Hrd22_pohoda_965x100

KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! - UKÁZKY ZPĚTNÉ VAZBY

Reakce žáků, studentů, pedagogů i rodičů na preventivní program Radky Bangy. (redakčně kráceno)

Když_chceš_radek_banga_online_10_2020_web_normal

Od dětí a dospívajících:

"Myslím, že Radek Banga inspiroval hodně lidí a mezi ně patřím i já."


" Program byl fakt moc super! Radek Banga je pro mě velká osobnost, ze které si chci vzít příklad! Od teď se budu řídit slovy CHTÍT! VĚŘIT! KONAT!..."


"Radek Banga mi dal novou chuť života."


"Z programu jsem si vzal ponaučení, že nesmim brát drogy. Měl jsem dneska neskutečný zážitek."

" Program nám ukázal, že nemáme odsuzovat, dokud člověka nepoznáme...ať podle národnosti, barvy, prvních pohledů... Děkuju vám. A nejen já..."


"Chtěla bych vám vzdát poklonu. Vím určitě, že se našlo spousta lidí, kteří pochopili význam této vaší prevence. Určitě v tom nadále pokračujte! Totiž i já jsem měla přání, ale vzdala jsem ho hned potom, co mi napoprvé nevyšlo. Dnes mi Radek Banga naštěstí včas otevřel oči a já se probrala a zjistila, že musím bojovat! CHTÍT, VĚŘIT, KONAT...je pro mě momentálně nejcennější rada. Za to vám patří můj obrovský dík."

"Chtěla bych říct, že vystoupení "Když chceš, tak to dokážeš" všem hodně pomohlo. Klobouk dolů, co Radek Banga dokázal. Ještě před pár dny jsem si myslela, že to co chci nezvládnu. A najednou přijde nějakej chlap a všechno změní :-) Moc děkuju!"

"Radek mi dal motivaci do života a bude mým velkým vzorem do budoucnosti :-) Jsem deváťák a doufám, že nejenom mně, ale i všem ostatním dal skvělej důvod vážit si druhých a mít sami sebe rádi....Děkuju."

"Moc mi to pomohlo proto, abych mohl překonat své překážky. Na jeho rady nikdy nezapomenu. Pořad mi dal odvahu, abych se začal snažit a bojoval s problémy."

"Radek Banga nám vyprávěl poučné příběhy, vyprávěl o svém životě, o tom, jak byl bezdomovec a také nám ukázal, že se dá ze všeho vyhrabat. Dívat se na svět pozitivněji, více si věřit, mít sebevědomí a také pomáhat druhým."

"Chtít, věřit, konat? Takhle to je? Vesluju a u toho mě drží dvě věci, protože se mi přestalo dařit. Jeden trenér mi kdysi řekl, že když se na to nevykašlu, tak budu dobrej. A pak to, že stále věřím. Ty tři magický slova mi dost pomáhají. Je v nich jakási skrytá síla nebo tak něco, protože mi vždy dodají sílu jít dál přes bolest při tréninku. Když si říkám, že už nemůžu, tak se díky těm Tvým slovům vždy znovu narovnám a dojedu ten trénink. Takže díky moc! Student OA."

" Po dlouhé době mě někdo donutil myslet optimisticky. .. Měla jsem poprvé pocit, že mi opravdu někdo rozumí. Je to velký rozdíl slyšet někoho mluvit ze zkušenosti a někoho, kdo to má jen nastudovaný. Nikdy na to nezapomenu a za to vám velmi děkuju."

„Program se mi strašně moc líbil. Pan Banga byl vtipný, milý a uměl vysvětlit to, co chtěl. Kombinace s písničkami byla úžasná. Díky němu mám nový pohled na svět. Děkuji za pěkný program."

„Díky Tobě, Radku Bango, jsem se nad sebou zamyslela a uvědomila si, že se chci změnit. Máma mi říkala, zamysli se nad sebou, ale k ničemu mě nedonutila. Byla jsem stejná. Vystoupení se mi líbilo a bavilo mě. Díky."

„Zdravím, chtěl jsem moc poděkovat za dnešní program, hodně jsem si toho uvědomil. Táta nás opustil, když mi bylo 8 a od tý doby žiju jenom s mámou... Mám ji rád, ale je pořád v práci a je to těžký...Do toho mi umřel kamarád... Přemýšlel jsem nad sebevraždou, dokonce jsem se zkusil oběsit...Ale díky dnešku jsem si toho hodně uvědomil a vím, že život má smysl a já si půjdu za svým snem za každou cenu. Děkuju a pokračuj v tom, co děláš..."

"Zdravím, děkuji za dnešní přednášku nebo spíš inspiraci. Nevím jak to popsat, ale bylo to vážně super. Dost mi to dalo. V hodně věcech jsem viděl sebe a ty, který mám rád nebo ty, který mi nadávaj."

"Hele seš fakt borec, nejlepší prevence, co jsme měli na škole, protože si mluvil od srdce, protože si to zažil. Fakt pecka! Dokonce mě to bavilo a ostatní myslím taky. A to jsem si myslel - bude prevence, to bude určitě zase shit, ale bylo to fakt dobrý :-D"

"Dneska jsi u nás měl přednášku konkrétně v Kroměříži. A jo nebudu si na nic hrát šel jsem tam s tím, že jsem znal ty songy jako žigulik a měl jsem z tebe prdel chápeš. No a nakonec mě celé to tvoje vyprávění tak pohltilo, že se mi z tama vlastně ani nechtělo odejít."

"Ahoj, dneska to bylo super. Chtěla jsem říct, že mi to hodně otevřelo oči, o těch mobilech a docela i v tom věření sobě a věřit v sebe, že něco dokážu. Fakt děkuju."

"Dobrý den pane Banga. Už to bude neuvěřitelných 10 let, co jste byl na mé škole sdílet své zkušenosti se šikanou. Byl jste a jste stále jeden z mála lidí, co mě opravdu inspirovali. Abych dokázal přijmout názory ostatních nebo začal brát jejich argumenty vážně, když jsem cítil, že jsou důležité pro ně. Ale také jsem si uvědomil, že každý je svého štěstí strůjcem. Určitě jste mi v dětství dodal odvahu, ale i nadšení do věcí, které mě dnes dělají mnou a za to vám děkuji."

Od pedagogů:

"Je to záslužná práce, je dobré, když to žáci slyší i od někoho jiného, než od učitele, či rodiče. Berou to úplně jinak a zanechá to v nich určitě víc."

" Všichni jsme měli z programu skutečně příjemný zážitek. Děti byly nadšené. Považuji za velmi podstatné, že o ožehavých tématech k dětem hovořil člověk, kterého mnohé z nich mají za nedosažitelnou, známou osobu a jeho slova a názory tak měly úplně jinou váhu a punc pravdivosti, než kdyby před dětmi stála anonymní postava. "

" Přestože program trval 2 hodiny, tak žáci 1.stupně udrželi pozornost až do samého konce. Líbily se jim nejen písničky, ale i vyprávění, které přestože zahrnovalo vážná témata (drogy, rasová nesnášenlivost, šikana, týrání, závislosti), bylo propojeno s vtipnými vsuvkami a častou aktivizací pozornosti formou dotazů. Rozhodně i dle názorů učitelů byl program přínosem jak z hlediska prevence, tak z hlediska výchovně motivačního."

"Žáci 2.stupně společně se svými učiteli došli k názoru, že program byl zajímavý, podnětný, poučný, optimisticky a motivačně laděný. Líbila se především forma prezentace, neb vše vycházelo z vlastních zážitků a prožitků, což má vždy tu nejsilnější váhu."

„S pedagogy jsme toto vystoupení zhodnotili jako nejzdařilejší, které jsme u nás ve škole za poslední roky viděli."

"Téměř všichni žáci naslouchali se zatajeným dechem nejen příběhy a písně pana Bangy, ale i jeho projev, který je jim daleko bližší než naše učitelská mluva. Zpočátku jsem se trošku obávala kritiky mých straších kolegyň, ale nakonec právě ony byly z tohoto programu nejvíce nadšeny. Ještě jednou Vám moc děkuji za zajímavý program."

"Děkujeme vám za zprostředkování programu Když chceš, tak to dokážeš a panu Bangovi za skvělý výkon, který byl nejen pro žáky, ale i pro nás učitele opravdu nezapomenutelný."

"Děti, učitelé a dokonce i rodiče byli nadšeni. Bylo to velmi působivé, podnětné, poučné a inspirativní vystoupení."

"Program "Když chceš, tak to dokážeš" byl z těch, které jsme dosud realizovali, jeden z nejúspěšnějších. Bezprostředně po vystoupení za mnou přišla studentka se slovy: Paní profesorko, mně to tak strašně pomohlo, já jsem tak ráda, že jste to zorganizovali. Postupně se ozývali další účastníci."

" Pořad překonal naše očekávání a navodil od samého počátku pozitivní emoční vlnu a vřelý kontakt mezi p. Radkem a žákovským publikem. Pan Banga prostě ví, z čeho se skládá svět dnešní dospívající mládeže, umí mluvit jejich jazykem, mluví o tématech, které je zajímají, a dovede vytvořit již zmíněný most. Kvalita jeho hudební produkce i textů je rovněž nesporná. Nebojí se promluvit o traumatizujících zážitcích ze svého dětství a období školní docházky. Zároveň pochopil, že tohle mu bylo osudem dáno bez vlastního zavinění, a uvědomil si, že on tak žít nechce. Že když chce žít jinak-tedy lépe, musí pro to hodně udělat a nepodléhat osudu, výmluvám ani špatným příkladům. Pochopil nutnost vzdělání, nutnost důsledného NE návykovým látkám, vycítil potřebu kvalitních lidských vztahů, potřebu lásky, důvěry a pomoci ve dnech krize. Zní to asi pateticky, ale p. Radek patetický nebyl ani v nejmenším a naopak se o své zkušenosti poděloval s úsměvem a s nadsázkou, takže si všechny žáky naprosto získal a oni od něho pochopili věci líp než stejné pravdy od nás učitelů."

"Děkuji panu Radkovi za neskutečný emotivní zážitek. Jeho autentické příběhy ze života zasáhly snad všechny přítomné. Byly poučné a ukázaly studentům cestu, jakým směrem se dát. Jak si stanovit své cíle, jak si věřit, jak překonávat překážky, nenechávat bez povšimnutí druhé a jak je důležitý pozitivní přístup k životu."

„Za sebe musím přiznat, že jsem hodnotnější, povedenější a žákovsky úspěšnější preventivní program neviděla."

„Povídání (doprovozené několika písničkami) o síle člověka ovlivnit a změnit svůj život bylo upřímné a pozitivní navzdory komplikovanému dětství a dospívání, které Radek Banga prožil. Jeho schopnost vytěžit ze svých zážitků poučení, najít v nich to dobré, a ještě to předat ostatním je obdivuhodná. Řeč však nebyla „jen" o vlivu rodiny či sociálního zázemí, dostali jsme se i k šikanování, drogám (a závislosti na technologiích), k rasismu a předsudkům obecně. Věřím, že nemálo z nás (hovořím i za sebe) si na jeho povídání rádo vzpomene i za několik let."

" Program je skvěle vystavěný, jsou tam fakta, emoce z osobního příběhu, návody jak na životní problémy a to vše podané blízkou formou dospívajícím."

Od rodičů:

"Chci Vám velmi poděkovat za Váš program. Jsem se synem sama a jsem moc ráda, že o těchto věcech s dětmi mluví člověk, od kterého to berou. Mluvil doma o programu několik dní a stále se k němu vrací. Je to velmi potřebná činnost a moc vám za to děkuji."

"Musím Vám říct, že syn byl z Vašeho programu nadšený. Odříkal nám vše, co jste jim vyprávěl. Je to moc dobře, zvlášť v dnešní době. Jako rodič Vám moc, moc děkuji."

" Program absolvovala moje dcera v loňském roce ve své základní škole, byla z něj nadšená a dodnes si řadu věcí pamatuje."

„Díky za to, co děláte pro děti, synovi se to moc líbilo. Bylo to pro něj velké ponaučení o vašem životě. Syn má Tourettův syndrom a toto bylo to nejlepší, co ho ve škole potkalo. Děkuji."

"Mí dva synové se zúčastnili programu Radka Bangy. Chci Vám poděkovat, že program děláte. Je obdivuhodné, jak pan Banga dokáže děti zaujmout a předat jim sdělení, která jinak moc od dospělých nechtějí slyšet. Program v nich zanechal silně pozitivní zážitek, na který dlouho nezapomenou. Děkuji."


Programu se lze z důvodu aktuálních omezení zúčastnit i on-line (živé vystoupení Radka Bangy). Podrobnosti na:

https://www.radekbanga.cz/kdyz-chces--tak-to-dokazes--online


 

Azrodina_portal_250x250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Historický úspěch pro Českou republiku, český seriál #martyisdead získal cenu Emmy známou jako televizní Oscar

Mezinárodní akademie televizních umění a věd dnes vyhlásila v New Yorku internetový seriál #martyisdead jako vítěze mezinárodní ceny Emmy. Stalo se tak v průběhu slavnostního ceremoniálu 48. ročníku International Emmy Awards, který se letos poprvé konal online. Seriál o aktuálním tématu kyberšikany se stal historicky prvním českým seriálem, který získal tuto prestižní cenu. Emmy v kategorii krátkých seriálů převzali během online přenosu producenti Milan Kuchynka a Vratislav Šlajer. Spoluproducentem je i Jakub Koštál, režisérem Pavel Soukup.

KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! - UKÁZKY ZPĚTNÉ VAZBY

Reakce žáků, studentů, pedagogů i rodičů na preventivní program Radky Bangy.

VYŠEL PŘEPRACOVANÝ MANUÁL PRO SPOKOJENÉ RODIČE, DĚTI I UČITELE – KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Původní kniha Respektovat a být respektován vyšla v r. 2005 a od té doby se jí prodalo téměř 100 000 kusů. Za těch 15 let od vydání vyšla nová literatura, realizovaly se stovky kurzů se stejnojmenným názvem. A tak se autoři rozhodli knihu přepracovat. Z původní čtveřice autorů se toho ujaly J. Nováčková a D. Nevolová. Na více než 350 stranách autorky rozkrývají, jak vychovávat děti k sebeúctě a zodpovědnosti. Pomáhají porozumět potřebám dítěte a upozorňují na velká rizika metod, kterými jsou děti vedeny k poslušnosti i na neblahé důsledky takového jednání. My dospělí samozřejmě většinou vše děláme v dobré víře, že pro děti činíme jen to nejlepší, jenže opak bývá pravdou...

Za staré mobily pomoc do dětských domovů

Sběrová kampaň společnosti ASEKOL s názvem Věnuj mobil pravidelně pomáhá dobročinným organizacím. Za sběr vysloužilých mobilních telefonů daruje ASEKOL nové mobilní zařízení vybrané organizaci a navíc se postará o správnou ekologickou likvidaci starých zařízení. Letos se do této sběrové kampaně zapojili i zaměstnanci společnosti Avast, kteří během jednoho roku sesbírali 173 starých nefunkčních mobilů a odevzdali je k odborné recyklaci. Za tento počin ASEKOL věnoval 2 nové přístroje, které byly předány organizaci Dejme dětem šanci.

DĚTI SE VE ŠKOLKÁCH SKVĚLE BAVÍ

Současné školky umí děti patřičně zaujmout. Stačí několik málo okamžiků a dítě si nové prostředí školky velice oblíbí. Školky totiž nabízí nejen seznámení se stejně starými dětmi, ale naučí je mnohé činnosti zábavnou formou, takže si ani nevšimnou, že se učí něco, co se jim bude v budoucím životě dost hodit.

UKAŽTE DĚTEM PESTROBAREVNÝ SVĚT

Víte, kolik odstínů zelené se objevuje ve světě kolem nás? Proč si muži pořád pletou růžovou a fialovou? Už v dětství je důležité naučit se barvy správně rozeznat a pojmenovat.

KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ!

HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové. RADOSLAV "GIPSY" BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Jak kondolovat na pohřbu a psát kondolenci

Ztráta člověka je bolestivou událostí jak pro nejbližší rodinu a přátele zesnulého, tak pro jeho širší okolí. Pokud jste se dozvěděli o úmrtí prostřednictvím smutečního oznámení, parte nebo od pozůstalých, je vhodné vyjádřit soustrast jeho nejbližším. Způsob kondolování se odvíjí od toho, zda se pohřbu účastníte osobně, nebo chcete kondolenci předat poštou.

SKVĚLÝ RYCHLÝ MOUČNÍK PRO NEČEKANOU NÁVŠTĚVU VÁS NAUČÍ MARKÉTA PAVLEJE V GOURMET ACADEMY

Taky máte svých pár oblíbených moučníků, které jedete pořád dokola a chtěli byste zase překvapit něčím novým? Hledáte něco osvědčeného, co nedá moc práce, ale výsledek bude tak úžasný, že se po něm okamžitě zapráší? Přesně takový moučník jsem se naučila na Kurzu jarního pečení s Markétou Pavleje (v rámci Gourmet Academy). Galleta má navíc tu výhodu, že je velmi variabilní, takže při jednom pečení, uspokojíte i rozdílné chutě členů rodiny a hostů.

LEU BRAIN STIMULATOR - DIDAKTICKÁ HRA OD 4 DO 104 LET!

Zábavná a poutavá hra s pedagogicky vysokou hodnotou pro lidi všech věkových kategorií ( s výjimkou malých dětí do 3 let). U dětí stejně jako u dospělých je mozek stimulován různými způsoby a tímto je podporován ve svém vývoji. Díky velkému množství čím dále tím náročnějších úkolů a ještě mnohem vyššímu počtu variací her zůstane hra vždy výzvou, která znovu a znovu upoutá děti a dokonce i lidi ve vysokém věku.

NEWSLETTER bEDUin - TÝDENNÍ PRŮVODCE SVĚTEM VZDĚLÁVÁNÍ

Přináší inspirativní informace pedagogům, rodičům i všem ostatním, kteří se o vzdělávání zajímají. V aktuálním vydání se můžete např. podívat jaká jídla dostávají děti ve školních jídelnách v různých zemích světa nebo se dozvědět víc o novele zákona o ochraně veřejného zdraví, která nutí rodiče k očkování. Setkáváte se ve škole s nesnášenlivostí? Podívejte se na praktický manuál pro učitele Chci to řešit! Pokud se přihlásíte k odběru, můžete pravidelně dostávat informace k zajímavým tématům i v dalších týdnech.

HLEDÁTE DOBRÉ KURZY ANGLIČTINY, KTERÉ BAVÍ DĚTI I DOSPĚLÉ? ZKUSTE MORTIMER ENGLISH CLUB!

Výuka jazyků, konkrétně angličtiny může vypadat různě, a většinou tomu odpovídají i výsledky. Pokud nechcete pořád dokola začínat v nezáživných kurzech nebo odradit děti hned z počátku nudnou výukou, zkuste MORTIMER ENGLISH CLUB. Díky těmto kurzům se naučíte anglicky zábavně a všemi smysly. V nabídce jsou kurzy angličtiny pro děti, dospělé i seniory. Kurzy mohou být inspirací i pro všechny, kteří hledají zajímavou možnost pracovního uplatnění nebo podnikání.

PROČ ZAČÍT S EKOLOGICKOU VÝCHOVOU U DĚTÍ

Děti, které vidí rodiče, jak třídí odpad, to dělají samy. Naučí se to, protože rodiče odpad třídí. V rodinách, kde se odpad automaticky třídí, se takto nenápadně pěstuje "pečovatelský" vztah k přírodě. Ve školách pomáhají vzdělávací projekty společnosti ASEKOL.

Asekol_cervene_k_468x60px__05