Kaloba_baner_965x100

články

Zobrazeno 1 - 15 z 111
Řadit podle času vložení | abecedy

Zkušenosti z pomoci rodinám dětí s postižením z Ukrajiny

Postřehy z praxe, které Vám i rodinám s dětmi mohou pomoct. Věděli jste např., že na Ukrajině neexistuje dělení léků na předpis a volně prodejných?

Jitka Barlová

VIDEO PRO VŠECHNY, CO TEĎ MAJÍ STRACH

Krátké video, které může dětem i dospělým v první chvíli pomoct...

Radek Banga

OBAVY Z VÁLKY NA UKRAJINĚ - TIPY PRO DĚTI A MLADISTVÉ, TIPY PRO RODIČE

Linka bezpečí poskytuje služby zdarma, nonstop, anonymně.

Linka bezpečí

Jaké jsou podmínky pro absolvování a úhradu antigenních testů na covid?

Plošné testování osob, které mají o antigenní test na covid zájem, probíhá na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví v období od 16. 12. 2020 do 15. 1. 2021 (včetně). Provádí se prostřednictvím antigenních testů, u nichž je výsledek rychle k dispozici, obvykle do 20 minut.

Milan Řepka, tiskový mluvčí VZP

JAK ZVLÁDNOUT STRACH Z KORONAVIRU (COVID-19)

Aktuální situace (pandemie), ale i uvolňování opatření a návrat do běžného režimu, může vyvolat obavy u některých dětí i dospělých. V následujících odkazech najdete inspiraci, jak strach zvládnout a co Vám pomůže náročným obdobím lépe projít. Přidáváme i inspirativní odkazy z externích zdrojů.

kolektiv autorů

CO VÍME O NOVÉM KORONAVIRU, PROČ DODRŽOVAT KARANTÉNU A ZACHOVAT KLID

Zveřejňujeme text profesorů Ladislava Machaly a Jiřího Beneše z Kliniky infekčních nemocí 3. LF UK Nemocnice Na Bulovce. Oba lékaři v něm shrnují své dosavadní zkušenosti s léčbou nákazy novým koronavirem a doporučují, jak by se občané měli chovat, aby rizika plynoucí z nákazy minimalizovali. Text je určený k volnému šíření.

Ladislav Machala, Jiří Beneš

BOLESTI KLOUBŮ - VÍTE KDY KLOUBY TRPÍ, JAK SI ULEVIT A CO JIM PROSPÍVÁ?

Bolesti kloubů si často způsobujeme přetížením nebo špatnými pohybovými návyky...

kolektiv autorů

NEMŮŽU UŽÍVAT HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCI

Hormonální antikoncepce je pro některé ženy záchrana. Můžeme si mnohem svobodněji užívat sexuální život a poměrně jednoduše a spolehlivě se chránit před nechtěným otěhotněním. Zdá se, že díky ní máme své tělo mnohem víc pod kontrolou. Jenže... je tomu opravdu tak? Pro část ženské populace může být hormonální antikoncepce skutečně vítanou a poměrně bezproblémovou pojistkou pro dobu, kdy otěhotnět v žádném případě nechtějí. Jak se ale zdá, existuje i dlouhá řada žen, kterým hormonální antikoncepce způsobuje velké potíže. A je dost dobře možné, že nějakou dobu vůbec netuší, že za změnami nálad, migrénami, otoky, přibýváním na váze, záněty močových cest, úzkostmi nebo až panickými atakami, stojí právě hormonální antikoncepce. Jaké má taková žena možnosti?

kolektiv autorů

PÍSKÁ MI V UŠÍCH. CO S TÍM?

Nejde na první pohled o nijak intimní záležitost a přesto ji mnoho lidí spíš skrývá. "Pořád mi píská v uších, ale už o tom radši ani nemluvím," zní často z úst lidí, kteří se s touto nepříjemností potýkají. Přitom nejde o nijak vzácný problém. Tzv. tinitem, jak se pískání nebo hučení v uších odborně nazývá, trpí miliony lidí. V počátcích stojí často zvýšený stres nebo přetížení nadměrným hlukem. Přestože léčba není úplně jednoduchá, možnosti určitě jsou.

kolektiv autorů

JSTE ČASTO VE STRESU? PROČ, KDY A JAK DOPLŇOVAT HOŘČÍK

Stává se vám, že máte problém s koncentrací a snadno vyletíte? Míváte křeče nebo vám cukají víčka? Trpíte bolestmi hlavy? Trápí vás nespavost? Jste těhotná? Možná potřebujete hořčík.

kolektiv autorů

JAK SNÍŽIT KREVNÍ TLAK

Tušíte, co vám může pomoct při hypertenzi? Vždy jsem byla celkem zdravá, ale tlak mi poprvé stoupl nad stanovenou normu již ve škole... Zřejmě jsem nebyla jediná, protože si vzpomínám, že lékařka, která přišla do školy udělat preventivní prohlídku (ano, tenkrát se to tak dělalo) se s údivem zeptala, jestli jsme nepsali nějakou písemku, že nám ten tlak tak lítá. Už si nevzpomínám, jestli to bylo písemkou, nebo nám bylo jen nepříjemné, že se musíme uprostřed vyučování před ostatními spolužáky obnažovat do půl těla. Možná dokonce někdo tenkrát vyhlásil, že "bude děsně bolestivý očkování" a my slabší povahy si vyhnaly tlak na hranici infarktu. Každopádně v průběhu života jsem měla s tlakem opakovaně potíže a užívala celou řadu léků, než mi definitivně došlo, že jenom léky nestačí. Nebo že dokonce možná někdy ani nejsou nutné. Krevní tlak totiž jednoznačně ovlivňuje životní styl a často stačí relativně jednoduchá opatření, kterými si můžete krevní tlak postupně sami snížit. Víte která to jsou?

kolektiv autorů

STRAŠÍ VÁS PROBLÉMY V PŘECHODU? 5 TIPŮ PRO KLIMAKTERIUM V POHODĚ

Přechod, menopauza neboli klimakterium je pro mnohé ženy období, na které se vůbec netěší nebo z něj dokonce mají strach. Není ani divu, když ze všech stran slyšíme, jaké nepříjemnosti nás v přechodu čekají. Málokterá žena touží po návalech horka, bušení srdce, nedobrovolně probděných či propocených nocích nebo depresích. Pokud ale víte, co se s vaším tělem v menopauze vlastně děje a jak problémům předejít nebo si od nich ulevit, můžete přechod zvládnout v pohodě.

kolektiv autorů

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA - CO JÍ PROSPÍVÁ, CO ŠKODÍ A JAKÝMI PROBLÉMY NÁS UPOZORNÍ NA DYSFUNKCI

Štítná žláza patří mezi velmi důležité žlázy s vnitřní sekrecí. Je umístěna v dolní části krku před hrtanem a má tvar motýla. Pro její správnou činnost je nezbytný zejména dostatek jódu. Problémy se štítnou žlázou trpí výrazně častěji ženy než muži. Víte, kterými potravinami štítné žláze prospějete a co jí naopak škodí? Tušíte, jestli vaše potíže nejsou projevem dysfunkce štítné žlázy? Přečtěte si, co jíst a pít a také proč zpozornět, když je vám pořád teplo nebo zima, hubnete či přibíráte, trpíte velkou únavou nebo třeba poruchami paměti a pozornosti.

kolektiv autorů

KRVÁCENÍ DÁSNÍ, PARODONTITDA - JAKÉ JSOU PŘÍČINY A CO POMÁHÁ

Chcete mít až do pozdního věku svoje zuby? Pak určitě nepodceňujte zdánlivě drobné problémy, kterými vaše dásně signalizují, že nejsou zcela v pořádku. Pokud máte dásně lesklé, zarudlé a snadno krvácejí, jedná se s největší pravděpodobností o zánět dásní (tzv. gingvitidu). Jedinou možností, jak problém vyřešit, je zlepšit co nejdřív zubní hygienu. Určitě se vám to vyplatí. Neléčená gingvitida totiž ve většině případů přechází do parodontitidy, u které už hrozí nejen ztráta zubů, ale má prokazatelně vliv i na celkové zdraví.

kolektiv autorů

NEUHNULA JSEM - JAK PŘEKONAT STRACH Z LIDÍ (SOCIÁLNÍ FOBII)

Jsem schizofrenička s úzkostmi, depresemi a hodně silnou sociální fobií...Mám jen virtuální přátele a když jdu ven, tak pěkně připodělaná...

Monika
Zobrazeno 1 - 15 z 111
Banner250minimal
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

PRŮZKUM JAK FUNGUJE VÁŠ LÉKAŘ V DOBĚ KORONAVIRU

Prosíme, pomozte zmapovat, jak ordinují lékaři v ČR, co se děje s dlouho naplánovanými vyšetřeními či operacemi a jak je vůbec zjišťována běžná lékařská péče.

Užijte si klidný podzim, poradíme jak

Podzim není na první pohled příliš lákavé období. Ubývá denního světla, nepotěší ani klesající teploty a častější déšť. Navíc nám po letním, leckdy volnějším, režimu přibývá povinností v práci a starostí doma, třeba se školou povinnými dětmi. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu.

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy. Mnozí z nás se prokýchávají a prostonávají od jedné infekce k další.

MÁTE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A NEVÍTE SI RADY?

Jako řešení se nabízí diagnostika vašeho zdravotního stavu, nalezení příčiny a tomu odpovídající léčba, která příčinu odstraní. Původní česká společnost Energy takto úspěšně pomáhá lidem již přes 20 let…

VINCENTKA A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

S žertovnou nadsázkou se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa.

ASEKOL naděloval smysluplně

Každý rok je to stejné. Přijdou Vánoce a všichni si lámou hlavu s dárky. Ať už se jedná o běžné smrtelníky, kteří nevědí, co dát dědečkovi a babičce, nebo nadzvukové supermany firemního marketingu, kteří svádí stále stejný boj a rozhodují se mezi „mazáním“, tedy ověřenou lahví alkoholu, nebo něčím novým, na co jejich klienti nemusí být zvyklí. Ať už se jedná o rodinný kruh nebo velkou korporaci s několika stovkami klientů, boj je to vždy lítý. A alkohol většinou vyhrává.

Život s dítětem na vozíčku

Ačkoli se to nemusí zdát spravedlivé, najde se i malé dítě, které je od narození nebo zásahem osudu upoutáno na invalidní vozík. To ale neznamená, že by muselo vést chudší život než ostatní děti.

Ať jsou i Vaše děti zdravé … Kolostrum pomáhá dětem v období nemocí

Mnohé rodiče jistě zarazí zvýšená nemocnost u dětí, které začnou navštěvovat mateřskou školku nebo školu. Existuje mnoho teorií proč tomu tak je.

JAK NA PROBLÉM S ÚNIKEM MOČI?

INKONTINENCE – INTIMNÍ ZÁLEŽITOST, O KTERÉ SE NEMLUVÍ. JAK JI ZABRÁNIT?

HLEDÁTE NĚCO PŘÍRODNÍHO NA PODPORU IMUNITY? ZKUSTE VČELKU!

Léto skončilo, slunečných dnů ubývá a podzim se už hlásí na scéně. Začíná tak období, které zkouší obranyschopnost naši i našich dětí...

KTERÝ TLAKOMĚR JE SPOLEHLIVÝ A JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT TLAK?

Zvýšený krevní tlak je nemoc uspěchané doby, která potichu zabíjí. Vysoký krevní tlak je totiž jednou z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity. Příznaky však bývají po dlouhou dobu nerozpoznatelné, neboť většina pacientů trpících hypertenzí se cítí zdráva. Závratě, bolesti hlavy, hučení v uších a další symptomy se vyskytují spíše výjimečně. Jediným spolehlivým řešením je pravidelná kontrola tlaku v ordinaci lékaře nebo přímo doma za pomoci profesionálního tlakoměru. Pouze včasná diagnóza a správná léčba poskytují účinnou ochranu před následky hrozivými pro krevní oběh a srdce.

Jak nastartovat zažívání?

Ve všedních dnech se dokážeme v jídle chovat umírněně – pak ale přijdou volné dny a s nimi jakoby se v naší hlavě něco přeprogramovalo. Smažené pokrmy, chlebíčky a do toho sladkosti a návštěvy, kde s jídlem a většinou i alkoholem vesele pokračujeme. Náš žaludek dostává pořádně na frak.

Žaludeční nevolnost? Novinka se zázvorem uleví i těhotným a dětem

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

MLÉČNÁ KRUSTA (TZV. SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Problém mnoha kojenců a tím pádem i maminek. Miminku se vytvoří na hlavičce tuhé nažloutlé šupinky, někdy se mohou objevovat i v oblasti obočí. Co s tím?

KTERÝ TEPLOMĚR JE DOBRÝ? CEMIO METRIC 308 SMART. ŽÁDNÉ SKLEPÁVÁNÍ, STŘEPY ANI BUZENÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE. NAVÍC HO VYUŽIJETE I JINAK!

Kvalitní teploměr patří k základnímu vybavení každé domácí lékárničky. Bez teploměru se neobjedete doma ani na cestách, zvlášť pokud máte malé děti. Jenže jaký teploměr vybrat, aby byl opravdu spolehlivý a jen tak se nerozbil? S obyčejnými digitálními bývá potíž v přesnosti, do skleněného zase stačí malinko klepnout a pohroma je na světě. Ty nové sice už neobsahují rtuť, takže nemusíte honit jedovaté kuličky po podlaze, nicméně střepům se stejně nevyhnete. Navíc sklepat je na původní nízkou hodnotu často vyžaduje nadlidský výkon...Naštěstí existuje řešení, které vás všech výše uvedených problémů zbaví a ještě získáte několik bonusů navíc. Teploměr Cemio Metric 308 SMART.

CRP testy si našly cestu i do domácích lékárniček

Určitě to taky znáte. Ráno se probudíte s ucpaným nosem, bolavou hlavou a v krku tak trochu škrábe. To nic není, uvařím si čaj a vyrazím do kanceláře. Ale co když se mi rozjíždí třeba angína, to asi v kanceláři pochvalu nedostanu. Mám tedy jet k doktorovi? A zabít půlden v čekárně plné nemocných lidí, aby to stejně skončilo u toho čaje a paralenu? Kdyby tak existoval způsob, jak dilema mezi „rýmičkou“ a skutečnou nemocí rozhodnout rychle a v pohodlí domova. Pozor, už existuje! Jmenuje se CRP test.

DEJTE SE PO ANTIBIOTIKÁCH RYCHLE DO KUPY

Chladnější měsíce roku jsou rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

KVALITNÍ POLŠTÁŘ PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Životní styl většiny z nás není zrovna ideální. Trávíme spoustu času u počítače, nezřídka v poloze, která naší páteři dvakrát neprospívá. Na pravidelný pohyb nám většinou chybí čas. Ordinace rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů pak praskají ve švech, protože nezdravý životní styl si vybírá svou daň v podobě různých potíží, způsobených nesprávně přetěžovanou páteří. Krční páteři přitom uděláme velmi dobrou službu kvalitním ortopedickým polštářem, který by měl být nedílnou součástí ložního vybavení každého z nás. Můžeme tak svému tělu prospět, i když právě spíme.

Pokud_pomahame_druhym_nevypust_dusi_300
Noc vydala svůj plod, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359