Kaloba_baner_965x100

Jediná správná léčba

Autor: MUDr. Vladimíra Strnadelová

Už téměř 15 let se pohybuji v oblasti "alternativní medicíny". Vím, že tento název je diskutabilní, ale na druhé straně všichni víme o co se jedná a tak nebuďme malicherní na slovíčka. Nejprve jsem začala s dietologií pak přišla akupunktura, homeopatie, EAV, Bachova květní terapie a mnohé další. Tedy postup, který je velmi zajímavý, ale i náročný. Ptáte se proč jsem prošla tolika různými obory? Odpověď je prostá - hledala jsem ten zaručeně nejlepší způsob jak léčit lidi, snažila jsem se najít tu metodu, která je nejlepší a stoprocentní. Byla jsem zmatená nejistá a stále hledající.Viděla jsem lidi kterým pomohla akupunktura, jiným homeopatie, potkala jsem lidi, kteří se vyléčily z těžkých nemocí pouze stravou, urinoterapií či hladovkou…

Můj zmatek rostl a já vstřebávala další a další metody. Mé problémy se výrazně zhoršily, když jsem s důvěrou začala dělat homeopatii, prošla jsem několik škol, z nichž každá tvrdila, že jediná a nejlepší a jen ONA…

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC O HOMEOPATII

WWW.BUDTEZDRAVI.CZ

Můj zmatek rostl, má touha po dokonalosti byla značně neuspokojená a já jsem nevěděla jestli léčím dobře nebo špatně. Co jen jsem si vyslechla protichůdných názorů, viděla uzdravené lidi, ale i ty, kterým nebylo pomoženo a já nevěděla proč, když u jiných se to podařilo.

Pak mně to došlo, pomohli mi mí učitelé, přátelé a snad i má intuice, která zachránila moji duši od úplného zničení. Své poznání jsem si seřadila do tří bodů, které jsou stejně důležité:
1. V prvním bodě je člověk a jeho nemoc. Zátěže, které ničí organismus je možné si představit jako závaží, které sedí na stoličkách kolotoče, je jich tolik, že se nemůže točit. Nezáleží pak na tom z kterého sedátka a jakým způsobem zátěže odstraníme vždy dokážeme odlehčit a roztočit kolotoč. Každý z nás odstraňuje zátěž z jiného sedátka a svým způsobem a tím umožňujeme organismu aby roztočil svůj kolotoč a pomocí svého imunitního systému a napraveného metabolismu dosáhl kýženého výsledku, tedy zdraví.
2. Druhou důležitou myšlenkou je to, že každý pacient je jiný a proto je vnímavý k jiným způsobům léčby. Proto jeden člověk může použít pouze klasickou medicínu, jiný slyší jen na dietologii, třetí je vnímavý k homeopatii. U jednoho člověka uspějeme s nízkými potencemi a zato vysoké není schopen ani myšlenkově přijmout a opačně. Každý z nás lidí je ne různém stupni poznání a psychického vývoje, proto nemůžeme mít člověku za zlé, že je schopen přijmout jen takovou léčbu a ne jinou, tedy takovou, která s pacientem rezonuje. Proto také není jednoznačný léčebný postup na nemoc, která by byla stejná u různých lidí, ale je jen léčebný postup, který je možné použít u toho, kterého člověka bez ohledu na diagnosu.
3. Třetí myšlenkou, která mi došla po několika letech praxe, že i každý z nás lékařů je jiný, každý jsme na různé úrovni psychického poznání, temperamentu a založení. Toto vše rezonuje nejen z metodou kterou používáme a která je pro nás tou nejlepší, ale zároveň nám to přitahuje lidi, kteří potřebují právě tuto naši metodu, tento náš přístup a naši individuální vibraci. Proto některým pacientům pomůžeme rychle, mnohdy až zázračně, jiným ne a ne pomoci, ti pak jdou k jinému lékaři s jiným přístupen a dosáhnou zlepšení. Na druhé straně je třeba říct, že opravdu výběr pacientů ač je vpravdě náhodný stejně vede k tomu, že máme každý pacienty povětšině podobné, s podobnou energetickou vibrací. Když dojdete do společné čekárny, kde jsou pacienti od různých lékařů, mnohdy pouhým okem poznáte kdo ke komu jde. Po zkušenostech, které mám se tomu už vůbec nedivím a jen málo kdy se spletu když hledám v čekárně své pacienty.
Z toho všeho jsem si vyvodila dva podstatné závěry:
Žádný poctivý lékař není špatný, žádný způsob léčby není špatný.
Většina lidí je léčitelná, jen najít takový způsob, který jsou schopni plně vnitřně akceptovat.

Za toto poznání jsem opravdu vděčná. Možná že mnozí z vás si teď říkáte, to je přece samozřejmé, že to víte od začátku. Pak jste šťastní a buďte prozřetelnosti vděční, že vás ušetřila spousty problémů. Ale možná jsou i tací, kteří přeci jen tápají a těm jsou tato slova určena. Když však vidím boje lidí v alternativní medicíně, jak jsou hrdí a pyšní jen na tu svoji metodu a ostatní odsuzují a mnohdy i potupují myslím si že přeci jen je dost těch, kteří to ještě neví, trápí se a hledají. Nezávidím jim, sami musí být z tohoto vnitřního i zevního boje velmi nešťastní. Z tohoto úhlu pohledu je mi léto homeopatie - nebo spíše homeopatů, nemohou se stále dohodnout která že škola je ta pravá.
Každý máme svůj přístup a postup v léčbě, který vychází z našeho poznání i z našeho vnitřního přesvědčení. Můj způsob léčby je vychází ze mě a ze zkušeností s mými pacienty. Já začínám fyzickou očistou těla - k tomu mimo jiné používám homeopatika nízkých potencí, a to jako drenážní prostředky, které umožňují zprůchodnit detoxikační cesty odstranit nejhorší zátěže a zregenerovat imunitní systém. K tomu vždy doporučují speciální dietní opatření a další očistné metody. Tím hned na začátku dosáhnu nejen zlepšení subjektivního stavu pacienta, ale získám i důvěru v to, že mu můžu pomoci a to je velmi, velmi důležité. Pak posupně pracuji na různých úrovních organismu pomocí fytoterapie, akupunktury, nozod a ve vhodné fázi zařazuji i konstituční homeopatii. Tuto cestu pacienti velmi dobře zvládají a přijímají. Jsem velmi vděčná, že můžu používat všechny potence homeopatik, každá z nich má své místo a uplatnění. Například u akutních stavu je skvělé použití nízkých potencí, nejen uleví nemoci, ale zároveň zabrání tomu aby pacient použil jinou, devastující léčbu. Naopak některé stavy těžko vyléčíte bez vhodně zvolené konstituční léčby.
Každý máme svůj způsob a každý máme své úspěchy, ale i neúspěchy.Ty by nás měli vést k tomu, že stále studujeme, zdokonalujeme se a také stále více a lépe posloucháme a vnímáme naše pacienty. Rozhodně bychom neměli propadat ani skepsi, ale ani přehnané pýše, oba extrémy jsou velmi zavádějící.

Přestaňme se konečně dělit na metody, školy či potence - všichni chceme pomáhat lidem co nejlépe. A my to umíme. Přestaňme z nevraživostí a pohrdáním, není nás zas tak mnoho. Pokud dáme do našich vztahů toleranci, pochopení a obdiv k druhým, doplníme to vděčností, budeme úspěšní nejen jako jednotlivci, ale pomůžeme i tolik pronásledované alternativní medicíně.

Zdroj:

publikováno 26.07.2006 na www.celostnimedicina.cz

Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359