Kaloba_baner_965x100

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE - INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

Únik moči je stav, který Vás omezuje v každodenních aktivitách a v různé míře Vám znepříjemňuje život. Bohužel jen malá část z pacientů vyhledá kvůli úniku moči pomoc odborníka. Zejména ve vyšším věku jej považujeme za nepříjemnou, ale nedílnou součást stáří. To však není pravda. Únik moči sám o sobě není nemoc, ale stav, který může mít mnoho různých příčin. Některé formy úniku moči mohou být velmi dobře řešitelné, neváhejte se obrátit na Vašeho praktického lékaře, který provede základní vyšetření nebo Vám doporučí urologickou nebo gynekologickou ambulanci. Zde Vám pomohou diagnostikovat příčinu a typ inkontinence. Každý typ lze efektivněji léčit tehdy, pokud se s léčbou úniku moči začne včas.

Více k problematice inkontinence naleznete např. zde:

http://www.cus.cz/pro-pacienty/diagnozy/unik-moci-mocova-inkontinence/

http://www.inkontinence-liberec.cz/index.php?p=2

MOŽNOSTI LÉČBY

A. FARMAKOLOGICKÁ LÉČBA

Farmakoterapie spočívá v podávání estrogenů, stimulátorů α a β adrenoreceptorů a tricyklických antidepresiv, které zvyšují hladinu serotoninu a noradrenalinu v nervovém systému. To může podstatně zlepšit především urgentní inkontinenci. Tyto léky tlumí stahy přecitlivělého, tzv. hyperaktivního měchýře (OAB - Over-Active Bladder) a snižují tak frekvenci močení během dne, noční močení a naléhavost nucení na močení. Tento způsob léčby je nezbytné konzultovat s lékařem.

B. CHIRURGICKÁ LÉČBA

Rozhodnutí o chirurgické léčbě předchází důkladné vyšetření. Základní chirurgická řešení jsou tzv. páskování (suburetrální inzerce pásky, aplikace látek do periuretrálního prostoru, závěsné metody - kolposuspenze. Více informací žádejte u svého lékaře (urologa, gynekologa).

C. KONZERVATIVNÍ LÉČBA (LÉČBA 1. VOLBY)

Toto by však měla být (pokud je to možné) základní volba - tzv. léčba 1. volby, která spočívá v posílení svalů pánevního dna a v úpravě životosprávy. To je prvním krokem k odstranění příznaků inkontinence.

ÚPRAVA ŽIVOTOSPRÁVY:

- vyhýbejte se těžké fyzické práci
- vyvarujte se zdvihání těžkých předmětů
- nepijte větší množství tekutin před námahou
- dbejte na dostatečný příjem tekutin
- omezte příjem tekutin jako je káva, čaj, alkohol, i to pomůže snížit únik moči
- snižte svoji hmotnost, pokud je to třeba (snížíte nitrobřišní tlak)
- pokud trpíte chronickou zácpou, poraďte se svým lékařem, jak problém řešit
- vyprazdňujte měchýř pravidelně, zejména před fyzickou aktivitou
- praktikujte časování močení (choďte na WC v pravidelných intervalech, nečekejte   na nutkání k močení)

POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA:

- pravidelné cvičení (kegelovy cviky, cvičení se závažími)

- elektrostimulace

Příkladem cvičební pomůcky je pomůcka Aquaflex. Aquaflex® se skládá ze dvou kuželů a sady malých závaží. Pomůcka se ve většině případů používá zhruba 12 týdnů. Během této doby díky pravidelné rehabilitaci se ve většině případů pacientka zbaví potíží se stresovou inkontinencí.
Kužely se vkládají do vaginy podobně jako tampony. Svaly pánevního dna se intuitivně zpevňují, aby udržely kužely, a tonizují svalstvo. Při správně prováděné rehabilitaci lze postupně zvyšovat zátěž a prodlužovat dobu cvičení.

Cvičení se provádí denně po dobu až 20 minut. Vhodná je konzultace s odborníkem. K dostání např. na www.d-zdravi.cz.


Elektrostimulací vnitřní vaginální sondou pomocí jemných elektrických impulsů dochází ke cyklickému stažení a vzápětí k uvolnění svalů pánevního dna, a tím k jejich zpevnění. U mužské inkontinence se využívá k posílení svalů pánevního dna mírných elektrických impulsů z vnitřní anální sondy.

Na našem trhu je k dostání např. kvalitní elektrostimulační přístroj SensaTONE od renomované britské společnosti Body Clock Ltd.


Je to jednoduchý, ale výkonný digitální stimulátor svalů pánevního dna. Toto elektronické zařízení Vám může pomoci získat větší kontrolu nad močovým měchýřem, zvyšuje vaginální napětí i zlepšuje pocity během pohlavního styku. Na přístroj je poskytována záruka 5 let.


Přístroj má 4 předvolené programy pro základní typy inkontinence:

A - urgentní inkontinence

B - stresová inkontinence

C - smíšená inkontinence

D - násl. péče, prevence

Pro muže je určen SensaTONE for Men. Jednoduchý, ale výkoný digitální stimulátor 

svalů pánevního dna (PFS). Kompaktní, stylový, je určen pro použití muži všech věkových kategorií. Toto elektronické zařízení může zlepšit výkonnost svalů pánevního dna a tím získat i větší kontrolu nad močovým měchýřem. 

 

Léčba inkontinence a její diagnostika v České republice se řeší ve specializovaných pracovištích s více než uspokojivými výsledky. Největším problémem u této diagnózy je bohužel hned na začátku - značný pocit studu, který pacienti mají.

Nezůstávejte se svým problémem sama, i pro Vás určitě existuje řešení a není nutné, aby Vám nepříjemný únik moči znepříjemňoval život.

PR, 11. 10. 2016

 

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359