Asekol_cervene_k_965x100px__04

Kam s dětmi (zajímavá místa)

Internet

DINOPARK V GALERII HARFA

Praha 9

Atrakce pro malé i velké, která je po Plzni, Ostravě a Vyškově od konce dubna 2011 také v hlavním městě. Najdete tu téměř 50 dinosauřích modelů v životních velikostech, z nichž ty největší se dokonce pohybují. Součástí DinoParku je také dětské paleontologické hřiště, havarovaný vrtulník DinoExpedition a nové 4D kino s prodejnou suvenýrů DinoShop.

více...
Zobrazeno 1 - 15 z 48
Řadit podle času vložení | abecedy

RODINNÉ CENTRUM SMEČNO

Smečno

Hledáte místo, kde strávit víkend nebo volný týden s dětmi blízko Prahy? Ve Smečně se o vás i vaše děti postarají a určitě se nebudete nudit!

více...

SKALNÍ MĚSTO V ADRŠPACHU

Dolní Adršpach

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Některá místa skalního města jsou dostupná jen po žebřících. Zejména vysoko položené skalní jezírko, kde vás na pramici sveze převozník, je skutečně dobře ukryté. S kočárkem, vozíkem nebo zlomenou rukou se k němu jen těžko dostanete. Ti, co nezvládnou výstup k tomuto skalnímu jezeru, mohou obdivovat krásné azurové jezírko u vstupu do areálu Adršpašských skal. K dispozici je i půjčovna loděk.

více...

NAUČNÁ STEZKA PRO NEJMENŠÍ DĚTI

Tišnov

Nová stezka, přístupná celoročně zdarma od 27.9.2009. Je jiná a zajímavá hlavně tím, že je umístěna ve výšce dětských očí a originálně výtvarně zpracovaná. Srozumitelně přiblíží i malým dětem přírodu Tišnovska. Doplňují ji dřevěné plastiky.

více...

MONÍNEC

Moninec

Rodinný areál 4 km jižně od Sedlce-Prčice, v oblasti zvané Česká Sibiř. Nabízí především zimní lyžování, ale také mnoho nezapomenutelných letních zážitků a sportovních aktivit! Kouzelné okolí, cykloturistické okruhy a okruhy pro pěší turistiku.Tubing (jízda v nafukovacích gumách v zimní i letní variantě), mountainboard, travní lyže, horské koloběžky a horská kola. Koně, golf, ryby, paintball – vše se těší na vaši návštěvu! Přijeďte i se svými ratolestmi, Monínec miluje děti!

více...

OBORA ŽEHUŠICE - BÍLÍ JELENI

Žehušice

Obora o rozloze 270 ha se nachází ve Středočeském kraji necelých 15 km východně od Kutné Hory. Je v ní chováno po více než 150 let jedno z mála stád bílé jelení zvěře na světě, původem snad z Persie či Indie, o počtu 130 kusů.

více...

ZÁMEK ČASTOLOVICE

Častolovice

Zámek díky majitelce paní Dianě Phipps Sternbergové, která patří k významným bytovým architektům, získal novou tvář a nabízí nejen odpočinek a zábavu, ale i poučení a inspiraci.

více...

HRAD BÍTOV

Bítov

Hrad se nachází nedaleko Vranovské přehrady a děti určitě nezklame. Mohou tu vidět např. největší sbírku vycpaných psů (ale i koček a dalších zvířat)na světě. Kdo má raději zvířata živá, určitě navštíví místní ZOO s množstvím drobných savců a ptáků.

více...

ZÁMEK DOBŘÍŠ

Dobříš

Romantické prostředí zámku Dobříš láká své návštěvníky kouzelnou atmosférou doby rokoka, a to nejen v samotné expozici, ale i ve francouzské zahradě a přilehlém anglickém parku. Z tohoto důvodu si dobříšský zámek a jeho okolí oblíbili také filmaři. V jedinečném zrcadlovém sále se mimo jiné natáčela známá česká pohádka režiséra Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna a další historické filmy zahraniční produkce. Zámek je otevřen celoročně.

více...

NAUČNÁ STEZKA, ZOO KOUTEK RADONICE

Radonice

Po celý rok možnost prohlídky zvířat po telefonické dohodě na čísle: 602 420 963.

více...

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM A GALERIE V ČESKÉ LÍPĚ

Česká Lípa

Od 12.března 2008 nová stálá expozice SVĚT MOŘÍ A OCEÁNŮ, která přiblíží návštěvníkům život pod mořskou hladinou. Ukázky mořských hub, žahavců, ramenonožců, sumýšovců, měkkýšů, členovců a ostnokožců, zástupci korálů, medúz, lastur mlžů a plžů, hvězdic, hadic, ježovek, lilijců, sumýšů, krabů, ostrorepů, chobotnic, sépií a dalších bezobratlých živočichů. Více než 600 exponátů.

více...

ZÁBAVNÍ PARK NEPOMUK

Nepomuk

venkovní zábavní areál (vedle benzinové pumpy "Pyramida") o rozloze 10.000 m2. Sportovní i zábavné vyžití pro děti i dospělé: prolézačky, pískoviště, skluzavky, houpačky, trampolíny pro děti i velké, hřiště na volejbal, nohejbal, házenou, kopanou, tenis, pink-ponk stoly, šipky, kuželky, ZOO koutek, expozice zemědělský strojů z min. století. Otevřeno od května do října.

FARMA KOZODOJ

Karlovy Vary

ekologická farma rodinného typu. Nabízí ekologické výukové programy školám i školkám. Farmu ale mohou navšítvit také rodiny s dětmi, kterým se zde budou ochotně věnovat a nabídnou témata podle jejich přání. V září 2007 otevřena naučná stezka!

více...

USEDLOST MEDNÍK

Netvořice

Soukromé ekologické hospodářství, kde si můžete během návštěvy prohlédnout historické zemědělské náčiní a vybavení truhlářské a tesařské dílny s dobovým nářadím. Setkáte se také s kravkou, koněm, kozami a ovečkami. Většina zvířat je zvyklá na kontakt s lidmi a zvlášt' s dětmi. Nabízí zde i výukové programy pro děti, občerstvení z biopotravin a prodej biopotravin ze dvora, jízdu na koni pro děti.

HVĚZDÁRNA KARLOVY VARY

Karlovy Vary

hvězdárna připravuje kromě mnoha dalších i pravidelné víkendové programy: XAVERIUS A MĚSÍC - pohádkové pozorování večerní oblohy určené nejmenším, tedy dětem od 5 do 9 let s rodiči a NA KŘÍDLECH PEGASA - pozorování noční oblohy pro dospělé a děti od 9 let

MUZEUM ŘEMESEL

Letohrad

zahrnuje více než 50 ucelených ex­pozic řemesel a živností z období 1850 - 1930. Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel a mechanické dílny. Pro mladší návštěvníky Nového dvora je zde také stálá výstava Fauna České republiky", která ukazuje na 120 vycpaných zvířat, ptáků a ryb v přírodní scenérii ozvučené originální zvukovou nahrávkou.

více...
Zobrazeno 1 - 15 z 48
Banner_az_rodina_250
Banner_125x125_002_babynositka_brezen_2013

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Col_online_blackbedr_200x600px_01
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05