rodina a děti

RODINNÉ A KULTURNÍ CENTRUM NOVÁ TROJKA

Praha 3

Občanské sdružení, jehož cílem je nabídnout přátelský, bezpečný a inspirativní prostor pro celou rodinu

více...
Zobrazeno 1 - 15 z 55
Řadit podle času vložení | abecedy

SDRUŽENÍ PRO PŘIROZENÝ POROD

V současné chvíli neexistuje v českém porodnictví možnost svobodné a informované volby místa a druhu porodu. Budoucím matkám a matkám není tak umožněn volný přístup k veškeré možné péči a informacím, porodním asistentkám není umožněno provádět všechny výkony pro které jsou aprobovány.

více...

ORGANIZACE PŘÁTEL EKOLOGICKÉHO ROZVOJE O.S.

Litoměřice

Projekt ZVÍŘÁTKA LIDEM.CZ vznikl na základě zjištění, že dnešní nejmladší generaci je stále méně a méně dopřáván kontakt s přírodou... Projekt funguje na jednoduchém principu, kdy za přítomnosti živého zvířete (koza, prasátko, poník, králík, kuře, kachna apod.– typicky česká zvířata) jsou dětskému kolektivu, formou zábavného kontaktního programu, představovány základy vztahu člověka a zvířete. Hlavním pilířem činnosti občanského sdružení Oper o.s se staly návštěvy MŠ a ZŠ, kdy není nutno vytrhávat děti z jejich známého prostředí, což má příznivý vliv na jejich celkové vnímání programu.

více...

Mateřské centrum Domeček YMCA Praha

Praha 11

Mateřské centrum Domeček nabízí rodičům (prarodičům) nejmenších dětí prostor k využití volného času, navázání nových vztahů, získání užitečných informací. Potkávají se v něm lidé různých věkových kategorií, vzdělání, zaměstnání... Spojuje nás jen to, že máme děti, většina z nás bydlí na Jižním Městě a okolí a že se snažíme spolu mluvit v této panelákové hradbě na jižním okraji Prahy.

více...

Občanské sdružení ZRNKA

Praha 4

Projekt BABYKLOKÁNCI občanského sdružení ZRNKA vznikl v roce 2009 a starají se o něj maminky nedonošeňátek, jejich příbuzní, ale i ostatní lidé, kteří chtějí pomoci, jedná se o svépomocnou samofinancující se skupinu podporující děti narozené brzy nebo nemocné. Vzniku tohoto projektu předcházela internetová diskuse, kde se scházely maminky čerstvých nedonošeňátek s těmi odrostlejšími i dalšími maminkami, které je na této těžké cestě doprovázely. Za vznikem projektu byla touha umožnit tuto podporu co největšímu množství maminek, rodičů i ostatních.

více...

RODINNÉ CENTRUM LEŤÁNEK, o.s.

Lety

Občanské sdružení RC Leťánek je otevřenou neziskovou organizací na dobrovolnické bázi, která svými aktivitami podporuje:

více...

ČESKÁ ASOCIACE DUL

Praha 6

Duly České asociace dul od roku 2001 pomohly již tisícům žen a jejich rodin. ČAD profesi duly uvedla na českou scénu.

více...

RODINNÉ CENTRUM FABIÁNEK, o.s.

Dobřichovice

Dobrovolné občanské sdružení Rodinné centrum Fabiánek je nezisková organizace, která nabízí program pro celé rodiny, především pro děti předškolního věku a jejich rodiče.

více...

MC RYBIČKA

Praha 4

Občanské sdružení Rybička bylo založeno matkami na mateřské dovolené v září 2005 za účelem provozování Rodinného klubu Rybička, který vznikl v roce 2003 jako svépomocné zařízení pro využití volného času pro rodiče pečující o nejmenší a předškolní děti.

více...

NEDOKLUBKO O.S.

Nové Veselí

Sdružení rodičů a přátel nedonošených dětí. Vzniklo v červnu 2002 z iniciativy rodičů nedonošených dětí. Navazuje na činnost neformálního klubu vzniklého v roce 1996 při perinatologickém centru Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.

více...

Mateřské centrum Frydolínek Sokol Hostivař

Praha 10

MC Frydolínek zahájilo svou činnost 2.října 2000. Bylo vytvořeno prostředí, kde se děti setkávají s jinými dětmi, připravují se na vstup do kolektivu v mateřských školách, získávají první zkušenosti s výtvarnými technikami, s hudební nebo tělesnou výchovou.

více...

DĚTI BEZ HRANIC

Praha 4

Občanské sdružení DĚTI BEZ HRANIC je nezisková organizace mladých lidí nadšených pro volný čas dětí a mládeže, sídlící v Praze 4. Pořádá dětské tábory (jarní tábory, letní tábory) a víkendové akce (jednodenní i vícedenní) a snaží se dětem přinášet zážitky ze soutěží, přírody, sportu, výletů, dobrodružství a kamarádství.

více...

SDRUŽENÍ PĚSTOUNSKÝCH RODIN

Brno

Vzniklo v roce 1995. Jeho cílem je pomoci opuštěným, sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a mladým lidem. Pomoc směřuje jednak dětem odebraným z biologických rodin z důvodů ohrožení vývoje dítěte či absence rodinného zázemí, zároveň dětem sociálně a zdravotně znevýhodněným a dětem umístěným v dětských domovech, výchovných či diagnostických ústavech. V současné době Sdružení pěstounských rodin pracuje s celostátní, krajskou a místní působností v několika projektech.

více...

BOBEŠ - CENTRUM MLADÉ RODINY

Bohumín

Informační, setkávací, pohybové a vzdělávací aktivity pro rodiny s dětmi ve věku 0-6 let. Centrum nabízí krásně zařízenou útulnou hernu se zázemím i pro nejmenší miminka. Širokou nabídku organizovaných aktivit pro rodiče s dětmi i pro dospěláky. Organizuje plavání kojenců, rodičů s dětmi, kurzy znakové řeči pro slyšící batolata Babysigns. Klub dvojčat, skupinu pro rodiny s dětmi se zdravotním problémem, programy pro rodiny cizinců.

více...

Mateřské centrum Klubíčko YMCA Praha

Praha 14

Mateřské centrum Klubíčko působí v Praze na Černém Mostě od roku 1994. Nabízí otevřené herny s programem i bez programu pro děti (0 – 6 let) s rodiči, školičku Šikulka pro děti bez rodičů (od 3 let), rehabilitační cvičení pro předškoláky, cvičení pro dospělé, duchovní večery. Dále pořádá jednorázové akce zaměřené na rodiny s dětmi – Vítání zimy, táboráky, výlety, pohádkový les, Mikulášská, burzy oblečení, tvořivá odpoledne a večery a další akce.

více...

MC BARBORKA

Most

MC Barborka provozuje Krušnohorské centrum pro rodinu sociální péči, o. s. (dále jen KCR). Cílem KCR je podpora rodinného soužití - rodinné soudržnosti, rodinné adaptability, kvality komunikace v rodině a posilování odolnosti rodiny, dále pak podpora sociálního rozvoje společnosti a posílení postavení rodiny ve společnosti a v neposlední řadě zlepšení kvality života. Chce rovněž hájit zájmy rodin na místní úrovni, poskytovat prostor pro vzájemné setkávání a zprostředkovávat vzdělávací a poradenské aktivity.

více...
Zobrazeno 1 - 15 z 55
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250

KŘÍDLA A KOŘENY

Síť mateřských center (Síť MC) vyhlašuje celoroční kampaň jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN.

www.kridla-koreny.cz
V děloze světa, Markéta Kotková - malířka intuitivních obrazů, tel.: 724 341 359