Animace-eon

články

Zobrazeno 1 - 15 z 39
Řadit podle času vložení | abecedy

ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ OSVČ - KOLIK PLATÍ A KOLIK ČERPAJÍ?

V médiích se objevují názory, že živnostníci (OSVČ) parazitují na systému a využívají solidarity, kterou na svých bedrech nesou zejména zaměstnanci. Zeptali jsme se, jaká je skutečnost v oblasti zdravotního pojištění...

Mgr. Oldřich Tichý VZP

KDY MUSÍ OSVČ PODAT PŘEHLED NA ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNU A ZAPLATIT PŘÍPADNÝ NEDOPLATEK

Týká se vás duben, květen, nebo srpen? Nejvíc spěchat s Přehledem o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti musí malí podnikatelé, co ani nepodávají daňové přiznání. Ti, kdo mají daňového poradce, naopak mají ještě času dost.

VZP

SOCIÁLNÍ SLUŽBY A DÁVKY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce usnadnit lidem se specifickými potřebami orientaci v sociálním systému. Proto připravilo Příručku pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014. V publikaci čtenáři najdou kromě dále uvedených informací, týkajících se sociálních služeb a dávek, také informace o trhu práce nebo o pomoci při hledání pracovního uplatnění či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

MPSV

ZMĚNY V DÁVKÁCH A PRO OZP V ROCE 2014

Dne 1. ledna 2014 vejde v účinnost nový občanský zákoník (NOZ). Změny se dotknou například vlastníků a nájemců bytů, osob se zdravotním postižením (OZP) nebo třeba sociálních služeb.

ÚP ČR

NÁVRAT DO PRÁCE = MALÁ NOČNÍ MŮRA?

Z práce do jesliček, školičky nebo školy či školky, zajistit dětem odpolední program, nakoupit, uvařit, uklidit, uspat, vyprat…atd. a ráno znovu a zítra zas…. Návrat do práce. Kolotoč, který se na Vás chystá, Vám právem nahání hrůzu. Jak z toho ven? Jak všechno uspořádat tak, aby se nám všem v tom žilo pohodlně a třeba i s lehkostí? Jde to?

Eliška Kodyšová, Lucie Suchochlebová Ryntová

PRÁCE PRO POSTIŽENÉ

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je běh na dlouhou trať. Jak se žije v rodinách, kde jeden nebo oba partneři mají handicap? Aby se ve společnosti cítili plnohodnotně a rovnoprávně, handicapovaní potřebují žít jako ostatní lidé a mít alespoň základní finanční jistoty pro sebe i své děti.

Jindřiška Vitvarová

ODDLUŽENÍ (OSOBNÍ BANKROT) - PRAKTICKÉ RADY

Jednou z možností řešení nepříznivé finanční situace osob, které nejsou podnikateli, je tzv. oddlužení neboli osobní bankrot. Víte kdy a za jakých podmínek je oddlužení možné? Jakým způsobem podat návrh na povolení oddlužení? Přečtěte si také jakým způsobem oddlužení probíhá a jaké jsou povinnosti dlužníka.

JUDr. Romana Lužná

VÝPOČET VÝŠE A TERMÍN ODCHODU DO DŮCHODU

V souvislosti se zvýšeným zájmem o téma důchodového systému ze strany občanů rozšířilo ministerstvo práce a sociálních věcí na svých internetových stránkách možnost výpočtu orientační výše starobního důchodu přiznaného v letech 2013 až 2015 na upravené důchodové kalkulačce - http://www.mpsv.cz/cs/2435. Výsledkem výpočtu je orientační výše důchodu, kterou lze očekávat při odchodu do důchodu v následujících letech.

MPSV

NEZAMĚSTNANOST OD 1.1.2012

Kdo má nárok na podporu, co je veřejná služba a koho se bude týkat, jaká je výše podpory, jaký vliv má vyplacení odstupného a další informace.

MPSV

PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU

Upřesnění informací, které se objevily v některých médiích.

Táňa Švrčková, MPSV

Změny v platbě zdravotního pojištění od 1. ledna 2012

Ze změn platných od 1. 1. 2012 se největšího počtu plátců pojistného na zdravotní pojištění týká zvýšení minimálních záloh osob samostatně výdělečně činných na 1 697 Kč místo dosavadních 1 670 Kč, mění se ale i maximální vyměřovací základ.

Mgr. Jiří Rod

STRAVOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ

To se vám náhodou sešli tři bývalí spolužáci a shodou okolností to byli všichni zaměstnanci. To se ví, že hovořili taky o práci a o svých zaměstnavatelích. Řeč přišla i na jejich stravování.

Mgr. Jiří Glet

URČOVÁNÍ VÝŠE VÝŽIVNÉHO - NOVÁ PRAVIDLA

Určování výše výživného má od května 2010 nová pravidla. Jedná se o doporučující tabulku se stanovením poměrných částí platu určených na výživné.

MS ČR

POVODEŇ - KDE HLEDAT POMOC, NA CO MÁM NÁROK

Informace z pracovně právní oblasti - odpovědi na nejčastější dotazy.

MPSV

Evidovaný poskytovatel vzájemné rodičovské výpomoci, hlídání dětí - aktuální informace

Hlídání dětí - aktuálně velmi žádaná služba. Mnoho maminek s malými dětmi by si naopak chtělo touto činností přivydělat. Jaké mají v současné době možnosti?

MPSV
Zobrazeno 1 - 15 z 39
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Banner_flexikurz