HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!
Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

Výkyvy teplot s sebou přinášejí první příznaky nachlazení jako například rýmu. Pokud se k rýmě přidá i horečka nebo kašel, tak se vsaďte, že problém se našel. V takových případech je dobré být svému tělu přítelem a moje maminka vždycky říkala, že přátelům bych měla pomáhat.
Na tomto místě bych ráda něco vypíchla. Jedná se o přípravek Cemio Včelka. Už jste o něm slyšeli? Já poměrně nedávno. Rozhodla jsem se o něm něco zjistit a o své čerstvě nabyté poznatky se s vámi podělit. Cemio Včelka je výrobek od společnosti Cemio Switzerland. To je společnost, která vyrábí taky červeného Kamzíka, díky kterému budete mít radost z každého skoku.
Je pravda, že to mají Švýcaři velmi dobře promyšlené. Do jedné malé kapsle Cemio Včelka se jim s nadsázkou řečeno podařilo vtěsnat celou alpskou louku! Posuďte sami: rakytník, růže, česnek a třapatka podpoří přirozenou obranyschopnost organismu. Lípa, sléz, mateřídouška, tymián, máta, bez, šalvěj a heřmánek pečují o sliznice v krku, hltanu a dutině ústní, protože obsahují látky, které rozpouštějí hleny. Lišejník, kopřiva a rozchodnice pomáhají překonat únavu a když už onemocníme, pomohou nám dostat se zase brzy do formy. V neposlední řadě Cemio Včelka obsahuje tradiční alpské byliny kozinec alpský a protěž alpskou s antibakteriálními a antiseptickými účinky.
Jedním dechem přidávám, že Cemio Včelka obsahuje ještě jednu unikátní látku. Určitě jste nyní napjatí, co v té malé žluté kapsli ještě může být. Již z názvu výrobku, Cemio Včelka, je to zřejmé. Jedná se o včelí pyl, který byl pro mě velkým překvapením. Jak se včelí pyl vlastně sbírá? Je to docela složitá cesta. Včelka dělnice přelétává z květu na květ a na její chlupaté tělo se pyl přichytí. Následně ho včelka za letu nohami otírá a formuje do tzv. rousek na zadním páru nohou. To jsou takové ty malé žluté kuličky, které nosí do úlu, kde z nich pak vyrábí potravu pro sebe, pro larvy a také mateří kašičku pro královnu matku. Aby včelka vytvořila jeden pár rousků, musí obletět přibližně 80 květů! Ke sběru pylu slouží pylochyt, mřížky s otvory umístěné u vchodu do úlu. Včelka při cestě do úlu zavadí o tyto otvory svými nožičkami a pyl se dostane do nádoby umístěné pod pylochytem. Následně se pyl pečlivě suší při teplotě podobné včelímu úlu, tedy pod 38 °C za méně než 7% vlhkosti. To vše proto, aby se zastavila přirozená fermentace a znehodnocení pylu a zároveň bylo dosaženo jeho nejvyšší kvality, čistoty a lahodné bohaté chuti. Pokud mi nevěříte, klidně se podívejte na stránky www.cemiovcelka.cz, kde přípravek „bydlí".
A pro koho Včelka vlastně je?
Pro dospělé a děti od 6 let - to jen proto, aby dokázaly malou kapsličku spolknout, ale to už si každá maminka určí sama. Případně je možné obsah kapsle vysypat na lžičku, rozmíchat v malém množství vody a zapít.
Jak bych to shrnula? Myslím, že největší výhodou je prostě to, že Cemio Včelka obsahuje v jediné kapsli všechno, co dneska na imunitu „letí"! Takový malý švýcarský zázrak. Já už jsem na „chřipkovou" sezonu připravená. A co vy? Včelku koupíte v lékárnách nebo na www.cemioklub.cz.
PR, 3.10.2016