Animace-eon

články

Zobrazeno 1 - 11 z 11
  • 1
Řadit podle času vložení | abecedy

NAJÍT CESTU K SOBĚ

V úvodu festivalu Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství proběhne v pondělí 18.května 2015 od 17:00 v pražském Kině Perštýn v rámci Světového týdne respektu k porodu pražská premiéra dokumentárního filmu Karolíny Peroutkové - BÝT (SAMA SEBOU) a diskuze s tvůrkyněmi filmu. Hudbu k filmu vytvořila Štěpánka Čížková & LAŠ. Vstup je zdarma.

Eva Kučerová

NEBOJTE SE ZAČÍT JINAK NEBO NĚCO NOVÉHO

Téměř každý z nás není s něčím ve svém životě spokojený. Podvědomě většinou dobře víme, co děláme špatně nebo co nám nevyhovuje, ale chybí nám odvaha nebo vůle to změnit. Zahoďte strach a zkuste to. Nikdy není pozdě.

Ken Robinson, PhD., Lou Aronica

Nešťourej se v nose! TAŤÁNA LE MOIGNE

Tvrdí o sobě, že vždycky postrádala hravost. Ani jako dítě si moc nehrála. Až její syn to změnil. Natolik, že jeho matka Taťána le Moigne je dnes úspěšnou autorkou několika originálních deskových her pro děti. Žena s nepřehlédnutelnou záplavou dlouhých vlnitých vlasů rozjela svou firmu během mateřské dovolené. Byť ji od toho mnoho odborníků na hry pro děti zrazovalo, zkusila to. Nyní, při svém povolání ředitelky českého zastoupení světové firmy, vymýšlí ve volném čase další, již čtvrtou hru. A stejně jako ty předchozí ji bude nejprve testovat její syn.

Lucie Hášová Truhelková

UŽÍVEJTE SI MATEŘSKOU

Mateřská může být nejkrásnějším obdobím života. Nevěříte?

Jindřiška Vitvarová

UŽ NEJSEM JEN CHODÍCÍ PENĚŽENKA

Když se můj kamarád Petr rozhodl opustit dobře placenou práci a stát se tatínkem na mateřské, byla jsem z toho trochu překvapená. Bála jsem se, že z něj za pár měsíců bude „muž za plotnou“.

Marie Těthalová

MATEŘSKÁ DOVOLENÁ, ANEB...

V roce 2002 se nám narodila dvojčata a já z dobře placeného postu manažerky nastoupila na mateřskou dovolenou. Moc jsem se těšila, jak se budu věnovat dětem, manžel bude pracovat a starat se o nás…

Mgr. Eva Pavlíková

Své děti jsem porodila doma

Anežka vystudovala vysokou školu v Německu (obor psychologie) má pět dětí: tři syny (1 rok, 11 a 13 let) a dvě dcery (3 a 9 let), bydlí v malé vesničce. Má za sebou pestrou historii. Dvanáct let byla v Německu, nyní žije s partnerem na farmě ekologického zemědělství, podniká, studuje a k tomu stíhá dělat spoustu dalších věcí. Především se zabývá problematikou domácích porodů.

Anežka, 37 let

Manžel mluví s dcerou anglicky a já rusky

Eliza pochází z Ukrajiny, kde vystudovala Státní konzervatoř (SŠ) a Státní akademii kultury (VŠ. Má dceru, které je 2,5 roku. Bydlí ve větším městě. Její partner se narodil na opačném konci světa, na Floridě. Seznámili se spolu na školení průvodců na jednom z nejhezčích jihočeských zámků. Na situaci v České republice se proto v tomto rozhovoru podíváme se vskutku mezinárodním nadhledem.

Eliza, 26 let

Spoléhám na to, že jazyky jsou pořád potřeba

Agáta vystudovala pedagogickou fakultu (obor Anglický jazyk, Německý jazyk) má dceru (2 roky) a syna (4 roky). Bydlí v malé obci. Ještě nikdy nepracovala na plný úvazek. Už při škole si však přivydělávala a nyní při rodičovské dovolené pracuje na úvazek částečný. Plánuje další dítě.

Agáta, 28 let

Myslím si, že zaměstnavatelé trochu podceňují potenciál žen po mateřské

Šárka je vdaná, má syna (3 roky) a dceru (10 let. Vystudovala pedagogickou fakultu absolvovala kurz práce na PC od společnosti Attavena, o.p.s. Bydlí ve větším městě. Před mateřskou pracovala ve školství a nyní se opět poohlíží po podobné práci. Její manžel dojíždí za prací do Prahy a ona se přes týden musí sama starat o rodinu.

Šárka, 37 let

Kariéry už jsem si užila a teď si užívám dětí

Tina vystudovala střední školu s maturitou má dceru (7 let) a syna (4 roky), absolvovala kurz práce na PC od společnosti Attavena, o.p.s. Paní Tina pracuje na poloviční úvazek v malebném jihočeském městečku. Má za sebou již mnoho pracovních zkušeností, které v nynějším zaměstnání dobře zúročuje. Má štěstí, že její aktuální pozice umožňuje dobře sladit rodinu a práci.

Tina, 44 let
Zobrazeno 1 - 11 z 11
  • 1
Radek_banga_-_v_prodeji_250x250
Banner_flexikurz