DOVOLENÁ S DĚTMI, CO SE VÁM MŮŽE HODIT

Autor: kolektiv autorů

Dovolená s dětmi a s ní spojené cestování může být velká pohoda nebo taky pěkný stres. Připravili jsme pro vás pár tipů, díky kterým eliminujete některé problémy nebo prostě dovolenou sobě i dětem zpříjemníte.

Fusak_postylka_normal

Pro miminka

Nejmenší děti potřebují největší ochranu a pohodlí. Pokud se chystáte do přírody, určitě doma nezapomeňte síť proti hmyzu na kočárek, autosedačku, či postýlku.

Síť na kočárek

Hodit se vám bude letní fusak. Ten v případě potřeby rozložíte a získáte praktickou deku.

Udržet čistotu auta i kočárku vám pomůže cestovní obal na kočárek.

Do autosedačky nebo kočárku si pořiďte podložku, která slouží jako výplň a zároveň ochrání originální potah.

Podložka MOBY do kočárku nebo autosedačky

V pohodě za každého počasí

Je dobré být připraven na všechno. Ať už extrémní horko, zimu nebo déšť.

Pro miminka vám nesmí chybět pláštěnka na kočárek.

Ochranu proti slunečnímu záření v kočárku nebo autosedačce zajistí UV clona.

Komfort i ve stanu

Pokud se chystáte s dětmi stanovat, máme pro vás tip na vychytávku, která zpříjemní spánek dětem i vám samotným.  Ať už potřebujete dát děti spát po obědě nebo v časnější večerní hodinu, či si vy sami chcete ráno trochu přispat po náročnější noci, se stanem Coleman® Kobuk Valley 3 nebo 4 Plus to není žádný problém. Je totiž vybaven patentovanou technologií zatmavených ložnic BlackOut Bedroom®, která pohlcuje až 99% světla. 

Stan disponuje také velmi dobrou ochranou proti slunečnímu záření, dešti i ohni.

Měli jsme možnost stan vyzkoušet ve velmi parném dni na přímém slunečním svitu a v uzavřeném stanu se skutečně drží překvapivě příjemné, chladnější klima.

Navíc stan velmi rychle postavíte a má i další výhody. Na vše se můžete podívat v přiloženém videu:

Materiály, které vás budou hýčkat

Do kočárku nebo autosedačky se hodí letní deka z biobavlny. Je lehoučká a bavlněný úplet snesou i děti s citlivější pokožkou. Můžete na ní své miminko také kdekoliv přebalit.

Praktická je i letní zavinovačka s kapucí. Uplatníte ji v autosedačce, jakémkoliv kočárku, přenosné tašce i v postýlce. Má otvory pro ručičky dítěte, takže pokud váš drobeček nesnese omezování v pohybu, tahle zavinovačka je pro něj ideální.

Obecně se vyplatí mít oblečení z funkčních materiálů. Jak pro děti, tak pro dospělé.

Hlavně nesmí být nuda

Hra Vodáci ahojTa hrozí hned na samotném začátku. Pokud už vaše dítě mluví, určitě velmi brzy uslyšíte: "Už tam budééém?" Jestli nejste zdatní třeba ve zpěvu, s jehož pomocí cesta rychleji utíká, můžete využít některé hry na cesty.

Každopádně nezapomeňte s sebou nějaké hry přibalit. Tady jsou naše tipy na hry pro dovolenou (jako) stvořené:

VODÁCI AHOJ - desková hra pro celou rodinu, určená nejen pro vodáky. Malá krabička ukrývá spoustu zábavy.

Pobavte se, zacvičte si, relaxujte. Společně s dětmi: JÓGOVÉ KARTY

Kdy jindy je víc času rozvíjet kreativitu než o dovolené. Když se při tom děti ještě něco naučí, co víc si přát: PUNTÍKOVÁNKY VODNÍ SVĚT nebo  FU. FŮŮŮ 3v1 

Puntíkovánky vodní svět


Průvodce ZÁMKY pro dětiJezdíte po památkách? A děti to někdy zas tak moc nebaví? Zkuste si vzít na pomoc: PRŮVODCE PAMÁTKY PRO DĚTI

Vzpomínáte rádi na dětství? Máte skvělou příležitost ukázat dětem, jak jste se bavili, tedy asi spíš bavily, když ještě nebyly počítače ani mobily a k zabavení stačila obyčejná guma. Tahle je hezky barevná, nezabere skoro žádné místo, je z kvalitního materiálu a ani neřeže na noze: GUMU BLUE KLASIK 

GUMU blue klasik

Připravte dětem bojovku. Můžete do ní zapojit malé i větší děti a vyřádit se společně s nimi. Stačí koupit krepový papír a pár odměn, které budou čekat na konci. Pak už zbývá jen vymyslet úkoly, díky kterým se mohou např. naučit orientovat v terénu, poznávat stopy zvířat nebo rostliny. Oblíbené jsou i úkoly zaměřené na tělesnou zdatnost.

Další tipy:

  • Posbírej cestou co nejvíc předmětů, které do přírody (lesa) nepatří
  • Najdi ukrytý předmět (poklad)
  • Sestav rozstříhanou zprávu
  • Postav domeček z přírodního materiálu
  • Uvaž uzel podle přiloženého návodu
  • Vymysli básničku nebo písničku z uvedených slov 

Jeďte tam, kde mají děti rádi

Vybírejte ubytovací zařízení chytře. Zjistěte si dopředu, jak se k malým návštěvníkům staví. Pokud hotel nebo penzion nenabízí příliš výhod pro rodiny s dětmi, je velmi pravděpodobné, že i personál bude děti vnímat spíš jako "nepříjemnost", kterou je nutné nějak přežít. V takovém prostředí se vy ani děti nebudete cítit dobře. Pro váš klid si můžete vzít s sebou např. chránič matrace. Nicméně každopádně zvolte raději ubytovací zařízení, kde s dětmi počítají a tudíž je nejspíš nebudou vnímat jako problém, ale budou naopak vám i dětem vycházet vstříc.

Méně je někdy víc

Myslete na to, že děti potřebují i nijak neplánovaný čas. Zvlášť o prázdninách, kdy si mají odpočinout od všech školních i mimoškolních úkolů. I vám to určitě prospěje. Nesnažte se toho za každou cenu stihnout co nejvíc. Na dovolené s dětmi je nejcennější společně strávený čas v klidu a pohodě. Buďte s dětmi co nejvíc v přírodě a nechte je vše objevovat vlastním tempem. Nezahlcujte je příliš velkým množstvím činností a dojmů.

Přejeme všem krásnou a pohodovou dovolenou.

Zdroj:

AZ RODINA.cz, 14.7.2017

Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

Festival Hrady CZ uzavře svou letošní česko-moravskou tour na Bezdězu, vystoupí zde Richard Müller, Mig 21 či Arakain a Lucie Bílá

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se blíží do svého letošního finále a svou česko-moravskou tour uzavře v pátek a sobotu 1. a 2. září na Bezdězu. Po dvanácti letech se na festival vrátil Richard Müller, který hrál na prvním ročníku festivalu a zcela poprvé v historii si zde mohou fanoušci vychutnat koncert Arakainu a Lucie Bílé. Dále zde vystoupí Mig 21, Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Horkýže Slíže nebo kapela Olympic a další interpreti a kapely. Festival se pak přesune na Slovensko, kde svou šňůru zakončí 9. září pod názvem Slovenské hrady na hradě Červený Kameň nedaleko Bratislavy.

Festival Hrady CZ se tento týden představí na Hradci nad Moravicí

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se po Veveří představí v pátek a sobotu 18. a 19. srpna na Hradci nad Moravicí. Zcela poprvé si mohou fanoušci festivalu Hrady CZ vychutnat koncert Arakainu a Lucie Bílé, dále zde vystoupí Tomáš Klus, Mig 21, No Name, Mandrage nebo kapela Olympic a další interpreti a kapely. Po dvanácti letech se na festival Hrady CZ vrací také Richard Müller. Po Hradci nad Moravicí se festival Hrady CZ přesune 25. a 26. srpna na hrad Bouzov, dále na Bezděz a svou letošní tour zakončí na slovenském hradě Červený Kameň.

Festival Trnkobraní letos slaví 50 let společně s kapelou Elán, Tomášem Klusem, Michalem Hrůzou a dalšími interprety

Letošní jubilejní 50. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Své letošní výročí zde festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán. Ta je letošním rokem zase jubilejních padesát let na scéně a Trnkobraní si vybrala jako zcela exkluzivní festivalovou zastávku v rámci svých letních vystoupení. Návštěvníci se dále mohou těšit na zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety. Neodmyslitelná soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti se letos uskuteční za přítomnosti moderátorů Jakuba Koháka a Patrika Hezuckého, a to v sobotu ve 13:15 odpoledne.

Festival Hrady CZ se přesouvá na Moravu, rozezní Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se po svém úspěšném turné po českých památkách představí jako Moravské hrady.CZ na Moravě 11. a 12. srpna na hradě Veveří, 18. a 19. srpna na Hradci nad Moravicí a 25. a 26. srpna na Bouzově. Ve dnech 1. a 2. září festival ještě čeká zastávka na českém Bezdězu a svoji pouť uzavře 9. září na hradě Červený Kameň nedaleko Bratislavy. Fanoušci budou moci na jednotlivých hradních zastávkách zhlédnout kromě jiných koncerty takových kapel a interpretů, jako jsou například Tomáš Klus, Mig 21, Arakain & Lucie Bílá, Richard Müller, Horkýže Slíže, Mandrage, No Name či zpěvačka Anna K.

Festival Hrady CZ se po Kunětické hoře přesouvá na Švihov

Hudební festival Hrady CZ po Kunětické hoře rozezní v pátek a sobotu 28. a 29. července hrad Švihov. Již třináctý ročník letní hradní tour bude dále vždy v pátek a sobotu putovat na Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz a svoji letošní šňůru uzavře na slovenském hradě Červený kameň. V pátek na Švihově vystoupí Richard Müller, který se na festival vrací po dvanácti letech, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa a další interpreti, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupiny Mandrage, Mig 21, Annu K. nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.

Festival Hrady CZ se po Točníku představí na Kunětické hoře

Hudební festival Hrady CZ se po svém úspěšném startu na hradě Točníku představí 21. a 22. července na Kunětické hoře. Dále bude vždy v pátek a sobotu putovat na Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz, Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň. Páteční program na Kunětické hoře nabídne koncerty Horkýže Slíže, Vladimira 518, Olympicu a dalších interpretů, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupiny Mig 21, No Name a Mandrage nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.

Festival Hrady CZ startuje na Točníku historicky poprvé s Arakainem a Lucií Bílou

Hudební festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň. Páteční program na Točníku nabídne koncerty Richarda Müllera, kapel Horkýže Slíže, Visacího zámku či Vypsané Fixy a dalších interpretů, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupinu Mig 21 nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.

Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program s Richardem Müllerem, Tomášem Klusem, Mig 21, Arakainem a Lucií Bílou a dalšími interprety

Kompletní program svého třináctého ročníku oznamuje festival Hrady CZ. Ten svou hradní "šňůru" odstartuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň. V průběhu léta budou moci fanoušci na jednotlivých hradních zastávkách zhlédnout kromě jiných koncerty takových kapel a interpretů, jako jsou například Tomáš Klus, Mig 21, Arakain & Lucie Bílá, Richard Müller, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Rybičky 48.

Festival Trnkobraní letos slaví 50 let a oznamuje kompletní line-up, narozeniny oslaví společně s kapelou Elán

Kompletní hudební program letošního jubilejního 50. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Své letošní jubileum festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán. Ta je letošním rokem zase jubilejních padesát let na scéně a Trnkobraní si vybrala jako zcela exkluzivní festivalovou zastávku v rámci svých letních vystoupení. Návštěvníci se dále mohou těšit na zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety. Trnkobraní vychází vstříc přáním návštěvníků a zcela nově nabídne ubytování v komfortních a hlídaných VIP kempech.

Pražský a brněnský Majáles 2017 se přesouvá na sobotu. Znám je program a spuštěn je i předprodej vstupenek

Hlavními hvězdami nadcházejících Majálesů budou Marpo & Troublegang, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage a No Name. Speciálními hosty pak budou zpěvačka Aneta Langerová či slovenská punkrocková skupina Inekafe. Pražský a brněnský Majáles se odehraje nově v sobotu.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

Prázdninový tip: 5 důvodů proč navštívit Dominikánskou republiku

Plánujete dovolenou s rodinou, nebo romantický výlet ve dvou? Inspirujte se v následujícím článku a vydejte se do Dominikánské republiky. Ostrov bílých písečných pláží a prvotřídních resortů skýtá také horské oblasti, exotické národní parky a koloniální památky UNESCO.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359