Animace-eon

články

Zobrazeno 1 - 15 z 73
Řadit podle času vložení | abecedy

STRACH Z NEPŘÍJEMNÉ PRÁCE NEBO TĚŽKÉHO ÚKOLU

Máte před sebou nějaký úkol nebo práci, do které se vám nechce nebo které se bojíte? Jean Liedloffová ve své knize Koncept kontinua popisuje své zkušenosti z několika expedic mezi jihoamerickými indiány. Mimo jiné zmiňuje zážitek, který může být inspirací pro všechny, kteří mají před sebou nějakou nepříjemnou činnost, ze které mají obavy.

Jean Liedloffová

NAJÍT CESTU K SOBĚ

V úvodu festivalu Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství proběhne v pondělí 18.května 2015 od 17:00 v pražském Kině Perštýn v rámci Světového týdne respektu k porodu pražská premiéra dokumentárního filmu Karolíny Peroutkové - BÝT (SAMA SEBOU) a diskuze s tvůrkyněmi filmu. Hudbu k filmu vytvořila Štěpánka Čížková & LAŠ. Vstup je zdarma.

Eva Kučerová

ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ OSVČ - KOLIK PLATÍ A KOLIK ČERPAJÍ?

V médiích se objevují názory, že živnostníci (OSVČ) parazitují na systému a využívají solidarity, kterou na svých bedrech nesou zejména zaměstnanci. Zeptali jsme se, jaká je skutečnost v oblasti zdravotního pojištění...

Mgr. Oldřich Tichý VZP

KDY MUSÍ OSVČ PODAT PŘEHLED NA ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNU A ZAPLATIT PŘÍPADNÝ NEDOPLATEK

Týká se vás duben, květen, nebo srpen? Nejvíc spěchat s Přehledem o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti musí malí podnikatelé, co ani nepodávají daňové přiznání. Ti, kdo mají daňového poradce, naopak mají ještě času dost.

VZP

NEBOJTE SE ZAČÍT JINAK NEBO NĚCO NOVÉHO

Téměř každý z nás není s něčím ve svém životě spokojený. Podvědomě většinou dobře víme, co děláme špatně nebo co nám nevyhovuje, ale chybí nám odvaha nebo vůle to změnit. Zahoďte strach a zkuste to. Nikdy není pozdě.

Ken Robinson, PhD., Lou Aronica

SOCIÁLNÍ SLUŽBY A DÁVKY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce usnadnit lidem se specifickými potřebami orientaci v sociálním systému. Proto připravilo Příručku pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014. V publikaci čtenáři najdou kromě dále uvedených informací, týkajících se sociálních služeb a dávek, také informace o trhu práce nebo o pomoci při hledání pracovního uplatnění či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

MPSV

ZMĚNY V DÁVKÁCH A PRO OZP V ROCE 2014

Dne 1. ledna 2014 vejde v účinnost nový občanský zákoník (NOZ). Změny se dotknou například vlastníků a nájemců bytů, osob se zdravotním postižením (OZP) nebo třeba sociálních služeb.

ÚP ČR

ZMĚNY OD LEDNA 2013

Nový rok přináší změny v oblasti práce a sociálních věcí. Ty nejzásadnější se týkají důchodů a sociální karty. K 1. lednu se však mění také sociálně-právní ochrana dětí, minimální mzda, zákoník práce, podpora v nezaměstnanosti nebo zákon o sociálních službách.

MPSV

NÁVRAT DO PRÁCE = MALÁ NOČNÍ MŮRA?

Z práce do jesliček, školičky nebo školy či školky, zajistit dětem odpolední program, nakoupit, uvařit, uklidit, uspat, vyprat…atd. a ráno znovu a zítra zas…. Návrat do práce. Kolotoč, který se na Vás chystá, Vám právem nahání hrůzu. Jak z toho ven? Jak všechno uspořádat tak, aby se nám všem v tom žilo pohodlně a třeba i s lehkostí? Jde to?

Eliška Kodyšová, Lucie Suchochlebová Ryntová

PRÁCE PRO POSTIŽENÉ

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je běh na dlouhou trať. Jak se žije v rodinách, kde jeden nebo oba partneři mají handicap? Aby se ve společnosti cítili plnohodnotně a rovnoprávně, handicapovaní potřebují žít jako ostatní lidé a mít alespoň základní finanční jistoty pro sebe i své děti.

Jindřiška Vitvarová

ODDLUŽENÍ (OSOBNÍ BANKROT) - PRAKTICKÉ RADY

Jednou z možností řešení nepříznivé finanční situace osob, které nejsou podnikateli, je tzv. oddlužení neboli osobní bankrot. Víte kdy a za jakých podmínek je oddlužení možné? Jakým způsobem podat návrh na povolení oddlužení? Přečtěte si také jakým způsobem oddlužení probíhá a jaké jsou povinnosti dlužníka.

JUDr. Romana Lužná

VÝPOČET VÝŠE A TERMÍN ODCHODU DO DŮCHODU

V souvislosti se zvýšeným zájmem o téma důchodového systému ze strany občanů rozšířilo ministerstvo práce a sociálních věcí na svých internetových stránkách možnost výpočtu orientační výše starobního důchodu přiznaného v letech 2013 až 2015 na upravené důchodové kalkulačce - http://www.mpsv.cz/cs/2435. Výsledkem výpočtu je orientační výše důchodu, kterou lze očekávat při odchodu do důchodu v následujících letech.

MPSV

NEZAMĚSTNANOST OD 1.1.2012

Kdo má nárok na podporu, co je veřejná služba a koho se bude týkat, jaká je výše podpory, jaký vliv má vyplacení odstupného a další informace.

MPSV

PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU

Upřesnění informací, které se objevily v některých médiích.

Táňa Švrčková, MPSV

ZMĚNY V ČERPÁNÍ RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU OD 1. 1. 2012

Od ledna 2012 můžou rodiče pružně volit délku pobírání rodičovského příspěvku a jeho výši podle aktuální situace rodiny. Celkem mohou vyčerpat až 220 000 Kč a nejdéle mohou příspěvek čerpat do 4 let věku dítěte.

MPSV
Zobrazeno 1 - 15 z 73
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Banner_flexikurz