12838562__1_

články

Zobrazeno 1 - 15 z 22
  • 1
  • 2
Řadit podle času vložení | abecedy

DULA - KONTINUÁLNÍ LÁSKYPLNÁ PODPORA TĚHOTNÝCH A RODÍCÍCH ŽEN

Od nepaměti se ženy vzájemně v těhotenství, při porodu a v péči o děti podporovaly. Odbornicemi na zdravotní porodní péči byly a jsou porodní babičky, dnešní porodní asistentky. Kromě porodní babičky u porodu však často bývaly i další pomocnice - příbuzné rodičky, kamarádky, sousedky. Na tuto tradici navazují dnešní duly.

Vlasta Jirásková

KOJENÍ PO CÍSAŘSKÉM ŘEZU

Je důležité vědět, že kojení po císařském řezu je možné. Úspěšné kojení maminkám po císařském řezu velice pomáhá k upevnění jejich mateřského sebevědomí, k vytvoření pevné vazby a ke vzájemnému napojení s dítětem. Přispívá k „psychickému zahojení" rány po porodu, který často neproběhl podle představ ženy. Brzy po porodu pomáhá k zavinutí dělohy a jinak mamince a dítěti přináší všechny známé fyzické a psychické výhody.

Mgr. Vlasta Jirásková

RADY PRO POHODOVÉ TĚHOTENSTVÍ A POROD

Proč některé ženy dokáží porodit snadno? A co pro to můžete udělat Vy? Manuál pro těhotné maminky sestavila dula Jitka Čejková (dula doprovází ženy a jejich rodiny během těhotenství, při porodu a v poporodním období).

Jitka Čejková

PÁR SLOV

Tato zkušenost byla sepsána jako Příběh pro Ivanu... Chodila jsem k paní Ivaně Königsmarkové na předporodní kurz. Byla jsem prvorodička, odmala zvyklá poslouchat, a jako rázovité a důrazné porodní báby jsem se jí i trochu bála.

anonymní

HOMEOPATIE A OBDOBÍ KOJENÍ

V době, kdy maminka kojí své dítě, může nastat celá řada situací a potíží, které se dají velmi dobře zvládnout pomocí homeopatických léků. Pro svou naprostou bezpečnost jsou homeopatické léky vhodné pro matku i dítě právě v tomto období.

MUDr. Kateřina Formánková

JAK PRACUJÍ DULY V ČR

Důležitou součástí profese duly je spolupráce se ženami nejen během porodu, ale také v těhotenství a v šestinedělí či později.

Mgr. Vlasta Jirásková

TROCHU JINÁ MÁMA - PROČ TO MÁ TĚŽŠÍ?

Když žena s handicapem otěhotní, musí často překonávat nejen bariéry svého postižení, ale je nucena také bojovat s předsudky okolí. Bohužel nejen laici, ale nezřídka také zdravotničtí pracovníci jí kladou další překážky, místo aby jí poskytli potřebnou podporu a pochopení...

Mgr. Kateřina Vítová

RADY PORODNÍ ASISTENTKY

Nevíte jak poznat plodné dny? Jste po konizaci čípku a bojíte se porodu? Váháte co dělat, když odteče plodová voda? Jste již po termínu a máte obavy z vyvolávání porodu? Zajímá vás, jak lze kojit po císařském řezu nebo s implantáty? Víte, jak mají vypadat očistky a co pomáhá proti novorozenecké žloutence? Na tyto a některé další dotazy odpovídají zkušené porodní asistentky.

kolektiv autorů

DVOJČATA – TĚHOTENSTVÍ, POROD, KOJENÍ

Občas rodiče dvojčat vyprávějí, že jsou jejich přátelé a blízcí, když se doslechnou novinku o dvojitém štěstí, zaskočeni. Když jim sdělí, že očekávají potomka, jsou nejdříve nadšeni, ale když jim pak řeknou, že se jedná vlastně o dva potomky, tedy o dvojčata, změní se radost v ohromení a úlek. Ani pro rodiče není pomyšlení na dvě děti z počátku jednoduché.

kolektiv autorů

NOČNÍ KOJENÍ - VLIV NA ZUBY?

Onehdy jsem byla u zubařky. Měla jsem s sebou svou dvacetiměsíční dceru. Lékařka se zhrozila, když zjistila, že ji kojím, a to dokonce i v noci. Říkala, že kojení v noci způsobuje zubní kazy, v noci že kojit nesmím a celkově že je načase dceru odstavit, protože touhle dobou už z mého mléka stejně nic dobrého nedostává. To se mi moc nezdá, ale jak je to s těmi zubními kazy?

Vlasta Jirásková

10 KROKŮ K LEPŠÍMU PORODU. PODPORA PRO MAMINKY I PORODNICE.

Mezinárodní organizace za porodní péči pro matku a dítě, celosvětově známá pod zkratkou anglického názvu IMBCO - International MotherBaby Childbirth Organization vypracovala na základě nejlepších dostupných vědeckých důkazů písemnou strategii (Iniciativu IMBCI), jejímž cílem je pomoci všem poskytovatelům porodní péče uplatňovat ve vzdělávání i praxi následující principy bezpečné a učinné péče o matku a dítě. CO BY MĚLI DODRŽOVAT VŠICHNI POSKYTOVATELÉ OPTIMÁLNÍ PORODNÍ PÉČE?

kolektiv autorů IMBCO

KOJENÍ JAKO ANTIKONCEPCE ?

Po dobu prvních šesti měsíců dítěte je kojení odborníky uznáváno za antikoncepční metodu s vysokou (více než 98 %) spolehlivostí, OVŠEM za striktního splnění následujících podmínek!

Vlasta Jirásková

PELÍŠKOVÁNÍ

O nedostatku mléka, růstovém spurtu a jak si to vlastně užít. Co dělat, když se z milého a klidného miminka najednou stane uřvaný šestinedělní, tříměsíční, nebo šestiměsíční pytel neštěstí?

Martina Nováková

POTŘEBY NEJMENŠÍCH

To, jak ke svým dětem od malička přistupujeme, do značné míry předurčí, jací lidé z nich vyrostou. Budou zvídaví, laskaví, zdraví, budou schopni navázat pevný partnerský vztah? Nebo budou nedůvěřiví, možná agresivní, snadno podlehnou špatnému vlivu?

Vlasta Jirásková

JAK JSEM NEZVLÁDLA KOJENÍ

Vzpomínám si, jak jsem při telefonátech s manželem stála v koutku chodby porodnice a brečela.

Olga Janoušková
Zobrazeno 1 - 15 z 22
  • 1
  • 2
Radek_banga_-_predobjednavka_250x250
11112922

JAK PROŽÍT ŠESTINEDĚLÍ V POHODĚ

Období počátků mateřství bývá obecně společností vnímáno jako jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Někdy se ovšem dostatečně nezdůrazňuje, že se vždy jedná o náročný životní úsek. I když porod proběhl dobře, maminky se mohou zpočátku cítit zaskočeny tolika změnami a nároky novorozeného miminka. To na začátku potřebuje fyzický kontakt s matkou prakticky dvacet čtyři hodiny denně, aby se dobře rozeběhlo kojení, dítě bylo spokojené a mohlo se ideálně vyvíjet. Období šestinedělí je zároveň také velmi důležité pro samotnou matku. Potřebuje hodně odpočívat a nabírat síly na další měsíce a roky mateřství.

Darujte tu nejjemnější dětskou kosmetiku HiPP

Přemýšlíte o pěkném, ale i praktickém dárku pro novopečenou maminku, miminko nebo kamarádku s citlivou pletí? Kosmetika HiPP patří mezi to nejkvalitnější, čím můžete dětskou i dospěláckou pokožku potěšit.

NE KAŽDÁ ŽENA CHCE PORODIT DOMA, ALE VĚTŠINA ŽEN POTŘEBUJE SVOJI PORODNÍ ASISTENTKU!

České zdravotnictví se rádo chlubí svými úspěchy v oblasti porodnictví a neonatologie, zejména jednou z nejnižších úmrtností novorozenců. O čem se ale mluví podstatně méně, je (ne)svoboda matek v porodnicích, množství rutinních, ale často zbytečných invazivních lékařských zákroků a separace dítěte, či nemožnost rodit v porodním domě či doma se zajištěnou péčí, za což leží odpovědnost výhradně na státu. Země, které nabízejí daleko pestřejší systém péče během porodu, přitom mají statistické výsledky srovnatelné, některé dokonce i lepší, například severské státy.

JAK CVIČIT V TĚHOTENSTVÍ? DOBRÁ JE GRAVIDJÓGA

Těhotenství není nemoc a rození dětí je pro ženu přirozeným údělem. Nejlepší pohybová aktivita v těhotenství je GRAVIDJÓGA.

KDYŽ UŽ TO PO PORODU NENÍ TAM DOLE JAKO DŘÍV

Depilace intimních partií je dnes samozřejmostí. Zřejmě i proto ženy začaly řešit, jak vypadají na intimních místech. Nejmodernější metoda rejuvenace ženského vnějšího genitálu přístrojem ProtégeIntima a laserové ošetření g-set přináší bezbolestné řešení – vyhladí pokožku, srovná asymetrie, stáhne povolenou pochvu po porodu a poradí si i s inkontinencí.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ?

Pro potvrzení těhotenství už dnes stačí zajít do lékárny a koupit si kvalitní těhotenský test. Tušíte od kdy se těhotenské testy využívají a jak fungují? Věděli jste, že už si můžete koupit i krevní těhotenský test, který umožňuje rychlou a přesnou diagnostiku v klidu domova?

DOPŘEJTE SVÝM DĚTEM KOSMICKÝ KOMFORT

Která z nás by si nepřála, aby se naše miminko cítilo jako v bavlnce? A to bez ohledu na to, jaké panuje počasí, zda chodíme pěšky nebo jezdíme převážně autem, zda trávíme většinu času ve městě nebo v přírodě. A určitě by se nejedné z nás ulevilo, kdybychom mohly tuto starost úplně pustit z hlavy a mít jistotu, že je dětem prostě krásně, a jen si užívat společné chvíle.

LÁTKOVÉ PLENY - JAK VYBRAT TY PRAVÉ V RŮZNÝCH SITUACÍCH?

Rozhodli jste se svému dítěti dopřát látkové pleny? Pravděpodobně při jejich výběru přijde na pořad dne některá z těchto praktických otázek. Možná budete přemýšlet, co za plenky zvolit do šátku, nebo jak látkovat, když nemáte moc místa na sušení. Někoho zajímá, jak při látkování co nejvíce ušetřit náklady a jiný chce ušetřit vlastní práci. Určité pleny sedí drobným dětem a jiné malým „pucínkům“. Ideální typ pleny pro vás se liší v různých situacích. Na 6 typických otázek při používání látkových plen odpovídaly látkovací poradkyně a zkušené maminky z týmu Brány k dětem – největšího českého ochodu s ekologickými potřebami pro děti i celou rodinu.

DĚTI A CHEMIE K SOBĚ NEPATŘÍ!

Zodpovědným rodičům nejspíš není třeba vysvětlovat, jaké riziko představuje pro jejich děti chemie, běžně používaná v domácnosti. Možná ale spousta z nás netuší, že se škodlivými látkami mohou děti přijít do styku také nošením některého oblečení a užíváním hygienických potřeb či kosmetiky. Je potřeba si uvědomit, že i malé množství může při dlouhodobém působení nadělat velké škody na zdraví celé vaší rodiny. Pro ty, kteří nechtějí nic riskovat, jsme dali dohromady několik tipů, jak se obejít bez chemie.

Jako maminčino pohlazení Bupi Baby mycí pěna – dotek přírody pro vaše děťátko

Pokud jste si právě přinesli z porodnice domů malinkatý vrnící uzlíček, je vám naprosto jasné, že pro své miminko potřebujete jen to nejlepší, nejněžnější a nejzdravější. A nejen pro novorozence je určená jemná a maximálně šetrná Bupi BABY mycí pěna s vysokým obsahem přírodních složek, ocení ji také všichni alergici a lidé s citlivou pokožkou.

KLIDNÉ MATEŘSTVÍ? UŽÍVEJTE SI HO I VY!

Trápíte se tím, že vaše miminko nespí a je neklidné? Hledáte odpověď na otázku, zda je skutečně v bezpečí a zda pro něj děláte to nejlepší? Těšila jste se na mateřskou dovolenou, ale trápí vás jen stres a obavy?

NOSTE SVÉ DĚTI POHODLNĚ

Rádi bychom vám představili babynosítka značky Tula. Nosítko je praktickým pomocníkem maminek a tatínků. Oceníte jej jak při běžných domácích činnostech jako je uklízení, vaření – kdy se děti „pletou pod nohy“ a nebo chtějí nosit či vidět, co právě maminka vaří.

KRÁSNÝ DĚTSKÝ NÁBYTEK Z MASIVU

Čekáte miminko, jste čerství rodiče nebo už máte odrostlejší dítě a přemýšlíte jaký nábytek vybrat do dětského pokoje? Kvalitní dětský dřevěný nábytek najdete v nabídce firmy Domestav s.r.o. Jedná se o českou společnost, která se specializuje na masiv a zdravé spaní. Kromě kvality nepodceňuje firma ani design, takže vaše dítě bude z nového pokojíčku určitě nadšené. Přesvědčte se sami.

CHCI SVŮJ POROD!

Online formulář, kterým oslovíte odpovědné úřady a politiky. Cílem iniciativy Chci svůj porod je umožnit především ženám, maminkám, budoucím maminkám a nejen jim oslovit odpovědné úřady a politiky, sdělit jim svůj názor, své potřeby a zkušenosti a požadovat od nich, aby se současnou neuspokojivou situací v péči o těhotné a rodičky a systematickým porušováním jejich práv a práv jejich dětí důkladně zabývaly. Cílem této iniciativy není propagovat porody doma, ale prosazovat právo ženy zvolit si svobodně místo porodu i poskytovanou zdravotní péči.

POMOC PŘI PLOCHÝCH ČI VPÁČENÝCH BRADAVKÁCH - AVENT NIPLETTE

Niplette je revoluční vynález...je jednoduchý, bezbolestný a může být použit ženou v každém věku

O AVENTU

AVENT je jediný speciálně navržený program pro krmení, aby pro vás a vaše dítě byl co nejjednodušší...

Asekol_cervene_k_200x600px__03
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359