DOVOLENÁ S DĚTMI, CO SE VÁM MŮŽE HODIT

Autor: kolektiv autorů

Dovolená s dětmi a s ní spojené cestování může být velká pohoda nebo taky pěkný stres. Připravili jsme pro vás pár tipů, díky kterým eliminujete některé problémy nebo prostě dovolenou sobě i dětem zpříjemníte.

Fusak_postylka_normal

Pro miminka

Nejmenší děti potřebují největší ochranu a pohodlí. Pokud se chystáte do přírody, určitě doma nezapomeňte síť proti hmyzu na kočárek, autosedačku, či postýlku.

Síť na kočárek

Hodit se vám bude letní fusak. Ten v případě potřeby rozložíte a získáte praktickou deku.

Udržet čistotu auta i kočárku vám pomůže cestovní obal na kočárek.

Do autosedačky nebo kočárku si pořiďte podložku, která slouží jako výplň a zároveň ochrání originální potah.

Podložka MOBY do kočárku nebo autosedačky

V pohodě za každého počasí

Je dobré být připraven na všechno. Ať už extrémní horko, zimu nebo déšť.

Pro miminka vám nesmí chybět pláštěnka na kočárek.

Ochranu proti slunečnímu záření v kočárku nebo autosedačce zajistí UV clona.

Komfort i ve stanu

Pokud se chystáte s dětmi stanovat, máme pro vás tip na vychytávku, která zpříjemní spánek dětem i vám samotným.  Ať už potřebujete dát děti spát po obědě nebo v časnější večerní hodinu, či si vy sami chcete ráno trochu přispat po náročnější noci, se stanem Coleman® Kobuk Valley 3 nebo 4 Plus to není žádný problém. Je totiž vybaven patentovanou technologií zatmavených ložnic BlackOut Bedroom®, která pohlcuje až 99% světla. 

Stan disponuje také velmi dobrou ochranou proti slunečnímu záření, dešti i ohni.

Měli jsme možnost stan vyzkoušet ve velmi parném dni na přímém slunečním svitu a v uzavřeném stanu se skutečně drží překvapivě příjemné, chladnější klima.

Navíc stan velmi rychle postavíte a má i další výhody. Na vše se můžete podívat v přiloženém videu:

Materiály, které vás budou hýčkat

Do kočárku nebo autosedačky se hodí letní deka z biobavlny. Je lehoučká a bavlněný úplet snesou i děti s citlivější pokožkou. Můžete na ní své miminko také kdekoliv přebalit.

Praktická je i letní zavinovačka s kapucí. Uplatníte ji v autosedačce, jakémkoliv kočárku, přenosné tašce i v postýlce. Má otvory pro ručičky dítěte, takže pokud váš drobeček nesnese omezování v pohybu, tahle zavinovačka je pro něj ideální.

Obecně se vyplatí mít oblečení z funkčních materiálů. Jak pro děti, tak pro dospělé.

Hlavně nesmí být nuda

Hra Vodáci ahojTa hrozí hned na samotném začátku. Pokud už vaše dítě mluví, určitě velmi brzy uslyšíte: "Už tam budééém?" Jestli nejste zdatní třeba ve zpěvu, s jehož pomocí cesta rychleji utíká, můžete využít některé hry na cesty.

Každopádně nezapomeňte s sebou nějaké hry přibalit. Tady jsou naše tipy na hry pro dovolenou (jako) stvořené:

VODÁCI AHOJ - desková hra pro celou rodinu, určená nejen pro vodáky. Malá krabička ukrývá spoustu zábavy.

Pobavte se, zacvičte si, relaxujte. Společně s dětmi: JÓGOVÉ KARTY

Kdy jindy je víc času rozvíjet kreativitu než o dovolené. Když se při tom děti ještě něco naučí, co víc si přát: PUNTÍKOVÁNKY VODNÍ SVĚT nebo  FU. FŮŮŮ 3v1 

Puntíkovánky vodní svět


Průvodce ZÁMKY pro dětiJezdíte po památkách? A děti to někdy zas tak moc nebaví? Zkuste si vzít na pomoc: PRŮVODCE PAMÁTKY PRO DĚTI

Vzpomínáte rádi na dětství? Máte skvělou příležitost ukázat dětem, jak jste se bavili, tedy asi spíš bavily, když ještě nebyly počítače ani mobily a k zabavení stačila obyčejná guma. Tahle je hezky barevná, nezabere skoro žádné místo, je z kvalitního materiálu a ani neřeže na noze: GUMU BLUE KLASIK 

GUMU blue klasik

Připravte dětem bojovku. Můžete do ní zapojit malé i větší děti a vyřádit se společně s nimi. Stačí koupit krepový papír a pár odměn, které budou čekat na konci. Pak už zbývá jen vymyslet úkoly, díky kterým se mohou např. naučit orientovat v terénu, poznávat stopy zvířat nebo rostliny. Oblíbené jsou i úkoly zaměřené na tělesnou zdatnost.

Další tipy:

  • Posbírej cestou co nejvíc předmětů, které do přírody (lesa) nepatří
  • Najdi ukrytý předmět (poklad)
  • Sestav rozstříhanou zprávu
  • Postav domeček z přírodního materiálu
  • Uvaž uzel podle přiloženého návodu
  • Vymysli básničku nebo písničku z uvedených slov 

Jeďte tam, kde mají děti rádi

Vybírejte ubytovací zařízení chytře. Zjistěte si dopředu, jak se k malým návštěvníkům staví. Pokud hotel nebo penzion nenabízí příliš výhod pro rodiny s dětmi, je velmi pravděpodobné, že i personál bude děti vnímat spíš jako "nepříjemnost", kterou je nutné nějak přežít. V takovém prostředí se vy ani děti nebudete cítit dobře. Pro váš klid si můžete vzít s sebou např. chránič matrace. Nicméně každopádně zvolte raději ubytovací zařízení, kde s dětmi počítají a tudíž je nejspíš nebudou vnímat jako problém, ale budou naopak vám i dětem vycházet vstříc.

Méně je někdy víc

Myslete na to, že děti potřebují i nijak neplánovaný čas. Zvlášť o prázdninách, kdy si mají odpočinout od všech školních i mimoškolních úkolů. I vám to určitě prospěje. Nesnažte se toho za každou cenu stihnout co nejvíc. Na dovolené s dětmi je nejcennější společně strávený čas v klidu a pohodě. Buďte s dětmi co nejvíc v přírodě a nechte je vše objevovat vlastním tempem. Nezahlcujte je příliš velkým množstvím činností a dojmů.

Přejeme všem krásnou a pohodovou dovolenou.

Zdroj:

AZ RODINA.cz, 14.7.2017

Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu se Škworem, Tomášem Klusem, J.A.R. nebo Divokým Billem Nově nabízí VIP kempy Plus – na festival jako do hotelu!

Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po svém startu na hradě Točníku představí v pátek a sobotu 20. a 21. července na Kunětické hoře a dále bude putovat po Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu. Páteční program na Kunětické hoře nabídne koncerty J.A.R., Horkýže Slíže či Pipes and Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo & Troublegang či kapela Škwor. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage, Rybičky 48 nebo Pražský výběr a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny. Novinkou letošního ročníku festivalu je takzvaný VIP kemp PLUS nabízející hotelový komfort s předem postaveným stanem vybaveným pro přenocování.

Festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku s Tomášem Klusem, Divokým Billem či Škworem a oznamuje kompletní program Nově nabízí VIP kempy Plus – na festival jako do hotelu!

Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 13. a 14. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncerty Monkey Business, Ivana Mládka a Banjo Bandu či Pipes and Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage nebo Rybičky 48 a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny. Novinkou letošního ročníku festivalu, který zároveň oznamuje kompletní program, je takzvaný VIP kemp PLUS nabízející hotelový komfort s předem postaveným stanem vybaveným pro přenocování.

Festival Hrady CZ startuje na Točníku s Tomášem Klusem, Divokým Billem či Škworem Nově nabízí VIP kempy Plus – na festival jako do hotelu!

start 13. a 14. července na loukách pod hradem Točník Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 13. a 14. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncerty Ivana Mládka a Banjo Bandu či Pipes and Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage nebo Rybičky 48 a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny. Novinkou letošního ročníku je takzvaný VIP kemp PLUS nabízející hotelový komfort s předem postaveným stanem vybaveným pro přenocování.

Festival Trnkobraní vstupuje do druhé padesátky s Jarkem Nohavicou a oznamuje kompletní hudební program

Kompletní hudební program letošního 51. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 17. a 18. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Do své druhé padesátky tento hudební festival s nejdelší tradicí vstoupí s Jarkem Nohavicou, který se na Trnkobraní vrací po dlouhých jedenadvaceti letech, kdy býval pravidelným účastníkem festivalu. Návštěvníci se dále můžou těšit na Arakain a Lucii Bílou, kapely Divokej Bill, Mig 21, Mandrage, Jelen, Mirai či zpěvačku Ewu Farnou a další interprety a kapely. Poslední levné lístky na Trnkobraní jsou do 31. května v předprodeji na http://www.vizovicketrnkobrani.cz/cs/vstupenky-cz/

Festival Hrady CZ nabídne kromě špičky tuzemského popu a rocku i mladé hudebníky a pohodlnější zázemí

Putovní festival Hrady CZ nabídne v atraktivním prostředí pěti českých a tří moravských hradů, v jejichž blízkosti se koncerty konají, ty nejlepší interprety tuzemské hudební scény. Kromě zavedených hudebníků jako jsou Divokej Bill, Tomáš Klus, Rybičky 48 či Mandrage se fanouškům Hradů CZ představí spousta nových kapel a interpretů, kteří na festivalu ještě nikdy nehráli. Mezi nimi například Škwor, Lenny, Jelen, Slza či Marpo. Organizátoři nabízejí i atraktivní nehudební program ve formě bezplatného vstupu na prohlídku jednotlivých hradů. Nově pořádají talentovou soutěž pro začínající kapely v jednotlivých regionech, organizují doprovodné sportovní aktivity, přidávají programy pro vyžití rodin s dětmi, wi-fi zóny nebo ještě komfortnější bydlení ve speciálních kempech. Poslední zvýhodněné lístky na Hrady CZ jsou k dispozici do 31. května v předprodejní síti Ticketstream.

KAŠPÁRKOHRANÍ

Největší český rodinný festival Kašpárkohraní oslaví 10. narozeniny první červnovou neděli v Oboře Hvězda letos společně se "Dnem dětí v Oboře Hvězda" v neděli 3. června, VSTUP ZDARMA

Brňané zahájí Studentský měsíc stavbou májky, vyrazí do ulic sbírat odpadky a program zakončí festivalem

Už ve čtvrtek 5. dubna postaví studenti na náměstí Svobody májku, slavnostně tak odstartují takzvaný Studentský měsíc. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších akcí, studenti vyrazí i do brněnských ulic sbírat odpadky. A to díky akci Studentské odpadkobraní. Majálesový měsíc vyvrcholí v sobotu 5. května na brněnském výstavišti jednodenním festivalem pod širým nebem.

Studenti pěti brněnských univerzit vyrazí sbírat odpadky na Hády

Součástí Majálesového měsíce není jen zábava. Ve čtvrtek 12. dubna vyrazí studenti pěti brněnských vysokých škol sbírat odpadky do lokality Odkladiště Hády, které chtějí proměnit v největší park v Brně. Do akce se zapojit pět brněnských univerzit.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

Prázdninový tip: 5 důvodů proč navštívit Dominikánskou republiku

Plánujete dovolenou s rodinou, nebo romantický výlet ve dvou? Inspirujte se v následujícím článku a vydejte se do Dominikánské republiky. Ostrov bílých písečných pláží a prvotřídních resortů skýtá také horské oblasti, exotické národní parky a koloniální památky UNESCO.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359