11724124

články

Zobrazeno 1 - 15 z 24
  • 1
  • 2
Řadit podle času vložení | abecedy

DENTÁLNÍ HYGIENA DĚTÍ - JAK ČISTIT ZUBY A CO JEŠTĚ DĚLAT, ABY DĚTI NEMĚLY KAZY

Od kdy a jak čistit dětem zuby? Jaké používat pomůcky? Od kolika let chodit k zubaři? Co dalšího má vliv na zdravé zuby? Praktické rady a doporučení odborníků z oblasti dentálního zdraví a hygieny vám pomohou udělat maximum pro prevenci zubních kazů vašich dětí.

kolektiv autorů

INKONTINENCE - NECHTĚNÝ ÚNIK MOČI U ŽEN. JAK MU ZABRÁNIT?

Jedná se o problém, který je velmi intimní, a tudíž těžko najdete ženu, která by o něm ráda mluvila. Z toho důvodu se ženy často zbytečně trápí a stydí se hledat řešení. Přitom se uvádí, že s inkontinencí (samovolným, nechtěným únikem moči) má občas problém 30-50% žen. Asi 1/10 z nich jsou ženy mladší 40ti let. Nejčastěji se inkontinence objevuje při kašli, kýchnutí nebo smíchu, což jsou situace, při kterých se zvyšuje nitrobřišní tlak. Z toho je odvozen název stresová inkontinence (a vychází tedy z významu slova stres = tlak, v tomto případě nitrobřišní, nikoliv ve smyslu psychické zátěže). Proč tyto nepříjemné, obtěžující potíže vznikají a co se s nimi dá dělat?

kolektiv autorů

NEJLEPŠÍ RTĚNKA?

Testovali jsme rtěnku Dermacol 16H LIP COLOUR a jak se zdá, je opravdu výjimečná. Posuďte sami.

kolektiv autorů

BABY JÓGA

Také jste si všimli, že se čím dál více zajímáme o zdravý životní styl, z médií se každodenně dozvídáme informace o životě v souladu s přírodou a velmi často si klademe otázku, jak v našem hektickém životě dosáhnout psychické rovnováhy? Jóga může být skvělým průvodcem v cestě za harmonií, rovnováhou a štěstím. A platí to i pro krásné, ale zároveň náročné období těhotenství a porodu i následné péče o miminko. Jóga může rodičům i jejich dětem pomoci jak po fyzické, ale hlavně po psychické stránce.

Hanka Luhanová

MIMINKO NA ZEM, POSTEL NEBO DO LEHÁTKA?

Mezi třetím a čtvrtým měsícem je vhodné začít nechávat děti často na tvrdé podložce, kde se můžou dobře opřít a volně pohybovat. Z hlediska bezpečnosti je nejvhodnější zem. Pokud máte doma chladněji, lze použít hrací deku, pěnové puzzle či kusový koberec.

kolektiv autorů

DÁVAT DÍTĚ NA BŘÍŠKO?

Tuto otázku si kladou novopečení rodiče často, zejména proto, že jsou před polohou miminka na bříšku varováni z důvodu rizika syndromu náhlého úmrtí kojenců. Je tedy vhodné se poloze dítěte na bříšku úplně vyhnout?

kolektiv autorů

VŠI - JAK SE JICH ZBAVIT

Také už jste zažili situaci, že se dítě po návratu z letního tábora začalo podezřele často drbat v hlavě? Nebo vám pravidelně chodí ze školky či školy varování - POZOR, MÁME VŠI? Bohužel ne vždy se nám dostane zároveň také fundované informace, jak se při výskytu vší zachovat, co všechno je nutné udělat. Nesprávné a nedostatečné informace (ať už ze strany pedagogických pracovníků či přímo lékařů) a ruku na srdce - někdy i pohodlnost rodičů - příspívají k šíření tohoto hmyzu. Pokud si "odvšivovací" kúru usnadníme, vši se nám domů obloukem vrátí. Některé dříve osvědčené prostředky proti vším bohužel navíc přestávají fungovat. Naštěstí ale existují přípravky a postupy, které vši spolehlivě zlikvidují a přitom jsou bezpečné a šetrné i pro citlivou dětskou pokožku. Jak se tedy vší zbavit?

kolektiv autorů

TĚLO (ŽENU) NEOMEZUJE

Právě naopak. Takže nechápu ženy, které si neustále stěžují. Jeden téměř typický dotaz: "To se vám to píše o porodech, když nemusíte rodit. Tělo zvláště ženu přece hrozně omezuje: jak vypadá, jak nefunguje, pravidelné omezení menstruací, puberta, těhotenství, přechod…" Jiná napsala: "Být ženou nemá žádnou cenu. Je to neceněná profese v ústraní společnosti, odsouzená do přízviska s negativním nádechem žena v domácnosti, žena na mateřské, tvor, který nerozumí podstatným věcem, a má mozek zanesený plenami a laktací a dětskou kaší." Pokusím se tedy nejen oběma nespokojenkám naznačit, že lidské tělo, zvláště to ženské, je zázrak: jen si toho všimnout.

Vlastimil Marek

PŘIROZENÁ HYGIENA KOJENCŮ

Přirozená hygiena kojenců je pravděpodobně nejstarší způsob péče o miminko a jeho vylučování. Název v angličtině je DiaperFree Communication Method, v překladu bezplenková komunikační metoda, což jak dále uvidíte, může být název trochu zavádějící. Tuto metodu praktikují například v Indii, v Africe, ale třeba i indiáni nebo australští domorodci.

Petra Janoušková

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ A JINÉ PROBLÉMY S VLASY

Problémy s vlasy mohou mít četné formy. Nejčastější je padání vlasů, mastné a křehké vlasy, lupy a rozštěpenost. Co vlasům škodí a co jim pomáhá? Jednoduché recepty z přírodních surovin.

Jorg Zittlau

PROPICHOVÁNÍ UŠÍ U DĚTÍ

Náušnice jsou stále v módě. Než se ovšem rozhodneme pro tuto ozdobu u našich nejmenších, měli bychom mít některé důležité informace a případný zákrok propíchnutí uší dobře zvážit. Odpovídá dětská lékařka a akupunkturistka Eva Matoušková z Telče:

PhDr. Eva Labusová

ASYMETRIE DĚTSKÉ HLAVY

Pokud miminko v počínající fázi svého života při ležení příliš upřednostňuje jednu stranu hlavičky, snadno dochází k její asymetrii. Dá se to zmírnit? Nebo tomu lze dokonce zabránit? Jaká prevence či terapie na "šišatou hlavu" zabírá?

PhDr. Eva Labusová

JARNÍ DETOXIKACE MEDEM

K čemu je dobrá masáž medem? Medové masáže jsou velmi příjemnou a zároveň prospěšnou procedurou, která vaše tělo zbaví toxinů a krásně vyhladí pleť.

Helena Bednářová

PITNÝ REŽIM MLÁDEŽE PŘI SPORTU

Proč je pitný režim důležitý?

Václav Kverka

PO SPORTU JE NUTNÁ REGENERACE

Jaké druhy regenerace může člověk použít po aktivní sportovní činnosti?

Matěj Kos
Zobrazeno 1 - 15 z 24
  • 1
  • 2
Dracek_250x250_2022_2
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Intenzivní omlazení pleti s COLLAGEN+

Stres, mimika nebo nervozita se často projeví i na stavu pokožky, kde způsobuje vznik vrásek, kterých se lze jenom těžce zbavit. První pomoc při náznacích stárnutí pleti může poskytnout speciálně vyvinutá řada COLLAGEN+ od značky Dermacol.

Co skutečně zabírá na redukci vrásek?

Proces stárnutí se dotýká nás všech. Co můžete sami ovlivnit a s čím při tvorbě vrásek jednoduše nehnete? A existuje vůbec něco, co vám pomůže zpomalit neúprosný čas?

JAK RYCHLE ZÍSKAT DLOUHÉ HUSTÉ VLASY

Kvalitní a husté dlouhé vlasy si přeje mít snad každá žena. Bohužel ne každé z nás dlouhé vlasy narostou nebo jich nemáme tolik, kolik bychom si představovaly. Co tedy dělat, když vám příroda nenadělila zrovna bujné kadeře? Nebo když jste se unáhlila, nechala si vlasy zkrátit a teď nemáte trpělivost čekat dlouhé měsíce či roky, až vám zase narostou do potřebné délky? Máme pro vás velmi jednoduché řešení.

Jaké rehabilitační přístroje vám pomohou být zase fit?

Máme pro vás několik zajímavých tipů na moderní rehabilitační procedury a přístroje. Samozřejmě, že rozhodnutí o tom, jaká rehabilitace je pro vás ideální, spadá do kompetence vašeho ošetřujícího lékaře. Následující řádky vám pomohou získat přehled o možnostech moderní rehabilitační péče.

Jak dostat vlasy zase do kondice?

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou svých vlasů po zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy nejlépe zregenerovat? Dbejte na správnou životosprávu a kvalitní vlasovou péči. Proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu můžete vyzkoušet i speciální vlasové tonikum švýcarské značky Revalid.

JAK SE ZBAVIT POPRASKANÝCH PAT?

Nošení zimních bot a popraskané paty k sobě tak trochu patří a u mnohých to je letitý a nepříjemný evergreen. Kůže na patách má tendenci se hromadit, rohovatět a v důsledku zvýšené mechanické zátěže, kterou na ně dnes a denně vyvíjíme nakonec i bolestivě praskat. Jak podobným nepříjemnostem předejít?

NOVINKA - Omládněte se Zázračným vyplňovačem vrásek

Jak by se vám líbilo, kdybyste mohla své vrásky skrýt a vyplnit? Chtěla byste vypadat o pár let mladší? Dodat zase pleti elasticitu a energii mládí? Myslíte si, že to bez invazivní medicíny není možné? Ještě než se pustíte do svého prvního botoxu nebo jiného zákroku, zkuste nejprve kosmetickou novinku na našem trhu.

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY

Za pigmentové skvrny, vyskytující se na naší pokožce, může celá řada vlivů. UV záření bude tím prvním, co nás nejspíš ihned napadne, ale sluníčko rozhodně není jediným faktorem, který způsobuje vznik pigmentových skvrn. Svoji nepopiratelnou roli hraje také genetika, hormonální výkyvy, například v průběhu těhotenství, menopauzy, nebo užívání hormonů a hormonální antikoncepce.

Dejte pleti napít! Máte po létě suchou, mdlou, popraskanou pokožku bez života?

Letošní letní intenzivní teploty dosáhly na několika místech rekordních hodnot, které se nesmazatelně zapsaly do naší paměti i do historie. Co udělat pro to, abychom si letošní léto nepamatovali jako to, které nám způsobilo kožní problémy, prohloubilo vrásky, a přineslo pigmentové skvrny...Jak se toho vyvarovat?

EKZÉMY A LUPÉNKA NA KRÁSE NEPŘIDAJÍ

Někdo má to štěstí, že se mu ekzém v životě vyhne, jiného trápí celé dětství a jsou i tací, kteří s ním bojují i v dospělosti. Kromě toho, že projevy ekzému i lupénky nevypadají hezky, provází je také urputné svědění, zarudlá kůže, škrábání, modřiny a mokvající či naopak suché olupující se kousky kůže.

Pomerančová válka začíná - účinné anticelulitidní trio. Novinka na trhu: kosmetika s obsahem minerálů z Mrtvého moře Minus 417.

Nejen blížící se plavková sezona, ale také rozverný čas minisukní může už nyní dělat vrásky na čele nejedné ženě. A důvod? Na vině jsou nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku. Jedním slovem: celulitida! Vyděsí se nejspíš nejedna z nás při bedlivějším pohledu do zrcadla a začne jednat. Přečte řadu tipů, článků a rad, jak s ní zatočit. Pro ty, které preferují kosmetiku na přírodním základě, a s výtažky z Mrtvého moře přinášíme několik žhavých novinek! Než začnete kupovat spousty kelímků, zkuste přípravky, které se osvědčily u řady uživatelek - kosmetiku značky Minus 417.

CHCETE ZHUBNOUT A VYPADAT MLADĚ? NEZAPOMEŇTE NA KOLAGEN!

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý. Je významnou součástí cesty k dlouhému mládí. Přesto v rámci zdravého stravování nebo snahy o zhubnutí často největší zdroje kolagenu vyřadíme z jídelníčku, a pak jsme nepříjemně překvapeni projevy jeho nedostatku. Chybějící kolagen může působit problémy i vegetariánům, zvláštní pozornost by mu měly věnovat těhotné vegetariánky a veganky. Pokud si kolagenu dopřejeme dostatek, zůstane naše pokožka vypnutá i po ztrátě kil a navíc bude lépe připravena také na zimu. Prospějeme navíc i dalším částem svého těla.

Za odkazem Aztéků

NOVINKA: Tekuté mýdlo zn. Voux Aloe Vera Aloe Vera je pro vysoký obsah blahodárných látek velmi oblíbenou sukulentní rostlinou s širokým využitím. Její pozitivní vliv na pokožku byl znám již ve starém Egyptě, kde ji ženy s oblibou využívaly ke zkrášlení pleti. Indiáni ze severní Ameriky s její pomocí léčili popáleniny a ošetřovali si s ní puchýře, znali ji v Persii a neobešli se bez ní ani šamani dávných Aztéků.

ZAJÍMAVÁ MOŽNOST V PÉČI O TĚLO - DOPŘEJTE SI KOLAGEN!

Na trhu se objevil velmi zajímavý pomocník v péči o tělo, se kterým se můžete setkat pod názvem kolagenárium, kolárium nebo u firmy Ergoline "Beauty Angel". Aplikace kolagenové kúry je velmi podobně příjemná a relaxační jako návštěva solária, účinky jsou ale zcela jiné.

INTIMNÍ PROBLÉMY ŠETRNĚ ŘEŠÍ PŘÍPRAVKY AROMEDICA

Vaginální výtoky, mykóza, zápach z úst - to je jen krátký výčet problémů, od kterých vám mohou pomoci přípravky značky Aromedica. Ať už jste batole nebo kmet, potřebujete doplnit energii, zregenerovat, posílit imunitu, zlepšit koncentraci , zabojovat s celulitidou a vyčerpáním nebo pomoci v oblasti intimní hygieny, kvalitní česká přírodní farmaceutická kosmetika je tu pro vás.

JAK DOPŘÁT SVÝM ZUBŮM TO NEJLEPŠÍ?

Chcete zdravé a krásné zuby a už vás nebaví bloudit po obchodech a ztrácet čas hledáním kvalitních produktů pro ústní hygienu? E-shop nazuby.cz se na oblast ústní hygieny specializuje a nabízí veškerý sortiment z této oblasti na jednom místě.

Ocean Rainwear představuje kolekci dětských bund z nového materiálu Tech Shell

Dánská společnost Ocean Rainwear, výrobce kvalitního nepromokavého oblečení přichází v červnu na český trh s kolekcí dětských bund z materiálu Tech Shell. Tento materiál nové generace představuje vylepšenou verzi již známého softshellu. Je nejen velmi pružný a super lehký, díky čemuž se velmi dobře vytvaruje podle dětské postavy, ale také prodyšný (5000 mvp) a větru a vodě odolný s vodním sloupcem 8000 mm. Nové bundy jsou k dispozici ve velikostech 1- 12 let ve čtyřech barevných provedeních – červená, tmavě modrá, fialová a hnědá. V České republice jsou výrobky značky Ocean Rainwear mimo jiné k dispozici v e-shopu výhradního dovozce na www.nepromokneme.cz.