Vánoční_banner

Šperk jako dárek k narození dítěte

Devět měsíců ho nosila pod srdcem, celou dobu na něj myslela jako na ten nejcennější dar. Zvládla všechny změny, které k těhotenství patří, a nakonec porodila nového člověka. To si jistě zaslouží nemalou oslavu a nepsaným pravidlem také je, že muži dávají k narozené dítěte své drahé ženě kromě kytice i nějaký dárek, který jí bude připomínat tento výjimečný okamžik.

Pokud přemýšlíte o koupi šperku, máme pro vás několik tipů, jak vybrat ten správný.

 

Rsz_eppi_azrodina_uvodni_normal

Symbolika tří

Muž, žena a dítě. Tři členové jedné rodiny, která je symbolizována šperkem. Může to být zlatý přívěsek nebo prsten se třemi drahokamy. Tyto drahokamy mohou být stejné velikosti, nebo se středovým kamenem větším, obklopeným dvěma menšími.
Další možností, jak do šperku promítnout symboliku tří, jsou tři druhy zlata, bílé zlato symbolizuje narozené dítě - čistotu, růžové zlato symbolizuje něžnou ženu a žluté zlato je symbolem síly - muže. Může jít o zlatý náhrdelník nebo prsten ze tří druhů zlata.

Barevná symbolika

Narození chlapce máme tendenci spojovat s modrou barvou, narození děvčete s barvou růžovou. Tyto tóny se s oblibou promítají i do drahokamů osazených ve špercích. Typické drahokamy pro narození chlapce jsou modrý diamant, nebo bledě modrý akvamarín. Typické drahokamy pro narození holčičky jsou růžový diamant, turmalín v romantické růžové barvě nebo také perla, která je symbolem něžnosti a nevinnosti. Další možností jsou drahokamy podle měsíce narození ve zlatém nebo stříbrném prstenu či přívěsku.

Jestli nechcete ani modrou ani růžovou, zkuste sáhnout po diamantech. Ty jsou již od pradávna symbolem dokonalosti, podle tradice jsou diamanty nejčastěji osazovány do bílého nebo růžového zlata. Při výběru myslete také na praktickou stránku šperku a na to, jestli chcete spíše šperk na denní nošení, nebo určený pro speciální příležitosti. Ženě můžete darovat prsten, náhrdelník nebo ji překvapit luxusními náušnicemi osazenými diamanty.

Krásný dárek

Klenot vybírejte pečlivě, nebojte se požádat o radu někoho z přátel či příbuzných, jde přeci jen o šperk, který bude vaší ženě navždy připomínat tu nejkrásnější a nejdojemnější chvíli společného života.

PR, 19. 10. 2016, www.eppi.cz

Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Banner_az_rodina_2
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359