Asekol_cervene_k_965x100px__04

Výlety s dětmi a další inspirace (články)

Zobrazeno 1 - 15 z 91
Řadit podle času vložení | abecedy

DOVOLENÁ S DĚTMI, CO SE VÁM MŮŽE HODIT

Dovolená s dětmi a s ní spojené cestování může být velká pohoda nebo taky pěkný stres. Připravili jsme pro vás pár tipů, díky kterým eliminujete některé problémy nebo prostě dovolenou sobě i dětem zpříjemníte.

kolektiv autorů

ZAJÍMÁ VÁS ATENTÁT NA HEYDRICHA? KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA NÁM DALA VÍC, NEŽ FILM ANTHROPOID

Absolvovali jsme s Prahou Neznámou komentovanou vycházku s názvem Atentát na Heydricha – po stopách parašutistů v Libni. A byl to zážitek, na který se nezapomíná. Průvodce Marek Melša dokáže vše vyprávět s takovým zaujetím a úctou ke všem hrdinům, že se cítíte příběhem zasaženi víc, než kdybyste sledovali film.

Renata Konopíková

NEJLEPŠÍ KOUPÁNÍ, ZÁBAVA A RELAX PRO CELOU RODINU? AQUAPALACE PRAHA

Milujete plavání a všemožné vodní hrátky? Pak si určitě nenechte ujít zážitek, který vám poskytne návštěva nejzábavnějšího aquaparku v České republice v Praze - Čestlicích. Na své si tu přijde opravdu každý. Můžete si zaplavat, vyřádit se na vodních atrakcích, relaxovat ve vířivkách nebo navštívit saunový svět. Myslí tu na děti i rodiče. Je k dispozici brouzdaliště pro nejmenší, Pirátská loď se skluzavkami, dětská sauna, animátoři připravují různé zábavné hry. Maminky si mohou své ratolesti nechat i na chvíli pohlídat a jít s v klidu zaplavat nebo relaxovat.

Renata K.

KAM S DĚTMI A PSEM V BRNĚ?

Chystáte se do Brna? Nevíte jak zabavit děti a kam vás pustí i se psem? Nechte se inspirovat Radkem Bangou.

Radek Banga

CO SI SBALIT NA CESTU DO HOR ANEB PŘIPRAVTE DĚTEM DOBRODUŽSTVÍ

Dostat v dnešní době děti do přírody je nemožné. Počítač, tablet či smarthpohne většinou dostane přednost před poznáváním okolních krás. Když totiž děti zjistí, že tablet si v přírodě nikde nenabíjí a že WiFi v lesích nechytnou, nikam se jim nechce. Zkuste je proto motivovat především výletním cílem a připravte si na cestu zajímavé příběhy a pověsti.

kolektiv autorů

KRKONOŠSKÉ VÝLETY NA KOLE I CYKLOBUSEM

Na jaře, v létě a na podzim Krkonošemi a v Podkrkonoší projíždí autobus vybavený pro přepravu jízdních kol. Síť linek propojujících hory ze západu na východ a z jihu na sever. Přípoji z Vrchlabí se dopravíte do Harrachova, Pece pod Sněžkou, do Špindlerova Mlýna a na hraniční přechod s Polskem na Špindlerovu boudu. Přímým spojením z Trutnova na Pomezní Boudy. Osvědčila se linka ve směru Hradec Králové, Hořice, Kuks, Dvůr Králové, Vrchlabí a zpět. Doporučujeme vám několik výletů, kdy využijete krkonošský cyklobus, ale i lanovku.

D.Palátková

BEZPEČNÉ A POHODOVÉ CESTOVÁNÍ S DĚTMI

Cestování s malými dětmi není vždycky snadné, mnoho rodičů z něj má obavy. Přečtěte si, na co si dát pozor a také pár tipů, které mohou vám i dětem cestování ve volných dnech usnadnit a zpříjemnit.

kolektiv autorů

NAUČNÁ STEZKA VELKÝ KOSÍŘ

Tip na výlet má jistě být do míst, kde můžeme potěšit mnoho smyslů člověka. Pokud má možnost protáhnout tělo, tím lépe. A potěší-li duši a srdce jsme na správném místě. Jedno z takových zákoutí je i v kraji mého dětství na Prostějovsku. Přijměte pozvání na Naučnou stezku Velký Kosíř.

Miluše Doubravová

VÝLET S DĚTMI KOLEM BRNA

Kam se s dětmi vydat v okolí Brna? Možná si tuto otázku kladete často a dochází Vám inspirace. Vyzkoušejte jeden z tipů z okolí Politaví. Všechny výlety se nacházejí v krásné lokalitě Ždánický les a Politaví, které najdete v oblasti východního Brněnska.

Miloslav Hamsa

PO STOPÁCH KOCOURA MIKEŠE

V září 2014 se bude konat 11 ročník tradičního turistického pochodu „Po stopách kocoura Mikeše" pořádaný městem Mnichovice.

Martina Rudolfová

POZVÁNKA DO ROŽNOVSKÉHO SKANZENU

Chtěla bych Vás pozvat na návštěvu předvánočního a vánočního Rožnovského skanzenu. Valašské muzeum v přírodě se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a je národní kulturní památkou.

Petra Mišáková

PŘÍRODNÍ KOUPÁNÍ PO CELÉ LÉTO V ORLICKÝCH HORÁCH A PODORLICKU

Přemýšlíte o dovolené v Česku a navíc s přírodním koupáním? Nebo jen hledáte tip na víkendový výlet poblíž vody? Pak čtete dále, Orlické hory a Podorlicko totiž mají mnohé co nabídnout, i proto, že díky své horské poloze disponují jedněmi z nejčistších vod.

kolektiv autorů

KOUZELNÁ ŠUMAVA A ŘEKA VYDRA

Výchozí bod tohoto výletu - obec Srní - se nachází v Plzeňském kraji. Navržená trasa vede ze Srní přes Vchynicko-Tetovský kanál a Hrádky zpět do Srní. Jedná se o nenáročnou, 15km dlouhou turistickou trasu. Vychutnejte si krásy řeky Vydry a Národního parku Šumava.

Blanka Jeřábková

POSLEDNÍ ŘETĚZOVÝ MOST V EVROPĚ ANEB PROJDĚME SE DO STÁDLCE

Naše rodina miluje přírodu a krásy jižních Čech, proto Vás zvu na turistický výlet v blízkém okolí lázeňského města Bechyně. Začínáme ve vesnici Dobronice, kam doporučuji dojet autem.

Blanka Chlebečková

SUŠICKÝ MECHANICKÝ BETLÉM VÁS OKOUZLÍ I V LÉTĚ

Ráda bych Vás pozvala na nevšední zážitek do Muzea Šumavy v Sušici, kde se celoročně (mimo duben) každou celou hodinu spouští SUŠICKÝ MECHANICKÝ BETLÉM.

Andrea Pavlíková Jungová
Zobrazeno 1 - 15 z 91
Banner_az_rodina_250
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ své letošní putování uzavře na Bezdězu s Chinaski, Mig 21, Mirai, Rybičkami 48 či Divokým Billem

Na hradní zastávce dále vystoupí Tomáš Klus, Anna K., Trautenberk, Pokáč a další kapely a interpret

Putovní hudební festival Hrady CZ rozezní Bouzov s Chinaski, Mirai, Tomášem Klusem, Rybičkami 48 či Divokým Billem

Na hradní zastávce dále vystoupí Mig 21, Anna K., Trautenberk, Pokáč a další kapely a interpreti

Putovní hudební festival Hrady CZ se představí na Hradci nad Moravicí s Chinaski, Rybičkami 48, Mirai či Tomášem Klusem

Na hradní zastávce dále vystoupí Divokej Bill, Mig 21, Anna K., Trautenberk a další kapely a interpreti

Hudebně-švestkový festival Trnkobraní opět rozezní Vizovice s kapelami Chinaski, Tři sestry, Rybičky 48 a dalšími interprety

V pátek a sobotu 19. a 20.8. zde dále vystoupí Mirai, No Name, Harlej, Tomáš Klus a další

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Kunětická hora s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Visacím zámkem

Na hradní tour dále vystoupí Tomáš Klus, Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Tomášem Klusem

Na hradní tour dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21 či Anna K. a další kapely a interpreti

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski

dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21, Pokáč, Anna K. a další interpreti a kapely

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

8 výletů v průběhu května až června, nevšední krásy české krajiny a průvodce Lukáš Langmajer, který se pro toulky přírodou narodil. Existuje snad lepší způsob, jak by mohl BUSHMAN, tradiční značka volnočasového oblečení, oslavit své jubileum?

RÁDIO UKRAJINA

Český rozhlas spustil internetový stream rozhlasového vysílání Ukrajinského Rádia. Naleznete jej na audioportálu a v mobilní aplikaci mujRozhlas.cz. Dále je vysílání dostupné na digitálním rádiu DAB+ a v televizním vysílání DVB-T2. Český rozhlas také vydává podcast s názvem Novinky pro Ukrajince v Česku a další audio obsah.

NEVÍTE CO S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?

Příměstské tábory SPORTJOY a KIDSJOY Vám poskytnou jistotu.

Brumbrum, Miška! Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro film Mlsné medvědí příběhy

Ukázka s písničkou k Mlsným medvědím příběhům v kinech zde: https://vimeo.com/393396545

Letní příměstské tábory pro děti ve věku 3 - 15 let!

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem.

VÝBORNÁ ČESKÁ ROKENROLOVÁ KAPELA? CRAZY DOGS!

Pořádáte akci a hledáte hudbu, která osloví všechny generace? Kapela CRAZY DOGS hraje americkou klasiku 50.let.

HLEDÁTE ÚSPORNÉ AUTO NEBO POHODLNÉ KOLO? PŘEČTĚTE SI UŽITEČNÉ RADY, TÝKAJÍCÍ SE ALTERNATIVNÍ DOPRAVY

Zajímá vás, jak se můžete chovat ohleduplněji k životnímu prostředí? Vnímáte stále se zvyšující náklady na dopravu a pohonné hmoty? Existují alternativní možnosti dopravy, o kterých mnohdy lidé vědí žalostně málo. I proto vznikl praktický E.ON rádce, který vám poskytne odpovědi na nejčastější otázky, ať už se týkají elektromobilů, automobilů na plyn nebo elektrokol.

VŠICHNI KE STOLU!

Vegetariánská restaurace Etnosvět představuje novinku. Víkendový brunch "Tutti a Tavola" pro celou rodinu.

VARTA MINI POWERPACK - ZÁLOŽNÍ ENERGIE KDEKOLI

Možná tu situaci taky znáte. Jste na dovolené nebo jen delší dobu mimo domov a na mobilu vám zbývá pár procent baterie, že se bojíte už i zavolat, aby vám telefon neodešel. Tato situace se na místě řeší velmi špatně. Na druhou stranu jsou k dispozici mobilní zdroje energie, jako je např. Varta Mini Powerpack, které v takové situaci umožní dodat energii ještě na několik hovorů.

HRY DO VÍŘIVKY

Po nějaké době vás sezení ve vířivce může pochopitelně trochu nudit. Pobavte se díky hrám do vířivky. V tomto článku vám představíme hned tři. Jsou vhodné pro dospělé i pro děti, protože jsou bezpečné a snadno pochopitelné. Díky hrám si ve vířivce s přáteli užijete kromě odpočinku i mnoho zábavy.

DO PŘÍRODY S DĚTMI

Být s dětmi každý den doma by bylo k zbláznění. Vyrážet na výlety, kratší, na jeden den i několikadenní, je sice také náročné, ale stojí to za to. Kam vyrazit? Nemusíte jezdit pokaždé daleko, místní les, louka, rybník nebo park jsou pro děti dlouho zdrojem dalších a dalších objevů a budou se sem rády vracet. Jednou za čas můžete vymyslet i nějaký speciální cíl, kam se vydáte třeba vlakem. Výlety je potřeba dětem uzpůsobit, určitě je nebude bavit jen chodit z bodu A do bodu B, je dobré mít nějaký cíl, který bude pro děti dostatečně zajímavý, příp. se po cestě na určitých místech zastavit, postavit lesní domek, poráchat se ve studánce, apod.

ZABALIT NA DOVOLENOU S DĚTMI JE HRAČKA. NEVĚŘÍTE?

Horko. Chladno. Déšť. Vítr. Rodič, který balí na dovolenou, si v hlavě přehrává snad všechny stavy počasí, které by během volných dnů mohly nastat. Místo dvou kufrů potom těžko skládáme do auta několik tašek, vybaveni do každého nečasu. Přitom neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

TIP NA DÁREK PRO VELKÉ DĚTI

Máte doma teenagera nebo hledáte dárek pro dospělého, který si rád hraje? Vyberte si z široké nabídky na http://obchod.hryahlavolamy.cz/! Najdete tu hry a hlavolamy pro každou věkovou skupinu.

RODINNÉ FOTKY JAKO KRÁSNÁ DEKORACE NEBO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Rádi fotíte a máte spoustu krásných úlovků, ale málokdy najdete čas se k fotkám vracet? Vyzdobte si nejhezčími momentkami byt nebo obdarujte krásnou dekorací vaše blízké. Kterou babičku by např. nepotěšilo mít svoje vnoučky denně na očích?

VENKU S DĚTMI ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Jaro je tu a tak začínáme pořizovat dětem praktické oblečení vhodné jak na sport tak třeba na písek, do mokré trávy, na brouzdání kalužemi apod. Také při výběru oblečení do školky či školy se řídíme funkčností a kvalitou oblečení, které mohou děti nosit celoročně.

Dětské podzimní oblečení - déšť nemusí být překážkou

Déšť a mokro nemusí být překážkou, když víte, jak děti obléci. Poradíme vám, jak děti nachystat do podzimních plískanic. Pokud jsou děti dobře oblečené, mohou si hrát venku bez obav i na podzim a přitom zůstanou pěkně v suchu a v teple.

Vysloužilé elektrospotřebiče do popelnice nepatří

Třídíte doma odpad? Můžete k tazateli přistoupit blíže, se vztyčenou hlavou se mu podívat do očí a říct: Že váháš? Mnoho z vás si to může dovolit. Jak rychle se však poženete vstříc otázce: Co děláte s vysloužilými elektrospotřebiči?

Lekce_tance_a_baletu_banner_ukrajina_380
Ožívá motýl, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359
Asekol_cervene_k_468x60px__05