dřív.

Auto na plyn je tedy poměrně levné a bezpečné. Pokud vás zajímá, kolik peněz vám může takové auto na plyn ušetřit, využijte specializovanou kalkulačku. K dispozici je i seznam CNG stanic.


Elektrokolo

O elektrokole sní určitě leckterý cyklista ve chvílích, kdy zdolává strmý kopec. Takové kolo je ale neocenitelné zejména pro seniory, osoby se sníženou pohyblivostí a také všechny ostatní, kteří se chtějí rychle a pohodlně pohybovat po městě nebo dopravit na kole do práce, aniž by cestou propotili společenský oděv.

S elektrokolem se můžete pohybovat v libovolném terénu, jen je třeba zvážit, které trasy chcete zdolávat a podle toho vybrat správný typ elektrokola. Určitě také využijte možnost si před nákupem elektrokolo vyzkoušet. Jedná se o vyšší investici, a tak by bylo nesmyslné kupovat zajíce v pytli. Inspirovat se můžete také seznamem nejvyhledávanějších typů elektrokol.

Změna je život a třeba jste se i vy právě teď rozhodli, že pro své cestování zvolíte do budoucna některý z výše uvedených dopravních prostředků. Uděláte tak něco pro sebe i další generace.

Spoustu dalších užitečných informací najdete na: http://www.eon.cz/radce

 

PR článek 19. 9. 2016

Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05