Kaloba_baner_965x100

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním", tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

File1_normal

Obecně platí, že je třeba se při výběru dárku zamyslet nad tím, koho obdarováváte, co má rád, co by ocenil a co by mu udělalo radost. A toho se tento rok v ASEKOLU pevně drželi během souboje starý způsob versus ten nový. Ostatně ne nadarmo mají ve svém logu heslo „ze starého nové". Pokud by se měla jejich aktivita shrnout, tak se ve své podstatě vrátili k původnímu slovu obdarovat, který doplnili o dobrý pocit a pomoc druhým.

ASEKOL, který tento rok získal zlatý certifikát společensky odpovědné firmy, podporuje programy, které považuje za důležité a přínosné. Pomáhá jak přírodě, tak znevýhodněným lidem. Ať už se jedná o děti v dětských domovech nebo azylových domech, handicapované osoby na trhu práce nebo nemocné trpící neobvyklou chorobou.
„Pokud někomu pomáháte, tak se chtě nechtě stáváte i obdarovaným. Pomocí jiným můžete paradoxně získat: dobrý pocit, zážitek, inspiraci a třeba i nová přátelství, která během spolupráce s jinými organizacemi vznikla," vysvětluje Karel Krejsa, ředitel společnosti ASEKOL a dodává: „Rozhodli jsme se pro nový koncept vánočních dárků, kdy i v průběhu Vánoc budeme pomáhat těm, kteří to potřebují. A v mnohem větší míře, než jsme doposud byli zvyklí. Do charitativních projektů jsme tentokrát zapojili i naše klienty, které díky aktivitě POMÁHÁME SMYSLUPLNĚ obdarujeme skvělým pocitem, zážitkem a „něčím novým", co zatím při spolupráci s námi neměli možnost zažít." A tak v ASEKOLU peníze určené na vánoční „mazání", tedy vlastně dárky, proměnili v poukázky.

Jak to všechno funguje

Vánoční poukázku v určité finanční hodnotě, kterou mohou klienti společnosti ASEKOL věnovat vybraným projektům, bylo třeba nejen vymyslet, ale především zrealizovat. Důležitá byla forma, ale také logistika celého nápadu. Poukázky se nesměly ztratit v moři vánočních přání k novému roku a na schůzkách v obyčejných obálkách neměly působit nepatřičně. „Chtěli jsme, aby byly dárky, v tomto případě poukázky, doručeny stylově. Přeci jen jsme společnost, která se recyklací a ochranou přírody zabývá," popisuje proces vzniku Dana Duchečková, manažerka PR a marketingu. Po složitém vybírání nakonec ASEKOLU s obálkami pomohla dlouhodobá spolupráce s organizací Charita Opava. Poukázky byly uloženy do dřevěné multifunkční obálky, ze které bylo možné složit vánoční ozdoby. "Když už revoluce, tak se vším všudy," směje se Karel Krejsa. A klienti ASEKOLU byli opravdu nadšení!

Komu se pomáhalo smysluplně?

ASEKOL podporuje desítky projektů, a tak nebylo jednoduché vytvořit výběr těch, kterým mohli klienti ASEKOLU finanční dárek věnovat. „To, že jsme vybrali čtyři konkrétní aktivity neznamená, že bychom neměli víc možností na výběr. Naopak! Ale museli jsme volit projekty tak, aby si všichni vybrali a zároveň bylo jednoduché poukázku uplatnit," vysvětluje Dana Duchečková.
A tak dostala šanci příroda, osoby se vzácnými onemocněními, děti z dětských domovů a jednotlivec, sledge hokejista Zdeněk Šafránek.

Medailonky

Zdeněk Šafránek je příkladem přátelství, které může vzniknout, když někomu pomáháte. Zaměstnanci ASEKOLU potkali Zdendu v létě minulého roku díky spolupráci s organizací Cesta za snem. V rámci Handy Cyklo Maratonu se Zdenda stal nejoptimističtějším a věčně usměvavým členem ASEKOL týmu, který si z cyklistického závodu neodnesl vítězný titul, ale získal něco mnohem důležitějšího - nové zkušenosti a přátelství. Zdenda je kapitán sledge hokejového národního týmu, mistr České republiky v paraboxu, nadšený sportovec a výborný chlap. Před několika lety měl vážný úraz, kdy na něj spadla plošina převážející auta a následkem této nehody Zdenda ochrnul. Pro někoho by to byla osudová rána, pro Zdendu to byl životní restart a přeorientování se na sport.
Přestože je Zdenda usměvavý a nikdy si na nic nestěžuje, musí se stále potýkat s následky úrazu a přizpůsobovat svůj režim a život aktuálním zdravotním i finančním potřebám. I přes tyto každodenní překážky to ovšem vypadá, že Zdendu nic nezastaví. Obětavě dojíždí na tréninky několikrát týdně z Poděbrad až do Zlína, podporuje charitativní akce, účastní se osvěty ve školách a možná právě díky jeho náboji a odhodlanosti se nevzdat a hrdě reprezentovat Českou republiku na paralympiádě se v ASEKOLU rozhodli jeho příběh představit svým klientům, kteří měli šanci Zdendu podpořit.

Dalším projektem, který ASEKOL představil svým klientům je podpora osob trpících vzácným onemocněním. Tento projekt byl doporučen do užšího výběru Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, a nakonec se stal u klientů ASEKOLU nejpodporovanějším projektem. Vzácnými onemocněními jsou například spinální svalová atrofie, cystická fibróza či nemoc motýlích křídel. Většinou se jedná o multisystémová onemocnění s velmi nízkým výskytem v populaci, která mají nepříznivý dopad na kvalitu života a sociální začlenění, neboť se vzácná onemocnění projevují u těchto pacientů již v raném dětství. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR propojuje profesionály s učiteli a společným úsilím prohlubuje znalosti a dovednosti pedagogických pracovníků, čímž napomáhá ke snazšímu začlenění, tedy inkluzi. Takový přístup předchází diskriminaci dětí se vzácným onemocněním v přístupu ke vzdělání a umožňuje těmto dětem vzdělávání na běžných školách.

Klienti ASEKOLU podpořili unikátní způsob předávání zkušeností, a především šanci pro ty, kteří se snaží do problematiky vzácných onemocnění proniknout. Za každých darovaných 5 000 Kč umožnili jednomu dítěti se vzácným onemocněním se vzdělávat ve škole, být mezi svými vrstevníky, zažít nové věci, a především pocit úspěchu. Pro nízkou informovanost o vzácných onemocněních ve společnosti byl vybrán právě tento projekt, aby se dostal do širšího povědomí.

ASEKOL je společností, která se zaměřuje na ochranu přírody a podporu životního prostředí, a proto byl jasnou volbou projekt výsadby stromů Nadace Partnerství, se kterou ASEKOL dlouhodobě spolupracuje v rámci ankety Strom roku. „Jsme přesvědčeni, že životní prostředí a zdravý vzduch jsou důležité pro každého z nás, a proto jsme se rozhodli pomoci Nadaci Partnerství s dalším dlouhodobým projektem - výsadbou nových stromů," vysvětluje Dana Duchečková. Výsadba je zaměřena především na původní druhy stromů a krajové odrůdy, které do naší krajiny patří a navrací jí její tradiční ráz. Na celém projektu je nejkouzelnější to, že stromy jsou sázeny pouze v místech, kde je lidé chtějí a kde jsou potřeba. Od roku 2002 se díky finančním příspěvkům dárců a dobrovolné práci aktivních lidí podařilo vysadit téměř neuvěřitelných 58 tisíc stromů a keřů. Po těchto Vánocích se díky ASEKOLU počet ještě zvýší.

Dalším partnerem, se kterým ASEKOL dlouhodobě spolupracuje a který má ve svém portfoliu řadu projektů, je organizace DEJME DĚTEM ŠANCI. Tato organizace podporuje děti při studiu, snaží se plnit jejich přání a pomáhá jim při opouštění dětského domova a začlenění se do společnosti. ASEKOL se v tomto případě rozhodl podpořit jednotlivá přání dětí, protože ta se mají o Vánocích plnit především. Příběhy dětí z dětských domovů a jejich přání klienty ASEKOLU opravdu přesvědčily, a proto se díky příspěvku podařilo vykouzlit dětem úsměv a možná i nastartovat jejich budoucnost.

S pomocí klientů přispěl ASEKOL na všechny projekty celkovou částkou ve výši 72 000 korun, která jistě poslouží dobré věci, ať už jsou to přání dětí, příroda nebo lidé s handicapem. Nápad s poukázkami pro charitu není unikátní, podobné akce tyto Vánoce měly i velké společnosti, nicméně v případě malé až střední firmy, jakou je ASEKOL, je takový počin ojedinělý a jen potvrzuje, že není třeba pracovat s přemrštěným rozpočtem. Důležitý je nápad a jeho provedení a také fakt, že když pomoc vhodně nastavíte, zapojí se do charity mnohem více lidí a o to přeci jde. Pomáhat v co největší míře a smysluplně.

PR, 23.2.2018, www.asekol.cz

 

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359